Новини І семестр 2019-20н.р.
12 грудня.
Загальношкільний пікнік " Стоп , булінг! "
6 грудня.
4 грудня
Підтримуємо українське. Беремо участь у флешмобі "Українська хустка"
29 листопада
Інтегрований захід " Осінь заблукала у гаях".
21 листопада.
В рамках тижня пам'яті відбулося засідання
круглого столу "Свобода слова".
14 листопада.
Акція " Дерево добрих справ ".
8 листопада.
Всеукраїнський диктант національної єдності.
31 жовтня.
В управлінні освіти молоді та спорту відбувся круглий стіл
" Мовознавець - Калинович".
29 жовтня
Екскурсійна поїздка у м.Вінницю ("smart cinema", музей науки)
10 жовтня.
Екскурсія на могилу Данила Нечая. Посвята в козачата.
9 жовтня.
Відзначення 50 - річного ювілею Жахнівської школи.
30 вересня.
Вибори лідера учнівського самоврядування.
Нагога Є. - лідер учнівського самоврядування,
Штейник К.- заступник лідера.
27 вересня.
Предметний захід " Фізика очима дітей ".
19 вересня.
Шкільний турнір з шашок,присвячений Дню фізкультури і спорту.
І місце - Шинкарук Назар, Штейник Каріна.
12 вересня.
Відбулася зустріч учнів школи з дільничним інспектором та працівниками патрульної поліції.
1 вересня!
Свято 1 дзвоника. В 1 класі - 7 учнів.
НУШ - це дія
Саме з таким гаслом навчалися учні 1 класу. 27 травня в них відбувся особливий захід - звіт підсумок навчального року. Наші першокласники навчаються за новою програмою, тому захід також вийшов незвичний, а саме в формі квест-гри.
Вишиванка - генетичний код
Здавна вишиванка мала особливе значення для кожного українця, з тих часів майже нічого не змінилося. Не дарма Вишиванку вважають генетичним кодом. 16 травня учні і вчителі школи долучилися д о святкування дня вишиванки.
Дотримуємося правил дорожнього руху
В рамках тижня безпеки дорожнього руху, класні керівники перед куточком ПДР провели інформативну бесіду "Дотримуємоя правил дорожнього руху" з учнями.
День пам'яті та примирення
Пам'ятаємо великий подвиг
В перед день великого свята подяки та перемоги учні нашої школи вирішили провести продуктивно, а саме прибрати територію пам'ятника.
"За чисте довкілля!
Життя завжди було нелегким, але той хто вміє працювати головою чи руками , майже завжди зміг вижити в цьому вічно тліючому світі. Щира робота повсякчас звеличувала людину та підносила на найвищий щабель у суспільстві. В істинності цих слів ми пересвідчилися не раз. Так сталося 18 квітня колектив Жахнівської ЗОШ І-ІІ ст. разом з учнями школи потрудився на відповідному рівні, взявши участь у щорічній Всеукраїнській акції «За чисте довкілля» та а рамках дня довкілля .
В акції брали участь усі шкільні мешканці. Приведено в належний санітарний та естетичний стан:
- пришкільні території;
- спортивний майданчик;
- клумби;
- побіляні дерева та бордюри;
- очищено придорожні смуги.
Акція «За чисте довкілля» пройшла цікаво. На цьому ми не зупиняємось, адже запланували заходи по благоустрою й на завтра (19.04.2019) . Найголовніше, що учні, вчителі та техперсонал школи попрацювавши побачили результат своєї роботи, від якого всі отримали задоволення. Сподіваємося, що бажаючих долучитися до цієї акції буде ще більше, а головне, що всі будуть підтримувати ту чистоту та порядок, які власноруч створили.
Будь обережним на дорозі!
12 квітня відбулась зустрічі учнів школи з працівниками патрульної поліції, ДІП щодо безпеки дорожнього руху. Дільничний інспектор нагадав учням правила дорожнього руху та наголосив на необхідності неухильно дотримуватись їх. Учні сміливо задавали запитання, на які отримували змістовні відповіді. Найбільш учнів цікавили питання, які стосувалися велосипедистів.
Тиждень безпеки дорожнього руху
В рамках тижня безпеи дорожнього руху заплановано:
1. Організувати та провести заходи, спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в рамках «Тижня дорожнього руху» з 15 квітня 2019 р. по 19 квітня 2019 р.
2.Класним керівникам 1-9 класів провести у 1-9 класах профілактичні бесіди з питань безпеки дорожнього руху у формі вікторин, конкурсів та проектів .
3.Класним керівникам 1-9 класів провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьків учнів щодо контролю і забезпечення дотримання учнями ПДР під час очікування шкільного автобуса, по дорозі до школи, під час дозвілля, в позаурочний та вечірній час.
4.Учителям основ здоров’я 1-9 класів провести практичне вивчення ПДР на спеціально створеному шкільному майданчику дорожнього руху.
5.Учителям, які чергують у шкільному автобусі та супроводжують учнів до місця навчання , провести роз'яснювальну роботу у шкільному автобусі з учнями, які підвозяться до місця навчання і додому, щодо правил поведінки у шкільному автобусі, доцільності використання світловідбиваючих елементів.
6.Класним керівникам 1-9 класів провести повторні інструктажі учням 1-9 класів з ПДР, про особливості велосипедного руху, щодо пропаганди безпеки руху при перетині залізничних переїздів, про наслідки порушень водіями колісних транспортних засобів правил дорожнього руху при перетині залізничних переїздів.
7. Шкільній медичній сестрі Живелюк Н.В. провести практичне заняття для учнів школи по наданню першої невідкладної допомоги у випадку травмування .
Повір у себе
11 квітня за сприяння та підтримки Управління освіти, молоді та спорту, працівниками Тиврівського районного БДЮТ, було проведено районний фестиваль творчості «Повір у себе».
У конкурсній програмі фестивалю в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» прийняв учень 9 класу Грехов Вячеслав та був нагороджений дипломом лауреата ІІ ступеня та солодким подарунком.
В ході семінару вчителі ознайомились з презентаційною платформою «Фізичні знання в житті людини і суспільному розвитку», яку підготував вчитель фізики Титко Володимир Іванович.
Щоб спонукати педагогів до критичного мислення, застосовувати набуті знання в практичній діяльності і на конкретних прикладах показати використання наукового знання в життєдіяльності людини усі вирушили до Музею Повітряних Сил Збройних Сил України та 45 експериментальний механічний завод у м. Вінниця.
«Не варто винаходити те, що не
можна застосувати на практиці…»
Т. Едісон
Здоровим бути модно
7 - квітня всесвітній день здоров'я. Учні нашої школи долучилися до всеукраїнського челенджу #здоровим_бути_модно. Учні 5 та 7 класу закликали усіх прийняти участь у фестивалі ранкової зарядки і прийти у спортивній формі. 11 квітня приємно здивувала кількість бажаючих зробити разом ранкову зарядку. В рамках всесвітнього дня здоров'я, усі бажаючи мали можливість поргати цікаві рухливі ігри, а ще учні 5 класу приготували сюрприз - запальний, веселий флешмоб.
Шкільна рдина вкотре довела, що здоровим бути не тільки модно, а й круто!
День кумедного селфі
Саме з гарного настрою розпочався перший день ІV-ї чверті 2018-2019 н.р. , адже 1 квітня - всесвітній день сміху. Тому учні школи долучились до флешмобу #день_кумедного_селфі. Усі отримали масу позитивних емоцій.
День відкритих дверей
- 8.30-10.10 - проведення класних батьківських зборів у 1-9 класах, відвідування відкритих уроків.
- 10.25-11.10 - проведення загальношкільних батьківських зборів на тему "Відповідальність батьків щодо навчання дитини"
- 11.25-12.10 - батьківська просвіта на тему "Інклюзія - це просто. Інкюзія, як врахувати думку кожної дитини."
- 12.20-14.00 - творичий звіт перед батьками та громадськістю "Весна вітає квітами й теплом" (святковий концерт, вручення шкільної Шевченківської премії).
Українська - це модно і круто!
Проліски надії 2019
День Святого Валентина
У Фінляндії цей день називають Днем друзів, і окрім коханих, листівки надсилають найкращим товаришам. Ця зміна є непоганою ідеєю, адже святкувати можуть всі. Наші школярі також люблять це свято. Тому в перед день свята в школі запрацювала святкова пошта Святого Валентина і всі охочі мали змогу відправити листівки з привітаннями. А вже, безпосередньо, у святковий день помічники Св. Валентина - Купідони-листоноші передали привітання адресатам.
Зіркова мрія
"Я маю право"
У рамках співпраці із національною поліцією та відділом ювенальної превенції, реалізуючи проект «Я маю право» , згідно річного плану роботи школи на 2018-2019 навчальний рік, у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с.Жахнівка 30 січня 2019 р. відбулась зустріч педагогічних працівників, класних керівників 1-9 класів та учнів 5-9 класів із дільничним офіцером поліції Чернатою В.Л.
Під час зустрічі із педагогами та учнями школи Чернатою В.Л. проведено бесіду з питань запобігання насильства у сім’ї. Під час бесіди учні проінформовані про випадки насильства у сім’ях над дітьми з боку батьків, булінгу у шкільному середовищі, недопущення агресії і приниження людської гідності між школярами, членами їх сімей.
День Соборності України
Свято, де ти? Прийди на поріг, вся планета кличе Новий Рік!
Новорічні свята - чарівні. У переддень Нового року, 28 грудня 2018 року, для учнів 1-9 класів в актовій залі нашої школи пройшло Новорічне свято. Саме з цього часу ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися, учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу - прикрасити новорічну ялинку, актову залу сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.
На учнів чекала святкова феєрична програма, головними героями якої були казковий ельф, чарівний сніговик та помічник Санти з новорічними сюжетами, конкурсами, піснями та хороводами.
З новорічним сюрпризом на свято завітали сільський голова Таранюк В.М.; керівник відділу ТОВ "Кернел" - Бойко Л.В. яка подарувала новорічні подарунки кожній дитині; фермер Л.С. Мачай підготував стипендії 5 учням-відмінникам навчання за підсумками І семестру.
Приємною несподіванкою для всіх присутніх в залі стала новорічна лотерея. Випробувати свою фортуну виявили бажання усі: діти, батьки, бабусі, дідусі та усі гості свята. При вході до зали кожному присвоївся лотерейний номер, а по закінченню свята казковий ельф, чарівний сніговик та помічник Санти розіграли маленькі подаруночки.
Гарним настроєм, радістю, відчуттям чарівної новорічної казки – ось з якими емоціями учні нашої школи зустрічатимуть новий 2019 рік.
Творчий вчитель - творчі діти
Серед важливих педагогічних завдань, які поставило життя перед сучасною школою, є розробка нових педагогічних ідей та підходів до навчально-виховного процесу, в центрі яких – особистість дитини з її потребами, інтересами та життєвими проблемами, її всебічний розвиток. Учитель трудового навчання – це людина, яка віддає юному поколінню не лише свої знання, досвід, вміння, але й частинку своєї душі. У цьому переконалися учасники семінару-практикуму «Особливості викладання трудового навчання та інтеграція проектної діяльності на уроках трудового навчання», який відбувся 21 грудня на базі Загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Жахнівка. Головним завданням семінару-практикуму був обмін досвідом щодо форм, методів та прийомів, що сприяють формуванню трудових якостей особистості, любові до праці і творчості, повазі до українських ремесел та культури.
Семінар-практикум складався з п’яти частин: організаційного, теоретичного, практичного, інструктивно-методичного та аналітичного модулів.
Для гостей школи учні приготували тепле, цікаве інтерактивне привітання.
В ході семінару Сковира Тамара Іванівна – директор школи, ознайомила присутніх з «родзинками» та досягненнями навчального закладу.
В теоретичному блоці координатор семінару, методист РМК Тиврівського відділу освіти – Грицишина Наталія Святославівна ознайомила присутніх з системою модернізації (оновленням) трудового навчання на компетентнісній основі і звернула увагу на те, що трудове навчання – це одна з найбільш інтегрованих дисциплін. У сучасних умовах, щоб зацікавити учня, необхідно використовувати нові, інтенсивні методи і форми передачі знань, застосовувати новітні освітні технології, які направлені на розвиток індивідуальних нахилів і творчих здібностей учнів, практичного їх використання, набуття життєво необхідних загально трудових компетенцій, формування пізнавальної самостійної діяльності.
Учасники семінару мали змогу ближче познайомитись з творчими напрацюваннями під час презентації особистої виставки учителя трудового навчання Панченко Оксани Олексіївни «Я не вишиваю, а малюю голкою на полотні» та постійною виставкою дитячих робіт.
Педагоги відвідали екскурсію «Народні умільці рідного краю» шкільним музеєм відомих земляків.
В практичний модуль увійшов інтегрований відкритий предметний захід «Вас чекає майстер-клас – Новорічний вернісаж».
Під час заходу вчителі трудового навчання мали змогу поспостерігати та прийняти участь у ряді майстер-класів, які проводили учні школи та вчителі трудового навчання, що приємно здивувало усіх. Педагоги з цікавістю поринули в атмосферу творчої праці, виготовляючи вироби.
Цікаво, що під час майстер-класів виконувались новорічні пісні та запальні танці.
Після майстер-класів учні презентували створенні вироби, розповідали як їх виготовляти та відповідали на запитання, які виникали в учасників семінару.
В ході інструктивно-теоретичного модулю керівники районного методичного об’єднання учителів трудового навчання наголосили на виконанні методичних рекомендацій щодо викладання освітньої галузі «Технологій» в умовах Нової Української Школи. Під час круглого столу учасники мали змогу обмінятися досвідом та зробити сучасний аналіз уроку.
Учасники семінару переконалися, що оптимальне поєднання сучасних методів і прийомів роботи, залучення учнів до різних форм практичної і дослідницької діяльності, комплексне використання педагогічних засобів сприяють активному процесу пізнання і самовдосконалення.
На свято навіть завітали помічники святого Миколая з подаруночками.
Під час проведення семінару-практикуму панувала доброзичлива атмосфера і дружня співпраця всіх вчителів. Результатом роботи семінару стала чудова виставка-експромт, а задоволені та щирі усмішки учасників – краще усяких слів відображають настрій та актуальність даного заходу.
У пошуках Миколая
У нашій школі вже стало доброю традицією (10 років поспіль) організовувати відкриттря шкільнї ялинки в світлий та радісний, для всіх шкільних мешканців, день святого Миколая. Цьогоріч відкриття проходило після проходження квесту "У пошуках Миклая", після якого на учнів школи очікували подарунки від постійних друзів та помічників святого Миколая.
ПП Таранюк С.О. підготували солодощі для найактивніших учнів школи за участь у шкільних і районних конкурсах, акціях, змаганнях, виставках та олімпіадах. Директор СФГ "Беркут" Л.С. Мачай приготував новіорічні подарунки кожному учневі.
Кримінальна відповідальність неповнолітніх
12 грудня, в рамках тижня права, відбувся вихвний захід для учнів старшої школи. Працівники безоплатної правової допомоги ознайомили дітей з основними поняттями кримінальної відовідальності неповнолітніх, злочинів та їх видів, особливостями кримінальної відповідальності та застосування покарання до неповнолітніх.
Круглий стіл
В рамках тижня права в понеділок 10 грудня 2018 року відбулось засідання круглого столу голів батьківських комітетів та батьків «Організація правовиховної роботи, профілактики правопорушень серед учнівської молоді та здійснення соціального супроводу дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах» та формування у школярів ціннісного ставлення до себе.
Засідання відвідали:
1. С.П. Жук - психолог ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів;
2. І.Ю. Бородаєвський - юрист районного відділу освіти;
3. В.І. Черната - дільничий інспектор.
Вчителі та батьки отримали багато корисної інформації від гостей.
День Гідності і Свободи
Операція "Годівничка"
Стежками Калиновича
Що? В якому кабінеті? На якому уроці?
Стало доброю традицією в школі проводити день учнівського самоврядування. Так, у цей святковий день уроки літератури, математики, хімії, біології та багато інших предметів стали для учнів особливо цікавими, адже, як відомо, діти бачать світ зовсім іншими очима. «Нова» адміністрація школи теж працювала «не покладаючи рук». Директор школи та його помічники в особі новоспечених завучів намагалися вирішувати всі виникаючі проблеми швидко і ефективно.
Спеціально для працівників школи було організовано розважальну програму «Що? На якому уроці? В якому кабінеті?».
Команда вчителів змагалася з командою учнів у 2 турах. Вчителі та учні з неабияким задоволенням виконували завдання. Після підрахунку балів шановне журі оголосило результати: «Перемогла дружба». Як після теле-шоу, на наших вчителів очікувала прес-конференція, інтерв’ю яке підготували учні. Мало хто знає, що в нашій школі працює група астрологів, яка підготувала гороскоп на поточний навчальний рік для всіх працівників. Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою.
Шкільне караоке
Із любов'ю до життя
Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це - видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.
Тому 28 вересня в школі пройшли учнівсько-педагогічні читання «Із любов’ю до життя» з нагоди 100 річчя В.О. Сухомлинського.
Ярмарок миру
21 вересня відбулась весела ярмарка присвячена міжнародному дню Миру. Кожен клас гано презентував свій курінь. Лунали гучні примовляння та припрошання, мелодійні пісні, а ще всіх охочуючих чекали запальні танці.
Здоров'я в порядку - гайда на зарядку!
Із таким гаслом почали навчальний тиждень учні закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Жахнівка. Понеділок, 10.09.2018р., розпочався з ранкової зарядки в рамках фестивалю ранкової зарядки. Учні з радістю виконували цікаві вправи під енергійну музику, а на завершення всі дружно затанцювали запальний флешмоб.
Лунай шкільний дзвінок! Здраствуй рідна школо!
Початок нового навчального року, здавалося б, звичайна щорічна подія, але для вчителів та учнів цей перший день осені постає в пам’яті відлунням першого шкільного дзвоника і початком сходження до вершин країни Знань.
Перший дзвоник – це щось більше ніж просто початок осені. Для більшості дітей це свято. Свято нових знань, зустрічі з шкільними друзями та вчителями, які провадитимуть їх у нові незвідані куточки Країни знань. Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям.
Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей святковий і, по суті новітній день, кожна мати чи батько, дідусь чи бабуся прокинеться як найраніше, аби неодмінно провести свою дитину до школи – якщо не за ручку, то ідучи поруч, або проведе поглядом і стоятиме довго – аж поки видно її дитя.
На свято першого дзвоника в святковій залі збирається уся шкільна громада. Лунає музика, звідусіль чути слова привітання, радісні вигуки зустрічі з друзями. Незабаром прозвучать позивні, що проголосять початок свята.
Під урочисті оплески присутніх та спалахи фотокамер в зал святковою ходою, разом з першою вчителькою увійшли першокласники – поповнення шкільної родини.
З величезними букетами, стояли першокласники слухаючи побажання і настанови, й самі розповідали вивчені з батьками вірші… В першому класі 8 учнів, кожен із цікавістю роздивлявся двір, по якому йому можна буде побігати на перерві, або шукав поглядом рідні і знайомі обличчя.
Багато гостей завітало цього дня до школи. Вітальні слова та найкращі побажання від сільського голови та благодійників-добродіїв, адресувалися насамперед учням нашої гарної школи.
Директор школи, Тамара Іванівна Сковира, привітала всіх з чудовим святом Днем Знань, побажала першокласникам аби вони сміливо крокували країною знань та подякувала всім, хто допомагає закладу:
· Тиврівській РДА, районній раді, відділу освіти за забезпечення засобами навчання 1 класу в умовах НУШ, електрообладнання, подарункові канцелярські набори першокласникам;
· Жахнівській сільській раді за виділення коштів у рамках Соціальної угоди з благодійного фонду «Кернел» з метою утеплення 150 м.кв. підлоги у кабінетах української мови, географії та іноземних мов;
· Жахнівській сільській раді за 10 % спіффінансування переліку засобів навчання для 1 класу в умовах НУШ і виділення матеріалів на суму 3300 грн.;
· благодійному фонду «Кернел» за виділення матеріалів на суму 24600 грн. з метою утеплення 150 м.кв. підлоги у кабінетах української мови, географії та іноземних мов;
· благодійному фонду «Кернел» за подарункові канцелярські набори першокласникам на суму 2000 грн.;
· генеральному директору СТОВ «Жахнівка» Тургаю за фінансову допомогу 15000 грн. на встановлення метало-пластикових вікон у кабінеті іноземних мов;
· Сіросі Л.В. за фінансову допомогу 7000 грн. на встановлення мережі Інтеренет у всій школі;
· ФОП Войтову К.В., Мигдальському С.В., директору СФГ «Беркут» Мачаю Л.С., Сидоруку В.В., Луценку В.А., Литвинюку М.О., Швидюку М.М., батькам учнів 1класу за придбання засобів навчання, інвентаря для кабінету 1 класу в умовах НУШ;
· за співпрацю, допомогу у зміцненні матеріальної бази школи при проведенні ремонтних і оздоблювальних робіт у навчальних класах та шкільних коридорах батькам учнів 1-9 класів.
Тамара Іванівна з гордістю повідомила всім присутнім на урочистій лінійці, що навчальний заклад повністю готовий до нового навчального року: світлі, просторі та чисті класні кімнати й навчальні кабінети з нетерпінням чекають на учнів.
Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Малюки декламували вірші, казкові герої вітали першокласників зі святом.
Вітаємо всіх із початком навчального року! Вдалого підйому сходинками знань, бажаємо нових досягнень і перемог!
Молодь обирає здоров'я
21 квітня пройшов щорічний районний фестиваль "Молодь обирає здорв'я", в якому прийняла участь агітбригада нашої школи "Фреш".
Учасники мали можливість презентувати своє бачення проблеми негативних проявів серед молоді з своєї активної позиції.
Зустріч випускників
21 квітня до нашої школи завітаи гості, перший випуск 1970р. нової Жахнівської загальноосвітньої школи, на чолі з першим директором.
Зайшовши в рідні стіни, гостей очікував теплий прийом від педагогічного колективу та нинішніх учнів школи. Лунали гучні привітання, мелодичні пісні, які приємно вразили гостей.
Після урочистої зустрічі учнів (колишніх та нинішніх) очікувала загальношкільна лінійка. Діти радо задавали запитання колишнім вчителям та учням школи. Найбільше учнів цікавило: наскільки змінилась школа, як були розташовані кабінети, які веселі ситуації траплялися під час навчання.
Нинішній директор школи - Тамара Іванівна Сковира, ознайомила із сучасною школою. Колишні учні відзначили, що розташування кабінетів майже не змінилось, але стало все більш сучасним.
Завітали гості і до шкільного музею відомих земляків, екскурсію яким провели нинішні учні. Цікаві розповіді захоплювали випускників, а ще приємно вразило, що і деякі випускники почули розповідь про себе.
Усі гості згадували ті прекрасні часи. Ще ніби вчора навчались, а вже пройшло майже 50... Всіх охопили приємні спогади про шкільні роки. Ностальгією в душі, але гарним настроєм відлуниться ця зустріч у серцях колишніх випускників та вчителів.
Акція "Чистий четвер"
5 квітня, напередодні одного з найсвітліших християнських свят-Великодня, учні нашої школи проявили бажання провести акцію "Чистий четвер". Вся шкільна родина взяла активну участь у цій важливій справі. Школа-наша друга домівка, а щоб рідний шкільний дім був привабливим, красивим і затишним, потрібно турбуватися про нього, бо кожному хочеться аби у його домі було якнайкраще. А для цього треба добре потрудитись! Всі учасники акції працювали дуже злагодженно. І вчителі, і учні, і інші працівники нашої школи з повною відповідальністю віднеслися до акції та приклали значних зусиль, щоб у чистий четвер оселя і душа були доведені до ладу. Велике спасибі всім, хто так старанно працював, аби рідна школа мала охайний вигляд!
Великодні традиції
Великдень- свято, яке святкує весь християнський люд, день воскресіння Христового.
Люди починають готувадися до нього впродовж 7 тижнів Великого Посту (саме стільки часу Ісус Христоспровів у пустелі). Ці 7 тижнів називають "седмицею". Під час Великого Посту особливе значення має Великий (Чистий) четвер. День, коли Ісус разом зі своїми учнями, під час таємної вечері, розділив останню трапезу. Чистий Четвер- це день весняного очищення. Наша школа вирішила також очиститись, адже школа-другий дім. 05.04.2018р. пройде акція "Чистий четвер-зроби довкілля чистим!"
Українці заздалегідь готуються до святкування Великодня. Ходять до церкви, готують традиційні атрибути та страви. Тому у нашій школі учні разом з вчителями трудового навчання підготували великодню виставку.
Дружина юних пожежних
30 березня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль дружин юних пожежних. У фестивалі прийняло участь десятки команд, серед яких і агітбригада "Запальничка" ЗОШ І-ІІст. с. Жахнівка.
Фестиваль проводився з метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій та зацікавлення дітей до професій.
Троє дівчаток: Гроза Світлана, Голюк Аліна, Кулібабчук Марина та троє хлопчиків: Куниш Ілля, Крочак Вадим, Щербина Сергій змагалися в конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання», та «Плакат соціальної реклами» на тему «Будьте гідні козацької слави! Безпека життя-це захист держави!".
Незважаючи на юний вік і те, що частина команди цього року вперше спробували себе в ролі юних пожежних. У них не було страху сцени і вони здивували своєю майстерністю та шаленим артистизмом усіх присутніх. І увійшли в число призерів районного етапу ДЮП.
Таланти багатодітної родини
21 березня відбувся 7 районний фестиваль "Таланти багатодітної родини". У якому прийняли участь та вибороли призові місця учні загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Жахнівка:
Крочак Вадим, учень 9 класу, виборов І місце в номінації "художнє читання"; Білозуб Анна, учениця 5 класу, посіла ІІ місце в номінації "вокальне мистецтво".
Із таким гаслом почали навчальний тиждень учні закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Жахнівка. Понеділок, 10.09.2018р., розпочався з ранкової зарядки в рамках фестивалю ранкової зарядки. Учні з радістю виконували цікаві вправи під енергійну музику, а на завершення всі дружно затанцювали запальний флешмоб.
Лунай шкільний дзвінок! Здраствуй рідна школо!
Перший дзвоник – це щось більше ніж просто початок осені. Для більшості дітей це свято. Свято нових знань, зустрічі з шкільними друзями та вчителями, які провадитимуть їх у нові незвідані куточки Країни знань. Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям.
Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей святковий і, по суті новітній день, кожна мати чи батько, дідусь чи бабуся прокинеться як найраніше, аби неодмінно провести свою дитину до школи – якщо не за ручку, то ідучи поруч, або проведе поглядом і стоятиме довго – аж поки видно її дитя.
На свято першого дзвоника в святковій залі збирається уся шкільна громада. Лунає музика, звідусіль чути слова привітання, радісні вигуки зустрічі з друзями. Незабаром прозвучать позивні, що проголосять початок свята.
Під урочисті оплески присутніх та спалахи фотокамер в зал святковою ходою, разом з першою вчителькою увійшли першокласники – поповнення шкільної родини.
З величезними букетами, стояли першокласники слухаючи побажання і настанови, й самі розповідали вивчені з батьками вірші… В першому класі 8 учнів, кожен із цікавістю роздивлявся двір, по якому йому можна буде побігати на перерві, або шукав поглядом рідні і знайомі обличчя.
Багато гостей завітало цього дня до школи. Вітальні слова та найкращі побажання від сільського голови та благодійників-добродіїв, адресувалися насамперед учням нашої гарної школи.
Директор школи, Тамара Іванівна Сковира, привітала всіх з чудовим святом Днем Знань, побажала першокласникам аби вони сміливо крокували країною знань та подякувала всім, хто допомагає закладу:
· Тиврівській РДА, районній раді, відділу освіти за забезпечення засобами навчання 1 класу в умовах НУШ, електрообладнання, подарункові канцелярські набори першокласникам;
· Жахнівській сільській раді за виділення коштів у рамках Соціальної угоди з благодійного фонду «Кернел» з метою утеплення 150 м.кв. підлоги у кабінетах української мови, географії та іноземних мов;
· Жахнівській сільській раді за 10 % спіффінансування переліку засобів навчання для 1 класу в умовах НУШ і виділення матеріалів на суму 3300 грн.;
· благодійному фонду «Кернел» за виділення матеріалів на суму 24600 грн. з метою утеплення 150 м.кв. підлоги у кабінетах української мови, географії та іноземних мов;
· благодійному фонду «Кернел» за подарункові канцелярські набори першокласникам на суму 2000 грн.;
· генеральному директору СТОВ «Жахнівка» Тургаю за фінансову допомогу 15000 грн. на встановлення метало-пластикових вікон у кабінеті іноземних мов;
· Сіросі Л.В. за фінансову допомогу 7000 грн. на встановлення мережі Інтеренет у всій школі;
· ФОП Войтову К.В., Мигдальському С.В., директору СФГ «Беркут» Мачаю Л.С., Сидоруку В.В., Луценку В.А., Литвинюку М.О., Швидюку М.М., батькам учнів 1класу за придбання засобів навчання, інвентаря для кабінету 1 класу в умовах НУШ;
· за співпрацю, допомогу у зміцненні матеріальної бази школи при проведенні ремонтних і оздоблювальних робіт у навчальних класах та шкільних коридорах батькам учнів 1-9 класів.
Тамара Іванівна з гордістю повідомила всім присутнім на урочистій лінійці, що навчальний заклад повністю готовий до нового навчального року: світлі, просторі та чисті класні кімнати й навчальні кабінети з нетерпінням чекають на учнів.
Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Малюки декламували вірші, казкові герої вітали першокласників зі святом.
Молодь обирає здоров'я
21 квітня пройшов щорічний районний фестиваль "Молодь обирає здорв'я", в якому прийняла участь агітбригада нашої школи "Фреш".
Учасники мали можливість презентувати своє бачення проблеми негативних проявів серед молоді з своєї активної позиції.
Зустріч випускників
21 квітня до нашої школи завітаи гості, перший випуск 1970р. нової Жахнівської загальноосвітньої школи, на чолі з першим директором.
Зайшовши в рідні стіни, гостей очікував теплий прийом від педагогічного колективу та нинішніх учнів школи. Лунали гучні привітання, мелодичні пісні, які приємно вразили гостей.
Після урочистої зустрічі учнів (колишніх та нинішніх) очікувала загальношкільна лінійка. Діти радо задавали запитання колишнім вчителям та учням школи. Найбільше учнів цікавило: наскільки змінилась школа, як були розташовані кабінети, які веселі ситуації траплялися під час навчання.
Нинішній директор школи - Тамара Іванівна Сковира, ознайомила із сучасною школою. Колишні учні відзначили, що розташування кабінетів майже не змінилось, але стало все більш сучасним.
Завітали гості і до шкільного музею відомих земляків, екскурсію яким провели нинішні учні. Цікаві розповіді захоплювали випускників, а ще приємно вразило, що і деякі випускники почули розповідь про себе.
Усі гості згадували ті прекрасні часи. Ще ніби вчора навчались, а вже пройшло майже 50... Всіх охопили приємні спогади про шкільні роки. Ностальгією в душі, але гарним настроєм відлуниться ця зустріч у серцях колишніх випускників та вчителів.
Акція "Чистий четвер"
5 квітня, напередодні одного з найсвітліших християнських свят-Великодня, учні нашої школи проявили бажання провести акцію "Чистий четвер". Вся шкільна родина взяла активну участь у цій важливій справі. Школа-наша друга домівка, а щоб рідний шкільний дім був привабливим, красивим і затишним, потрібно турбуватися про нього, бо кожному хочеться аби у його домі було якнайкраще. А для цього треба добре потрудитись! Всі учасники акції працювали дуже злагодженно. І вчителі, і учні, і інші працівники нашої школи з повною відповідальністю віднеслися до акції та приклали значних зусиль, щоб у чистий четвер оселя і душа були доведені до ладу. Велике спасибі всім, хто так старанно працював, аби рідна школа мала охайний вигляд!
Великодні традиції
Дружина юних пожежних
30 березня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль дружин юних пожежних. У фестивалі прийняло участь десятки команд, серед яких і агітбригада "Запальничка" ЗОШ І-ІІст. с. Жахнівка.
Фестиваль проводився з метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій та зацікавлення дітей до професій.
Троє дівчаток: Гроза Світлана, Голюк Аліна, Кулібабчук Марина та троє хлопчиків: Куниш Ілля, Крочак Вадим, Щербина Сергій змагалися в конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання», та «Плакат соціальної реклами» на тему «Будьте гідні козацької слави! Безпека життя-це захист держави!".
Незважаючи на юний вік і те, що частина команди цього року вперше спробували себе в ролі юних пожежних. У них не було страху сцени і вони здивували своєю майстерністю та шаленим артистизмом усіх присутніх. І увійшли в число призерів районного етапу ДЮП.
Таланти багатодітної родини
21 березня відбувся 7 районний фестиваль "Таланти багатодітної родини". У якому прийняли участь та вибороли призові місця учні загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Жахнівка:
Крочак Вадим, учень 9 класу, виборов І місце в номінації "художнє читання"; Білозуб Анна, учениця 5 класу, посіла ІІ місце в номінації "вокальне мистецтво".
Вітаємо нашу талановиту молодь!
Мова – душа українського народу
14 березня 2018р., на базі ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка, відбувся семінар-практикум вчителів української мови та літератури за темою: «Підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно-орієнтовний підхід до викладання української мови та літератури».
Організаційно-ознайомчий блок розпочався з поетичного флешмобу «Рідна мова в рідній школі».
Семінар-практикум відкрила завідуюча районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна. У своєму виступі ознайомила всіх з планом роботи семінару.
Науково-теоретичний блок відкрила Сковира Т.І. – директор школи, яка презентувала роботу школи та методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу «Формування компетентних особистостей в умовах сучасного освітнього простору».
Вчитель української мови та літератури Титко Ганна Іванівна поділилась своїм досвідом та провела майстер-клас «Підвищення якості сучасного уроку. Педагогічні здобутки вчителя української мови та літератури». У своєму виступі вона відмітила, що змінюються мета та зміст освіти, з'являються нові засоби та технології навчання, але урок залишається головною формою навчання. Незмінними є складові уроку, які спрямовані на формування компетентностей: навчальна, розвивальна і виховна функції; принцип науковості в змісті, розвиток інтересу до знань, різноманітність форм і методів та раціональне використання часу на уроці.
Структура сучасного компетентнісно зорієнтованого уроку повинна відображати сутність процесів, з якими пов’язані методична творчість учителя й активна навчально-пізнавальна діяльність учнів.
Практичний блок розпочався з екскурсії шкільним музеєм відомих земляків «Не замули прабатьківські джерельця». Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка провели екскурсію музеєм для всіх учасників семінару.
Керівник гуртка «Літературне краєзнавство» - Титко Ганна Іванівна презентувала творчий проект «Багатогранність талантів М. Калиновича».
Приємною родзинкою семінару-практикуму стало відвідування літературного кафе «Незабутні миті життя та творчості».
Завершили захід аналітичним блоком, під час якого відбувся професійний діалог щодо реалізації мети і завдань семінару, обмін досвідом та підведення підсумків семінару.
Організаторами і безпосередніми учасниками районного семінару-практикуму розроблені методичні рекомендації відповідно до теми «Підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно-орієнтований підхід до викладання української мови та літератури».
День відкритих дверей
7 березня в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Жахнівка пройшов день відкритих дверей.
В програмі заходу було:
ü 11.25. – проведення класних батьківських зборів у 1-9 класах.
ü 12.00. - проведення загальношкільних батьківських зборів з питань організації НВП, відвідування учнями навчальних занять, профілактики дитячого травматизму, правопорушень.
ü 12.50. – зустріч із завідувачем Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В.
ü 13.15. – творчий звіт колективу школи перед батьками і громадськістю (концерт, вручення шкільної Шевченківської премії, вручення паспортів учням 9-го класу) .
На захід завітали сільський голова Таранюк В. М., завідувач Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В. та директор СФГ «Беркут», меценат школи, засновник шкільної Шевченківської премії Мачай Л.С.
Перша частина творчого звіту супроводжувалась урочистими віршами, патріотичними музичними та хореографічними композиціями. В такій святковій атмосфері, завідувачем Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В., було вручено перший документ зрілості – паспорт громадянина України нового зразка (ID-картка).
Учні заворожували глядачів своєю індивідуальністю. Презентувала свою першу збірку поетичних творів молода поетеса, учениця 4 класу Швидюк Катерина, яка виступила з авторським віршом.
Найактивніших учнів було нагороджено шкільною Шевченківською премією. Визначення переможців відбулося прозоро, шляхом підрахунку балів на «Шкільному екрані» за участь та зайняті призові місця у шкільних, районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах та заходах.
Проліски надії 2018
З метою популяризації, розвитку й відродження українського мистецтва, піднесення авторитету національної культури, пропаганди національного надбання та кращих зразків світової класики, зміцнення творчих зв’язків між учнями і вчителями, підвищення художнього рівня виконавської майстерності творчого колективу в школ відбувся традиційний фестиваль вчительської та учнівської творчості "Проліски надії 2018".
Добре продумана концертна програма пройшла наолному диханні. У нашій школі є безліч талановитих дітей, вчителів, працівників, а ще й батьків і саме такий фестиваль дає можливість знову і знову побачити їх та почути.
Виступи усіх, без виключення, у чомусь різнились, але були спільні в єдиному - любові до свого краю, до своєї Батьківщини і прагненні жити в мирній Україні.
Стрітеня
15.02.2018р. відбулось народознавче та релігійне свято Стрітення, в народі "Стрічання", "Громиця", "Зимобор", яке відзначають через 40дніввід Різдва Христового, яке провела вчитель з основ християнської етики, директор школи Сковира Тамара Іванівна.
Діти познайомились з тонкощами народних травицій зустрічі весни та проведення масляного тижня.
До цього ж в школі був проведений конкурс творчих робіт на Біблійний мотив (Стрітення) в якому учні радо прийняли участь та підготували гарні малюнки і, по-дорослому серйозні, твори-роздуми.
На свято завітав представник ВБФ "Східноєвропейська гуманітарна місія" Артемчук Олександр Михайлович, який особисто відзначив роботи дітей та нагородив усіх учасників призами.
Також кожен з присутніх отримав в подарунок дитячу Біблію в 365 оповіданнях.
На завершення всі мали змогу почастуватися смачними та рум'яними символами масляного тижня - солоденькими млинцями.
Пам'ятаємо Крути
В день, коли вся країна відзначає 100 річницб бою під Крутами. В загальноосвітній школі І-ІІст. с. Жахнівка відбувся урок пам'яті "На Аскольдовій могилі-Український цвіт", який підготували учні 9 класу під керівництвом вчителя історії Безуглого Віктора Васильовича.
Під час цього заходу учні пригадали історію бою під Крутами, переглянули цікаві фільми та прослухали поезію присвячені цій події.
День Соборності України
22.01.2018р. в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Жахнівка відбулась тематична лінійка присвячена дню підписання акта злуки ЗУНР та УНР - соборності України. Вчитель - Безуглий Віктор Васильович нагадав дітям про події тих днів.
"ЛІДЕР"
11.01.2018р. в Тиврівському районному БДЮТ відбулось засідання районної ради старшокласників "ЛІДЕР" на тему "Роль учнівського самоврядування у формуванні активностіта національно-патріотичної свідомості учнівської молоді". В ході пленарної частини відбулось відкриття засідання засідання директором БДЮТ Єнютіною О.Ф., про досвід роботи звітували голови учнівських колективів.Своїм досвідом поділилась і наша школа, а саме учень 9 класу Куниш Ілля виступив з доповіддю.
Під час практичної частини методистом БДЮТ Сахаровою О.Л. були проведенні тренувальні вправи з елементами гри та відбулась екскурсія доТиврівського краєзнавчого музею.
З метою підготовки та проведення на належному рівні новорічних і різдвяних свят, виховання в молодого покоління поваги до народних звичаїв, обрядів, організації змістовного дозвілля учнів школи під час зимових канікул, з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я учнів, попередження надзвичайних ситуацій та дитячого травматизму під час зимового періоду в нашій школі було проведено такі заходи :
1. Театралізована вистава, присвячена Дню Святого Миколая 19.12.
2. Урочистості щодо «відкриття» шкільної Новорічної ялинки та початку святкування новорічно - різдвяних свят 19.12.
3. В ході відзначення дня Святого Миколая кожного учня школи пригостили новорічним солодким подарунком від інвестора ТОВ «Агро Інвест Україна» філія Стояни на суму 5000 грн, від приватного підприємця К.В.Войтова сік та спортивні скакалки на суму 500 грн., від директора СФГ «Беркут» Мачая Л.С. торти на суму 400 грн.
4. Відзначено дітей за особливі успіхи та участь у шкільних та районних олімпіадах, предметних конкурсах, змаганнях, акціях і вручено їм додаткові солодощі від приватного підприємця С.В.Мигдальського на суму 550 грн.
5. Організували традиційне віншування односельчан, пенсіонерів-педагогів з Новим роком та Різдвом Христовим.
6. Організовано 22.12. екскурсійну поїздку для 41 учня у м.Вінницю, у ході якої відвідали Подільський зоопарк, новорічну виставу у концертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії, резиденцію Святого Миколая на Соборній площі.
7. Участь в районній акції « Привітай солдата».
8. Приготування новорічних гостинців для учасників АТО.
9. Участь у конкурсі «Новорічна композиція», «Український сувенір».
10. 28.12. провели святково – новорічну програму для учнів 1-9 класів та громадськості. Учням 1-9 класів вручено від районного відділу освіти новорічні солодкі подарунки.
11. 30.12. педагогічні працівники школи та учні взяли участь у виїзному новорічному концерті Жахнівського СБК у с.Михайлівка Тульчинського району.
Вся планета кличе Новий Рік
28.12.2017р. розпочав свою роботу новорічний телекана.
Новорічне свято проводилось в режимі експромту принаймні для дітей. Може виникнути запитання: «хто ж є дійовими особами?». Провідні ролі виконують педагогічні працівники, що дає змогу учням відчути підтримку з боку вчителів. Діти були глядачами, але кожен клас проявив бажання підготувати номер від свого колективу. Тому сценарієм було передбачено, що діти є телеглядачами новорічного телеканалу з відповідною програмою. А саме:
- Передсвяткові новини на «новорічному Телеканалі».
- Рекламна пауза
- Новорічний спец-випуск талант-шоу «Школа має таланти».
- Музична пауза
- Святкові зустрічі. В гостях —найпопулярніший дідусь нашої планети.
- Розважальна пауза
- Фінал новорічного спец-випуску «Школа має таланти».
При цьому у святковій, новорічній атмосфері діти почували себе вільно та комфортно. Що ж говорити про дітей, якщо й їхнім батькам було цікаво приймати участь у розважальній програмі.
Неабияку активність дітей та дорослих відзначив сам Дідусь Мороз та запрошена «експертна комісія» (журі-кореспонденти), які підготували для всіх подарунки.
Свято Миколая
19.12.2017р. в школі відбулось відкриття ялинки та театралізована вистава до дня Святого Миколая, головними героями якої були сам Святий Миколай, його помічники та діти.
На свято завітали заблукавші Лисичка Аліса та Кіт Базиліо, які були вражені знаннями дітей.
Миколай вирішив перевірити чи дійсно учні були слухняними та підготував декілька завдань, з якими всі з радістю впорались. За що миколай нагородив всіх солодкими подарунками.
Додатковими подарунками були нагороджені учні, які протягом 2017р. приймали участь у шкільних, районних, обласних, всеукраїнських заходах та конкурсах.
Твої права-твій захист
В рамках Всеукраїнського тижня права 11 грудня 2017 року працівники Тиврівського бюро правової допомоги Ярослава Мачай та Наталія Білоус завітали до Жахнівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Фахівчині зосередили увагу учнів на Загальній декларації прав людини, історії запровадження Дня прав людини та недопущені такого явища, як булінг.
Учням був роз’яснений термін «булінг», його форми, види та класифікація. Визначили соціальну структуру булінгу, типові риси учнів, які можуть бути переслідувачами (булі), жертвою чи спостерігачами. Крім того, надані необхідні рекомендації щодо того, як розпізнати та як діяти, щоб уникнути випадків проявів булінгу як у школі, так і за її межами. Також, учням розповіли про наслідки застосування вербального, фізичного, соціального, фізичного та кібер-булінгу.
Учні охоче прийняли участь у тестуванні з правової тематики та активно працювали над вирішенням запропонованих питань.
Сильні, мужні та відважні
05.12.2017р. В школі відбувся захід приурочений дню збройних сил України. На якому учні дізналися багато цікового про військовий обов'язок, службу в армії тощо, з уст людей, які пройшли цю службу.
Діти мали змогу перевірити свої знання під час армійської вікторини. Всі, без вийнятку прийняли активну участь в конкурсній програмі, за що були нагородженні солодкими призами.
ГОЛОДОМОР… ТРАГІЧНІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА
25 листопада 2017 року українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.
У цей день кожна територія, громада району, в знак скорботи приспускає Державний Прапор і хвилиною мовчання вшановує пам’ять про загиблих. Покладанням квітів до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів, бобринчани таким чином згадують своїх рідних та близьких, які загинули в ті страшні роки. Тим більше цього року на державному рівні проходять заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу.
Година памяті «Жнива скорботи»
У зв’язку з Днем гідності і свободи, Пам'яті жертв загиблим у Бою під Крутами, голодомору, під час Революції Гідності та у зоні АТО, з метою гідного вшанування закатованих українців та донесення до широкої аудиторії, передусім учнівської молоді, об’єктивної інформації про трагічні події української історії, у Жахнівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено Урок пам'яті “Не дамо згасити свічу пам'яті” та переглянуто фільм “Голодомор 1932-1933 років”.
Щоб знайшли спокій душі закатованих голодом, душі, по-християнські не поховані, учні підтримали Всеукраїнську, національну акцію “Запали свічку”.
Духовний розвиток дитини
Світ, який нас оточує – досконалий і прекрасний, неповторний і витончений.
Хто є творцем цього прекрасного дива? Людина? Людина може зробити і придумати лише неживі речі, які допомагають їй у побуті. Творцем дивосвіту, що нас оточує, є Господь Бог. Тільки Він допоможе нам перелити в душі наших дітей світло християнського вчення, щоб променіло їм на довгому життєвому шляху.
Духовне виховання – це постійний процес, який ніколи не може бути завершеним .
Важко назвати шкільний предмет, який мав би стільки виховних цінностей, як християнська етика. Викладання даного курсу – ціле мистецтво. Мистецтво важке. Але вчителі основ християнської етики нашого району справляються з цим нелегким завданням якнайкраще.
Саме тому 17 жовтня 2017 року відбувся семінар з основ християнської етики на базі Жахнівської ЗОШ І-ІІ ступенів, який відвідали вчителі основ християнської етики Тиврівщини на чолі з методистом РМК Грицишиною Наталією Святославівною. На ньому було представлено інноваційні форми та методи роботи, які використовує у своїй роботі вчитель основ християнської етики Сковира Тамара Іванівна.
Розпочався семінар коротенькою екскурсією школою, музеєм Видатних земляків, виставкою «Духовні скарби мого народу».
Цікавим для учасників виявилась презентація досвіду роботи вчителя основ християнської етики. На засіданні круглого столу вчителі обговорили проблеми та перспективи викладання курсів даного напрямку, їх вплив на становлення духовного світу та особливості використання релігійного аспекту у загальноосвітніх навчальних закладах.
У плані проведення семінару ключовим завданням стояло відвідування та обговорення уроку християнської етики у 4 класі з теми «Вчимося щедрості» який пройшов у атмосфері тепла, взаєморозуміння та поваги учнів і вчителя. Діти ерудовано висловлювали свою думку, а вчитель, будучи в ролі диригента, вміло керував ними. На уроці були використані різні форми та методи роботи, прослідковувалися міжпредметні зв’язки. Урок проведено на високому методичному рівні.
Кульмінаційним моментом роботи семінару був перегляд театралізованого виховного заходу у формі вистави в кількох діях «На перехресті тисячоліть» або «День, який змінює світ», який був підготовлений Тамарою Іванівною спільно з вчителями, учнями та їх батьками.
Неперевершеною та незабутньою була гра юних акторів, які розповіли про проблеми сьогодення, проблеми які зустрічають вони в своєму юному віці.
Гідна подиву та надихає шкільна атмосфера згуртованості педколективу Жахнівської ЗОШ І – ІІ ступенів (директор школи Сковира Т. І.), новітні технології навчання та виховання учнів, новаторство вчителів.
Завершилася робота семінару. Піднесені, овіяні Духом молитви, наші гості поверталися додому, несучи в душі із собою враження про проведений день.
Нове тисячоліття – час настав
Для кожного, хто за мету обрав
Вершини досягти буття,
Хто прагне у щасливе майбуття,
Хто визнає гармонії канони,
Хто осягне моральності закони,
Прозріння нам сам Бог дає,
І вказує, що ВИХІД Є !
День захисника - це мужності й геройвтва свято
День захисника України ніколи не буде традиційним святом з масовими гуляннями та веселими дійствами. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.
Цей день обрали не випадково. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.
На Січі була церква на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, дякували Їй за збережене життя.
День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний.
БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА ВІД УЧНІВ ШКОЛИ
В рамках відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та з метою виховання в учнівської молоді принципів гуманізму, милосердя у школі проведено з 25.09. по 29.09.2017 р. тиждень благодійної акції «П’ять картоплин».
Учнями 1-9 класів, завдяки підтримці батьків і роботі класних керівників, зібрано 59 кг картоплі.
Найактивнішими стали учні 8 класу (класний керівник Титко В. І.), 1 класу (класний керівник Величко Н. М .), 9 класу (класний керівник Сковира Ю. І.), 6 класу (класний керівник Безуглий В. В).
Зібрану картоплю, в кількості 59 кг., передано Зарембі Галині, яка доглядає за дочкою інвалідом дитинства Зарембою Оленою.
"ЯРМАРКА МИРУ"
Щорічно, 21 вересня, в школі проводиться шкільна "Ярмарка миру", приурочена Міжнародному дню миру. Цей рік не є виключенням. Учні з нетерпінням чекали цього заходу та залюбки прийняли активну участь. Кожен клас творчо оформив та креативно представив свій стіл. Звідусіль лунали веселі українські народні пісні та припрошання відвідати той чи інший "хутір".
Найактивнішими учасниками стали учні: 4 класу, 2 класу та 1 класу.
Кожного року зароблені кошти віддавали на благодійність (в зону АТО, на лікування жительки нашого села). В цьому ж році батьківська рада вирішила витратити зароблені кошти (а це 3367 грн.) на придбання оргтехніки для школи.
ПОЖЕЖА?! Подумали жителі с. Жахнівка…
На щастя пожежі не було. Напередодні свого професійного свята, за запрошенням Жахнівської ЗОШ І-ІІ ст., 14 вересня працівники пожежно-рятувальної служби, спільно з учасниками навчально-виховного процесу, провели громадську пізнавальну акцію “Запобігти. Врятувати. Допомогти.”.
Під час цього заходу школярі мали можливість ознайомитися із діяльністю ДСНС України та основними правилами безпеки у повсякденному житті. Також дітворі демонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є в наших вогнеборців, розповіли про випадки надзвичайних ситуацій та причини їх виникнення на території Тиврівського району.
Працівники пожежно-рятувальної служби звернули особливу увагу присутніх на важливість дотримання основних правил безпечної поведінки у побуті при користуванні електричними, газовими та опалювальними приладами, особливо, за відсутності батьків, застерегли школярів від небезпечних забав із сірниками та запальничками. Крім того, було проведено роз’яснювальну роботу, щодо збирання грибів та можливої небезпеки після їх вживання. Також діти дізналися, як правильно діяти у разі знаходження вибухонебезпечних, або схожих на них підозрілих предметів.
Після інформаційної бесіди в школі відбулась навчальна евакуація. За сигналом всі учні швидко та організовано евакуювались з приміщення, а на спеціально відведеному майданчику, біля навчального закладу, розгоралась штучно створена «пожежа». Про це було повідомлено чергового диспетчера ДПРС у Тиврівському районі. Пожежно-рятувальна служба дізнавшись про учбовий сигнал тривоги, на території Жахнівської школи, оперативно відреагувала та на вказану адресу було направлено пожежно-рятувальний підрозділ. Дітвора з захватом спостерігала за швидким прибуттям незвичного автомобіля. Приїхавши рятувальники одразу розгорнули спецзазоби та аварійно-рятувальне обладнання. Вогнеборці на практиці показали дітям процес ліквідації пожежі. Хлопці та дівчата з захопленням спостерігали, як рятувальники прокладають рукавну лінію та гасять умовне загоряння. Всі бажаючі змогли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та ліквідувавши умовну пожежу.
В свою чергу, учні школи та педагогічний колектив підготували привітання, персонально кожному працівнику пожежно-рятувальної служби, у вигляді малюнків, листівок, самостійно складених віршів та оберегів.
Педагогічний колектив та вихованці школи щиро дякували вогнеборцям за цікаву, корисну та пізнавальну зустріч і висловили сподівання на подальшу співпрацю. Адже після проведених заходів, майже кожен учасник відкрив для себе щось нове, важливе та цікаве.
1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято!
Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. В цей день подвір’я нашої школи наповнилося радісним гомоном. Як і зазвичай для дев’ятикласників і першачків це свято було особливим. Малеча вступала у велику, дружну шкільну родину.
Директор школи, Сковира Тамара Іванівна, привітала присутніх з початком нового навчального року, наголосивши на попередніх досягненнях учнів. Зі словами привітань та побажань успіхів виступили меценати, які завжди радо приходять на допомогу школі.
Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Святковою ходою, учні 9 класу провели на перший урок через символічний коридор з вишитих рушників, утворений батьками діток, які розпочинають своє навчання.
Здавалося, ще жодного разу Гімн України не звучав так потужно, сплітаючи в одне ціле багатоголосся дітей, батьків та вчителів.
Вітаємо всіх із початком навчального року, вдалого підйому сходинками знань, бажаємо нових досягнень і перемог!
14.04.17р. у Жахнівській ЗОШ І-ІІ ст. відбулося народознавче свято. «Уже недалечко Красне яєчко…» . Де діти познайомилися з різновидами писанок, крашанок, мальованок, дряпанок. Побували у відео подорожі до м. Коломия
Ініціаторами проведення свята були учні 3 класу та їх класний керівник Мороз О.М
7.04.17 р. . у Жахнівській ЗОШ І-ІІ ст. пройшов урок-пам’яті присвячений юній вінницькій поетесі Олександрі Бурбело.
«Історію нестимуть крізь віки
Про янгола, що жив серед людей.
Про юну, геніальну поетесу
Й нажаль, такий трагічний апогей»
Провела урок класний керівник 3 кл. Мороз О.М. Всі присутні з великим захопленням вслухалися в рядки віршів наповненні любов’ю до рідного краю, до Батьківщини
05.04.2017 р. в рамках відзначення Всесвітнього дня здоров’я у школі вчитель фізичної культури Сковира Ю.І. провів предметний захід «Країна здоров’я»
Медицина - теж вартова здоров’я ! Поради про використання засобів особистої гігієни надає шкільна медична сестра Войтова Т.О.
Кожен день по розпорядку маємо робить зарядку. Для здоров'я вона - плюс ! Намотай собі на вус! З метою участі у Фестивалі ранкової зарядки всі присутні зайнялись музичною руханкою
Важливою складовою здоров’я є харчування людини ! Ми є те – що ми їмо ! Що потрібно вживати у їжу молодому організму - знає кухар школи Сидорук О.В.
27.03.2017 р. у школі проведено педагогічні читання на тему «Авторська школа О.А.Захаренка». Педагоги розповідали про новаторські принципи роботи Сахнівської сільської школи , почули з відеопрезентацій живий голос О.А.Захаренка. Кожен із присутніх провів педагогічні паралелі зі своєю педагогічною діяльністю, власними творчими задумами.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2017»
Багатогранний життєвий досвід - яскрава особистість! Тому особистість має постійно працювати над собою. А особливо, коли ця особистість Учитель. Адже «плекає педагог майбутність долі!» І тільки постійне вдосконалення власного педагогічного досвіду дає право учителю стати свідком «народження Людини .» Бути хорошим учителем — це дар, так само як і дар бути хорошою людиною.
Для розвитку творчих особистостей, професіоналізму та наснаги, злету фантазії , любові до своїх учнів та відданості справі, можливості відкрити скарбницю педагогічних ідей покликаний традиційний конкурс «Учитель року».
&Всеукраїнський конкурс "Учитель рок - 2017" проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський Конкурс «Учитель року», відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.95 № 638 та наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06.2016 року № 668 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» та з метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків.
&У 2016-2017 навчальному році І (районний, міський) та ІІ (обласний) тури Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» проводяться у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта».
Творчі та професійно обдаровані вчителі нашої школи взяли участь в ІІ (районному) етапі конкурсу «Учитель року - 2017» і перемогли!!!!!!!
Мороз Оксана Миколаївна – у номінації «Початкова освіта» виборола І місце! Ура! Поїдемо на область!
Красівська Олена Володимирівна – у номінації «Біологія» виборола ІІІ місце!Вітаємо!
Ми вами пишаємося! Ви дуже талановиті педагоги!
День Соборності України
В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День незалежності і соборності України.
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.
«Зіркова мрія» - конкурс солістів – вокалістів та читців
Участь у районному етапі цього конкурсу взяли участь й учні нашої школи .
Титко Марія, учениця 2 класу, яка виконала пісню «Дощик».
Штейник Каріна, учениця 3класу, читала вірш «Вишиванка», який написала її вчителька Мороз О.М., зайняла ІІІ місце.
Титко Максим, учень 4 класу, виразно декламував гумореску Олени Пчілки «Котова наука».
Крочак Вадим, учень 8класу, зачарував усіх читанням вірша «Чекай» Марини Коваленко, зайняв ІІ місце.
Колібабчук Марина , учениця 8 класу, присягалася у любові до України, читаючи поезії Я.Вольської «А я Україну люблю».
Білозуб Ольга , учениця 9 класу, гарно виконала пісню «Україна – вишиванка»
з 07.11.2016 по 12.11.2016 року.
Вчителями української мови та літератури розроблено та проведено змістовні та цікаві заходи , спрямовані на розширення пізнавальних інтересів учнів з української мови, літератури, історії .
vТиждень української писемності та мови розпочався тематичною лінійкою, яку підготувала вчитель української мови та літератури Титко Г.І. з учнями школи.
v 8 листопада з учнями 8 -9 класів було проведено літературний квест «Слово о полку Ігоревім». Перемогла у змаганнях дружба. Учасники квесту нагороджені грамотами та солодкими подарунками.
v 9 листопада у нашій державі відзначається День української писемності та мови. Департамент освіти і науки України організовує написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Учні нашої школи також долучились до цієї акції і написали свій радіодиктант у школі для піднесення статусу української мови, її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом. Підсумки написання диктанту підведено на загальношкільній лінійці. Учні, які найкраще написали диктант, нагороджені високою оцінкою з української мови. В написанні диктанту взяли участь учні 5 – 9 класів та вчителі школи.
v Серед учнів 4-9 класів було проведено І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможці І етапу будуть захищати честь школи у ІІ етапі Конкурсу 19 .11.2016 р. Участь у Конкурсі взяли 33 учні 4 – 9 класів.
vЗ метою виховання любові до української пісні, культури, любові до України через народні пісні, пошани до історичного минулого нашого народу з учнями 7 класу було проведено конкурс «Караоке на майдані «Пісні моєї душі». Перемогу отримала учениця 7 класу Брига А., нагороджена Грамотою та солодким подарунком.
v Учні початкових класів мали змогу показати майстерність виразного читання віршів під час проведення конкурсу юних декламаторів «Лунай, величне наше слово!» .Діти інтонаційно виразно, чуттєво розповідали вірші українських поетів, показали свої творчі здібності та виконавську майстерність. Найкраще розказали поезії учениця 3 класу Штейник Каріна та учень 4 класу Титко Максим. Переможці нагороджені Грамотами , всі учасники конкурсу отримали солодощі.
v Підсумком проведення Тижня стала година національного виховання, присвячена дню української писемності та мови «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни». Цей захід пройшов у формі телевізійної служби новин. Учні та вчителі школи мали можливість познайомитися з цікавими фактами про українську мову, словниковий склад мови, українських мовознавців, зокрема відомого земляка М.Я.Калиновича. Окрема сторінка заходу була присвячена 160 – річчю з дня народження І.Я.Франка. На святі лунали пісні про українську мову, Україну . Учні виявили почуття глибокої любові до мови, свого народу, розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
з 05.12.2016 по 09.12.2016 року
До Всеукраїнського Дня права в нашій школі було проведено Тиждень права.
До цього заходу долучилися учні, вчителі, батьки та представники громадськості.
Зокрема, було проведено такі заходи:
Ø Загальношкільний батьківський правовий всеобуч «Основні права, свободи і обов’язки громадян України» за участю представників бюро безоплатної правової допомоги Мачай Я.Л. та Олега Петровича. Ярослава Леонідівна та Олег Петрович довели до відома батьків детальну інформацію щодо прав батьків, їхніх обов’язків та відповідальності за своїх дітей.
Ø Круглий стіл із соціальним працівником Марією Іванівною для батьків « Як стати гарними батьками». Проведено змістовну бесіду щодо важливості любові, розуміння, поваги до дитина та важливості власного гарного прикладу у вихованні добрих та чуйних дітей. Здійснено показ відеофільму для батьків «Стоп насильству!»
Ø Тренінг з учнями 5 – 9 класів «Що ми знаємо про свої права», який проведено працівником служби соціальної допомоги. Учні мали змогу у щирій та доброзичливій атмосфері попрактикуватися у знанні своїх прав та обов’язків перед батьками та Батьківщиною.
Ø Брейн – ринг «Мораль. Право. Закон» серед учнів 7 – 9 класів. Учні змагалися у знанні законів, документів, своїх прав та обов’язків. Цікаво та доступно вчитель правознавства Безуглий В.В. зумів провести пізнавальний правовий захід. Перемогу отримали учні 8 класу.
Ø Зустріч з представниками правоохоронних органів на тему «Відповідальність за свої вчинки. Право на захист». Дільничний інспектор с.Жахнівка Черната Василь Леонідович наголосив на відповідальності учнів за скоєні правопорушення. Зокрема, учням заборонено:
влаштовувати бійки, мати шкідливі звички, брати чуже майно, перебувати після 22.00 на вулиці.
Зауважив, що батьки несуть відповідальність за виховання
Серед учнів 4 класу було проведено олімпіаду з математики та української мови
11 листопада 2016 року на базі нашої школи пройшов районний семінар вчителів фізичного виховання. Тема семінару: «Організація фізкультурно – оздоровчих заходів в умовах сільської школи».
До нас сьогодні в школу з’їхалось півсвіту.
Тут зібралася районна спортивна еліта!
Всі види спорту вам під силу,
І як би Міністерство не хотіло,
Учителі – ви суперкласні,
Бо дбаєте про фізичну культуру тіла.
в рамках Тижня безпеки дорожнього руху
в школі було проведено такі заходи:
1. Виступ агітбригади «Дорожній рух» на тему : « Правила дорожні вчи! Життя своє збережи!»
2.Вікторина «Правила дорожні знати – про безпеку дбати».
3. Сюжетно – рольова гра «Я регулювальник».
4.. Дорожній квест «Розумний пішохід».
5. Конкурс дитячих малюнків «Хуртовини та замети : як нам бути, що робити?»
6. Єдиний урок «Безпека на дорозі-безпека життя».
7. Позапланові інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями 1 – 9 класів «Ускладнення погодніх умов. Безпека дорожнього руху».
Будівництво нової котельні
В загальноосвітній школі І – ІІ ступенів с. Жахнівка відбувається будівництво нової мобільної котельні. Учні та вчителі школи з нетерпінням чекають на завершення будівельних робіт і очікують на тепло та затишок у своїй рідній школі. Висловлюємо щиру подяку районній адміністрації, відділу освіти та бригаді будівельників та усім, хто долучивсь до цієї доброї та необхідної справи.
- Педагог-організатор, Ковальова Н.С., підготувала та провела 18.11. 2016р. загальношкільний захід «Конкурс патріотичної пісні», у якому брали участь учні 1- 9 класів. Діти чуттєво виконували українські пісні патріотичного спрямування.
- Класними керівниками було проведено урок мужності та милосердя «Борімося – поборемо!», на якому згадали Героїв Небесної сотні, героїв Сходу України. Вчитель початкових класів Мороз О.М. Прочитала уривок з власної п’єси на одного героя «Я – мати того сина»,викликавши хвилюючі спогади та переживання.
- Вчитель історії Безуглий В.В. організував перегляд відеофільму «Червоне, чорне …. Кольорове», пам’яті Валерія Брезденюка для учнів 5-9 класів.
- 25.11. 2016р. педагог-організатор, Ковальова Н.С., підготувала та провела загальношкільний захід «Не згасне пам’яті свіча».
- В ході заходу усі присутні вшанували загиблих в роки голоду хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.
- Участь у акції «Свічка пам’яті», що відбулася 26.11.2016, 16.00 год
- 21.11.2016р. - 25.11.2016р. Бібліотекар Мороз О.М. організувала виставку документальної, художньої, публіцистичної літератури до Дня пам’яті жертв Голодомору
- Класними керівниками були проведені уроки пам’яті, години спілкування до Дня пам’яті жертв голодомору.
- Відеоурок з української літератури та історії «Страшне лихоліття українського народу» для учнів 8-9 класів.
- 24.11.2016р. була проведена тематична екскурсія в шкільному музеї «Страшні роки голодомору у нашому селі».
Збір іграшок для дітей сходу
Дитинство – це найпрекрасніша пора у житті кожної. І хочеться, щоб кожна дитина була щаслива. Найважче зараз діткам, які проживають у тих місцях, де проходять бойові дії. Щоб покращити настрій діткам, ми вирішили подарувати їм м’які іграшки, взявши участь в акції «Подаруй іграшку».
Акція подаруй солдату святу
На виконання одного з пунктів прийнятої резолюції Форуму патріотичних справ «Ми - українці», в якому брали участь учні 9 класу Білозуб О. та Житнікова А.,про проведення акції «Подаруй солдату Свято», присвяченої Дню Збройних Сил України та новорічно - різдвяним святам, яку проводить ГО «Мольфар» (лист №603 від 07.11.16 р.), у школі було зібрано :
- теплий одяг ( шкарпетки звичайні 9 пар, шкарпетки теплі – 8 пар);
- засоби гігієни (мило 2шт.; 1 шампунь; 1 зубна паста; станки для гоління – 17 шт.);
- смаколики (8 пачок пакетованого чаю; 5 пачок печива; яблука);
- консервація – 3 банки.
- дитячі малюнки та листи, паперові журавлики.
Всі пакунки, разом із пакунками з інших шкіл району, волонтери ГО «Мольфар» завезли на Схід України для наших захисників України.
Зимова казка від святого Миколая
19 грудня 2016 року
Сніжний, морозний, казковий ранок Дня Святого Миколая відкрив для кожної дитини чарівну казку. Святий Миколай вночі заглянув до кожної української родини,подарувавши дітям бажані подарунки, любов і родинне тепло, дорослим – віру в добро, надію на краще майбутнє.
Заглянув Миколай і до загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка зі своїми Ангелами та небесними помічниками. Діти мали змогу в імпровізованому шкільному театрі побачити, як готується Святий Миколай у чарівний похід на землю. Неперевершені артисти – вчителі школи – зачарували учнів казковим дійством в офісі Святого Миколая.
За старанність, слухняність, доброзичливість, активність та креативність кожний учень школи отримав новорічний подарунок від СТОВ «Агро –Інвест Україна» філія с.Стояни. Виконавчий директор Міняйло В.А. щороку дарує нашим учням солодкі подарунки до новорічних свят
Продовженням новорічної казки для наших дітей стала поїздка у м.Вінницю на благодійний розважальний захід в Будинок офіцерів , за підтримки депутата районної ради Швеця Б.С.
Діти мали змогу позмагатися у швидкості та спритності під час конкурсної програми від дитячого парку активного дозвілля «Дитяча планета», яку проводили Снігуронька, Дід Мороз та Міккі Маус. Найкращі декламатори від Діда Мороза отримали «Подарунковий сертифікат» на одне безкоштовне відвідування «Дитячої планети».
Нова поліція підготувала цікаві питання для дітей про правила дорожнього руху, за кожну правильну відповідь діти були нагороджені подарунком з позначенням «Моя нова поліція - 102».
Запальні танці, виконання славнозвісного «Щедрика», чудові пісні, циркове шоу артистів «Маленької країни», показ нових моделей для дітей вінницького дизайнера Марини Fox – це програма вітально – розважального благодійного заходу для дітей з обмеженими можливостями та дітей пільгових категорій за підтримки спонсорів, меценатів, волонтерів, серед яких і наш районний депутат Швець Б.С.
Кульмінацією святкування Дня Святого Миколая стали чудові, пишні подарунки: м’яка іграшка, набір солодощів та цікава книжка.
Це була вражаюча поїздка з цікавими, приємними сюрпризами та подарунками. Щиро дякуємо депутату районної ради Швецю Б.С.,директору СТОВ «Агро – Інвест Україна» Міняйлу В.А., начальнику відділу освіти НижникуО.Т., директору БДЮТ Єнютіній О.Ф., директору школи Сковирі Т.І. за допомогу у створенні казки Святого Миколая для наших найдорожчих подарунків – наших дітей.
З повогою та вдячністю, батьківський та вчительський колективи Жахнівської школи.
Інформаційний семінар
з представниками органів виконавчої влади, на тему:
«Права та обов’язки дітей як інструмент формування належної поведінки законослухняного громадянина»
з учнями загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів с.Жахнівка
21.10.2016 року
Працівники Тиврівського бюро правової допомоги Мачай Ярослава Леонідівна та Олег Петрович провели цікавий, змістовний та пізнавальний семінар з учнями 1-9 класів нашої школи. Під час зустрічі учні дізналися, що усі члени суспільства, в тому числі діти, мають гідні, рівні і невід’ємні права, що є основою забезпечення свободи, справедливості і миру на землі. Права дитини зазначені в Конвенції ООН про права дитини. Детально розглянули кожне право дитини. Але кожному праву відповідає обов’язок, який кожна дитина має виконувати, оскільки за недотримання, невиконання чи неналежне виконання обов’язків настає відповідальність. Діти мають прагнути до виконання ними своїх обов’язків. Діти дали запитання, ділилися своїми роздумами щодо даної теми.
Місячник цивільного захисту
16. 09 - 17.10.2016 р.
Для забезпечення безпеки і захисту населення і території від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання учнів поводженню в екстремальних умовах було проведено Місячник цивільного захисту.
Класні керівники провели з учнями бесіди на теми :
- «Порядок дій у надзвичайних ситуаціях»;
- «Підвищення рівня антитерористичної та протидиверсійної безпеки»;
- «Першочергові дії у разі виявлення вибухових предметів».
Здійснено об’єктове тренування , під час якого організовано практичне відпрацювання планів евакуації людей на випадок виникнення надзвичайної ситуації, практичні заняття з надання першої медичної допомоги та використання засобів індивідуального захисту.
День захисника України
14.10.2016 рік
З нагоди Дня Українського козацтва та Дня захисника України 13 жовтня в школі було проведено свято «Козацька держава – наша гордість і слава!». На свято запрошено татусів наших учнів , хлопчиків школи та вчителів – чоловіків.
Дівчатка та вчителі - жінки привітали усіх захисників України радісними посмішками, гарними піснями, щирими привітаннями :
Ми вас любимо всіх завзято,
Ми вам бажаємо здоров’я багато,
Ми хочемо, щоб завжди ви раділи
І щоб ніколи не хворіли.
Хай Бог охороняє від злого,
Хай світиться сонце і колосяться жита,
Щоб були ви щасливі і здорові
На многії і многії літа.
14 жовтня 2016 року керівник шкільного музею Титко Г.І. разом з учнями школи привітали захисників України – учасників АТО, учасників бойових дій на території інших держав та ветеранів Другої світової війни зі святом, подарувавши цікаві подарунки, осінні квіти та гарні побажання на многії , щасливії літа.
Хай буде мир на Україні!
Україна - понад усе!
Слава Україні ! Героям слава!
День працівника освіти
Загальношкільне свято «Вчителю шана і слава!»
02.10.2016 рік
Любі, дорогі наші освітяни!
Земний уклін вам, невтомні
Трудівники і терпеливі вихователі.
Нехай ця осінь золота
Вам подарує вік щасливий,
Щоб не згасали доброта,
Здоров’я, радощі і сила.
Щоб ваш важкий почесний труд
Був плідний, як багата осінь.
І кожен день, що йде новий,
Хай тільки щастя вам приносить.
До дня працівника освіти учнівський та вчительський колективи школи запросили вчителів, які перебувають на заслуженому відпочинку, до рідної школи. Для всіх вчителів учні 9 класу провели гарне свято «Вчителю шана і слава!», пригадавши цікаві історії шкільного життя, подякувавши вчителям за їхню невтомну працю.
Вчитель трудового навчання Сидорук Л.Л. провела майстер – клас з учнями 5 – 9 класів - виготовлення чарівних суконь та сорочок для педагогів як подарунок до свята. Щирі слова та прекрасні квіти прикрасили колаж «Вам, любі вчителі», виготовлений учнями 5-9 класів.
Учнів 8 та 9 класу чудово впоралися з обов’язками молодих вчителів під час проведення дня учнівського самоврядування, зрозуміли, яка цікава і, водночас, складна праця вчителя.
Директор школи Сковира Т.І. привітала усіх колег зі святом, подарувавши чарівні троянди та щирі привітання.
Урок пам’яті
до 75 річниці трагедії в Бабиному Яру
«Біль Бабиного Яру»
29.09.2016 року
До 75 річниці трагедії в Бабиному Яру 29вересня вчитель історії Безуглий В.В. з учнями 7 – 9 класів провів Урок пам’яті «Біль Бабиного Яру».
Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам’ять. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю.
Учні послухали вразливі історії жорстокого розстрілу єврейського народу під час Другої світової війни, переглянули відеофільм «Розстріл у Бабиному Яру». Надзвичайно проникливою була інсценізація діалогу матері і дитини перед розстрілом.
Учні зрозуміли важливість даного уроку : потрібно поважати і шанувати усі народи світу, бути толерантними та милосердними до усіх людей. Нікому не робити зла!
Слава Україні ! Героям слава!
День партизанської слави
– 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно – партизанської боротьби з нацистськими загарбниками.
З нагоди цього дня керівник шкільного музею Титко Г.І. провела музейний урок з учнями 9 та 4 класів в шкільному музеї відомих земляків «Прабатьківські джерельця». Учні познайомитися з учасниками підпільної групи, яка була організована і діяла на території наших населених пунктів
Вчитель історії Безуглий Віктор Васильович з учнями 8 та 9 класів провідали ветерана Другої світової війни, партизана, Полохача Леоніда Никифоровича.
Благодійна акція «П’ять картоплин».
Щорічно до відзначення Міжнародного дня людей похилого віку у школі проводиться благодійна акція «П’ять картоплин», в якій беруть участь учні 1-9 класів, педагогічні працівники школи. Цього року силами учнів та вчителів зібрано 104 кг. картоплі. Зібраний урожай діти віднесли жительці с.Жахнівки, людині похилого віку, яка виховує доньку – інваліда - Зарембі Галині Петрівні. Учні проявили турботу, милосердя, доброту до людей, які потребують допомоги та підтримки.
«Веселий ярмарок» з нагоди Міжнародного дня миру. 23.09.2016
На доброму ярмарку ми побували,
Одні продавали, інші купували.
Співали, сміялися, а ще жартували,
Та про предків наших славних з шаною згадали.
Та, на жаль, не купиш найдорожчого: здоров’я, любові, миру.
Добру справу, крок на зустріч до миру зробили учні , батьки, вчителі.
На веселому ярмарку продавали власноруч спечені солодощі, соковиті, смачні яблука, груші, сливи, виноград.
На святі були представленні овочеві, фруктові та квіткові композиції. Найактивнішими класами були 1 та 3 класи, найактивнішою мамою цього заходу стала мати трьох учнів нашої школи Станіславчук Наталія Сергіївна.
Виручені кошти, 1800грн., з ініціативи батьківського комітету школи,були передані дружині ліквідатора Чорнобильської катастрофи Гернеги Олександра – Гернезі Оксані Леонідівні, для лікування та подолання важкої хвороби.
1.09.2016
Вересень.Сонця промінь,
Золотиться осінній лист,
Дім наш знову усмішок повен,
Ми – його невмирущий зміст.
Урочистостями, зустрічами, посмішками розпочалося 1 вересня 2016 року у нашій школі. Зібралася вся шкільна гомінлива родина на святі зустрічі першокласників, яких цього року у нас дев’ятеро. Гарні подарунки отримали першокласники від голови Вінницької державної адміністрації та голови Вінницької обласної ради. Також до нас на свято завітав відомий земляк, спонсор, постійний гість школи – Мачай Леонід Семенович, який подарував першокласникам та їхній першій вчительці Сидорук Л.Л. кольоровий довгоочікуваний принтер. Кожного учня пригостив смачними шоколадками, привітав зі святом та висловив найкращі привітання.
12 квітня 2016р. З нагоди дня космонавтики, вчитель фізики та класний керівник 6го класу Титко В.І провів відкриту виховну годину «Космос. Крок до зірок». Учні мали можливість побачити світ космосу, позмагатися у знанні планет, познайомитися з першим космонавтом – Юрієм Гагаріном (виповнилось 55 років з часу першого польоту Ю.Гагаріна в космос), та його діяльністю, особистим життям.
Мова – душа українського народу
14 березня 2018р., на базі ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка, відбувся семінар-практикум вчителів української мови та літератури за темою: «Підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно-орієнтовний підхід до викладання української мови та літератури».
Організаційно-ознайомчий блок розпочався з поетичного флешмобу «Рідна мова в рідній школі».
Семінар-практикум відкрила завідуюча районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна. У своєму виступі ознайомила всіх з планом роботи семінару.
Науково-теоретичний блок відкрила Сковира Т.І. – директор школи, яка презентувала роботу школи та методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу «Формування компетентних особистостей в умовах сучасного освітнього простору».
Вчитель української мови та літератури Титко Ганна Іванівна поділилась своїм досвідом та провела майстер-клас «Підвищення якості сучасного уроку. Педагогічні здобутки вчителя української мови та літератури». У своєму виступі вона відмітила, що змінюються мета та зміст освіти, з'являються нові засоби та технології навчання, але урок залишається головною формою навчання. Незмінними є складові уроку, які спрямовані на формування компетентностей: навчальна, розвивальна і виховна функції; принцип науковості в змісті, розвиток інтересу до знань, різноманітність форм і методів та раціональне використання часу на уроці.
Структура сучасного компетентнісно зорієнтованого уроку повинна відображати сутність процесів, з якими пов’язані методична творчість учителя й активна навчально-пізнавальна діяльність учнів.
Практичний блок розпочався з екскурсії шкільним музеєм відомих земляків «Не замули прабатьківські джерельця». Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка провели екскурсію музеєм для всіх учасників семінару.
Керівник гуртка «Літературне краєзнавство» - Титко Ганна Іванівна презентувала творчий проект «Багатогранність талантів М. Калиновича».
Приємною родзинкою семінару-практикуму стало відвідування літературного кафе «Незабутні миті життя та творчості».
Завершили захід аналітичним блоком, під час якого відбувся професійний діалог щодо реалізації мети і завдань семінару, обмін досвідом та підведення підсумків семінару.
Організаторами і безпосередніми учасниками районного семінару-практикуму розроблені методичні рекомендації відповідно до теми «Підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно-орієнтований підхід до викладання української мови та літератури».
День відкритих дверей
7 березня в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Жахнівка пройшов день відкритих дверей.
В програмі заходу було:
ü 11.25. – проведення класних батьківських зборів у 1-9 класах.
ü 12.00. - проведення загальношкільних батьківських зборів з питань організації НВП, відвідування учнями навчальних занять, профілактики дитячого травматизму, правопорушень.
ü 12.50. – зустріч із завідувачем Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В.
ü 13.15. – творчий звіт колективу школи перед батьками і громадськістю (концерт, вручення шкільної Шевченківської премії, вручення паспортів учням 9-го класу) .
На захід завітали сільський голова Таранюк В. М., завідувач Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В. та директор СФГ «Беркут», меценат школи, засновник шкільної Шевченківської премії Мачай Л.С.
Перша частина творчого звіту супроводжувалась урочистими віршами, патріотичними музичними та хореографічними композиціями. В такій святковій атмосфері, завідувачем Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В., було вручено перший документ зрілості – паспорт громадянина України нового зразка (ID-картка).
Учні заворожували глядачів своєю індивідуальністю. Презентувала свою першу збірку поетичних творів молода поетеса, учениця 4 класу Швидюк Катерина, яка виступила з авторським віршом.
Найактивніших учнів було нагороджено шкільною Шевченківською премією. Визначення переможців відбулося прозоро, шляхом підрахунку балів на «Шкільному екрані» за участь та зайняті призові місця у шкільних, районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах та заходах.
Проліски надії 2018
З метою популяризації, розвитку й відродження українського мистецтва, піднесення авторитету національної культури, пропаганди національного надбання та кращих зразків світової класики, зміцнення творчих зв’язків між учнями і вчителями, підвищення художнього рівня виконавської майстерності творчого колективу в школ відбувся традиційний фестиваль вчительської та учнівської творчості "Проліски надії 2018".
Добре продумана концертна програма пройшла наолному диханні. У нашій школі є безліч талановитих дітей, вчителів, працівників, а ще й батьків і саме такий фестиваль дає можливість знову і знову побачити їх та почути.
Виступи усіх, без виключення, у чомусь різнились, але були спільні в єдиному - любові до свого краю, до своєї Батьківщини і прагненні жити в мирній Україні.
Стрітеня
15.02.2018р. відбулось народознавче та релігійне свято Стрітення, в народі "Стрічання", "Громиця", "Зимобор", яке відзначають через 40дніввід Різдва Христового, яке провела вчитель з основ християнської етики, директор школи Сковира Тамара Іванівна.
Діти познайомились з тонкощами народних травицій зустрічі весни та проведення масляного тижня.
До цього ж в школі був проведений конкурс творчих робіт на Біблійний мотив (Стрітення) в якому учні радо прийняли участь та підготували гарні малюнки і, по-дорослому серйозні, твори-роздуми.
На свято завітав представник ВБФ "Східноєвропейська гуманітарна місія" Артемчук Олександр Михайлович, який особисто відзначив роботи дітей та нагородив усіх учасників призами.
Також кожен з присутніх отримав в подарунок дитячу Біблію в 365 оповіданнях.
На завершення всі мали змогу почастуватися смачними та рум'яними символами масляного тижня - солоденькими млинцями.
Пам'ятаємо Крути
В день, коли вся країна відзначає 100 річницб бою під Крутами. В загальноосвітній школі І-ІІст. с. Жахнівка відбувся урок пам'яті "На Аскольдовій могилі-Український цвіт", який підготували учні 9 класу під керівництвом вчителя історії Безуглого Віктора Васильовича.
Під час цього заходу учні пригадали історію бою під Крутами, переглянули цікаві фільми та прослухали поезію присвячені цій події.
День Соборності України
22.01.2018р. в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Жахнівка відбулась тематична лінійка присвячена дню підписання акта злуки ЗУНР та УНР - соборності України. Вчитель - Безуглий Віктор Васильович нагадав дітям про події тих днів.
"ЛІДЕР"
11.01.2018р. в Тиврівському районному БДЮТ відбулось засідання районної ради старшокласників "ЛІДЕР" на тему "Роль учнівського самоврядування у формуванні активностіта національно-патріотичної свідомості учнівської молоді". В ході пленарної частини відбулось відкриття засідання засідання директором БДЮТ Єнютіною О.Ф., про досвід роботи звітували голови учнівських колективів.Своїм досвідом поділилась і наша школа, а саме учень 9 класу Куниш Ілля виступив з доповіддю.
Під час практичної частини методистом БДЮТ Сахаровою О.Л. були проведенні тренувальні вправи з елементами гри та відбулась екскурсія доТиврівського краєзнавчого музею.
З метою підготовки та проведення на належному рівні новорічних і різдвяних свят, виховання в молодого покоління поваги до народних звичаїв, обрядів, організації змістовного дозвілля учнів школи під час зимових канікул, з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я учнів, попередження надзвичайних ситуацій та дитячого травматизму під час зимового періоду в нашій школі було проведено такі заходи :
1. Театралізована вистава, присвячена Дню Святого Миколая 19.12.
2. Урочистості щодо «відкриття» шкільної Новорічної ялинки та початку святкування новорічно - різдвяних свят 19.12.
3. В ході відзначення дня Святого Миколая кожного учня школи пригостили новорічним солодким подарунком від інвестора ТОВ «Агро Інвест Україна» філія Стояни на суму 5000 грн, від приватного підприємця К.В.Войтова сік та спортивні скакалки на суму 500 грн., від директора СФГ «Беркут» Мачая Л.С. торти на суму 400 грн.
4. Відзначено дітей за особливі успіхи та участь у шкільних та районних олімпіадах, предметних конкурсах, змаганнях, акціях і вручено їм додаткові солодощі від приватного підприємця С.В.Мигдальського на суму 550 грн.
5. Організували традиційне віншування односельчан, пенсіонерів-педагогів з Новим роком та Різдвом Христовим.
6. Організовано 22.12. екскурсійну поїздку для 41 учня у м.Вінницю, у ході якої відвідали Подільський зоопарк, новорічну виставу у концертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії, резиденцію Святого Миколая на Соборній площі.
7. Участь в районній акції « Привітай солдата».
8. Приготування новорічних гостинців для учасників АТО.
9. Участь у конкурсі «Новорічна композиція», «Український сувенір».
10. 28.12. провели святково – новорічну програму для учнів 1-9 класів та громадськості. Учням 1-9 класів вручено від районного відділу освіти новорічні солодкі подарунки.
11. 30.12. педагогічні працівники школи та учні взяли участь у виїзному новорічному концерті Жахнівського СБК у с.Михайлівка Тульчинського району.
Вся планета кличе Новий Рік
28.12.2017р. розпочав свою роботу новорічний телекана.
Новорічне свято проводилось в режимі експромту принаймні для дітей. Може виникнути запитання: «хто ж є дійовими особами?». Провідні ролі виконують педагогічні працівники, що дає змогу учням відчути підтримку з боку вчителів. Діти були глядачами, але кожен клас проявив бажання підготувати номер від свого колективу. Тому сценарієм було передбачено, що діти є телеглядачами новорічного телеканалу з відповідною програмою. А саме:
- Передсвяткові новини на «новорічному Телеканалі».
- Рекламна пауза
- Новорічний спец-випуск талант-шоу «Школа має таланти».
- Музична пауза
- Святкові зустрічі. В гостях —найпопулярніший дідусь нашої планети.
- Розважальна пауза
- Фінал новорічного спец-випуску «Школа має таланти».
При цьому у святковій, новорічній атмосфері діти почували себе вільно та комфортно. Що ж говорити про дітей, якщо й їхнім батькам було цікаво приймати участь у розважальній програмі.
Неабияку активність дітей та дорослих відзначив сам Дідусь Мороз та запрошена «експертна комісія» (журі-кореспонденти), які підготували для всіх подарунки.
Свято Миколая
19.12.2017р. в школі відбулось відкриття ялинки та театралізована вистава до дня Святого Миколая, головними героями якої були сам Святий Миколай, його помічники та діти.
На свято завітали заблукавші Лисичка Аліса та Кіт Базиліо, які були вражені знаннями дітей.
Миколай вирішив перевірити чи дійсно учні були слухняними та підготував декілька завдань, з якими всі з радістю впорались. За що миколай нагородив всіх солодкими подарунками.
Додатковими подарунками були нагороджені учні, які протягом 2017р. приймали участь у шкільних, районних, обласних, всеукраїнських заходах та конкурсах.
Твої права-твій захист
В рамках Всеукраїнського тижня права 11 грудня 2017 року працівники Тиврівського бюро правової допомоги Ярослава Мачай та Наталія Білоус завітали до Жахнівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Фахівчині зосередили увагу учнів на Загальній декларації прав людини, історії запровадження Дня прав людини та недопущені такого явища, як булінг.
Учням був роз’яснений термін «булінг», його форми, види та класифікація. Визначили соціальну структуру булінгу, типові риси учнів, які можуть бути переслідувачами (булі), жертвою чи спостерігачами. Крім того, надані необхідні рекомендації щодо того, як розпізнати та як діяти, щоб уникнути випадків проявів булінгу як у школі, так і за її межами. Також, учням розповіли про наслідки застосування вербального, фізичного, соціального, фізичного та кібер-булінгу.
Учні охоче прийняли участь у тестуванні з правової тематики та активно працювали над вирішенням запропонованих питань.
Сильні, мужні та відважні
05.12.2017р. В школі відбувся захід приурочений дню збройних сил України. На якому учні дізналися багато цікового про військовий обов'язок, службу в армії тощо, з уст людей, які пройшли цю службу.
Діти мали змогу перевірити свої знання під час армійської вікторини. Всі, без вийнятку прийняли активну участь в конкурсній програмі, за що були нагородженні солодкими призами.
ГОЛОДОМОР… ТРАГІЧНІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА
25 листопада 2017 року українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.
У цей день кожна територія, громада району, в знак скорботи приспускає Державний Прапор і хвилиною мовчання вшановує пам’ять про загиблих. Покладанням квітів до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів, бобринчани таким чином згадують своїх рідних та близьких, які загинули в ті страшні роки. Тим більше цього року на державному рівні проходять заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу.
Година памяті «Жнива скорботи»
У зв’язку з Днем гідності і свободи, Пам'яті жертв загиблим у Бою під Крутами, голодомору, під час Революції Гідності та у зоні АТО, з метою гідного вшанування закатованих українців та донесення до широкої аудиторії, передусім учнівської молоді, об’єктивної інформації про трагічні події української історії, у Жахнівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено Урок пам'яті “Не дамо згасити свічу пам'яті” та переглянуто фільм “Голодомор 1932-1933 років”.
Щоб знайшли спокій душі закатованих голодом, душі, по-християнські не поховані, учні підтримали Всеукраїнську, національну акцію “Запали свічку”.
Духовний розвиток дитини
Світ, який нас оточує – досконалий і прекрасний, неповторний і витончений.
Хто є творцем цього прекрасного дива? Людина? Людина може зробити і придумати лише неживі речі, які допомагають їй у побуті. Творцем дивосвіту, що нас оточує, є Господь Бог. Тільки Він допоможе нам перелити в душі наших дітей світло християнського вчення, щоб променіло їм на довгому життєвому шляху.
Духовне виховання – це постійний процес, який ніколи не може бути завершеним .
Важко назвати шкільний предмет, який мав би стільки виховних цінностей, як християнська етика. Викладання даного курсу – ціле мистецтво. Мистецтво важке. Але вчителі основ християнської етики нашого району справляються з цим нелегким завданням якнайкраще.
Саме тому 17 жовтня 2017 року відбувся семінар з основ християнської етики на базі Жахнівської ЗОШ І-ІІ ступенів, який відвідали вчителі основ християнської етики Тиврівщини на чолі з методистом РМК Грицишиною Наталією Святославівною. На ньому було представлено інноваційні форми та методи роботи, які використовує у своїй роботі вчитель основ християнської етики Сковира Тамара Іванівна.
Розпочався семінар коротенькою екскурсією школою, музеєм Видатних земляків, виставкою «Духовні скарби мого народу».
Цікавим для учасників виявилась презентація досвіду роботи вчителя основ християнської етики. На засіданні круглого столу вчителі обговорили проблеми та перспективи викладання курсів даного напрямку, їх вплив на становлення духовного світу та особливості використання релігійного аспекту у загальноосвітніх навчальних закладах.
У плані проведення семінару ключовим завданням стояло відвідування та обговорення уроку християнської етики у 4 класі з теми «Вчимося щедрості» який пройшов у атмосфері тепла, взаєморозуміння та поваги учнів і вчителя. Діти ерудовано висловлювали свою думку, а вчитель, будучи в ролі диригента, вміло керував ними. На уроці були використані різні форми та методи роботи, прослідковувалися міжпредметні зв’язки. Урок проведено на високому методичному рівні.
Кульмінаційним моментом роботи семінару був перегляд театралізованого виховного заходу у формі вистави в кількох діях «На перехресті тисячоліть» або «День, який змінює світ», який був підготовлений Тамарою Іванівною спільно з вчителями, учнями та їх батьками.
Неперевершеною та незабутньою була гра юних акторів, які розповіли про проблеми сьогодення, проблеми які зустрічають вони в своєму юному віці.
Гідна подиву та надихає шкільна атмосфера згуртованості педколективу Жахнівської ЗОШ І – ІІ ступенів (директор школи Сковира Т. І.), новітні технології навчання та виховання учнів, новаторство вчителів.
Завершилася робота семінару. Піднесені, овіяні Духом молитви, наші гості поверталися додому, несучи в душі із собою враження про проведений день.
Нове тисячоліття – час настав
Для кожного, хто за мету обрав
Вершини досягти буття,
Хто прагне у щасливе майбуття,
Хто визнає гармонії канони,
Хто осягне моральності закони,
Прозріння нам сам Бог дає,
І вказує, що ВИХІД Є !
День захисника - це мужності й геройвтва свято
День захисника України ніколи не буде традиційним святом з масовими гуляннями та веселими дійствами. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.
День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний.
БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА ВІД УЧНІВ ШКОЛИ
В рамках відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та з метою виховання в учнівської молоді принципів гуманізму, милосердя у школі проведено з 25.09. по 29.09.2017 р. тиждень благодійної акції «П’ять картоплин».
Учнями 1-9 класів, завдяки підтримці батьків і роботі класних керівників, зібрано 59 кг картоплі.
Найактивнішими стали учні 8 класу (класний керівник Титко В. І.), 1 класу (класний керівник Величко Н. М .), 9 класу (класний керівник Сковира Ю. І.), 6 класу (класний керівник Безуглий В. В).
Зібрану картоплю, в кількості 59 кг., передано Зарембі Галині, яка доглядає за дочкою інвалідом дитинства Зарембою Оленою.
"ЯРМАРКА МИРУ"
Щорічно, 21 вересня, в школі проводиться шкільна "Ярмарка миру", приурочена Міжнародному дню миру. Цей рік не є виключенням. Учні з нетерпінням чекали цього заходу та залюбки прийняли активну участь. Кожен клас творчо оформив та креативно представив свій стіл. Звідусіль лунали веселі українські народні пісні та припрошання відвідати той чи інший "хутір".
Найактивнішими учасниками стали учні: 4 класу, 2 класу та 1 класу.
Кожного року зароблені кошти віддавали на благодійність (в зону АТО, на лікування жительки нашого села). В цьому ж році батьківська рада вирішила витратити зароблені кошти (а це 3367 грн.) на придбання оргтехніки для школи.
ПОЖЕЖА?! Подумали жителі с. Жахнівка…
На щастя пожежі не було. Напередодні свого професійного свята, за запрошенням Жахнівської ЗОШ І-ІІ ст., 14 вересня працівники пожежно-рятувальної служби, спільно з учасниками навчально-виховного процесу, провели громадську пізнавальну акцію “Запобігти. Врятувати. Допомогти.”.
Під час цього заходу школярі мали можливість ознайомитися із діяльністю ДСНС України та основними правилами безпеки у повсякденному житті. Також дітворі демонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є в наших вогнеборців, розповіли про випадки надзвичайних ситуацій та причини їх виникнення на території Тиврівського району.
Працівники пожежно-рятувальної служби звернули особливу увагу присутніх на важливість дотримання основних правил безпечної поведінки у побуті при користуванні електричними, газовими та опалювальними приладами, особливо, за відсутності батьків, застерегли школярів від небезпечних забав із сірниками та запальничками. Крім того, було проведено роз’яснювальну роботу, щодо збирання грибів та можливої небезпеки після їх вживання. Також діти дізналися, як правильно діяти у разі знаходження вибухонебезпечних, або схожих на них підозрілих предметів.
Після інформаційної бесіди в школі відбулась навчальна евакуація. За сигналом всі учні швидко та організовано евакуювались з приміщення, а на спеціально відведеному майданчику, біля навчального закладу, розгоралась штучно створена «пожежа». Про це було повідомлено чергового диспетчера ДПРС у Тиврівському районі. Пожежно-рятувальна служба дізнавшись про учбовий сигнал тривоги, на території Жахнівської школи, оперативно відреагувала та на вказану адресу було направлено пожежно-рятувальний підрозділ. Дітвора з захватом спостерігала за швидким прибуттям незвичного автомобіля. Приїхавши рятувальники одразу розгорнули спецзазоби та аварійно-рятувальне обладнання. Вогнеборці на практиці показали дітям процес ліквідації пожежі. Хлопці та дівчата з захопленням спостерігали, як рятувальники прокладають рукавну лінію та гасять умовне загоряння. Всі бажаючі змогли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та ліквідувавши умовну пожежу.
В свою чергу, учні школи та педагогічний колектив підготували привітання, персонально кожному працівнику пожежно-рятувальної служби, у вигляді малюнків, листівок, самостійно складених віршів та оберегів.
Педагогічний колектив та вихованці школи щиро дякували вогнеборцям за цікаву, корисну та пізнавальну зустріч і висловили сподівання на подальшу співпрацю. Адже після проведених заходів, майже кожен учасник відкрив для себе щось нове, важливе та цікаве.
1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято!
Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. В цей день подвір’я нашої школи наповнилося радісним гомоном. Як і зазвичай для дев’ятикласників і першачків це свято було особливим. Малеча вступала у велику, дружну шкільну родину.
Директор школи, Сковира Тамара Іванівна, привітала присутніх з початком нового навчального року, наголосивши на попередніх досягненнях учнів. Зі словами привітань та побажань успіхів виступили меценати, які завжди радо приходять на допомогу школі.
Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Святковою ходою, учні 9 класу провели на перший урок через символічний коридор з вишитих рушників, утворений батьками діток, які розпочинають своє навчання.
Здавалося, ще жодного разу Гімн України не звучав так потужно, сплітаючи в одне ціле багатоголосся дітей, батьків та вчителів.
Вітаємо всіх із початком навчального року, вдалого підйому сходинками знань, бажаємо нових досягнень і перемог!
14.04.17р. у Жахнівській ЗОШ І-ІІ ст. відбулося народознавче свято. «Уже недалечко Красне яєчко…» . Де діти познайомилися з різновидами писанок, крашанок, мальованок, дряпанок. Побували у відео подорожі до м. Коломия
Ініціаторами проведення свята були учні 3 класу та їх класний керівник Мороз О.М
7.04.17 р. . у Жахнівській ЗОШ І-ІІ ст. пройшов урок-пам’яті присвячений юній вінницькій поетесі Олександрі Бурбело.
«Історію нестимуть крізь віки
Про янгола, що жив серед людей.
Про юну, геніальну поетесу
Й нажаль, такий трагічний апогей»
Провела урок класний керівник 3 кл. Мороз О.М. Всі присутні з великим захопленням вслухалися в рядки віршів наповненні любов’ю до рідного краю, до Батьківщини
05.04.2017 р. в рамках відзначення Всесвітнього дня здоров’я у школі вчитель фізичної культури Сковира Ю.І. провів предметний захід «Країна здоров’я»
Медицина - теж вартова здоров’я ! Поради про використання засобів особистої гігієни надає шкільна медична сестра Войтова Т.О.
Кожен день по розпорядку маємо робить зарядку. Для здоров'я вона - плюс ! Намотай собі на вус! З метою участі у Фестивалі ранкової зарядки всі присутні зайнялись музичною руханкою
Важливою складовою здоров’я є харчування людини ! Ми є те – що ми їмо ! Що потрібно вживати у їжу молодому організму - знає кухар школи Сидорук О.В.
27.03.2017 р. у школі проведено педагогічні читання на тему «Авторська школа О.А.Захаренка». Педагоги розповідали про новаторські принципи роботи Сахнівської сільської школи , почули з відеопрезентацій живий голос О.А.Захаренка. Кожен із присутніх провів педагогічні паралелі зі своєю педагогічною діяльністю, власними творчими задумами.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2017»
Багатогранний життєвий досвід - яскрава особистість! Тому особистість має постійно працювати над собою. А особливо, коли ця особистість Учитель. Адже «плекає педагог майбутність долі!» І тільки постійне вдосконалення власного педагогічного досвіду дає право учителю стати свідком «народження Людини .» Бути хорошим учителем — це дар, так само як і дар бути хорошою людиною.
Для розвитку творчих особистостей, професіоналізму та наснаги, злету фантазії , любові до своїх учнів та відданості справі, можливості відкрити скарбницю педагогічних ідей покликаний традиційний конкурс «Учитель року».
&Всеукраїнський конкурс "Учитель рок - 2017" проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський Конкурс «Учитель року», відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.95 № 638 та наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06.2016 року № 668 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» та з метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків.
&У 2016-2017 навчальному році І (районний, міський) та ІІ (обласний) тури Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» проводяться у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта».
Творчі та професійно обдаровані вчителі нашої школи взяли участь в ІІ (районному) етапі конкурсу «Учитель року - 2017» і перемогли!!!!!!!
Мороз Оксана Миколаївна – у номінації «Початкова освіта» виборола І місце! Ура! Поїдемо на область!
Красівська Олена Володимирівна – у номінації «Біологія» виборола ІІІ місце!Вітаємо!
Ми вами пишаємося! Ви дуже талановиті педагоги!
День Соборності України
В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День незалежності і соборності України.
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.
«Зіркова мрія» - конкурс солістів – вокалістів та читців
Участь у районному етапі цього конкурсу взяли участь й учні нашої школи .
Титко Марія, учениця 2 класу, яка виконала пісню «Дощик».
Штейник Каріна, учениця 3класу, читала вірш «Вишиванка», який написала її вчителька Мороз О.М., зайняла ІІІ місце.
Титко Максим, учень 4 класу, виразно декламував гумореску Олени Пчілки «Котова наука».
Крочак Вадим, учень 8класу, зачарував усіх читанням вірша «Чекай» Марини Коваленко, зайняв ІІ місце.
Колібабчук Марина , учениця 8 класу, присягалася у любові до України, читаючи поезії Я.Вольської «А я Україну люблю».
Білозуб Ольга , учениця 9 класу, гарно виконала пісню «Україна – вишиванка»
з 05.12.2016 по 09.12.2016 року
До Всеукраїнського Дня права в нашій школі було проведено Тиждень права.
До цього заходу долучилися учні, вчителі, батьки та представники громадськості.
Зокрема, було проведено такі заходи:
Ø Загальношкільний батьківський правовий всеобуч «Основні права, свободи і обов’язки громадян України» за участю представників бюро безоплатної правової допомоги Мачай Я.Л. та Олега Петровича. Ярослава Леонідівна та Олег Петрович довели до відома батьків детальну інформацію щодо прав батьків, їхніх обов’язків та відповідальності за своїх дітей.
Ø Круглий стіл із соціальним працівником Марією Іванівною для батьків « Як стати гарними батьками». Проведено змістовну бесіду щодо важливості любові, розуміння, поваги до дитина та важливості власного гарного прикладу у вихованні добрих та чуйних дітей. Здійснено показ відеофільму для батьків «Стоп насильству!»
Ø Тренінг з учнями 5 – 9 класів «Що ми знаємо про свої права», який проведено працівником служби соціальної допомоги. Учні мали змогу у щирій та доброзичливій атмосфері попрактикуватися у знанні своїх прав та обов’язків перед батьками та Батьківщиною.
Ø Брейн – ринг «Мораль. Право. Закон» серед учнів 7 – 9 класів. Учні змагалися у знанні законів, документів, своїх прав та обов’язків. Цікаво та доступно вчитель правознавства Безуглий В.В. зумів провести пізнавальний правовий захід. Перемогу отримали учні 8 класу.
Ø Зустріч з представниками правоохоронних органів на тему «Відповідальність за свої вчинки. Право на захист». Дільничний інспектор с.Жахнівка Черната Василь Леонідович наголосив на відповідальності учнів за скоєні правопорушення. Зокрема, учням заборонено:
влаштовувати бійки, мати шкідливі звички, брати чуже майно, перебувати після 22.00 на вулиці.
Зауважив, що батьки несуть відповідальність за виховання
Серед учнів 4 класу було проведено олімпіаду з математики та української мови
11 листопада 2016 року на базі нашої школи пройшов районний семінар вчителів фізичного виховання. Тема семінару: «Організація фізкультурно – оздоровчих заходів в умовах сільської школи».
До нас сьогодні в школу з’їхалось півсвіту.
Тут зібралася районна спортивна еліта!
Всі види спорту вам під силу,
І як би Міністерство не хотіло,
Учителі – ви суперкласні,
Бо дбаєте про фізичну культуру тіла.
в рамках Тижня безпеки дорожнього руху
в школі було проведено такі заходи:
1. Виступ агітбригади «Дорожній рух» на тему : « Правила дорожні вчи! Життя своє збережи!»
2.Вікторина «Правила дорожні знати – про безпеку дбати».
3. Сюжетно – рольова гра «Я регулювальник».
4.. Дорожній квест «Розумний пішохід».
5. Конкурс дитячих малюнків «Хуртовини та замети : як нам бути, що робити?»
6. Єдиний урок «Безпека на дорозі-безпека життя».
7. Позапланові інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями 1 – 9 класів «Ускладнення погодніх умов. Безпека дорожнього руху».
Будівництво нової котельні
В загальноосвітній школі І – ІІ ступенів с. Жахнівка відбувається будівництво нової мобільної котельні. Учні та вчителі школи з нетерпінням чекають на завершення будівельних робіт і очікують на тепло та затишок у своїй рідній школі. Висловлюємо щиру подяку районній адміністрації, відділу освіти та бригаді будівельників та усім, хто долучивсь до цієї доброї та необхідної справи.
- Педагог-організатор, Ковальова Н.С., підготувала та провела 18.11. 2016р. загальношкільний захід «Конкурс патріотичної пісні», у якому брали участь учні 1- 9 класів. Діти чуттєво виконували українські пісні патріотичного спрямування.
- Класними керівниками було проведено урок мужності та милосердя «Борімося – поборемо!», на якому згадали Героїв Небесної сотні, героїв Сходу України. Вчитель початкових класів Мороз О.М. Прочитала уривок з власної п’єси на одного героя «Я – мати того сина»,викликавши хвилюючі спогади та переживання.
- Вчитель історії Безуглий В.В. організував перегляд відеофільму «Червоне, чорне …. Кольорове», пам’яті Валерія Брезденюка для учнів 5-9 класів.
- 25.11. 2016р. педагог-організатор, Ковальова Н.С., підготувала та провела загальношкільний захід «Не згасне пам’яті свіча».
- В ході заходу усі присутні вшанували загиблих в роки голоду хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.
- Участь у акції «Свічка пам’яті», що відбулася 26.11.2016, 16.00 год
- 21.11.2016р. - 25.11.2016р. Бібліотекар Мороз О.М. організувала виставку документальної, художньої, публіцистичної літератури до Дня пам’яті жертв Голодомору
- Класними керівниками були проведені уроки пам’яті, години спілкування до Дня пам’яті жертв голодомору.
- Відеоурок з української літератури та історії «Страшне лихоліття українського народу» для учнів 8-9 класів.
- 24.11.2016р. була проведена тематична екскурсія в шкільному музеї «Страшні роки голодомору у нашому селі».
Збір іграшок для дітей сходу
Дитинство – це найпрекрасніша пора у житті кожної. І хочеться, щоб кожна дитина була щаслива. Найважче зараз діткам, які проживають у тих місцях, де проходять бойові дії. Щоб покращити настрій діткам, ми вирішили подарувати їм м’які іграшки, взявши участь в акції «Подаруй іграшку».
Акція подаруй солдату святу
На виконання одного з пунктів прийнятої резолюції Форуму патріотичних справ «Ми - українці», в якому брали участь учні 9 класу Білозуб О. та Житнікова А.,про проведення акції «Подаруй солдату Свято», присвяченої Дню Збройних Сил України та новорічно - різдвяним святам, яку проводить ГО «Мольфар» (лист №603 від 07.11.16 р.), у школі було зібрано :
- теплий одяг ( шкарпетки звичайні 9 пар, шкарпетки теплі – 8 пар);
- засоби гігієни (мило 2шт.; 1 шампунь; 1 зубна паста; станки для гоління – 17 шт.);
- смаколики (8 пачок пакетованого чаю; 5 пачок печива; яблука);
- консервація – 3 банки.
- дитячі малюнки та листи, паперові журавлики.
Всі пакунки, разом із пакунками з інших шкіл району, волонтери ГО «Мольфар» завезли на Схід України для наших захисників України.
Зимова казка від святого Миколая
19 грудня 2016 року
Сніжний, морозний, казковий ранок Дня Святого Миколая відкрив для кожної дитини чарівну казку. Святий Миколай вночі заглянув до кожної української родини,подарувавши дітям бажані подарунки, любов і родинне тепло, дорослим – віру в добро, надію на краще майбутнє.
Заглянув Миколай і до загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка зі своїми Ангелами та небесними помічниками. Діти мали змогу в імпровізованому шкільному театрі побачити, як готується Святий Миколай у чарівний похід на землю. Неперевершені артисти – вчителі школи – зачарували учнів казковим дійством в офісі Святого Миколая.
За старанність, слухняність, доброзичливість, активність та креативність кожний учень школи отримав новорічний подарунок від СТОВ «Агро –Інвест Україна» філія с.Стояни. Виконавчий директор Міняйло В.А. щороку дарує нашим учням солодкі подарунки до новорічних свят
Продовженням новорічної казки для наших дітей стала поїздка у м.Вінницю на благодійний розважальний захід в Будинок офіцерів , за підтримки депутата районної ради Швеця Б.С.
Діти мали змогу позмагатися у швидкості та спритності під час конкурсної програми від дитячого парку активного дозвілля «Дитяча планета», яку проводили Снігуронька, Дід Мороз та Міккі Маус. Найкращі декламатори від Діда Мороза отримали «Подарунковий сертифікат» на одне безкоштовне відвідування «Дитячої планети».
Нова поліція підготувала цікаві питання для дітей про правила дорожнього руху, за кожну правильну відповідь діти були нагороджені подарунком з позначенням «Моя нова поліція - 102».
Запальні танці, виконання славнозвісного «Щедрика», чудові пісні, циркове шоу артистів «Маленької країни», показ нових моделей для дітей вінницького дизайнера Марини Fox – це програма вітально – розважального благодійного заходу для дітей з обмеженими можливостями та дітей пільгових категорій за підтримки спонсорів, меценатів, волонтерів, серед яких і наш районний депутат Швець Б.С.
Кульмінацією святкування Дня Святого Миколая стали чудові, пишні подарунки: м’яка іграшка, набір солодощів та цікава книжка.
Це була вражаюча поїздка з цікавими, приємними сюрпризами та подарунками. Щиро дякуємо депутату районної ради Швецю Б.С.,директору СТОВ «Агро – Інвест Україна» Міняйлу В.А., начальнику відділу освіти НижникуО.Т., директору БДЮТ Єнютіній О.Ф., директору школи Сковирі Т.І. за допомогу у створенні казки Святого Миколая для наших найдорожчих подарунків – наших дітей.
З повогою та вдячністю, батьківський та вчительський колективи Жахнівської школи.
Інформаційний семінар
з представниками органів виконавчої влади, на тему:
«Права та обов’язки дітей як інструмент формування належної поведінки законослухняного громадянина»
з учнями загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів с.Жахнівка
21.10.2016 року
Працівники Тиврівського бюро правової допомоги Мачай Ярослава Леонідівна та Олег Петрович провели цікавий, змістовний та пізнавальний семінар з учнями 1-9 класів нашої школи. Під час зустрічі учні дізналися, що усі члени суспільства, в тому числі діти, мають гідні, рівні і невід’ємні права, що є основою забезпечення свободи, справедливості і миру на землі. Права дитини зазначені в Конвенції ООН про права дитини. Детально розглянули кожне право дитини. Але кожному праву відповідає обов’язок, який кожна дитина має виконувати, оскільки за недотримання, невиконання чи неналежне виконання обов’язків настає відповідальність. Діти мають прагнути до виконання ними своїх обов’язків. Діти дали запитання, ділилися своїми роздумами щодо даної теми.
Місячник цивільного захисту
16. 09 - 17.10.2016 р.
Для забезпечення безпеки і захисту населення і території від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання учнів поводженню в екстремальних умовах було проведено Місячник цивільного захисту.
Класні керівники провели з учнями бесіди на теми :
- «Порядок дій у надзвичайних ситуаціях»;
- «Підвищення рівня антитерористичної та протидиверсійної безпеки»;
- «Першочергові дії у разі виявлення вибухових предметів».
Здійснено об’єктове тренування , під час якого організовано практичне відпрацювання планів евакуації людей на випадок виникнення надзвичайної ситуації, практичні заняття з надання першої медичної допомоги та використання засобів індивідуального захисту.
День захисника України
14.10.2016 рік
З нагоди Дня Українського козацтва та Дня захисника України 13 жовтня в школі було проведено свято «Козацька держава – наша гордість і слава!». На свято запрошено татусів наших учнів , хлопчиків школи та вчителів – чоловіків.
Дівчатка та вчителі - жінки привітали усіх захисників України радісними посмішками, гарними піснями, щирими привітаннями :
Ми вас любимо всіх завзято,
Ми вам бажаємо здоров’я багато,
Ми хочемо, щоб завжди ви раділи
І щоб ніколи не хворіли.
Хай Бог охороняє від злого,
Хай світиться сонце і колосяться жита,
Щоб були ви щасливі і здорові
На многії і многії літа.
14 жовтня 2016 року керівник шкільного музею Титко Г.І. разом з учнями школи привітали захисників України – учасників АТО, учасників бойових дій на території інших держав та ветеранів Другої світової війни зі святом, подарувавши цікаві подарунки, осінні квіти та гарні побажання на многії , щасливії літа.
Хай буде мир на Україні!
Україна - понад усе!
Слава Україні ! Героям слава!
День працівника освіти
Загальношкільне свято «Вчителю шана і слава!»
02.10.2016 рік
Любі, дорогі наші освітяни!
Земний уклін вам, невтомні
Трудівники і терпеливі вихователі.
Нехай ця осінь золота
Вам подарує вік щасливий,
Щоб не згасали доброта,
Здоров’я, радощі і сила.
Щоб ваш важкий почесний труд
Був плідний, як багата осінь.
І кожен день, що йде новий,
Хай тільки щастя вам приносить.
До дня працівника освіти учнівський та вчительський колективи школи запросили вчителів, які перебувають на заслуженому відпочинку, до рідної школи. Для всіх вчителів учні 9 класу провели гарне свято «Вчителю шана і слава!», пригадавши цікаві історії шкільного життя, подякувавши вчителям за їхню невтомну працю.
Вчитель трудового навчання Сидорук Л.Л. провела майстер – клас з учнями 5 – 9 класів - виготовлення чарівних суконь та сорочок для педагогів як подарунок до свята. Щирі слова та прекрасні квіти прикрасили колаж «Вам, любі вчителі», виготовлений учнями 5-9 класів.
Учнів 8 та 9 класу чудово впоралися з обов’язками молодих вчителів під час проведення дня учнівського самоврядування, зрозуміли, яка цікава і, водночас, складна праця вчителя.
Директор школи Сковира Т.І. привітала усіх колег зі святом, подарувавши чарівні троянди та щирі привітання.
Урок пам’яті
до 75 річниці трагедії в Бабиному Яру
«Біль Бабиного Яру»
29.09.2016 року
До 75 річниці трагедії в Бабиному Яру 29вересня вчитель історії Безуглий В.В. з учнями 7 – 9 класів провів Урок пам’яті «Біль Бабиного Яру».
Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам’ять. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю.
Учні послухали вразливі історії жорстокого розстрілу єврейського народу під час Другої світової війни, переглянули відеофільм «Розстріл у Бабиному Яру». Надзвичайно проникливою була інсценізація діалогу матері і дитини перед розстрілом.
Учні зрозуміли важливість даного уроку : потрібно поважати і шанувати усі народи світу, бути толерантними та милосердними до усіх людей. Нікому не робити зла!
Слава Україні ! Героям слава!
День партизанської слави
– 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно – партизанської боротьби з нацистськими загарбниками.
З нагоди цього дня керівник шкільного музею Титко Г.І. провела музейний урок з учнями 9 та 4 класів в шкільному музеї відомих земляків «Прабатьківські джерельця». Учні познайомитися з учасниками підпільної групи, яка була організована і діяла на території наших населених пунктів
Вчитель історії Безуглий Віктор Васильович з учнями 8 та 9 класів провідали ветерана Другої світової війни, партизана, Полохача Леоніда Никифоровича.
Благодійна акція «П’ять картоплин».
Щорічно до відзначення Міжнародного дня людей похилого віку у школі проводиться благодійна акція «П’ять картоплин», в якій беруть участь учні 1-9 класів, педагогічні працівники школи. Цього року силами учнів та вчителів зібрано 104 кг. картоплі. Зібраний урожай діти віднесли жительці с.Жахнівки, людині похилого віку, яка виховує доньку – інваліда - Зарембі Галині Петрівні. Учні проявили турботу, милосердя, доброту до людей, які потребують допомоги та підтримки.
«Веселий ярмарок» з нагоди Міжнародного дня миру. 23.09.2016
На доброму ярмарку ми побували,
Одні продавали, інші купували.
Співали, сміялися, а ще жартували,
Та про предків наших славних з шаною згадали.
Та, на жаль, не купиш найдорожчого: здоров’я, любові, миру.
Добру справу, крок на зустріч до миру зробили учні , батьки, вчителі.
На веселому ярмарку продавали власноруч спечені солодощі, соковиті, смачні яблука, груші, сливи, виноград.
На святі були представленні овочеві, фруктові та квіткові композиції. Найактивнішими класами були 1 та 3 класи, найактивнішою мамою цього заходу стала мати трьох учнів нашої школи Станіславчук Наталія Сергіївна.
Виручені кошти, 1800грн., з ініціативи батьківського комітету школи,були передані дружині ліквідатора Чорнобильської катастрофи Гернеги Олександра – Гернезі Оксані Леонідівні, для лікування та подолання важкої хвороби.
1.09.2016
Вересень.Сонця промінь,
Золотиться осінній лист,
Дім наш знову усмішок повен,
Ми – його невмирущий зміст.
Урочистостями, зустрічами, посмішками розпочалося 1 вересня 2016 року у нашій школі. Зібралася вся шкільна гомінлива родина на святі зустрічі першокласників, яких цього року у нас дев’ятеро. Гарні подарунки отримали першокласники від голови Вінницької державної адміністрації та голови Вінницької обласної ради. Також до нас на свято завітав відомий земляк, спонсор, постійний гість школи – Мачай Леонід Семенович, який подарував першокласникам та їхній першій вчительці Сидорук Л.Л. кольоровий довгоочікуваний принтер. Кожного учня пригостив смачними шоколадками, привітав зі святом та висловив найкращі привітання.
15 квітня 2016року учні 9 класу під керівництвом класного керівника Красівської Олени Володимирівни запросили усіх учнів школи на виховний захід «Чорнобиль – 30 років забуття». В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму і забути це та викреслити з нашої пам’яті – неможливо!
26 квітня 2016р. керівник шкільного музею відомих земляків Титко Г.І з учнями екскурсоводами відвідали односельчанина, ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи Гернегу Олександра Павловича, який перебував у м. Чорнобилі в травні - червні 1987року.
Тема семінару: Впровадження державного стандарту в умовах сільської школи
Мета семінару:
ü визначити, продемонструвати і проаналізувати ефективність використання Державного стандарту на уроках в початкових класах
ü використати елементи інноваційних освітніх технологій: активні та інтерактивні форми роботи;
ü сприяти ефективній реалізації основних функцій навчального процесу – освітньої, розвивальної, виховної;
ü розвивати творчі здібності учнів.
Згідно плану роботи семінару зранку відбулась зустріч і реєстрація учасників семінару. Школу відвідали 22 вчителі початкових класів на чолі з керівником РМО Франчук О.В. Познайомили зі шкільною оселею і родиною її головні господарі - учні школи.
Знайомство з планом роботи семінару та навчальним закладом провела директор школи Сковира Т.І. Презентацію роботи шкільного методичного об′єднання вчителів початкових класів підготувала заступник директора з НВР Титко Г.І.
Учасники семінару відвідали уроки в 1-4 класах, де мали можливість бачити шляхи впровадження і реалізації завдань нового ДС початкової освіти , його позитивні нововведення та матеріали, які обтяжують навчальні програми і викликають труднощі у навчанні.
У 1 класі вчителя Ковальової Н.С.на уроці природознавства за темою уроку: «Природа Кримських гір» видно роботу першокласників біля фізичної карти, знання головних адміністративних центрів України, вміння розпізнавати умовні позначки на карті.
У 2 класі вчитель Мороз О.М. на уроці української мови за темою уроку: «Будова тексту.Ознайомлення із складовими частинами тксту, абзацом» стали учнями «Лісової школи», де переважали рольові ігри, продемонстровано інтерактивні методи навчання.
У 3 класі вчитель Величко Н.М. на уроці природознавства за темою: «Опорно-рухова система» використала інноваційні технології, яскравий демонстраційний матеріал, вчила учнів оперувати термінами і використовувати отримані знання і навички на практиці.
Виховний захід « Веселкові барви» за участю учнів 3-4 класу розкрив творчі здібності молодших школярів, їхнє вміння виразно дикламувати, емоційно співати, вправно танцювати і створювати казкові образи на сцені.
Хвилинку відпочинку для учасників семінару організував вчитель фізкультури Сковира Ю.І. спільно з ученицею 8 класу- лідером шкільного врядування Марчук Д. Танцювально-музична композиція підбадьорила та звеселила гостей , підсилюючи весняний настрій гостей.
Під час обговорення навчально-методичної теми, підведення підсумків перших 4-х років впровадження нового ДС було підкреслено переваги і труднощі ДС, окреслено шляхи подолання труднощів, узагальнено методичні рекомендації для подальшої реалізації навчальних програм. Роботу школи молодого вчителя було спрямовано на якісну підготовку до проведення ДПА в 4 класі.
На завершення для гостей проведено майстер- клас з « Виготовлення картини у техніці Канзаші» від вчителя початкових класів, майстра декоративно-прикладного мистецтва Сидорук Л.Л. на честь відзначення 25-річниці незалежності України створювалась колективна композиція «Вінок Україні». Кожен учасник виготовив квіти-символи для цієї картини.
На підведенні підсумків семінару гості подякували за отриманий досвід, участь у майстер-класі, доброзичливу шкільну атмосферу, родзинки сільської школи, здібних учнів і високу професійність педагогічного корлективу. Завдяки його згуртованості , відповідальному ставленні до отриманих доручень мети семінару досягнуто.
При від′їзді учасників семінару створена колективна робота вже прикрасила шкільний вестибюль і куточок державної символіки школи.
День здоров’я в школі
07 квітня 2016 року у навчальному закладі проведено фестиваль ранкової зарядки “Рух заради здоров’я” з нагоди Всесвітнього дня здоров’я.
Конференція під гаслом ”Об’єднаймося, щоб покласти край туберкульозу»
Урок здоров’я з учнями 1-4 класів «Здоровий спосіб життя»
Урок здоров’я з учнями 6-9 класів «Шкідливі звички»
Спортивні змагання «Веселі старти» серед учнів 1-4 класів
Чемпіонат школи з футболу серед учнів 6-9 класів
Година здорового харчування
Підведення підсумків Дня здоров’я в школі
1 квітня з нагоди Дня птахів, Дня гумору та Міжнародного дня дитячої книги було проведено мистецько – розважальний захід «Подорож в країну Мудрагелію».
Організовано виставку дитячих книг «Зверни своє серце до книги!
На святі були присутні батьки учнів,учні та вчителі. Діти подарували усім гарний настрій, чудові виступи, ніжні пісні, запальні танці, чарівну казку. Діти підготували матусям чудові весняні подарунки.
Найактивніші учні в позакласній виховній мистецько-літературній діяльності були нагороджені дипломами лауреатів Шкільної премії імені Тараса Шевченка.
Міжнародний день рідної мови
в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с. Жахнівка
Проведено заходи станом на 19.02.2016 р., а саме:
1. Тематичні уроки «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»
2. Літературно-мистецька зустріч «Поетичні перлинки рідного краю» (зустріч з відомою поетесою та композитором З.І. Красуляк та поетами Жахнівщини).
3. Учнівські конкурси буклетів та фотоколажів «Мова – державна перлина».
4. Мовно-літературна вікторина «У гостях в Іменників»( 6 клас ).
5. КВК «Люби, вивчай прекрасну нашу мову» (7 клас).
6. Відкрите засідання гуртка «Літературне краєзнавство». Краєзнавчі читання.
7. Учнівська конференція « «Енеїда» - перший твір нової української літератури».
Заходи з нагоди Дня Небесної Сотні пройшли під гаслом «Небесна Сотня. На сторожі Гідності».
12 лютого 2016 р. під керівництвом завідувача шкільним музеєм Титко Г.І. відбулась зустріч з воїнами АТО «Обпалені війною імена : минуле, сьогодення»: Морозом І.П. та Нагогою С.І., воїнами-учасниками бойових дій на території інших держав: Кунишом Л.В., Балекою П.О., Микулишиним М.М.
15 лютого 2016 р. проведено загальношкільну тематичну лінійку , присвячену вшануванню героїв Небесної сотні. Ознайомлено з хронологією лютневих подій на Майдані.
16 лютого 2016 р. під керівництвом педагога-організатора Ковальової Н.С. на зональному огляді «Проліски надії-2016» в концертну програму, присвячену 25-річниці незалежності України включено літературно-музичні композиції, які пропагують незалежність, єдність, патріотизм, любов до своєї Вітчизни – України.
18 лютого 2016 р. на уроці історії для учнів 8-9 класів вчитель історії Безуглий В.В. організував відеоперегляд документального фільму про події на Київському Майдані 2014 р.
19 лютого 2016 р. завідувач шкільним музеєм «Прабатьківські джерельця» Титко Г.І. в куточку бойової слави провела урок Мужності, де учні опрацювали матеріали загальношкільних стендів «Герої не вмирають» про загиблих в АТО героїв Тиврівщини та «Герої Небесної сотні» . Усіх присутніх запрошено приєднатись 20 лютого 2016 р. о 12.00. год до Всеукраїнської акції «Хвилина мовчання» з метою вшанування Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності.
lllllllllll
llllllllll
iiiiiiiiiiiiiii
З нагоди відзначення Дня захисника України у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с. Жахнівка було проведено ряд цікавих та змістовних заходів.
1. З метою зміцненення патріотичного духу підростаючого покоління проведено шкільний етап Всеукраїнської дитячо- юнацької військово - патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"
Спартакіада вчителів 2015
|
11 вересня 2015 року була проведена Спартакіада працівників закладів освіти району.Ці змагання проводяться щорічно з метою виконання Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації», активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед вчителів ЗНЗ, працівників освіти, а також для популяризації фізичної культури, її широкого використання у загартуванні, оздоровленні, профілактиці захворювань та пропаганди здорового способу життя.Спартакіада була урочисто відкрита11 вересня о 10 годині у Тиврівському закладі ліцею. Привітав і побажав усім учасникам змагань перемоги начальник відділу освіти Нижник Олексій Теофанович. Нашу школу представляло три вчителя: Сковира Ю.І- узяв друге місце з шахів, Безуглий В.В. - третє колективне місце з футболу та Барткова В.Я. виборила перше місце з легкої атлетики(біг на дистанцію 200 метрів). |
1 вересня у нашій школі пролунав Перший дзвоник 2015-2016 навчального року.
Уся шкільна родина поповнилася більше новими учнями-першокласниками. На своє перше шкільне свято першокласників заводили їх учителі. На початку урочистої лінійки учні, вчителі та гості вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв України, які захищали сувернітет та територіальну цілістність нашої Батьківщини в неоголошеній війні.
24 грудня 2014 року у школі було проведено новорічне шкільне свято. На святі були присутні різні казкові герої які розважили наших учнів одягених у різні яскраві святкові костюми
.
Крім привітань та побажань діти отримали солодощі від відділу освіти та виконавчого директора АГРОІНВЕСТ Україна (філія Стояни) Міняйла В.А.
У школі з 15 до 19 грудня було проведено конкурс екоялинок. Усіх вразили фантазії, винахідливість, креативність та майстерність дітей які вони виготовляли із великим запленням із підручних засобів.
15.12.2014р. Віктор Ткачук - заступник начальника штабу та тилу Тиврівського району, який 5 разів відвозив гуманітарну допомогу домогу у Новолазовськ, Ропасне, Краматорськ Широколанівський палігон, відвідав школу на щотижневій загальношкільній лінійці передав вдячність за учнівські листи малюнки і підтримку. Для колективу школи передав державний прапор із підписами, подякою і привітаннями від бійців АТО, які отримали надану допомогу. Пам"ятний подарунок розміщено у шкільному музеї відомих земляків.
З 08.12. по 12.12.2014 в школі був проведений Всеукраїнський тиждень права. В рамках тижня проведено цикл бесід, присвячених акції " 16 днів без насильства." З учнями 5-9 кл. проведено тренінг " Я маю право на життя і у житті я маю право." Організовано соціальне опитування з розвязання проблеми настльства в школі, складено карту школи, на якій визначалися найнебезпечніші місця, де дітям буває дискомфортно. Таким місцем є шкільні коридори, на яких має бути посилене чергування дорослих.
Напередодні відзначення дня Збройних сил України 05.12.2014р. вчитель початкових класів, голова ПК школи, дружина учасника АТО Мороз Оксана Миколаївна організувала і провела зустріч із батьками учасників АТО (сім"я Кліменка С.І., Зацепіна В.В., Житнікова О.В.,) волонтерами як збирали допомогу в с. Івонівці, районним волонтером (16 разів відвозив допомогу в зону АТО) Мідяним В.В. працівником Тиврівської РДА Фельдманом П.Л. який передав продуктову допомогу від територіальних громад в зону АТО . Під час зустрічі було зібрано продукти харчування, теплий одяг, шкарпетки та інші необхідні речі у сформований " Новорічний мішок Діда Мороза." До 12.12.14р. вся зібрана допоога була доставлена у м. Краматорськ і передана односельцям районним спонсором Віктором Ткачуком.
В грудні 2014р. колектив працівників школи приготував домашні страви і було зібрано 12 пакетів для учасників АТО, які проходять лікування і реалібітацію у Вінницькому військовому шпиталю. 04.12.2014р. група школи у складі директора школи Сковири Т.І., голови ПК школи Мороз О.М, вчителя Лук"янчук О.В, шкільної медичної сестри Войтової Т.О. на чолі із сільським головою Мочаєм Л.С. відвідали учасників АТО в неврологічному пульманологічному відділенні та корпус для військових льотчиків, де в кожній із запропонованих палат було залишено пакет із доашніми стравами, консерваціями та засобами особистої гігієни.
21 листпада 2014 відбувся районний семінар педагогів - організаторів.
Тема семінару: "Іноваційні мтоди та форми роботи в організації учнівського самоврядування" Мета та завдання семінару: колективний пошук впровадження іноваційних методів та форм роботи в організації учнівського врядування. Формування професійних ІКТкомпетентностей педагога - організатора. Ознайомлення педагогів - організаторів з роботою учнівського врядування в школі.
20.11.2014 було проведено урок-память "Страшна історія Голодомору в Україні". Бібліотекар школи Мороз О.М. підготувала презентацію про голодомор та познайомила присутніх: дітей, вчителів та працівників школи з страшними спогадами очевидців голодомору а також познайомила з архівними даними, історичними фактами і подіями 1932-33рр.
Напередодні Дня української писемності та мови в нашійшколі учитель української мови та літератури Титко Г.І. провела інтелектуальну гру "Кращий знавець української мови".
Найкращі знавці були нагороджені дипломами
08.11.2014 було організовано Тиврівським БДЮТ поїздку до Києва відвідати музей авіфції та музей Великої Вітчизняної війни. У поїздку з задоволення погодилось 10 учнів у супроводі вчителя Барткової В.Я
Учні були надзвичайно задоволені.
Рішенням Призедента України 14 жовтня відзначатиметься День захисника України. Традиційно у школі щорічно в день Покрови, відзначається день Українського Козацтва. Лави шкільних козачат поповнюються новою зміною - 5ти класниками.
Тож 14.10.2014р. в урочистій атмосфері учнів пятого класу під керівництвом класного керівника Титко Г.І. шкільний отаман вчитель історії Безуглий В.В. було посвячено у козачата.
У програмі свята були українські пісні і козацькі марші, спортивні конкурси і козацькі забави, вивчення історії козацтва, знайомство з відомими історичними постатями. Повідомлено учнів про скасування Дня захисника Вітчизни (23 лютого) і встановлення Дня захисника України (14 жовтня). Тож вітання линули війсьовослужбовцям - односельцям, які проходять строкову службу в Збройних Силах України (випускник Колібабчук Ю.), навчання для участі в АТО (рідні працівників школи Литвинюк О.М. , Мороз І.П.), воюють в зоні АТО (син вчителя пенсіонера Клименко Д.С.)
В рамках місячника Ц.З з 17.09 по 17.10.2014 було проведено різні варіанти плану евакуації учнів, вчителів та персоналу до укриття. педагогічний склад закладу ставив на меті ознайомити учнів з евакуацією
Головною метою місячника є роз'яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганда діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.
В кабінетах було опрацьовано вчителями бесіди щодо підвищення рівня захисту населення. Організовували роботу з підготовки і видання експрес-інформацій, рекомендацій, пам’яток для населення про можливий ризик під час надзвичайних ситуацій та способи дій і поведінку, якої слід дотримуватися.
В ході евакуації з’ясовано що в межах 5 хвилин можливо евакуювати колектив з 80 чоловік.
Було прибрано та підготовлено укриття, забезпечені посадкові місця.
Велике значення має готовність населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій. Адже підготовлена людина здатна врятувати не лише своє життя і здоров’я, а і надати допомогу іншим постраждалим.
25 вересня 2014 у школі буб проведений семінар вчителів географії. На семінар був запрошений викладач ВДПУ ім.М,М. Коцюбинського Коріний В.І. який розповідав про природні ресурси і природні умови с.Жахнівки і Тиврівщини.
Під час семінару також відбувся ярмарок миру "Діти Тиврівщини за мир"
З Вінницького обласного художнього музею були запрошені науковий співробітник Гедзь А.Г і виконуючий обовязків завідуючого відділом музею гончарного мистецтва ім. О.Г Луцишена Романишена О.І, які провели лекцію практикум "школа ліплення з глини" в якій розповіли і показали як її можна використовувати.
Вчителі географії створюють фігури прикладного мистецтва.
Під час семінару вчителями вчителями географії колегами і учнями нашої школи було закладено "Шевченківський парк"
Акція «5 картоплин» пройшла успішно!!! |
Захід, проведений у рамках всеукраїнської акції милосердя, став для школярів Жахнівської школи справжнім уроком людяності та чуйності. Учні участь в акції доброти беруть не вперше, проте завжди із задоволенням.Зібрано 44 кг картоплі і передано БДЮТ для передачі військовим в зоні АТО.
.
В рамках проведення Дня здоров'я до Всеукраїнського Дня фізичної культури і спорту 12.09.2014 у місті Гнівань на базі Гніванської ЗОШ №2 були проведені змагання між працівниками освіти в яких активну участь прийняли учителі Жахнівської ЗОШ I-II ст.
Учитель англійської мови Барткова В.Я зайняла 2 місце з бігу на дистанцію 200метрів.
11.09.2014р. В рамках проведення Дня здоров'я до Всеукраїнського Дня фізичної культури і спорту у Жахнівській школі був проведений легкоатлетичний крос для учнів 5-9 класів. Дівчатка - 400м, хлопчики - 500 м.
10.09. 2014р. у Жахнівській школі був проведений Єдиний День ранкової зарядки. Вчитель фізкультури Сковира Ю.І. провів для учнів школи Єдиний олімпійський урок, присвячений Всеукраїнському Дню фізичної культури і спорту. Для учнів було представлено у слайдах Олімпійське сузір’я - тренерів та олімпійський чемпіонів України.
Сьогодні Перший дзвоник святково продзвенів для маленьких першокласничків, учнів 9 класу та учнів школи і сповістив про початок 2014-2015 навчального року. Всі учні, їхні батьки та вчителі з нетерпінням чекали свята знань.
9 першокласників переступили поріг нашої школи!
1 Вересня 2013 року !
Найкращі побажання для всіх присутніх, особливодля учнів та педагогів, линули з вуст куратора та колишнього директора нашої школи – Ірини Григорівни Сороки.
.
Під час обміну досвідом зясувались спільні проблеми сільських шкіл. Відбувся спільний пошук найкращої моделі організації навчально-виховного процесу, шляхів вирішення питань якісного викладання навчальних предметів через комп’ютеризацію шкіл, підвищення кваліфікаційного рівня вчителів. Обговорювалось запровадження здоровязбережувальних технологій, медичного обслуговування учнів, раціонального харчування. Головною темою зустрічі було обговорення актуального питання стану готовності шкіл до впровадження Державного стандарту в 2-х та 5-х класах у 2013-2014 н.р.
Могилів-подільський гість вразив своєю мудрістю, виваженістю (адже має 30 років керівного стажу), душевністю і добропорядністю. Наостанок подарував шкільному колективу пісню, зачарував професійним співом і чуттєвістю. Тому в подарунок йому присвячено ексклюзивний вірш :
Ні це не казка і не сон.
Про це сьогодні сам лиш взнав.
Василь Миколайович Македон
У Жахнівоньку завітав.
Ми раді бачити в нас гостя такого:
Сміливого, мужнього, запального!
Хай настрій радісний сьогодні панує.
Поважний гість нам дуже імпонує.
Тож досвід, знання та практика наша
Хай стануть в пригоді. І школа ваша
Нехай з кожним роком цвіте-розцвітає
Можливо, й ми до вас завітаєм.
14.06.2013 р. директор школи Сковира Т.І. в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» у складі районної делегації освітян Тиврівського району відвідала навчальні заклади Липовецького району.
Метою поїздки стало вивчення стану готовності загальноосвітніх навчальних закладів району до впровадження Державних стандартів у 2013-2014 н.р., спільний діалог директорів щодо проблем сучасного управління ЗНЗ та пошук шляхів їх вирішення, обмін досвідом, налагодження ефективної взаємодії та творчого співробітництва між педагогічними колективами шкіл різних районів. Керівник школи побувала у Костянтинівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів . директор школи Кирик Галина Петрівна гостинно показала школу, познайомила з колективом працівників, поділилась досвідом організації методичної роботи, навчально-виховного процесу, розвитку творчих здібностей школярів сільської малокомплектної школи.
12.06.2013 р. завершив роботу пришкільний оздоровчий табір «Жасмин». Море радощів, вражень, відчуттів переповнювало кожного, хто доклав своїх зусиль до повноцінної роботи табору. Не хотілось іти на канікули! Кожен із присутніх отримав нагороду за гарний настрій, власний талант, активність, допитливість, працьовитість, кмітливість, красу і привабливість, вправність і винахідливість, проявлену у табірну зміну. Дорослі удостоєні звань «Найдобріша фея», «Найсолодша фея», «Найкращий кухар», а для учнів найкращими стали дипломи «Міс табору» і «Містер табору».
06.06.2013 р. – учасники пришкільного табору «Жасмин» хвилювались по-особливому, адже в цей день здійсниться мрія і вчителів і учнів, відбудеться екскурсія до районного центру смт Тиврів, краєзнавчого музею та інших цікавих місць. З гаслом «Світ пізнаємо у подорожах» колектив школи вирушив на екскурсію.
Затамувавши подих, слухачі сприймали розповіді про рідний край, його природу, багатства, історію, здобутки в районному краєзнавчому музеї
Поклонились загиблим визволителям –землякам на священному місці - Меморіалі слави
Дуже хотілось привітати з днем народження солідного керівника освітнього закладу Мельника П.В. Ну як же не поцікавитись, чим займаються ровесники у районній середній загальноосвітній школі ? А разом відвідали музей школи, музей-виставку заслуженого журналіста України В.Ф.Очеретного, музей української історії і побуту у Руснак Є.В.
Цей день був таким приємним і корисним !
20.05.2013 р. першокласники попрощались з Буквариком. На святі успіхам першачків раділи учні школи, батьки, вчителі. Найважчі стежинки до Країни знань подолано! Молодшим школярам відкрились тисячі книг з казками, дитячі журнали, дитячі енциклопедії. Слів особливої вдячності заслуговує перша вчителька Дзіканова О.В. :
Таких педагогів цінують,
Розкривають їм серце своє
І квіти у свято дарують –
Такий вчитель серце віддає !
Травень – місяць весни, спорту, свіжого повітря, розваг, загартування і звичайно наближення закінчення 2012-2013 навчального року !
Учні школи завзято взяли участь у районних змаганнях з легкої атлетики, футболу.
6.04.2013 р. у школі відзначено і вшановано героїко-патріотичні вчинки українців по ліквідації наслідків аврії на Чорнобильській АЕС. Педагог-організатор Красівська О.В., вчитель фізики Титко В.І. організували розповідь для учнів школи про користь мирного атому та загрозу від його не контрольованості. Вчитель основ здоровя Безуглий В.В. провів обговорення публікацій газети «Мить істини» на тему небезпеки техногенних катастроф і радіаційного забруднення, поведінки людей у надзвичайних ситуаціях. Так було завершено шкільний Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.
26.04.2013 р. у школі завершено проведення акції «Серце до серця» - Почуй світ!». Волонтери з числа педагогів Красівська О.В. і учні лідер школи Мороз А., Гуцуляк Д., Ничипорук В. зібрали кошти на лікування нечуючих дітей в сумі 154 грн 10 коп. – це буде наша частинка допомоги у благодійній справі.
22.04.2013 р. колектив школи відзначив День довкілля. Шкільна команда - Дружина юних пожежників під керівництвом педагога-організатора Красівської О.В. під час літературної музично-хореографічної композиції застерегла всіх про необхідність збереження природи, турботу про навколишнє середовище.
15.04.2013 р. у школі проведено день Цивільного захисту. Організовано інструктажі з пожежної безпеки, дорожнього руху. На шкільному майданчику з вивчення правил дорожнього руху учні брали участь у практичному занятті щодо прав і обов’язків учасників дорожнього руху. Вчитель основ здоровя Безуглий В.В. акцентував увагу дітей на правилах перетину проїжджої частини вулиці, адже 23 учнів підвозяться до школи і щоденно мають дбати про безпеку на дорозі.
Визначено основні проблеми і питання , над яким педколектив буде працювати з учнівською молоддю впродовж Тижня знань з безпеки життєдіяльності з 22.04. по 26.04.2013 р.
08.04.2013 р. у школі відзначено День здоров’я. Проведено просвітницькі заходи щодо збереження підліткового здоров’я, запобігання шкідливим звичкам, загартування дитячого організму, раціонального харчування. Прагнення до здорового способу життя учні довели на шкільній спартакіаді здоров’я «В здоровому тілі – здоровий дух !»
На футбольному полі -
простору доволі.
Тут ми бігаєм, стрибаєм,
у футбол завзято граєм !
На спортивному майданчику загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка фізкультурно-оздоровчі заходи з учнями проводить
вчитель фізкультури Сковира Ю.І.
13.04.2013 р. працівники школи взяли участь у суботнику, присвяченому благоустрою шкільної території. Перекопано квітники, побілено бордюри, загромаджено пришкільну територію, прибрано асфальтовану площу. На честь акції «Посади дерево» біля школи посаджено 10 сосон .
29.03.2013 р. члени педагогічного колективу Сковира Т.І., Титко В.І., Безуглий В.В. взяли участь у районному фестивалі «Проліски надії – 2013», ставши учасниками зведеного вчительського районного хору. Таким чином, вп’яте школі надано честь бути у складі районного колективу на фестивалі «Проліски надії».
26.03.2013 р. учні нашої школи, під керівництвом вчительки української мови та літератури Титко Г. І., брали участь у районному конкурсі «Шевченківські читання». Щиро вітаємо призерів, які відстояли честь школи. Учасники інсценізації: Сидорук С., Білоконний О., Ничипорук В., Луценко М. та Красівська В. вибороли друге місце. У номінації художнє читання Мороз А. виборола третє місце, а Колібабчук Я. за малюнок, який використовували в інсценізації, також посіла третє місце.
Отож, в кожній номінації ми вибороли призові місця. Ура-а-а- а-а!
21.03.2013р. проведено зустріч учнів 5-8 класів з дільничним інспектором Чернетою В. Л.. Тема зустрічі «Профілактика скоєння дитячих злочинів та правопорушень, шкідливих звичок, насильство між однолітками у підлітковому середовищі».
18.03.-22.03. 2013р. Весь тиждень у школі спортивний дух та азарт переповнює всіх учнів, навіть вчителів . У рамках фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» проводилися різні заходи, а саме: конкурс на кращий малюнок та плакат; спортивні змагання; на кожній перерві рухливі музичні паузи; зустріч з дільничним інспектором з приводу профілактики шкідливих звичок. Та найголовніше – це виступ агідбригади "Кардіограма".
Вихователі ГПД дбають про здоров’я дітей: проводять «Веселі старти», прогулянки на свіжому повітрі, бесіди про здоровий спосіб життя. Але діти найбільше полюбляють дивувати оточуючих своїм вмінням.
Весело та завзято відбуваються змагання між учнями 5-8 класів. Бажання перемогти спонукає відчайдушно (до останньої пір’їни) боротися з суперником, тим паче, коли у групі підтримки найкращі дівчата школи!
11.03.2013р. відбулася усна подорож «Стежинами Т. Г. Шевченка на Вінниччині». Тематичний виховний захід проведено у кабінеті української мови та літератури. Класні керівники провели тематичні виховні години. Учнів 1-4 класів відвідали бібліотечний урок «Маленький Тарасик». Свої сили випробували юні митці-художники у виставці малюнків за творами поета.
Тож з нетерпінням будемо очікувати весняних канікул і вболівати за наших учасників на районному конкурсі 26.03.2013р.
07.03.2013р. «Весна прийшла – свято принесла!» - так вирішили назвати мистецький звіт перед батьками , який провели після батьківського всеобучу учасники шкільних гуртків. І хоча звіт відбувався напередодні жіночого свята, ми вирішили вшанувати воїнів-інтернаціоналістів: їм учні 6 класу підготували композицію «Свічі памяті»», під час виконання якої всі присутні встали і багато хто потай
Але найбільше вітань отримали жінки – працівниці школи, матусі та бабусі.
По закінченні свята кожен учень подарував батькам власноруч
зроблений дарунок, який приготував заздалегідь. Та найбільшим подарунком для батьків стали їхні діти – талановиті, творчі, життєрадісні, відповідальні та працьовиті !
07.03.2013р. проведено батьківський всеобуч з питань профілактики підліткового алкоголізму, агресивної поведінки і насильства, дитячих суїцидів. Директор школи Сковира Т. І., голова батьківської ради школи Грищук І.Д., голова батьківського комітету 8 класу Мороз О.М. довели до відома батьків інформацію, яку дізналися 01.03.2013р. у ЗОШ І-ІІ ст.. с. Сутиски на просвітницькому заході «Година спілкування з батьками» , на якому фахівці психолог та лікар-нарколог довели актуальність підліткових проблем.
Обговоривши важливі питання у вихованні дітей та підлітків, батьки вкотре переконалися у важливості більш злагодженої співпраці з школою ,пропаганди здорового способу життя молоді, гармонічних стосунків у сімях, позитивного спілкування з дітьми.
25.02.2013р. до річниці з дня народження Л. Українки було проведено тематичну лінійку «Вірна донька свого краю!». Класні керівники провели літературні виховні години.
У шкільній бібліотеці створено виставку книг «Була весна весела, щедра, мила…» та проведено загальношкільні читання творів поетеси.
22.02.2013р. цікаво та весело відзначили день Захисника Вітчизни. Дзвінким сміхом та гучними вигуками дівчаток лунала спортзала під час проведення гри «Веселі старти» для хлопчиків школи. Спортивний азарт та бажання перемогти надавали хлопцям сили та витривалості. У спортивному двобої зійшлися дві команди по 7 учасників, але переможцями стали всі. Адже кожна з команд набрала однакову кількість балів та отримали грамоти і подарунки.
Класні керівники провели виховні години, на яких розповідали про земляків-захисників рідного краю та про відвагу хлопців строкової служби- випускників школи.
21.02.2013р. Тематичною лінійкою «Вірно і грамотно розмовляти – рідну мову шанувати!», яку підготувала вчитель української мови та літератури Титко Г.І., відзначили день української писемності та мови.
Хай панує гарний настрій, Переможе хай – найкращий! Тож ви, друзі, не баріться, Талантами похваліться!
Щиро, сердечно ми вас вітаємо
У Жахнівці, в рідній стороні.
Сьогодні вам натхнення ми бажаємо
Щоб вдалим був день і думи ясні.
Пишаємося своїм рідним краєм
І школою своєю і селом.
Гостей ми зустрічаєм короваєм
Що спечений з любов’ю і теплом!
Саме такими словами ми щиро вітали членів журі, а також колег із ЗОШ І-ІІ ст.. с. Рогізна.
45 хвилин виступу промайнули на «одному подиху», хоча всі артисти надзвичайно хвилювалися. Дзвінко лунали пісні “Колискова Україні” , “Хуртовина”, “А ми удвох в одне дівча закохані” та “Хай радіють усі” , захоплюючі танці “Кадриль” та “Рок –н- рол” аж «припрошували» приєднатися до артистів, а патріотизм відважних гетьманів-козаків вправно показали хлопці 5, 6 і 7 класів. Особливо розчулив присутніх виступ педагогічного колективу. У пісенно-хореографічній композиції «Балада про мальви» вчителі вразили присутніх акторською майстерністю.
15.02.2013р. «Афганістан – горе, що болить…» - такий тематичний урок- конференцію було проведено для учнів 4-8 класів вчителькою української мови та літератури Титко Г.І. З цікавих розповідей географа, історика, біолога та демографа учні дізналися багато нового про країну Афганістан.
Не оминули своєю увагою і воїнів-інтернаціоналістів, які проживають на території нашої громади. Тож щиро вклоняємося перед мужністю Балеки П.О., Куниша Л.В. та Микулишиного М.М. і зичимо їм многії та довгії літа!
14.02.2013р. Всіх закрутило у вихорі романтики, ніжності, замріяності на розважальному заході «Любов – найщиріше почуття»!, який провела педагог-організатор Красівська О.В. Вісім пар змагалося за звання Валентин та Валентина, але переможцями стали Ничипорук Вадим (6 клас) та Білозуб Ольга (5 клас). Приємним сюрпризом, навіть для вчителів, виявилися «валентинки», які різнокольоровими серцями розліталися по залу із побажаннями щастя, радості, кохання.
Тож варто пам’ятати, що кохати ніколи не рано і ніколи не пізно! Цього ми всім бажаємо!
12.02.2013 р. у школі відбувся районний семінар вчителів фізики на тему «Використання комп’ютерних технологій на уроках фізики». Вчитель фізики Титко В.І. поставив перед собою мету та вдало її реалізував :
· визначити, продемонструвати і проаналізувати ефективність використання комп’ютерних технологій на уроках фізики;
· стимулювати впровадження під час вивчення даного курсу елементів інноваційних освітніх технологій: активні та інтерактивні форми роботи;
· сприяти ефективній реалізації основних функцій навчального процесу – освітньої, розвивальної, виховної;
· розвиток творчих здібностей учнів.
Семінар проходив за таким порядком :
9.30-9.45 – зустріч і реєстрація учасників семінару
9.45-10.10– Знайомство зі школою - учні школи.
10.10-10.30-Екскурсія до шкільного музею «Прабатьківські джерельця»
10.30-10.50-«Презентація школи»- директор школи Сковира Т.І.
10.50-11.35 – відвідування уроку з фізики ( 8 клас) «Коефіцієнт корисної дії механізмів».
11.50-12.35 - Виховний захід «Турнір юних фізиків»
12.45-13.10 – Засідання «круглого столу» по обміну досвідом за темою семінару.
13.10-13.30 - Інформаційна частина. 1.Проблемне навчання , як засіб розвитку творчих здібностей дітей. Використання новітніх технологій на уроках фізики. (Табачук О.С. керівник РМО вчителів фізики).2.Про підсумки проведення районної олімпіади з фізики у 2012-2013н.р. (методист РМК Орищук Д.Т.)
У роботі семінару взяли участь 24 вчителі фізики навчальних закладів Тиврівського району. Присутні переконались у безперечній ефективності використання ІКТ під час викладання предмету та проведення лабораторних і практичних робіт. Учитель підготував кожному учаснику в подарунок методичні розробки для уроків фізики та мультипрезентації для уроків фізики у 8 класі. На позакласному заході з предмету глядачам довели, що точна, серйозна наука фізика може бути досить цікавою, багатогранною, захоплюючою, якщо до її вивчення підійти творчо , використовуючи міжпредметні зв’язки . Дивували педагогів не лише учасники турніру учні 8 класу , але й дошкільнята Титки Максимко і Марійка , учні початкових класів, які вже виявляють зацікавленість фізикою. Таким чином, принцип наступності у вивченні фізики прослідковується від дошкільної до середньої ланки освіти.
Обговоривши питання фізичні, учасникам семінару ще й було створено настрій ліричний. До дня усіх закоханих вчитель фізики Титко В.І. вивів «власну» формулу кохання :
i « Швидкість кохання » залежить від
U = ___ відстані між закоханими тілами
t та від часу їхньої взаємодії .
01.09.2012 р. веселим щебетом, радісними криками, яскравими посмішками сяє шкільне подвір’я. «Дай руку першокласнику!» - чулося з усіх вуст і кожен намагався підтримати новоспечених школяриків, а у нас їх цього року аж 7! Вся сільська громада зібралася у школі. Почесний гість свята Першого Дзвоника – Голова районної Ради Вихристюк В. К. щиро привітав усіх учнів з початком навчального року та подарував нашій школі такий необхідний кольоровий принтер. (Щиро йому дякуємо і запрошуємо до нас на всі свята!)
26.09.2012 р. в рамках взаємообміну досвідом роботи між Тиврівським районом та Деснянським районом м.Київ з дружнім візитом школу відвідала Надія Максимівна Кринюк – вчитель хімії ліцею № 293, методист з хімії, кандидат хімічних наук, консультант з наукових питань методичного кабінету відділу освіти Деснянського району м.Київ
28.09.2012 р. у рамках акції «5 картоплин» було зібрано 48кг. картоплі, яку передано сім’ї Заремби Галини. Жінка самотужки виховує дочку-інваліда дитинства.
03.10.2012 р. організовано конкурс-виставку оберегів людської долі та оселі, виготовлених учнями школи з природних матеріалів, тканини, паперу під керівництвом педагога-організатора, класних керівників, керівників гуртків.
17.10.2012 р. на базі школі проведено районний семінар для керівників ЗНЗ Тиврівського району. У кожному населеному пункті є своє пристольне свято, коли на малу батьківщину збираються родини, щоб вшанувати пам'ять про дідів та прадідів, згадати своє минуле, поділитися теперішніми здобутками, загадати щасливе майбутнє роду, зустріти дорогі та знайомі обличчя далеких і близьких друзів. Наш день села – 9 жовтня , в день релігійного свята на честь Івана Богослова.
Тож саме в цю осінню золоту пору і наша шкільна родина чекала дорогих гостей – найпочесніших відомих земляків або їх нащадків , начальника відділу освіти О.Ф.Помацького, методистів РМК та керівників закладів освіти Тиврівського району. А об’єднав нас та гостей районний семінар керівників навчально-виховних закладів району на тему «Підвищення зацікавленості учнів навчальним матеріалом шляхом активізації дослідницько-пошукової краєзнавчої роботи» 17.10.2012 р. на базі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка.
В цей день педколектив школи ділився досвідом інноваційних підходів до виховання любові та поваги до рідного краю, гордості за його народ і його здобутки , застосування сучасних принципів управління в умовах дослідницько-пошукової краєзнавчої роботи.
Представники освітянської родини - учасники районного семінару директорів розпочали огляд навчального закладу із презентації навчальних кабінетів. Досить оригінально , у віршованій формі, учні школи представили свої навчальні кімнати та улюблених учителів. Святкова шкільна форма школярів ще більше підкреслила значимість та урочистість цієї події. Побачивши естетично оформлені, змістовні , методично насичені навчальні кабінети, делегація наблизилася до скарбниці школи - музею відомих земляків «Прабатьківські джерельця». Оточені світлинами відомих земляків, їх особистими речами, зібраними друкованими узагальненими матеріалами, гості з глибокою зацікавленістю сприймали через розповіді екскурсоводів людські незвичайні долі наших односельців.
З 23.10. по 31.10.2012 р. у школі проведено шкільні предметні олімпіади з 10-базових дисциплін. Переможці шкільних олімпіад представляли школи у ІІ етапі предметних олімпіад у с.м.т. Тиврові.Взято участь в предметних олімпіадах серед учнів 4 класів .Учениця 4 класу Красівська Владислава виборола ІІІ місце у районній олімпіаді з математики .Ми нею пишаємося !
З 12.11. по 18.11.2012 р. в школі проведено тиждень безпеки дорожнього руху. В числі різних профілактично-просвітницьких заходів проведено практичне заняття з учнями 1-8 класв на шкільному майданчику пот вивченню ПДР.
26.11.2012 р. робоча щотижнева лінійка стала тематичною до дня памяті жертв Голодомору. Літературна композиція схвилювала трагізмом тих подій.
З 26.11. по 30.11.2012 р. проходив тиждень знань з безпеки життєдіяльності. Отримані знання, вміння і навики мають зберегти нашим учням життя і їх безпеку.
03.12.2012р. Вчитель ОБЖ провів відкритий виховний захід «Стоп СНІД!» . У доступній та зрозумілій формі дітям розповідали про небезпечну хворобу. З особливою цікавістю учні спостерігали за інсценівками «У поліклініці», «На прийомі у стоматолога», а після перегляду інсценівки «Монолог немовляти» навіть у дорослих на очах з’являлися сльози.
03.12.2012року до відзначення Міжнародного дня інвалідів відбулася тематична лінійка «Рівні серед нас».
З 10 по 14 грудня 2012 р. у школі проводився конкурс «Державтоінспектор, діти та інші учасники дорожнього руху» . Особливо активними були учні 1 – 4 класі. Кращі роботи учнів 3 класу «поїхали» виборювати призові місця у район. Презентуємо Вашій увазі один із віршів.
Переполох на дорозі.
На дорозі кавардак -
Щось тут сталося не так!
Пішоходи задивились
І машини зупинились.
Навіть білка із дупла
На дорогу визира.
- Що за галас? Що за крик?
В дядька вже не мова – рик.
Він як зиркне навкруги:
Хто страждає від нудьги?
- Тихше, дядьку, не кричіть,
Тут радіти треба нам.
Переходить вулицю
Перший клас по правилам!
Учениця 4 класу Красівська Владислава.
З 10.12 по 15.12.2012 р. у школі проведено тиждень права у рамках Всеукраїнського тижня права. Педагог-організатор Красівська О.В. провеле обговорення з учнями старших класів прав дитини, огляд брошур та буклетів на задану тематику. Поновлено куточок прав дитини на загальношкільному стенді.
19.12.2012 р. у фойє школи урочисто і святково відкрито шкільну новорічну ялинку. Штучну ялинку висотою 2,5 м подаровано ще у 2008 р. генеральним директором СТОВ «Жахнівка» А.С.Жебраком. З того часу живих лісових красунь для шкільних новорічних святкувань не знищено жодної. До дня Святого миколая влаштовано костюмоване свято, кожен учень отримав солодкий подарунок. Більшість учнів школи на честь свята отримали солодощі за особливі успіхи, активну участь у шкільних та районних предметних заходах і конкурсах.
З 20.12.2012 р. у школі розпочато акцію «Ялинка без ялинки». Підсумком акції стала конкурс-виставка новорічних композицій, іграшок, букетів, віночків, представлена на новорічному святі 28.12.2012 р. Кращих новорічних дизайнерів було нагороджено солодкими подарунками.Свято відбувалось навколо штучної 3-метрової ялинки, що теж стало агітацією збереження лісових насаджень.
28.12.2012 р. відбувся Новорічний карнавал
Я - маленький Новий рочок,
В мене срібний є дзвіночок,
Я ходжу з колядниками
Із морозами, снігами.
І вітаю Україну, як Ісусову родину,
З Новим роком, з новим святом,
Із пречистим немовлятком
Із Різдвом його в родині
В кожнім домі і в хатині.
Сію, посіваю пшеницею й житом,
Щоб всім в достатку до сотні літ жити!
З Новим роком! З Новим щастям!
Так щиро та завзято на святі вітав всіх Новий 2013 рочок. На карнавалі веселилися, танцювали хороводи, співали, грали ігри та від душі раділи і сміялися знайомі незнайомці. Спортивний зал перетворився на казкову країну, лісову галявину та чарівне царство одночасно.
Велика вдячність батькам за небайдужість та відповідальність, адже всі діти були одягнені в прекрасні новорічні костюми .
Гідним завершення свята стали солодкі подарунки та новорічні вітальні листівки від Голови Тиврівської районної державної адміністрації В. Муляра та Голови районної Ради В. Вихристюка. Новорічні побажання почув кожен із присутніх з листівки начальника відділу освіти О.Ф.Помацького.
01.01.2013 р. колектив сільських посівальників з головою шкільної ради профспілки Мороз О.М. привітали жителів с.Жахнівка, с.Івонівці, с.Онитківці, с.м.т. Тиврів з Новим 2013 роком ! Щирі новорічні побажання у віршах, піснях і колядках припали до душі, звеселили і налаштували на щастя, здоров’я та нові трудові звершення !
22.01.2013 р. проведено тематичну лінійку «День Соборності України – символ національного єднання українського народу», проведено виховні класні години «Соборність – втілення української національної ідеї», «22 січня – великий день єднання»;
23.01.2013 р. у кабінеті української мови і літератури вчитель української мови і літератури Титко Г.І. підготувала експозицію, присвячену 75- річчю з дня народження В.Стуса. Проведено урок-пам'ять «Караюсь, мучусь, але не каюсь» за участю учнів 5-8 класів. Розкрив сторінки життя і творчості В.Стуса документальний фільм, продемонстрований на заході.
28.01.2013 р. у шкільній бібліотеці учнями школи оглянуто виставку художньої, документальної, пізнавальної літератури на тему «Народ, якого знищували» з метою вшанування жертв Голокосту.
18.06.2013 р. наша школа в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» мала честь в числі 19 навчальних закладів Тиврівського району приймати в себе гостя із Могилів-Подільського району – директора навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа - сад І-ІІ ступенів» Македона Василя Миколайовича с.Борщівці .
Головне в здоров’ї – здорове раціональне харчування, С-вітамінізація і хороший апетит.
Великодні традиції
Великдень- свято, яке святкує весь християнський люд, день воскресіння Христового.
Дружина юних пожежних
30 березня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль дружин юних пожежних. У фестивалі прийняло участь десятки команд, серед яких і агітбригада "Запальничка" ЗОШ І-ІІст. с. Жахнівка.
Дружина юних пожежних
30 березня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль дружин юних пожежних. У фестивалі прийняло участь десятки команд, серед яких і агітбригада "Запальничка" ЗОШ І-ІІст. с. Жахнівка.
Таланти багатодітної родини
21 березня відбувся 7 районний фестиваль "Таланти багатодітної родини". У якому прийняли участь та вибороли призові місця учні загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Жахнівка:
Мова – душа українського народу
14 березня 2018р., на базі ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка, відбувся семінар-практикум вчителів української мови та літератури за темою: «Підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно-орієнтовний підхід до викладання української мови та літератури».
День відкритих дверей
7 березня в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Жахнівка пройшов день відкритих дверей.
В програмі заходу було:
ü 11.25. – проведення класних батьківських зборів у 1-9 класах.
ü 12.00. - проведення загальношкільних батьківських зборів з питань організації НВП, відвідування учнями навчальних занять, профілактики дитячого травматизму, правопорушень.
ü 12.50. – зустріч із завідувачем Тиврівського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Байзан Н.В.
ü 13.15. – творчий звіт колективу школи перед батьками і громадськістю (концерт, вручення шкільної Шевченківської премії, вручення паспортів учням 9-го класу) .
Навігація
- Новини 2023/2024 н.р.
- Новини 2022/2023н.р.
- Новини 2020-21н.р.
- Про заклад
- Контакти
- Громадська приймальня
- Корисні посилання
- Виховна робота
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Батькам на замітку
- Профілактика булінгу
- ДПА
- Порядок обліку дітей шкільного віку
- Недискримінація у школі
- Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у школі
- Вибір підручників
- Воєнний стан
- Дистанційне навчання
- Освітнє середовище
- Волонтерсьа діяльність
Новини
Контакти
Адреса: Вінницька обл.
Вінницький р-н. с.Жахнівка вул.Молодіжна 22.
Тел.:
Email:zhahnivka@ukr.net