Правила прийому до закладу

 

ЗАРАХУВАННЯ ДО 1 КЛАСУ 2020-2021н.р.

        Через карантин школи можуть приймати документи для зарахування у перший клас онлайн або переносити термін їхнього прийому залежно від карантину. Відповідне роз’яснення оприлюднено на сайті МОН. 

“Закон, прийнятий заради запобігання епідемії COVID-19, дозволяє змінювати режим роботи установ на період карантину – це стосується і закладів освіти. Тобто прийом документів для зарахування може бути організований гнучко, у тому числі – онлайн. Зокрема, це стосується і зарахування до перших класів”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

       Рішення про гнучкий режим прийому документів на час карантину може прийняти засновник закладу загальної середньої освіти. 

       Зокрема, засновник може дозволити подавати документи в сканованій формі електронною поштою без електронного цифрового підпису. Вхідні документи, отримані у такий спосіб, реєструються окремо від інших документів із зазначенням електронної адреси відправника і адресата. 

Згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, терміни прийому документів для зарахування до закладу визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. При цьому термін прийому заяв не може бути меншим за один місяць. 

       “Терміни прийому документів для зарахування визначають на місцях. Однак через епідеміологічну ситуацію ми рекомендуємо організувати цей процес після карантину. Також нагадуємо, що під час зарахування до першого класу заборонено проводити конкурси та заходи для перевірки знань і компетентностей дитини. Це допустимо лише для приватних закладів освіти та спеціалізованих закладів системи культури та спорту”, – наголосила Любомира Мандзій. 

         Інформацію про терміни прийому документів та способи їхнього подання має бути оприлюднено впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. Заклади освіти або їхні засновники мають опублікувати її на власних вебсайтах.

        Нагадаємо, згідно із Законом “Про повну загальну середню освіту”, структуру навчального року та форми організації навчання, зокрема і під час карантину, визначає педагогічна рада закладу освіти.

 

 

 

 

Як записати майбутнього першачка до ЗЗСО

 

 Батьки, чиї діти мають вперше піти до школи цього року можуть подати електронну заяву до обраної ними школи. 

Подавати заяву про вступ до школи мають лише батьки дітей 6-7 років, які збираються почати навчання у 2020-2021 навчальному році.  

Запис дитини до школи онлайн. Покрокова інструкція

1.     Зареєструйтесь в системі електронної реєстрації в заклади загальної середньої освіти

2.     Створіть заявку та відправте її. Для цього необхідні дані зі свідоцтва про народження дитини.

3.     Зв’яжіться зі школою електронною поштою чи телефоном та запитайте про можливість підтвердити заяву віддалено.

4.     Після завершення карантину, підтвердіть електронну заяву оригіналами та фотокопіями документів.        

Зазначимо, серед необхідних документів для вступу до школи є медична довідка учня про профогляд (№ 086-1/о). Але оскільки на час карантину в амбулаторіях не проводять огляди, цю довідку можна буде надати пізніше. Коли саме —  наразі невідомо.  

Якщо школа матиме достатньо місць, аби прийняти всіх охочих, то зарахує всіх, хто подав заявки. Якщо ж ні, то гарантовано отримають місце діти з правом першочергового зарахування. А серед інших претендентів проведуть жеребкування. 

Зазначимо, право першочергового зарахування мають діти:

— які проживають на території обслуговування школи

— чиї рідні навчаються або працюють в цій школі

— які навчалися в дошкільному підрозділі цієї ж школи.  


ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ПЕРШИХ КЛАСІВ

2020-2021 Н.Р.

 

Що потрібно взяти для надання документів дитини

до 1 класу на 2020 - 20201 н.р. у ЗЗСО

 

1. Заява батьків про зарахування дитини у 1 клас (заяву батьки напишуть в день подання документів з пред'явленням документа, що посвідчує особу заявника).

  

2. Копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа);

 

3. Медична довідка дитини встановленого зразка (оригінал).

 

ЯКА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для  надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о “Довідка учня  загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду”. У разі,  якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

 

ПРО ФОРМИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень"  (форма № 063/о). "Карта профілактичних щеплень", яка містить цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

 

4. Копія та оригінал документу, який підтверджує місце проживання дитини ( лише у разі необхідності визначення місця проживання дитини для першочергового зарахування до ЗЗСО)

паспорт одного з батьків або витяг з реєстру(при наявності ID-картки);

- копія та оригінал договору про оренду квартири юридично завірений.

- інші офіційні документи (оригінал та копія), що засвідчують місце проживання дитини.

   

 

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.    

Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року. 

 

-        Надання документів дитини до зарахування в 1 клас здійснюється батьками, або особами, що їх замінюють.

 

-        Присутність дитини при наданні документів не є обов'язковою, оскільки співбесіда з нею проводитись не буде.

 

 

 

 

 Вступ до 1-го класу: документи, дати, умови

Із 4 квітня розпочався прийом документів до першого класу. Прийом заяв завершиться 31 травня 2019 року.

Необхідні документи

·         Заява батьків та паспорт.

·         Копія свідоцтва про народження.

·         Оригінал медичної довідки.

·         Документ, що підтверджує місце проживання.

Що важливо знати про документ,

який підтверджує місце проживання дитини

 

Міністерство освіти та науки України (МОН) наголошує, що місце проживання дитини або її батьків (одного з її батьків) та місце реєстрації їхнього проживання не є тотожними поняттями, тому практика використання місця реєстрації як єдиного можливого підтвердження відповідного місця проживання є неприпустимим обмеженням права дитини на першочергове зарахування.

МОН стверджує, що це може бути будь-який документ, що підтверджує місце проживання саме дитини або одного з її батьків.

На який перелік документів орієнтуватись:

·         Паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини.

·         Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207.

·         Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків).

·         Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

·         Документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо).

·         Рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання.

·         Документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо), укладений між фізичними особами (за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятний спосіб) чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку.

·         Довідка про проходження служби у військовій частині (додаток 10 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207).

·         Акт обстеження умов проживання (додаток 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866).

·         Акт обстеження матеріально-побутових умов (затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28 квітня 2004 року № 95, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 червня 2004 року за № 703/9302).

·         Будь-який інший документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Під словом "будь-який" мається на увазі офіційний документ, в якому зазначено місце проживання дитини або одного з її батьків.

Форма цього документа має бути визначена законодавством, а сам документ виданий органом державної влади або органом місцевого самоврядування. Цього буде достатньо для підтвердження місця проживання дитини та зарахування її до початкової школи.

Також батьки або опікуни дитини можуть надати документ який засвідчує право власності на відповідне житло або право користування ним.

Як зрозуміти, за якою школою закріплено будинок,

в якому проживає майбутній школяр

 

Для цього треба звернутись до школи або районного управління освіти (РУО).

Хто зараховується до школи насамперед:

·         Всі діти місце проживання, яких підтверджене і яке відноситься до відповідного навчального закладу.

·         Рідні (усиновлені) брати та сестри дитини, що навчається у певному навчально закладі.

·         Діти працівників цього закладу освіти.

·         Випускники дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності).

Що важливо знати про зарахування на вільні місця

Батьки мають право вільно обирати школу і подавати документи до будь-якого закладу освіти. Вільні місця можуть з’явитись в школі, коли будуть зараховані всі діти за місцем проживання. На вільні місця діти зараховуються за результатом жеребкування. 2019 року жеребкування пройде з 5 до 10 червня.

Проте, МОН наголошує, що батькам варто примати зважене рішення. Якщо дитина не буде зарахована до жодної школи методом жеребкування, а за місцем проживання всі місця вже будуть розподілені, то виникає питання: де ж буде навчатись дитина?

Тоді учня можуть направити до школи, де залишились вільні в населеному пункті, де проживає дитина.

До 15 червня батьки мають надати оригінали документів та довідку закладу освіти (оригінал або сканована копія), за яким закріплена територія, на якій проживає дитина. 

Довідка має повідомляти про те, що дитина відрахована з цього закладу або не зарахована до нього.

Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувають у такому порядку:

·         До початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування.

·         Впродовж навчального року – у порядку надходження заяв на зарахування.

 

Проте, МОН наголошує, що батькам варто примати зважене рішення. Якщо дитина не буде зарахована до жодної школи методом жеребкування, а за місцем проживання всі місця вже будуть розподілені, то виникає питання: де ж буде навчатись дитина?

Тоді учня можуть направити до школи, де залишились вільні в населеному пункті, де проживає дитина.

До 15 червня батьки мають надати оригінали документів та довідку закладу освіти (оригінал або сканована копія), за яким закріплена територія, на якій проживає дитина. 

Довідка має повідомляти про те, що дитина відрахована з цього закладу або не зарахована до нього.

Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувають у такому порядку:

·         До початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування.

·         Впродовж навчального року – у порядку надходження заяв на зарахування.

 

   

 

 

 

 

 

 До першого класу зараховуються діти, яким на   01 вересня 2019 року виповнилося 6 років.

 

  УВАГА! Прийом, до освітнього закладу  здійснюється без проведення вступних випробувань, тестувань, співбесід, іспитів з перевірки їх знань з навчальних предметів.

 

     УВАГА! Подача документів мешканцями,  діти  яких зареєстровані та постійно проживають на закріпленій території обслуговування освітнього закладу  відбуватиметься в період з 1 квітня по 31 травня 2019 року.

 

 При подачі заяви мати:

 

§  паспорт  батьків з реєстрацією

§  довідку з єдиного реєстру про місце реєстрації дитини

§  свідоцтво про народження дитини (оригінал) та копію

§  медична картка дитини встановленого зразка

§  довідка про медичний огляд із вказаною групою здоровя для занять фізкультурою

§  довідка про щеплення

 

 

  Витяг зі Статуту

 

 

 2.5. Зарахування  учнів   до навчального закладу  здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви (для  неповнолітніх  -  заяви  батьків  або осіб,  які їх замінюють) або  направлень  відповідних  органів  управління  освітою,   а   також  свідоцтва  про  народження  (копії),  паспорта,  медичної  довідки  встановленого зразка,  документа про наявний рівень  освіти  (крім
дітей, які вступають до першого класу).

       У разі  потреби  учень  може  перейти  протягом  будь-якого  року   навчання   до   іншого   навчального   закладу. Переведення  учнів  до  іншого навчального закладу здійснюється за  наявності особової справи учня встановленого Міністерством  освіти   і науки України зразка, на підставі  заяви батьків  або  осіб, які  їх  заміняють.

     2.6. У школах першого-другого ступеню навчання для учнів  1-4  
класів за бажанням їхніх батьків або осіб,  які їх замінюють,  при
наявності   належної   навчально-матеріальної  бази,  педагогічних
працівників,  обслуговуючого персоналу можуть  створюватись  групи
продовженого дня.

     Зарахування до груп продовженого дня і відрахування дітей  із
них здійснюється наказом директора навчального закладу на підставі
заяви батьків (осіб, які їх замінюють).

     Організація роботи груп продовженого дня здійснюється до Положення про групу продовженого дня в загальноосвітньому навчальному закладі.