Заходи протидії булінгу

НАКАЗ
 27.03.2020         Жахнівка               № 23

Про  затвердження плану заходів, спрямованих

                    на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у школі

 На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 року № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти», листа Департаменту освіти і науки ВОДА від 26.03.2020 р. № 1685, листа УОМС від 26.03.2020 р. № 01-27436,  з метою інформування педагогічних працівників школи для опрацювання та врахування в роботі

 

НАКАЗУЮ :

 

1.     З метою створення  безпечного освітнього середовища у школі для здобувачів освіти  затвердити План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)  у школі :

 

Найменування завдання

Найменування заходів

Відповідальні за виконання

Строк виконання

Сприяння запобіганню та протидії булінгу (цькуванню) у школі

Інформаційно-просвітницька робота серед учасників освітнього процесу

Педколектив

Постійно

Профілактичне діяльність для запобігання вчиненню дитиною та стосовно дитини булінгу

Педколектив

Постійно

Координація діяльності та взаємодія між школою та іншими субєктами реагування

Директор школи

За потреби

Вжиття заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або потерпіли від булінгу

Комісія школи з профілактики

Постійно

Забезпечення створення у школі безпечного освітнього середовища

Розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)  у школі

Директор школи

Щороку до початку навчального року

Проведення моніторингу ефективності виконання плану заходів

Директор школи , класні керівники

За потреби, але не рідше одного разу на півріччя

Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педпрацівників

Включення до щорічного плану підвищення кваліфікації педпрацівників та  направлення педпрацівників на підвищення кваліфікації щодо формування соціальних компетентностей та навичок запобігання та протидії булінгу (цькуванню)

УОМС, директор школи

Постійно

Організація позакласних заходів

Проведення виховних заходів , акцій, круглих столів, батьківських зборів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)  у школі

Педагог-організатор, класні керівники

Постійно

 

2. Відповідальному за ведення шкільного сайту учителю інформатики Титку В.І. забезпечити відкритий доступ до плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у школі.

      3. Щоквартально звітувати до УОМС (Панченко О.О.) про зафіксовані випадки   булінгу (цькування ) у школі.

      4.Контроль  за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор   школи :                                                      Т.І.Сковира

УКРАЇНА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА

СПОРТУ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

ТИВРІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ С ЖАХНІВКА

                                                                                                   НАКАЗ

                                                                    25.01.2019        Жахнівка                    6

Про виконання законодавчих вимог

у зв'язку із прийняттям Закону України

«Про запобігання та протидію

домашньому насильству»

від 7 грудня 2017 року №2229

 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.03.2018 р. № 1/9 – 168  «Про виконання законодавчих вимог у зв’язку із прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року №2229 із прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року №2229», на виконання наказу управління освіти, молоді та спорту  від 24.01.2019 р. № 27

 

НАКАЗУЮ:

 1.  Педколективу школи систематично проводити просвітницькі заходи (наради, батьківські збори, брейн-ринги, флешмоби)  з питань запобігання та протидії насильства в сім’ї.

2.  Неухильно дотримуватися у школі вимог законодавства щодо негайного повідомлення управління освіти, молоді та спорту та служб у справах дітей та уповноважених працівників підрозділу органу Національної поліції про виявлені факти домашнього насильства над дітьми.

3.  Класним керівникам 1-9 класів надавати (в межах своєї компетентності) допомогу дітям, постраждалим від домашнього насильства.

4.  Педколективу під час відвідування учнів вдома з'ясовувати умови проживання та виховання в родинах з метою виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та недопущення фізичного, психічного, сексуального, і економічного насильства над дітьми.

5.  Педагогу-організатору Бородаєвській В.І. розробити та провести  спільно з  педагогами школи цикл заходів щодо вивчення та популяризації серед учнів та батьків конвенції ООН про права дитини.

6.  Класним керівникам 1-9 класів забезпечити систематичне оновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім'ї або виникає реальна загроза його вчинення.

7.  Шкільній медичній сестрі Живелюк Н.В. проводити лекційно-просвітницькі заходи у школі з питань підготовки молоді до сімейного життя, планування сім'ї та попередження насильства в сім'ї.

8.  Учителю правознавства Безуглому В.В. розповсюджувати у школі інформаційні матеріали з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім'ї та запобігання торгівлі людьми.

9.  Керівнику ШМО класних керівників  Красівській О.В. надавати методичну, практичну допомогу класним керівникам у проведенні заходів, тренінгів в класних колективах школи з питань попередження домашнього насильства.

10.                Класним керівникам 1-9 класів проводити індивідуальну роботу в класах з особами «групи ризику» з питань попередження домашнього насильства.

11.                Класним керівникам 1-9 класів забезпечити раннє виявлення сімей,  в яких може виникнути реальна загроза вчинення насильства в сім'ї.

12.                Класним керівникам 1-9 класів проводити з учнями бесіди, «круглі столи» на тему: «Що робити, коли тебе ображають», «Насильство в сім'ї та як його уникнити».

13.                Інформувати управління освіти, молоді та спорту про проведену роботу щорічно до 20 квітня та до 20 жовтня в електронному вигляді на адресу управління освіти, молоді та спорту

14.Контроль за виконанням наказу  залишаю за собою.

 

Директор школи                                                                   Т.І. Сковира

 

 
                       НАКАЗ

                                    16.09.2019                Жахнівка             № 54

          Про проведення у школі   Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

Відповідно листа Міністерства освіти і науки України «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу» від 10.09.2019 №1/9-570 , на виконання листа Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА від 16.09.2019№137  «Про проведення в закладах освіти  Всеукраїнського тижня з протидії булінгу», на виконання листа управління  освіти, молоді та спорту   Тиврівської районної державної адміністрації від 16.09.2019 р. № 01-27/1136, з метою врахування в роботі, планування та проведення заходів щодо попередження та протидії булінгу  у школі

 

НАКАЗУЮ :

 

1.     З 16 по 20 вересня 2019 року провести у  школі  тиждень з протидії булінгу.

2.     Класним керівникам 1-8 класів провести профілактичні бесіди  з протидії булінгу з учнями 1-8 класів та їх батьками.

3.     Педагогу-організатору Бородаєвській В.І. організувати роботу учнівського  активу  щодо  поширення  Правил для учнів  в  учнівському середовищі.

4.     У своїй роботі керуватись  листом МОНУ  «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу» від 10.09.2019 №1/9-570.

5.     Інформацію про проведення Тижня надіслати до 24.09.2019 до методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту (Л.О.Козак).

 

 

Директор школи                                               Т.І.Сковира

 

 

                                                      УКРАЇНА

                   Загальноосвітня  школа   І-ІІ ступенів  с.Жахнівка

Тиврівський   район   Вінницька   область

23350, село  Жахнівка, вулиця  Молодіжна,

будинок № 22, телефон  2-41-24

 

НАКАЗ 

 Від  29.12.2018 р.              с.Жахнівка                          № 117

 Про підсумки роботи ради школи

щодо попередження та профілактики правопорушень,

злочинності серед неповнолітніх

за І семестр 2018/2019 навчального року

 

Робота дирекції та педагогічного колективу з правового і громадянського виховання,  попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності серед неповнолітніх у І семестрі 2018/2019 навчального року здійснювалася відповідно до Указів Президента України «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності» «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми» ,постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з виконання Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень »,  наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної компанії «Стоп насильству!», Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»  і проводилась згідно з річним планом роботи школи на 2018/2019 навчальний рік.

Систематичне проведення відеолекторіїв, роз’яснювальної роботи з дитячим та педагогічним колективами, участь правоохоронців та соціальних служб у засіданнях Ради профілактики правопорушень, надання ілюстрованої наочності посилювала значення та вагомість питань профілактики злочинності, формування здорового способу життя, підвищила правову культуру учасників освітнього процесу. Так, упродовж І семестру 2018/2019 навчального року представники районних служб  провели  відповідні профілактичні заходи:

-         07.11.2018 р. ДОП Черната В.Л. профілактичну бесіду по профорієнтації та профілактиці булінгу та злочинності серед учнівської молоді

-         10.12.2018 р.  «Круглий стіл» за участю дільничного інспектора поліції Чернати В.Л., психолога ЗОШ І-ІІІ ступенів смт.Тиврів  Жук С.О., юриста відділу освіти Тиврівської РДА Бородаєвського І.Ю. та батьків  школярів, де обговорювались актуальні питання профілактики дитячої агресії і булінгу, партнерства з батьками у профілактиці злочинності і дитячих правопорушень, відповідальності батьків  за виховання дітей, використання мобільних телефонів і інтернет-ресурсів школярами. Працівники Тиврівського бюро безоплатної правової допомоги  провели просвітницький захід щодо недопущення дитячої злочинності.    

-         12.12.2018 р. ГС  Тиврівського бюро правової допомоги Білоус Н.Ю. провела бесіду з питань «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»

-         12.12.2018 р. провідний інспектор ДЦ «Центр пробації» Кушнір О.В. провів відеолекторій «Кримінальна відповідальність неповеолітніх».

Розглянуто актуальні  питання на Раді профілактики правопорушень школи :

-     «Про підсумки роботи Ради профілактики правопорушень у минулому 20172018 навчальному році», «Затвердження плану роботи Ради профілактики на 20182019 навчальний рік», охоплення гуртковою роботою дітей із СЖО (протокол № 1 від 11.09.2018 р.)

-     Виконання Статуту школи  щодо правил поведінки для учнів, шляхи подолання негативних проявів поведінки учнів, стан відвідування навчальних занять (протокол № 2 від 16.11.2018 р.)

Педагог-організатор Бородаєвська В.І. взяла участь у І Всеукраїнському форумі Національної дитячої ради «Почуй і підтримай дитину» у м.Київ, провела тренінг «Комунікація – успішний шлях до лідерства» під час Академії управлінської  майстерності для лідерів учнівського самоврядування у КВНЗ «ВАНО», провела тренінг  «Створюємо майбутнє разом» на районному засіданні «Союзу старшокласників «Лідер» , підготувала перегляд і  обговорення  відеоматеріалів батьками  у школі  під час проведення «круглого столу».

У школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. Окрім шкільного вестибюля,  у кожному класі створені куточки державної символіки, на найбільших урочистих масових заходах виконується і звучить Гімн України, на початку навчального року внесено прапор  держави, школи, рою.

      Колективом школи протягом семестру взято участь у районному  форумі патріотичних справ учнівської молоді «Ми - українці».

Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на  нарадах при директорі, засіданнях ШМО класних керівників. На такі засідання керівник ШМО Красівська О.В. виносила актуальні питання :

-         Планування роботи у напрямку національно-патріотичного виховання

-         Організація роботи з дітьми пільгових категорій

-         Робота з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоровя дітей

-         Профілактична робота з дітьми, схильними до правопорушень

-         Організація роботи з батьками

-         Потреба в здоровому способі життя як ознака компетентної особистості

-         Соціально-педагогічні умови захисту дитинства

-         Адаптація учнів 1та 5 класів до навчання

Станом на 29.12.2018 р. перебуває на обліках учнів:

-         на внутрішкільному – 0 учнів;

-         у секторі ЮП  – 0 учнів;

-         у ССД– 6 учнів (діти з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах).

Громадським інспектором у школі є директор школи Сковира Т.І., яка  в своїй діяльності дотримується положення про громадського інспектора, працює з дітьми,  здійснює контроль за відвідуванням ними занять, щопонеділка на загальношкільній лінійці аналізує дотримання правил школярами, займається профілактикою шкільного булінгу, насильства у сімях.

Проводиться робота з дітьми із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, У школі навчається 6 учнів із 3-х сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На початку навчального року класними керівниками були відвідані сім’ї дітей групи ризику та сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, були складені акти відвідування сімей, батьки запрошувались до школи та були заслухані на Раді профілактики правопорушень, підтримувався зв’язок з районними службами .

Учні  які опинились у складних життєвих умовах, охоплені гуртковою роботою, активно залучаються до громадської роботи, до проведення загальношкільних заходів (тематичних свят, трудових акцій, конкурсів-виставок  тощо).

            Робота з попередження злочинності і правопорушень, запобігання дитячій бездоглядності тісно пов’язана з питаннями правової освіти.

На виконання плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!»  проведені години спілкування: «Законодавство про насильство над дітьми», «Причини насилля в родині», «Проблема алкоголю в сім’ї », «Сексуальні насилля над дітьми», «Типи реакцій дітей на алкогольну ситуацію в сім’ї».

На виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми проведена низка заходів: бесіди, інформаційні годин за темами «Запобігання торгівлі людьми», «Експлуатація дитячої праці».

         Шкільна медична сестра Живелюк Н.В. спілкувалась із старшокласниками про природу наркотиків та їх вплив на підлітковий організм; бесіда «Наркотики – проблема особистості, наркотики – проблема суспільства» про трагічну долю людей, що потрапили в тенета наркозалежності , була присутня на годині спілкування «Профілактика захворювання на СНІД та ЗПСШ» у 6 класі, займається виявленням куріння в підлітковому та молодшому шкільному віці,проводить профілактичні бесіди  «Я відмовляюсь від паління!».

            У рамках Всеукраїнського тижня права класні керівники 1-9 класів провели години спілкування з дітьми різних вікових категорій «Аз і буки правової науки», «Я- дитина, я-людина», «Озирнись на свій вчинок», «Конвенція ООН про права дитини», тест-гра «Види прав і свобод людини»; «Поняття про цивільне, трудове, сімейне, карне та інші галузі права», «Що таке права і свободи людини», ситуативні ігри «Від проступку до злочину», що таке паспорт громадянина України, який порядок його одержання, юридична відповідальність, яку покладає на людину цей документ.

           Наслідком роботи педагогічного колективу можна вважати щорічне зниження кількості випадків паління учнями.

        Згідно з планом роботи школи на рік,  на початку вересня організовується вивчення єдиних вимог школи до учнів, правил внутрішнього розпорядку, режиму дня школяра.  «Правила внутрішнього розпорядку»  доповнені  на предмет заборони принесення в школу вогнепальної, холодної зброї, алкогольних та тютюнових виробів, наркотичних засобів, порнографічної продукції.

         На сайті школи постійно висвітлюється інформація щодо заходів з правового  виховання учнів.

Виходячи з вищевикладеного,  

 

НАКАЗУЮ:

1.   Рівень організації виховної роботи  щодо попередження та профілактики правопорушень, злочинності серед неповнолітніх у І семестрі 2018/2019 навчального року вважати достатнім.

2.Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками Конвенції ООН про права дитини, Закону України «Про охорону дитинства», законодавства України в галузі освіти в частині збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини.

3.Продовжувати проводити роботу з попередження злочинності і правопорушень, активно залучати ЦСССДМ, працівників Тиврівського бюро безоплатної правової допомоги, ювенальної превенції до співпраці з педагогічним колективом.

4.Пропагувати під час освітнього процесу формування навичок здорового способу життя серед дітей та молоді, запровадження високої педагогічної культури та толерантного ставлення до дітей.

5.Класним керівникам 1-9 класів продовжувати підтримувати тісний зв’язок з представниками соціальних служб, органів місцевої влади за місцем проживання дітей з метою отримання достовірної, оперативної інформації про учнів, сім’ї, в яких вони виховуються та своєчасного поповнення особових справ учнів необхідною документацією.

6. Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ,  недбалого й жорстокого поводження з дітьми у сімях.

7. Залучати практичних психологів Мосієнко С.А., Жук С.П. для проведення соціально-психологічних досліджень серед учнів із метою вивчення проблеми підліткового насильства та розробити рекомендації для попередження фактів психологічного розладу, агресивності та жорстокості серед неповнолітніх, проявів булінгу у школі.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи                                                   Т.І.Сковира

 

 


УКРАЇНА

Загальноосвітня  школа   І-ІІ ступенів  с.Жахнівка

Тиврівський   район   Вінницька   область

23350, село  Жахнівка, вулиця  Молодіжна,

будинок № 22, телефон  2-41-24

 

НАКАЗ

 

від  06.12.2018 р.                     с.Жахнівка                        № 95

 

Про проведення  у школі щорічної акції

«16 днів проти насильства»

 

 

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 17.09.2017 №581 “Про затвердження рекомендацій щодо проведення щорічної акції “16 днів проти насильства”, відповідно до підпункту 1 пункту 2 Плану заходів з проведення Національної кампанії “Стоп насильству!” на період до 2018 року, затвердженого розпорядженням Кабінетом Міністрів України від  1 грудня 2016 року №2154 (із змінами), п. 5.6. Програми розвитку сімейної та гендерної політики у Вінницької області на 2012 – 2021 роки від 03.02.2018 №241-11/VІ, наказу відділу освіти від  14.11.2018 р. № 362, від 04.12.2018 року № 388,  з метою проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків та з метою привернення уваги громадськості до актуальних проблем насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, гендерного насильства та утвердження ненасильницької ідеології в  суспільстві

 

НАКАЗУЮ:

 

1.        Затвердити план проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» у школі :

 

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальні

1.

Проведення  «круглого»  столу на тему «Організація  правовиховної роботи, профілактики правопорушень серед учнівської молоді»  та здійснення соціального супроводу дітей з сімей СЖО та формування у дітей ціннісного ставлення особистості до себе»

10.12.

Директор

2.

Виставка у шкільній бібліотеці, присвячена проведенню Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

З 10.12.

до 14.12.

Бібліотекар

Бобик М.М.

3.

Провести  інформаційно – просвітницькі акції та заходи серед дітей, молоді, різних категорій сімей, спрямовані на попередження насильства в сім’ї, запобігання торгівлі людьми, гендерної рівності

До 20 грудня

2018 року

Учитель

правознавства Безуглий В.В.

4.

Бесіди з учнями на теми:

-        «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій»,

-         «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками,         а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості»,

-         «Стоп боулінг!»

До 20 грудня

2018 року

Класні керівники

1-9 класів

5.

Тренінгове заняття для учнів 9  класу

 «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі !»

14 грудня

2018 року

Практичний психолог

Мосієнко С.А.

6.

Розповсюдження буклетів

«Що таке насилля?»

До 20 грудня

2018 року

Педагог-організатор

Бородаєвська В.І., учнівська рада

7.

Зустріч із працівниками Тиврівського бюро безоплатної правової допомоги на тему: «Навички протидії насильству»

До 20 грудня 2018

року

Директор

8.

Провести інформаційно – просвітницький захід профілактичного спрямування під гаслом «ВІЛ – стосується кожного» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

11 грудня

2018 року

Шкільна медична сестра Живелюк Н.В.

9.

Конкурс малюнків «Світ без насильства»

До 14-21 грудня

2018 року

Учитель образотворчого мистецтва

 Мосієнко С.А.

10.

Батьківський лекторій «Заохочення і покарання дитини у сім’ї!»

До 28 грудня

2018 року

Класні керівники

1-9 класів

11.

Висвітлення інформації на шкільному веб-сайті

До 25 грудня

2018 року

Бородаєвська В.І.

 

2.        Колективу школи забезпечити  неухильне виконання плану проведення щорічної акції «16 днів проти насильства».

3.        Запросити на «круглий»  стіл  методиста відділу освіти  Сороку І.Г. , сільського голову  Таранюка В.М., керівника Тиврівського бюро правової допомоги Мачай Я.Л., ДІП Чернату В.Л., голову батьківської ради Швилюк Л.Д, голів батьківських комітетів 1-9 класів, батьків учнів 1-9 класів, лідерів учнівського самоврядування. Провести обговорення за вказаною темою (за підсумками «круглого»  столу у відділі освіти 30.11.2018 р.).

4.        Педагогу-організатору Бородаєвській В.І. надати відділу освіти  звіт про проведення акції   до 25  грудня 2018  року за формою :

 

 

Звіт

про проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»

у __________________________________

(назва навчального закладу)

 

дата

Інформація про проведену роботу

Виконавці

 

 

 

 

 

5.Контроль  за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор   школи :                                                      Т.І.Сковира