Новини 2022/2023н.р.

Парад зачісок у школі
Що потрібно, щоб дитина раділа і посміхалася?
В такий складний час маємо вміти шукати таку можливість.
Обдумавши цікаві ідеї, вирішили провести день головних уборів та цікавих зачісок.
І тут почалося....
Такий азарт, настрій, креатив, цікаві фото на згадку, жарти, приколи і модний прикид.
Та найголовніше- посмішка дітей.
Дійсно було смішно і весело.
І розумієш одне- коли довіряєш дітям, вмієш їх слухати і чути, дивишся з ними в одному напрямку- це зближує....
Змінюється світ, звички, люди, події. Потік інформації такий- що інколи " кипить мозок" у всіх.
І тільки такі ось моменти залишають в душі приємні спогади....і головні герої цих спогадів- діти
Цікава і пізавальна подорож.
Тепле сонечко, гарна погода, хороший настрій, дружня і велика компанія- це все сприяло нашому колективному дослідженню.
Ми вирішили зануритися в історію життя села, його вуличок, цікавих місць, чудової природи.
Перша наша зупинка - Центральний ставок. Всі милуватися родиною лебедів, слухали як хлюпочеться рибка, співають птахи...
Друга зупинка - старі тополі, які ростуть обабіч греблі і "утримують" її. Ці тополі посадив чоловік Шведюк Килини, жінки, яка героїчно загинула під час Другої світової війни і ім'я якої викарбувано на пам'ятнику загиблим односельчанам в с. Жахнівка
Третя зупинка - місце сили і святості - де колись була церква.
Там ми гуртом помолилися за щасливу долю всіх дітей, за Перемогу і Мир.
Потім рушили вулицею Шевченка до знаменитого колись серед дітлахів урочища Лиса Гора. Яке чуло сміх, вереск, радість дітей, що весело хлюпалися у ставку. А ставок мав назву Ботчиха. Від прізвища старої жінки, яка жила на пагорбі ставка. Про цікаву історію життя цієї жінки діти слухали затамувавши подих.
Потім "провідали" джерело, яке впродовж багатьох років, і зараз також, тамує спрагу всім, хто опиняється поблизу...
І, нарешті, сіли відпочити...
Наша подорож вийшла дуже цікава і пізнавальна.
Ми провідали всі визначні місця, пригадали як орієнтуватися на місцевості, як і коли лікарські рослини збирати, послухали легенду про Лису гору...і багато чого цікавого і корисного.

Шкільний олімп
Дякуючи нашим дорогим і незламним захисникам, навчальний рік у нашій школі завершено.
Останньому дзвонику передував шкільний Олімп досягнень. А це щедрий урожай нагород за відмінне навчання, за предметні олімпіади, мовні конкурси, виїзні змагання, конкурси творчої майстерності та спортивні змагання.
Дітей привітала староста села Людмила Леонідівна, яка пригостила всіх дітей солодкими подарунками.
Постійний меценат і спонсор нашої школи Мачай Леонід Семенович вручив відмінникам навчання стипендії та підсолодив закінчення навчального року кожній дитині морозивом.
Колись великий і сильний 9 клас за певних обставин зменшився. Та ми щиро вітаємо нашого випускника Вальчука Кіріла з отриманням атестата про освіту. Бажаємо щасливого і успішного дорослого і самостійного життя. Нових друзів, досвідчених наставників, успіхів у всіх справах та здійснення мрій і задумів.
В такий складний, важкий, тривожний і болючий час якось ніяково радіти і ділитися радістю з іншими. Бо ми всім серцем усвідомлюємо, що багато хто не має такої можливості скуштувати морозива, проводити час з друзями, радіти кожній хвилині. Не має можливості просто спокійно жити....або ЖИТИ!!!
Кожна наша перемога, грамота, подяка присвячується тим, у кого цю можливість забрали, зруйнували, вкрали, роздерли і вбили.
Наші діти- наше майбутнє!
Цвіт нескореної нації!
І вони обов'язково зроблять Україну найкращою!!!
Вручення випуснику 9 класу документа про освіту
Випускники початкової школи
Попрощалися з початковою школою учні 4 класу.
Такі красиві, розумні, веселі, непосидючі, допитливі чомучки, гомінкі, дружні та спортивні.

 

Щиро бажаємо вам успішно крокувати шляхом знань. Втілювати мрії. Долати перешкоди і ніколи не здаватися. Хай щастить вам у всіх справах. Бажаємо вам Миру, веселкового та барвистого дитинства. Чудово, креативно та безпечно провести літні канікули.

Участь у територіальній дитячо- юнацькій військово-патріотичній грі- змаганні Сокіл (Джура).

 Постараємось в навчанні - виграємо у змаганні !

Під таким гаслом тренувались наші Козачата до участі у територіальній дитячо- юнацькій військово-патріотичній грі- змаганні Сокіл (Джура).
Шикування і вивчення відповідей на інтелектуальну вікторину, складання Тривожної валізи, рятування і надання невідкладної допомоги, орієнтування на місцевості, спортивна естафета - ось якою насиченою була програма змагань у спортивному парку смт Тиврів.
Наші Козачата хоч невеличкі, зате спритні, дружні, витривалі, згуртовані, навчені, позитивні і цілеспрямовані !!!
У кожному виді змагань відзначились і дуже задоволені своїми здобутками!
Вітаємо учасників шкільного рою Козачата із блискучим виступом, здобутими призовими місцями і дякуємо за витримку, наполегливість, вишкіл ! Заслужено і достойно у сумарному заліку всіх видів наші Козачата вибороли ІІІ місце !
Вітаємо !
Дякуємо!
Пишаємось !

День пам'яті та примирення

Традиційно у День пам'яті та примирення колектив нашого закладу освіти віддає шану полеглим односельцям у Другій світовій війні. Вдруге в умовах масштабного військового рашистського вторгнення...

Віддаємо шану усім Захисникам, які впродовж багатьох років
виборювали мир , спокій і благополуччя України.
Квіти вдячності і уклін усім , чиї прізвища викарбувані на монументах сільських пам'ятників ! Щире слово подяки усім патріотам, які у грізні часи зробили свій внесок у захист цілісності і незалежності України! Біль і скорбота за втраченими життями наших Захисників на Сході України...Молитви до неба за кожного воїна, хто героїчно боронить наші рубежі від вторгнення рашистів !

 

Зустріч з нашим захисником та колишнім учнем школи

Усім доброго дня.
Життя щодня приносить новини, події та зустрічі.
От і в нас відбулася душевно- щемлива зустріч з нашим захисником та колишнім учнем школи, струнким, підтягнутим, вродливим красенем з кльовими вусами та борідкою, мужнім і відверто- доброзичливим Денисом Мостовим.
Зовні спокійний і врівноважений, комунікабельний та емоційний, цікавий у бесіді та спілкуванні- за його сильними плечима жорнило і пекло війни. Втрата побратимів, поранення, запеклі бої.
Денису 26 років. У нього є кохана красуня Яна. А в 4 класі навчається сестричка Анна- Марія.
Зустріч вийшла затишною, з теплими обіймами, класними фото і селфі, спогадами, побажаннями, вдячністю за спокій.
Безмежно вдячна усім учасникам зустрічі за подаровану увагу, розуміння, підтримку, солодкі подарунки та учнівські листівки.
Хай Бог береже всіх наших хлопчиків- захисників. Нехай рідні домівки дочекаються своїх господарів, нехай обійме мати- сина, кохана- коханого, жінка- чоловіка, сестра- брата.
Хай буде мир і щастя для усіх.
З Україною в серці 🇺🇦❤️

Усім доброго дня.
 
Систематично наш заклад відвідують поліцейський офіцер Тиврівської ТГ Кісь Руслан Васильович та інспектор Ювенальної превенції  Вінницького РУП капітан поліції Біляєва Тетяна Юріївна.
Активним є  спілкування з важливих тем :
-  небезпека та відповідальність за вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв;
- шкідливість куріння;
- ненормативна лексика;
- правила  ДР;
- взаємоповага та розуміння один одного;
- крадіжки і правова відповідальність.
Діти завжди активно включаються у діалог з професіоналами. Мали змогу висловити свою думку, бачення, наводили приклади з власного життя. Такі зустрічі дуже корисні і повчальні. 
Дякуємо нашим гостям за змістовну, важливу, необхідну інформацію та співпрацю.
 
І на завершення найцікавішим був футбольний поєдинок з нашими гостями, які показали чудову фізичну підготовку і відмінні спортивні якості.

Атестація у школі

24 березня 2023 р. відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії закладу освіти. Гарну оцінку педагогічної діяльності отримали педагоги Шпак У.В., Мороз О.М., Сковира Т.І. Учителі мають бажання і потенціал і надалі творчо працювати, вести пошук нових методичних форм і прийомів роботи, створювати безпечне освітнє середовище та формувати в учнів компетентності, продиктовані Новою Українською школою.

Подарунок школі

Як гарний Великодній подарунок, наш заклад отримав для кращої організації дистанційного навчання ноутбук "Chromebook" у межах домовленостей між Міністерством освіти і науки з компанією Google за підтримки ЮНЕСКО.
Про такий технічний засіб мріє кожен учитель!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою, І. Франком та багатьма іншими видатними українцями.
Любіть красу своєї мови,
Звучання слів і запах слів:
Це квітка ніжна і чудова
З широких батьківських степів.
Всі каравани знайдуть воду
В краю пустель і злих негод:
Як річка, з роду і до роду,
Так мова з’єднує народ!
(Терень Масенко)
 

20 лютого - День героїв небесної сотні

Ось уже 9 річниця як
20 лютого в Україні щорічно вшановують Героїв Небесної Сотні.
Пам’ятаємо про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.
Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
“Небесною Сотнею” називають загиблих учасників Революції Гідності. Дехто з них загинув навесні 2014 року.
Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.
Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
Про них ми не забуваємо....
Під час затяжної повітряної тривоги, ми в укритті виготовляли ангелів в пам'ять про Небесну Сотню. Слухали бібліографічні дослідження наших учнів про Героїв Майдану.
Хвилиною мовчання вшанували їх подвиг.
9 сумна річниця. Спокою нема...
Російський оскаженілий смерд лютує.

 

Звучить " Червона калина" і серце вистукує пульсом : " ми обов'язково переможемо!!!"

Соборність.
Сьогодні, 16 лютого є Днем Єднання в Україні.
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!
Цей день символізує те, що ми всі — це один народ і жодні вороги не зможуть нас розділити. Давайте ж ніколи, які б негаразди нас не чекали, не будемо про це забувати.
Пам'ятаймо та шануймо наших національних героїв. Молімо Бога за тих, хто несе не легку ношу захисту нас з вами. Пам'ятаймо тих, хто віддав своє життя за Україну і зробімо все для того, щоб їхня велична благородна мета не перетворилася в ілюзію.
Сьогодні Україна і українці пишуть на білому рушнику свою нову історію " червоними і чорними нитками".
Слава Україні! Героям Слава!
 
Увага ! Оголошення !
В умовах планових і аварійних відключень електроенергії, відсутності інтернету для організації дистанційного навчання освітній процес у ІІ семестрі 2022/2023 н.р. буде організовано у очному форматі.
 
6 грудня - День Збройних Сил України.
Сьогодні у нас проведено зустріч у шкільному колі
" Збройні сили України-
Краса, сила, міць країни!"
Бажаємо всім Миру та  Перемоги.
Нехай береже нас всіх  Бог та міцні плечі хлопчиків з ЗСУ.
Дякуємо батькам за синів.
Дякуємо за спокій.
Ніжно обіймаємо!!!
Разом до Перемоги!
Голодомор
Будьмо здорові шкільна родино!
Щороку в останні дні листопада ми вшановуємо пам'ять жертв страшного голодомору 1932-1933років.
Інформаційна кампанія цьогоріч проходитиме під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо".
Адже цьогоріч і наступний рік відзначатимуть 90 роковини знищення українців як нації.
Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.
Про Голодомор мовчати не можна. Вистачить, що мовчали ті, хто пережив це страхіття.
І ми сьогодні вшанували пам'ять всіх невинно убієнних.
А учні початкових класів приєдналися до акції " Колоски життя".
Не має прощення таким злочинам.
Але має бути пам'ять. Вічна пам'ять про невинно убієнних.
Це має бути в душі, серці, голові, крові кожного з нас.
26 листопада о 16.00 годині запалімо свічу пам'яті за жертвами голодомору.
Поставте свічечку на підвіконня.
І нехай триклятий москаль, який позбавляє нас мирного життя бачить- ніякими ракетами він не загасить вогник нашої пам'яті.
Бо ми : Пам'ятаємо! Єднаємося!

 

ПЕРЕМОЖЕМО!!!

23 листопада Гарна новина

У важкий воєнний час кожна допомога, підтримка надто важлива. Україну підтримують морально, словом, ділом, зброєю і всіма необхідними засобами. Так приємно, що є добродії, які хочуть подарувати нам красу.

Наш заклад зареєструвався у Всеукраїнському благодійному проекті Flowers4School в очікуванні насіння квітів від нідерландських виробників.
І, от, гарна новина, чудовий сюрприз ! Сьогодні ми отримали поштою насіння різнобарвних весняних квітів з Нідерландів !
З нетерпінням чекатимемо весни, аби їх висадити на пришкільних квітниках.
Усі майбутні квіти, барви, аромати ми вже присвячуємо нашим Захисникам і Захисницям, нашій Перемозі !

Дуже щиро усім колективом дякуємо нашим закордонним благодійникам ! Бажаємо міцного здоров'я, безпеки і миру, море квітів і приємних емоцій ! 

9 листопада  Радіодиктант Національної єдності

Учні та вчителі Закладу ЗСО І- ІІ ступенів с. Жахнівка приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності.
Завжди активний, креативний, цікавий, творчий підхід вчителя української мови Титко Г.І створює атмосферу тісного співробітництва між вчителями та учнями.
Досліджують, проектують, вдосконалюють, подорожують, знаходять і втілюють свої знання у цікавих та змістовних Мовних Кавярнях; словникових лабіринтах; приказках та прислів'ях.
Мова- душа народу.
Сьогодні - це наша зброя.
І тримати ми її маємо міцно!!!
 

17 жовтня. 

У наш час, як ніколи раніше, Україна потребує  талановитих дітей, активних учнів, прогресивну молодь,  які творчою працею спонукатимуть громадянське суспільство до побудови сильної, незалежної держави на засадах толерантності й гідності.

 

Сьогодні в Україні стартує наймасовіше інтелектуальне змагання митців художнього слова - Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.  Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї творчості.  До участі в І етапі конкурсу запрошую учнів 5 - 9 класів. Пропоную учасникам шкільного етапу  пройти онлайн - тест про життєвий і творчий шлях поета, а також написати твір на тему : "  Мрії Шевченка про майбутнє України" . Обсяг твору для учнів 5-6 класів - 0, 5 сторінки. Для 7-9 класів- 1- 1,5 сторінки. Завдання необхідно надіслати до 21 жовтня 17.00.

14 жовтня.

 Шановні захисники і захисниці України! Дозвольте привітати Вас зі святом міцності і патріотизму, святом історії і добра. Це свято не лише чоловіків і жінок, які служать, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України. Нехай Ваш дім буде наповнений світлом і любов'ю, а робота приносить лише задоволення!  Ви довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Щиро зичу Вам міцного здоров’я, незламного духу та мирного неба! Також сердечно вітаю Всіх із особливим Днем для українців – святом Пресвятої Покрови – єдиним релігійним святом, яке є одночасно національно-патріотичним та державним. У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. Бажаю усім нам козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності. Нехай прагнення відстоювати свою волю та незалежність і надалі буде неодмінною рисою українців.

Сьогодні силами працівників школи, дітей та їх добросовісних батьків  з сіл нашого ствростинського Жахнівськоно округу було зібрано допомогу нашим Захисникам - землякам, які воюють на Херсонщині. Домомогу (випічка, вареники, квашена капуста, консервації, картопля, фрукти, чай, вода, туалетний папір) доставить команда волонтерів громадської організації Допомога Юність. Усім щиро дякуємо за небайдужість !

   

30 вересня.

Привітання від батьківського комітету з Днем учителя

 

Дорогі наші вчителі, прийміть найщиріші вітання від учнів  та їх батьків,дякуємо за ваше терпіння, розуміння і підтримку нашої дітвори у цей не легкий для нас час,будьте завжди щасливі,здорові,усміхнені,нехай вас береже боженька, мирного неба нам усім і скорішої перемоги.

За знання у нас вболівають перш за все ! Ні підступний коронавірус, ні тривала дистанційка не завадила  засвоювати освітні програми і поглиблювати інтерес до вивчення предметів. Працювали у дві зміни : проводили уроки і займались підготовкою до предметних олімпіад і конкурсів.

   Відповідально і змістовно підготували учнів - призерів предметних олімпіад Ганна Іванівна та Володимир Іванович Титки . Ото вже тямущі та наполегливі, знаючі і старанні наставники !

 

    Дякую за систематичну сумлінну працю, за впевнене лідерство і талант у розвитку творчих здібностей учнів !

   

 29 вересн  2022 року виповнюється 81-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок  в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації  Києва 1941- 1943 роках  Нацистська операція в Бабиному Ярі 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.  Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Сьогодні рашисти вчиняють так само, як колись фашисти.  Ми побачили жорстокі масові вбивства рашистами чоловіків, жінок, дітей, літніх людей, тварин; тортури – фізичні та моральні, зґвалтування. Навіть іноді мали місце намагання спалити тіла, щоб приховати вчинені злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти. Відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, Маріуполя та інших українських міст і сіл жахають цивілізований світ. Мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинців буде належно покарано.

У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати...

                                                      

 21 вересня.   

                            Найбільше у світі щастя – це Мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

      

Є у мене мрія невеличка,

Щоб коли прокинусь —

не було війни.

І ота хатинка білоличка

Забуяла квітом по весні.

Щоб усі додому повернулись,

Всі, кому прийшлось під час війни

У далекім краї опинитись,

України-неньки ріднії сини!

Щоби діти більше не лякались,

Не страждало наше щоб село,

А дорослі до роботи брались,

 

Щоб ще краще в нас життя було!

 

15 вересня.              

21 вересня  Всесвітній день Миру.

Напевно нема серед нас тих, хто не бажав би Миру кожному з нас, особливо під час війни.

Слово "Мир" вважаю за потрібне писати з великої літери, бо вже занадто дорога його ціна.

На сьогоднішній ми своїм спокоєм завдячуємо  славним українським військовим.

Кожен з нас щогодинно, щоденно слухає, дивиться  як віддано боронять вони кордони України.

І щиро радіємо їх успіхам, перемогам.  А що ж потрібно солдату, щоб мати силу йти вперед, долати перешкоди, швидко бігати, влучно стріляти, миттєво реагувати????

Потрібно  мати силу!!! А сила у військових поновлюється, коли вони мають що їсти.

І якщо нам усім потрібен Мир, то давайте допоможемо нашим військовим.

Завтра ввечері відправляється автомобіль на потреби армії. Давайте у цей автомобіль кожен з нас покладе часточку подяки, часточку серця і душі. Часточку тепла.

Сьогодні наш технічний персонал( кухар і прибиральниці) печуть запашнючі мамині пироги для військових.

                                                        

А ми з вами давайте завтра принесемо часточку тепла ( ЧАЙ ) ( КАВА). Часточку сили(КРУПИ, МАКАРОН, ЗАКРУТКА). Краплинку глюкози для імунітету(ЦУКЕРКИ, ПЕЧИВО).

Якщо кожен з нас додасть частинку( не багато)  своєї підтримки, допомоги, піклування, взаєморозуміння- це солдату додасть сили для бою і  віри в Перемогу.

А ще військовим необхідно знати, що ми з ними, що ми дбаємо про них і віримо їм.

Якщо ви разом з нами, якщо ви щедрі і подільчиві, якщо вам як і нам хочеться миру  приєднуйтеся до нас завтра 16 вересня в п'ятницю  у школі.

З кожної краплинки доброти може  зашуміти величезний океан  Добра і Милосердя.

А якщо ви ще додасте малюнок чи листівку то повірте, ваш малюнок буде біля серця кожного військового.

Разом завжди легше.

 

Отже разом до Перемоги!!!

                                                 

   8 вересня . Добрий день, шкільна родино! Сьогодні день, який безпосередньо стосується кожного школярика, усіх вчителів та батьків  -  це Міжнародний день грамотності! Яку людину можна вважати грамотною? Це, перш за все, людина, яка вміє читати, писати, рахувати. Друге – це людина, яка навчається впродовж життя. Третє - це людина, яка володіє певними компетентностями залежно від часу від якого вона живе. Четверте - це вміння спілкуватися та чітко висловлювати свої думки, вміння слухати та розуміти!  Якщо раніше грамотною людиною вважалася та, хто вміє читати та писати, то нині це і цифрова та фінансова грамотність.

" Щоб бути грамотним, потрібно мати велику базу знань, багато читати" ,-  говорять експерти. А ось ненормативна лексика - ознака неграмотності.

Будьмо грамотними, успішним, вмілими, освіченими! Дбаймо про щасливе майбутнє наших дітей у мирній та квітучій Україні!                              

 

                                                       

1 вересня.  Онлайн- свято Першого дзвоника  "З вірою у Перемогу до нових  знань!"

Немає у світі нічого прекраснішого, ніж пізнавати нове, вчитися, читати й запам’ятовувати на все життя мудрі рядки!  Вітаємо  всіх з Днем знань, з днем мудрості й старанності!

Нехай у Вашому житті буде можливість вчитися і знаходити знання не тільки в шкільні роки, але і в майбутньому, протягом усього життя! Знання роблять людину сильнішою, мудрішою, добрішою, допомагають відкривати нові істини, робити наукові відкриття і пізнавати таємниці природи.

Нехай ніколи ваш розум не відмовляється від нових знань, і завжди прагне до пізнання та мудрості!

 

У цей день всім учням, вчителям, батькам  бажаємо  міцного здоров’я, миру, терплячості, а головне щирого прагнення до нових знань. Саме тепер наша держава потребує вашої наполегливості, старанності, освіченості. Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній і всі ваші бажання стануть реальністю!  Разом до Перемоги!

 

УКРАЇНА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ, ТУРИЗМУ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

ТИВРІВСЬКОЇ  СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІ СТУПЕНІВ С ЖАХНІВКА

 

НАКАЗ 

 

Від   30.08.2022 р.               с.Жахнівка                         №  24

 

Про організований початок

20222023 навчального року

під час дії режиму воєнного стану в Україні

 

    На виконання  наказу  Вінницької обласної військової адміністрації  від 30 серпня 2022 року № 1660 «Про організацію початку 2022-2023 навчального року в закладах освіти області», рішення засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 7 від 29 серпня  2022 року,  про надання рекомендацій «Щодо визначення форм навчання в новому 2022-2023 навчальному році під час військового стану в закладах освіти Тиврівської селищної територіальної громади», рішення  засідання педради (протокол 1 від 29.08.2022 р.), з метою чіткої організації освітнього процесу у закладі освіти

 

НАКАЗУЮ:

1.                   Розпочати 2022-2023 навчальний рік у закладі освіти 01 вересня 2022 р.

2.       Затвердити структуру 20222023  н.р. : навчальні заняття  організовано за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 23 грудня 2022 р., ІІ семестр – з 09 січня до 31  травня 2023 р. (в межах 175 робочих днів).

Канікули  організувати  в такі терміни: осінні з 24 жовтня  до 30 жовтня, зимові з 24 грудня  до 08 січня, весняні з 27  березня  до  02 квітня.

3.                   Затвердити програму  відзначення Дня знань та Першого дзвоника  в режимі онлайн :

 

9.00. – хвилина мовчання. Перегляд  у прямому ефірі інформаційного телемарафону Всеукраїнського уроку «Повертаюся до навчання»;

 

10.00 - Онлайн - привітання учнів зі святом Першого Дзвоника

 /директор закладу/;

 

11.00 -  Перший урок на тему «Ми українці: честь і слава незламним»

/класні керівники/;

 

12.00 - Єдиний урок безпеки

/класні керівники/;

 

13.00 - нарада при директорові

/директор  закладу/;

 

17.00 Батьківські збори

/класні керівники/.

 

4.       В результаті останнього опитування  90% батьків обрали навчання дистанційне ( онлайн). Рішенням засідання педради від 29.08.22 р. схвалено  вибір батьків. Забезпечити організацію освітнього процесу для здобувачів освіти 1-9 класів з використанням технологій дистанційного навчання та змішаного навчання  відповідно до заяв батьків здобувачів освіти та здобувачів освіти, які перебувають за кордоном, у звязку з неможливістю укриття усіх учасників освітнього процесу під час сигналу «Тривога» . З часом форма навчання може змінюватися. В залежності від безпекової ситуації та подальшого вибору батьків можливий перехід на  очне навчання.

5.       Педагогічним працівникам  забезпечити безумовне переривання освітнього процесу у разі включення сигналу «Повітряна тривога» чи інших попереджувальних сигналів системи оповіщення.

6.       Усім учасникам освітнього процесу встановити на телефонах додаток «Тривога» для  своєчасного оповіщення і вжиття заходів безпеки та евакуації.

7.       Відповідно до внесених змін у Санітарний регламент щодо тривалості навчальних занять під час дистанційного навчання в синхронному режимі, їх може бути менше з більшою тривалістю або більше короткотривалих уроків. Аби охопити більше предметів в рамках робочого дня, рекомендую  брати більшу кількість уроків, але з меншою тривалістю

 

 1-2 класи - 3 по 20 хв

 3-4 класи - 4 по 20 хв

5-6 класи - 4 по 25 хв

7-9 класи - 5 по 25 хв

 8.У звязку із щоденним  вшануванням загиблих о 9.00. хвилиною мовчання, внести зміни  у систему дзвінків та графік перерв : початок занять при очному навчанні у 1-4 класах – 8.20.,  у 5-9 класах – 8.30. Початок занять при  дистанційному  навчанні у 1-4 класах – 9.10., у 5-9 класах – 9.25. Початок занять при змішаному навчанні для усіх загальний о 9.00.

9.Класним керівникам провести роз'яснювальну роботу з дітьми щодо можливих безпечних місць укриття вдома, використання заглиблень, мурів в населеному пункті під час  сигналу " Тривога" чи в будь-якому місці, де може знаходитися дитина чи рухатись  в будь-який час доби з дорослими чи без них.

10.    Незалежно від формату навчання кожну дитину необхідно забезпечити технічними засобами навчання ( комп'ютерною технікою, чи смартфоном, чи планшетом ). Має бути придбане учнівське приладдя для уроків з різних предметів. Підручники обгорнути та дбати про їх збереження. Придбати необхідні рекомендовані МОНУ зошити з друкованою основою, альбоми, атласи, контурні карти. За відсутності підручників використовувати електронні підручники.

11.    Педколективу здійснювати педагогічний патронат у неповних 1 та 9 класах. Через недостатню кількість учнів ( повний клас має 5 учнів) тут зменшено кількість навчальних годин. У початкових класах на одного учня виділяється 5 год на вивчення всіх предметів. У старших класах по 8 год на одного учня на вивчення всіх предметів. В таких класах проводитиметься індивідуальна форма навчання .

12.    Суворо дотримуватись протиепідемічних заходів щодо попередження коронавірусу та інших сезонних інфекційних захворювань. Запобігати переохолодженню дітей. зробити вікові щеплення дітей, пройти медичний огляд. Забезпечити пожежну та електробезпеки у побуті вдома, вчити безпеці на дорозі, під час відпочинку і дозвілля дітей.

13.    У зв'язку із військовим вторгненням росії вносити зміни у навчальні програми з багатьох предметів, вилучати російськомовні матеріали, не використовувати твори білоруських та російських митців.

14.    Внести зміни у  ведення шкільної документації у звязку із перейменуванням школи, як юридичної установи, ввести в дію нову печатку і штамп : Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с Жахнівка Тиврівської селищної ради Вінницького району Вінницької області

15. Технічним працівникам школи забезпечити збереження систем життєзабезпечення закладу освіти, вимкнути енергоспоживання. забезпечити  дотримання санітарно-гігієнічних умов та протиепідемічних заходів у школі. Обмін інформацією , виробничі наради проводити  у вайбергрупі «Технічні працівники».

16. Обмежити доступ сторонніх осіб до закладу освіти, нести чергування, доглядати вазони. Обслуговуючому персоналу на час відсутності учнів у школі провести  прибирання внутрішніх та зовнішніх приміщень та територій, підготувати заклад освіти до можливого прийому внутрішньопереміщених  осіб у шкільному евакопугкті, у разі повітряної тривоги  та іншої небезпеки  негайно прямувати у  найпростіше укриття .

17. Педагогічним працівникам  у ході щоденної дистанційної роботи проводити організаційно-педагогічну та методичну діяльність  згідно календарно-тематичного планування дистанційної роботи, розкладу онлайн-уроків та посилань до них  за виключенням, коли триває повітряна тривога та інші небезпеки. Обмін інформацією, засідання, наради проводити дистанційно у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи» :

 

- Педколективу проводити навчальні заняття в синхронному і асинхронному режимі. Сихронні уроки мають становити не менше 30 %  від усіх навчальних занять. Вести облік відвідування учнів під час синхронних уроків.

- у разі відсутності підручників у ході освітнього процесу використовувати електронні підручники

- Педагогічним працівникам  згідно діючого розкладу перед уроком у вайбергрупі класів розміщувати посилання на онлайн-урок для приєднання учнів до онлайн-уроку, проводити інформування, навчання учнів 1-9 класів з використанням інтеренетресурсів , телефонного звязку, виходячи із можливостей учнів та їх батьків, охопивши всіх учнів школи . Загальношкільна вайбергрупа «Пізнайко»  охоплює учнів 1-9 класів, педагогів та батьків, виконує інформативну, консультативну, просвітницьку функцію, висвітлює  діяльність школи, інструктажі.

- Під час організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання з метою запобіганню перевантаженню учнів  під час незмінних за тривалістю уроків обмежити  тривалість  безперервного роботи учнів в ТЗН, ноутбуках, ПК, планшетах, моніторах екранів телефонів, тощо :

                         

                          Для учнів 1 класів – не більше 10 хв

                          Для учнів 2-4 класів – не більше 15 хв

                          Для учнів 5-7  класів – не більше 20 хв

                          Для учнів 8-9 класів – 20 – 25  хв

- Педагогам під час дистанційного навчання у спеціальних домашніх журналах  вести облік відвідування учнями навчальних занять, облік навчальних досягнень та поступово запроваджувати в освітній процес електронні журнали. Відповідальній особі за введення у закладі освіти електронних журналів вчителю інформатики Красному Ю.Д. провести навчання педколективу щодо ведення  електронних журналів.

- Класним керівникам  здійснювати виховну діяльність з класним колективом згідно  виховних планів, заходи з БЖД із записами у відповідних журналах.

18.  Даний наказ довести до відома учасників освітнього процесу.

19. Контроль з виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор                                                                 Т.І.Сковира

 

З наказом ознайомлені :

 

Величко  Н.М.                                                      Мороз О.М.

          Дзіканова О.В.                                                      Колібабчук А.Г.

Титко В.І.                                                              Титко  Г.І.

          Сковира  Ю.І.                                                        Бобик М.М.

          Аркушенко Ю.І.                                                   Безуглий В.В.

          Красівська  О.В.                                                   Шпак У.В.

          Красний Ю.Д.                                                       Сидорук ОВ.

          Колодій Н.Г.                                                         Станіславчук В.В.

          Івасечко В.В.                                                         Шевченко С.О.