Воєнний стан

УКРАЇНА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ, ТУРИЗМУ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

ТИВРІВСЬКОЇ  СЕЛИЩНОЇ  РАДИ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ  І-ІІ СТУПЕНІВ С ЖАХНІВКА

                       НАКАЗ

 

   11.03.2022                                     Жахнівка                                   № 9

 

Про  відновлення і організацію освітнього процесу

в умовах воєнного стану  

 

У звязку із введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 642022, відповідно до листа МОНУ від 06.03.2022 р. 3 13371-22 , згідно рішення засідання педагогічної ради  (протокол №__ від 11.03.2022 р.), після вимушених двотижневих канікул для здобувачів освіти 1-9 класів з метою забезпечення  максимально  можливої безпеки кожної дитини та кожного працівника

 

       НАКАЗУЮ :

1.                 Відновити  освітній процес для здобувачів освіти 1-9 класів  з 14.03.2022 р. з використанням  технологій дистанційного навчання.

2.                 Класним керівникам 1-9 класів провести до 13.03.2022 р.  онлайн батьківські збори для  інформування учнів та їх батьків про  форми, методи , способи організації освітнього процесу на відстані, форми комунікації та зворотнього звязку відповідно до листа МОНУ  від 29.09.2021 р.     №01-12-4900 «Щодо вивчення стану організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в ЗЗСО».

3.                 Організувати  для учнів інших ЗЗСО , які тимчасово перебувають  (проживають)  на території громади за заявою одного з батьків  освітній процес з використанням  технологій дистанційного навчання за індивідуальною, екстернатною, сімейною (домашньою)  формою навчання.

4.                 Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклад освіти за місцем тимчасового перебування.

5.                 Педагогічним працівникам під час освітнього процесу використовувати наявні освітні платформи, ресурси закладу освіти .

6.                 Педагогічним працівникам звернути увагу на необхідність психологічної підтримки дітей спільно з батьками, організовувати змістовне дозвілля дітей з використанням різних інтернетресурсів.

7.                 Педагогічним працівникам  у ході щоденної дистанційної роботи проводити організаційно-педагогічну та методичну діяльність  згідно календарно-тематичного планування дистанційної роботи, розкладу онлайн-уроків та посилань до них на період  воєнного стану. Обмін інформацією, засідання, наради проводити дистанційно у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи».

8.                 Педколективу проводити навчальні заняття в синхронному і асинхронному режимі. Допускається  переміщення тем і розділів в рамках календарно – тематичного планування. Не допускати  перевантаження учнів  класними та  домашніми завданнями.

9.                 Вихователю ГПД проводити окрім групових дистанційних занять по самопідготовці також і індивідуальні консультації з учнями початкових класів.

10.            Навчальні заняття розпочинати  з інструктажів з БЖД .

10.Під час повітряної тривоги ведення уроку призупиняється і відновлюється через 15 хв після повідомлення про відміну тривоги.  Тому розклад  дзвінків на урок у разі повітряної тривоги треба розраховувати самостійно.

11.Педагогічним працівникам  згідно діючого розкладу перед уроком у вайбергрупі розміщувати посилання на онлайн-урок для приєднання учнів до онлайн-уроку, проводити інформування, навчання учнів 1-9 класів з використанням інтеренетресурсів , телефонного звязку, виходячи із можливостей учнів та їх батьків, охопивши всіх учнів школи :

 12. Педагогу-організатору  у загальношкільній вайбергрупі «Пізнайко»  охоплювати учнів 1-9 класів , педагогів та бажаючих батьків інформативною, консультативною, просвітницькою  діяльністю, висвітлювати позаурочну діяльність школи, предметні і розважальні заходи, конкурси, виставки,  акції, вшанування визначних подій і постатей, виховні заходи, інструктажі, онлайн екскурсії та читання, відеовиступи.

13.Перевести на дистанційну форму роботи гурток ПТМ (керівник Величко Н.М.) для учнів відповідно до методичних рекомендацій.

14.Педагогам під час дистанційного навчання у спеціальних домашніх журналах  вести облік відвідування учнями навчальних занять, облік навчальних досягнень.

15.Класним керівникам  здійснювати виховну діяльність з класним колективом згідно  виховних планів, заходи з БЖД із записами у відповідних журналах.

16.Класним керівникам 1-9 класів   продовжувати   просвітницьку  роботу  учнів та батьків щодо дій при НС військового характеру.

17. Контроль за виконанням даного наказу залишаю  за собою.

Директор школи                                                         Т.І.Сковира

 

З наказом ознайомлені :

 

Величко  Н.М.                                                      Мороз  О.М.

          Дзіканова О.В.                                                     Колібабчук А.Г.

Титко В.І.                                                            Титко  Г.І.

          Сковира  Ю.І.                                                      Бобик М.М.

          Аркушенко Ю.І.                                                  Безуглий В.В.

          Красівська  О.В.                                                  Кудлай Ю.І.

          Красний Ю.Д.             

 

 

УКРАЇНА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ, ТУРИЗМУ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

ТИВРІВСЬКОЇ  СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІ СТУПЕНІВ С ЖАХНІВКА

 

НАКАЗ 

 

Від   24.02.2022 р.               с.Жахнівка                         №  16-к

 

Про роботу  працівників закладу освіти в умовах воєнного стану

 

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України   запроваджено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб  (Указ Президента № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою) .

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям і органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

 

 НАКАЗУЮ:

1.     Заборонити відвідування закладу освіти здобувачами освіти 1-9 класів з 24 лютого 2022 р.

2.                 Організувати освітній процес для здобувачів освіти 1-9 класів з використанням технологій дистанційного навчання.

3.     Педагогічним працівникам  перш за все забезпечити:

·         надання освітніх послуг у встановлених обсягах, відповідно до визначених освітніх програм і планів, а також здатності швидкого відновлення освітнього процесу;

·         виконання заходів планів цивільного захисту на особливий період;

·         готовність до здійснення оповіщення  учасників освітнього процесу та працівників про виникнення надзвичайної ситуації; інформування про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації;

·         уточнення та здійснення заходів щодо захисту учасників освітнього процесу, працівників  у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

·         готовність наявних сил і засобів цивільного захисту, можливість залучення додаткових сил і засобів у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

·         створення та використання об’єктових матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків;

·         негайне інформування про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, порушення функціонування суб’єктів освітньої діяльності або загрозу припинення надання освітніх послуг;

·         у разі безпосередньої загрози життю та здоров’ю учасників освітнього процесу на об’єктах освіти вводити в дію Плани евакуації закладів освіти.

4.Класним керівникам 1-9 класів у вайбергрупах класів інформувати учнів та їх батьків про  форми, методи , способи організації освітнього процесу на відстані, форми комунікації та зворотнього звязку відповідно до листа МОНУ  від 29.09.2021 р.     №01-12-4900 «Щодо вивчення стану організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в ЗЗСО».

5.Технічним працівникам школи забезпечити збереження систем життєзабезпечення закладу освіти, вимкнути енергоспоживання  дотримання санітарно-гігієнічних умов та протиепідемічних заходів у школі. Обмін інформацією , наради проводити  у вайбергрупі «Технічні працівники».

6. Обмежити доступ сторонніх осіб до закладу освіти, нести чергування, доглядати вазони. Обслуговуючому персоналу на час відсутності учнів у школі провести  прибирання внутрішніх та зовнішніх приміщень та територій, підготувати заклад освіти до можливого прийому внутрішньопереміщених  осіб, облаштовувати із наданої громадою допомоги спальні місця, харчування. У разі повітряної тривоги  та іншої небезпеки  негайно прямувати в  пристосоване захисне укриття – підвал школи.

7. Педагогічним працівникам  у ході щоденної дистанційної роботи проводити організаційно-педагогічну та методичну діяльність  згідно календарно-тематичного планування дистанційної роботи, розкладу онлайн-уроків та посилань до них  за виключенням, коли триває повітряна тривога та інші небезпеки. Обмін інформацією, засідання, наради проводити дистанційно у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи» :

 

- Педколективу проводити навчальні заняття в синхронному і асинхронному режимі. Сихронні уроки мають становити не менше 30 %  від усіх навчальних занять. Вести облік відвідування учнів під час синхронних уроків.

- Педагогічним працівникам  згідно діючого розкладу перед уроком у вайбергрупі розміщувати посилання на онлайн-урок для приєднання учнів до онлайн-уроку, проводити інформування, навчання учнів 1-9 класів з використанням інтеренетресурсів , телефонного звязку, виходячи із можливостей учнів та їх батьків, охопивши всіх учнів школи . Загальношкільна вайбергрупа «Пізнайко»  охоплює учнів 1-9 класів, педагогів та батьків, виконує інформативну, консультативну, просвітницьку функцію, висвітлює  діяльність школи, інструктажі.

- Перевести на дистанційну форму роботи гурток ПТМ (керівник Величко Н.М.) для учнів відповідно до методичних рекомендацій.

- Під час організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання з метою запобіганню перевантаженню учнів  під час незмінних за тривалістю уроків обмежити  тривалість  безперервного роботи учнів в ТЗН, ноутбуках, ПК, планшетах, моніторах екранів телефонів, тощо :

                         

                          Для учнів 1 класів – не більше 10 хв

                          Для учнів 2-4 класів – не більше 15 хв

                          Для учнів 5-7  класів – не більше 20 хв

                          Для учнів 8-9 класів – 20 – 25  хв

- Педагогам під час дистанційного навчання у спеціальних домашніх журналах  вести облік відвідування учнями навчальних занять, облік навчальних досягнень.

- Класним керівникам  здійснювати виховну діяльність з класним колективом згідно  виховних планів, заходи з БЖД із записами у відповідних журналах.

- Класним керівникам 1-9 класів   продовжувати   просвітницьку  роботу  щодо безпеки життєдіяльності в умовах війни, попередження розповсюдження коронавірусу.

 

8.Встановити порядок оплати праці  працівників  відповідно до  статті 113. Порядку оплати часу простою, а також при освоєнні нового виробництва (продукції):

 

-         Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

 

-         Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.

 

-         За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

 

-         Час простою з вини працівника не оплачується.

 

-         На період освоєння нового виробництва (продукції) власник або уповноважений ним орган може здійснювати робітникам доплату до попереднього середнього заробітку на строк не більш як шість місяців.

9.      Даний наказ довести до відома учасників освітнього процесу.

10. Контроль з виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи                                                         Т.І.Сковира

З наказом ознайомлені :

Величко  Н.М.                                                      Мороз О.М.

          Дзіканова О.В.                                                      Колібабчук А.Г.

Титко В.І.                                                              Титко  Г.І.

          Сковира  Ю.І.                                                        Бобик М.М.

          Аркушенко Ю.І.                                                   Безуглий В.В.

          Красівська  О.В.                                                   Кудлай Ю.І.

          Красний Ю.Д.                                                      Сидорук ОВ.

          Колодій Н.Г.                                                        Станіславчук В.В.

          Мачай Ю.С.                                                          Бенедик С.П.

          Дунгер А.Д.                                                          Яворський Ф.М.

          Івасечко В.В.