Річний звіт про діяльність закладу

                                 

                                                                                       Звіт директора про роботу за 2022-2023 н.р.

Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Жахнівка Тиврівської селищної ради,  створений  у  1967 році, 02.08.2023 р. пройшов державну реєстрацію і перейменування.  Знаходиться у   комунальній  власності Тиврівської селищної ради.

      На виконання ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» статтей 34, 35, 37 Закону України  «Про повну загальну середню освіту»,  рішення 33 позачергової сесії 8 скликання Тиврівської селищної ради від 09.02.2023 року № 2938 «Про перейменування закладів освіти Тиврівської селищної ради», наказу відділу ОКМСТ від 31.08.2023 р. № 81, перейменовано з 01 вересня 2023 року Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Жахнівка  Тиврівської селищної ради на  Жахнівська  гімназія  Тиврівської селищної ради. Скорочена назва – Жахнівська гімназія.

      Внесено зміни у юридичну адресу  закладу освіти: 23350, Вінницька область, Вінницький район, с. Жахнівка, вул. Молодіжна, б. 22.

 

       У школі на кінець навчального року  навчається  56 учнів, проатестовано  32 учні  5-9 класів, неатестовані 24 учні 1-4 класів НУШ, тому не входять у загальні обрахунки якісного показника по школі.

       3 учні 7-8 класів учні- екстерни  - Чорна О., Войтишенко О., Штейник В., які навчаються у закладах освіти Польщі і Чехії, пройшли онлайн річне оцінювання. Високий  рівень  навчальних досягнень має 2 учнів (Швидюк В. та Яворська О.) - 6 %) . Достатнього рівня досягли 15 учнів (47 %). Середнього рівня  досягли  15 учнів (47 %). Учнів з переважаючим початковим рівнем  немає. Початковою ланкою освіти охоплено 24 учнів, у них проведено формувальне  та рівневе оцінювання. 

     Найвищого рівня якісний показник  досягнуто  у  5 класі (88 %). Найнижчим є якісний показник у 9 класі (0 %) та у 7 класі (33 %). Загальний якісний показник  по  закладу освіти  складає 53 %.

        

          Проведено  заходи щодо організованого завершення навчального року :

·          підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи результати оцінювання за І семестр, поточного і тематичного оцінювання та оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання у другому семестрі через військове вторгнення Росії  на територію України;

·         завершено навчальний рік з урахуванням виконання календарно-тематичних планів, освітніх програм , повторення навчального матеріалу, виходячи із кількості  175  робочих навчальних днів, а саме 07.06.2021 р.

        

      З метою мінімізації наслідків проведення бойових дій на території України для життя та здоров`я  людини у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» усі працівники та відвідувачі закладу освіти негайно евакуювалися  у найближче  укриття, розташоване у підвальному приміщенні школи (колишня котельня). Усі працівники, відвідувачі, учасники освітнього процесу суворо дотримувались  Алгоритму дій  щодо забезпечення укриття учасників освітнього процесу у фонді захисних споруд цивільного захисту закладу освіти та пам’яток щодо організації укриття в захисних спорудах дітей , педагогів та інших працівників закладу освіти. Проведено інформаційно - роз`яснювальну роботу  та інструктажі щодо дій працівників та відвідувачів закладу освіти  при оголошенні сигналу «Повітряна тривога».

       Поновлено облік військовозобовязаних працівників закладу, кожен із них був на звірці військових документів, пройшов огляд військово-медичною комісією та проведено бронювання.

         Навчальний рік закінчився  без проведення державної підсумкової атестації випускників початкової  та основної школи.

        Через брак бюджетних коштів зменшено доплату педагогам за престижність , доплати обслуговуючому персоналу.

       У закладі є працюючий пенсіонер, учитель історії Безуглий переведений на безстроковий договір.

        Оформлено Колективну  угоду між профспілковим комітетом і адміністрацією закладу освіти на 2021-2025 роки.

        В літній період  облаштували укриття для можливості здобувачам освіти очно навчатись . Укриття підєднано до мережі інтернет. Захисні приміщення умебльовано учнівськими партами , лавами, вогнегасниками, питна вода, виносні баки для нечистот, рукомийник, підготовлено другий аварійний вихід.

       

У ході підготовки до нового 2023-2024 навчального року  проведено поточний ремонт  і естетичне оформлення вестибюля, фарбування панелей коридорів, обшивання плитами панелей  і  декоративне оздоблення спортзалу, побілка і розпис укриття, оформлення і ремонт навчальних кабінетів, зведення навісу над входом до харчоблоку, заміна лінолеуму на підлозі у кухні харчоблоку, заміна шпалер у 4 класі, створення кабінету безпеки, оформлення  куточка  бойової слави та куточка державної символіки  на коридорі .

       Протягом 2022-2023 календарних років педколектив пройшов курсове підвищення кваліфікації у повному складі, кожен навчався протягом 30 год з використанням технологій дистанційного навчання.

      Окрім цього, учителі , які викладатимуть у 5-6 класі НУШ пройшли кожен підвищення кваліфікації зі своїх освітніх галузей .

     Чергову фахову атестацію пройшли учителі початкових класів  Сковира Т.І. та Мороз О.М. Обидва  педагоги мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

      На належному рівні проведено І та долучилися до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, англійської мови, правознавства, історії,  математики, біології, географії, фізики, хімії, інформатики, трудового навчання (технології) згідно графіку (додаток №1, затверджений наказом Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА від 18 жовтня 2022 року №208-аг)  у такі терміни:

І етап – до 03 листопада  2022 року;

ІІ етап -    у листопаді-грудні 2022 року.

 

       Не зважаючи на військовий стан, постійну психологічну напруженість, якість освітнього процесу була забезпечена, робота педколективу по розвитку творчих  здібностей  пройшла на високому рівні.

       

 

Досягнення

2022/2023 навчального року

 

Предметні     олімпіади  і  конкурси

 

 

ІІ місце  Голик К.  у  ІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови  (Титко Г.І.)

 

ІІ місце  Лукянова А.  у  ІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови  (Титко Г.І.)

 

ІІ місце  Джерелюк К.   у  ІІ етапі  Всеукраїнської предметної  олімпіади з географії (Красівська О.В.)

 

Швидюк В. - ІІ місце у  ІІ етапі  ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

 

Голик К. - ІІ місце у  ІІ етапі  ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

 

Завальнюк В. - ІІІ місце у  ІІ етапі  ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

 

Радомська Д. - ІІІ місце  у  ІІ етапі  ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

 

Луценко Т. (3 клас)  ІІ місце у  районному конкурсі знавців української мови 

ім. П.Яцика (Колібабчук А.Г.)

 

 

Білоус Л. (4клас) ІІ місце у  районному конкурсі знавців української мови 

ім. П.Яцика (Дзіканова О.В.)

 

 

Чорний М. (5клас)  ІІІ місце у  районному конкурсі знавців української мови 

ім. П.Яцика (Титко Г.І.)

 

Яворська О. ( 6 клас) І місце у  районному конкурсі знавців української мови 

ім. П.Яцика (Титко Г.І.)

 

 

Джерелюк К. (8 клас) І місце у  районному конкурсі знавців української мови 

ім. П.Яцика (Титко Г.І.)

 

 

Конкурси БДЮТ

 

Подяка ГО «Допомога юності :Україна» колективу закладу освіти за допомогу , патріотизм та патріотичне виховання дітей та учнівської молоді, вагомий внесок у підтримці військовослужбовців ЗСУ та за плідну співпрацю

 

Подяка командира БПСПОП «Вінниця»  ГУНП У Вінницькій області підполковника поліції Р.Гурняка за патріотизм, вагомий внесок у підтримку бійців батальйону особливого призначення

 

У відбірковому територіальному етапі конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2023» :

 

 у номінації «Вокал» :

Середня група :  ІІ місце   Яворська Ольга

Молодша група:  ІІІ місце  Швидюк Вікторія       

 

У номінації «Художнє читання» :

Молодша група: ІІ місце Швидюк Вікторія       

Середня група:  ІІ місце  Лук’янова Аліна ,  ІІІ місце Яворська Ольга

 

Подяка Мороз О.М. за активну участь у територіальному етапі фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії - 2023»

 

І місце Завальнюк В. в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Писанка» (Бобик М.М.)

 

ІІ місце Бобик В. в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Нетрадиційна писанка» (Бобик М.М.)

 

ІІ місце Бобик М. в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Пасхальний кошик» (Бобик М.М.)

 

ІІІ місце  Бернада А. в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Нетрадиційна писанка» (Бобик М.М.)

 

ІІІ місце  Бернада К. в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Нетрадиційна писанка» (Бобик М.М.)

 

ІІ місце 5 клас  в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Пасхальна картина» (Бобик М.М.)

 

ІІІ місце 5 клас  в територіальній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє диво» у номінації «Пасхальна композиція» (Бобик М.М.)

 

І місце Бачин М. у номінації «Народна лялька» територіальної

виставки-конкурсу декоративно-ужиткового  мистецтва «Знай і люби свій край» (Бобик М.М.)

 

 

ІІІ місце команда «ЯВІР» (Завальнюк В., Швидюк В., Чорний М., Вальчук О., Яворська О., Станіславчук Л.,Станіславчук Д.) в територіальному квесті «Памятай завжди й усюди» в рамках Всеукраїнської акції «Врятувати.Запобігти. Допомогти» (Мороз О.М.)

 

Подяка Мороз О.М. за підготовку команди «ЯВІР»  до участі в територіальному квесті «Памятай завжди й усюди» в рамках Всеукраїнської акції «Врятувати.Запобігти. Допомогти»

 

ІІІ місце рій «Подільські козачата»  у територіальному заочному конкурсі звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) (Мороз О.М.)

 

ІІ місце у змаганнях «Впоряд» територіального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) (Безуглий В.В.)

 

ІІІ місце у змаганнях «Пластун» (Орієнтування і цілевказання) територіального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) (Безуглий В.В.)

 

ІІІ місце у інтелектуальній грі-вікторині «Відун» територіального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) (Безуглий В.В.)

 

ІІІ місце  команди «Козачата»  Лукянова А., Завальнюк В., Голик С., Лукянов А., Гавриш А., Чорний М., Швидюк В., Козак А. у територіальному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) (Безуглий В.В.)

 

 Подяка  Безуглому В.В. за підготовку команди «Козачата» до територіального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура)

 

І місце у територіальних змаганнях «Помічник шерифа» Лукянова А. і Швидюк В.

 

І місце у конкурсі малюнку на асфальті  «Мрія мого дитинства» на День захисту дітей (Мороз О.М.)

 

ІІІ місце у Гімназіаді серед ЗЗСО І-ІІ ступенів з легкої атлетики : Вальчук Кіріл

Вальчук Саша, Кругліков Влад, Лук'янова Алінка, Гавриш Альбінка, Голик Карінка (Сковира Ю.І.)

 

ІІ місце Вальчук К. у естафеті Гімназіаді серед ЗЗСО І-ІІ ступенів з легкої атлетики   (Сковира Ю.І.)

 

ІУ місце у Гімназіаді серед ЗЗСО І-ІІ ступенів з малого футболу (Кругліков В., Бобик М., Вальчук О., Сулейманов Р., Білецьктий Ю., Чорний М., Лукянов А., Голик С., Завальнюк В.) (Сковира Ю.І.)

 

Подяка вчительському, учнівському , батьківському колективу від ГО «Стефанія -63» за  активну волонтерську діяльність

 

 

 

Директор   :                                                                  Т.І.Сковира

 

 

                                                                    Звіт  директора

 

 

закладу загальної середньої освіти  І-ІІ ступенів  с.Жахнівка

Тиврівської селищної  ради

Сковири Тамари Іванівни про роботу

перед педагогічним колективом та громадськістю 

за  2021-2022  навчальний  рік 

 

      Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Жахнівка Тиврівської селищної ради,  створений  у  1967 році, 13.07.2022 р. пройшов державну реєстрацію і перейменування.  Знаходиться у   комунальній  власності Тиврівської селищної ради.

      Скорочена назва – Заклад ЗСО І-ІІ ступенів с.Жахнівка.

      Внесено зміни у юридичну адресу  закладу освіти: 23350, Вінницька область, Вінницький район, с. Жахнівка, вул. Молодіжна, б. 22.

У школі на кінець  2021/2022 н.р. навчалися 67 учнів, проатестовано  36 учнів  5-9 класів, неатестовані 29 учнів 1-4 класів НУШ , тому не входять у загальні обрахунки якісного показника по школі. Високий  рівень  навчальних досягнень мають 2 учні (Яворська О., Полятичко М.) - 6 %) . Достатнього рівня досягли 16 учнів (40 %). Середнього рівня  досягли  18 учнів (54 %). На початковому рівні учнів немає. Початковою ланкою освіти охоплено 29 учнів, у них формувальне оцінювання. 

      Найвищого рівня якісний показник  досягнув  у  7-8- 9 класі (57  - 100%), Найнижчим є якісний показник у 6 класі (36 %). Загальний якісний показник  по  школі складає 56 %.

      У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України   запроваджено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб  (Указ Президента № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою) .

Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям і органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

        Було заборонено відвідування закладу освіти здобувачами освіти 1-9 класів з 24 лютого 2022 р. Організовано освітній процес для здобувачів освіти 1-9 класів з використанням технологій дистанційного навчання. Дітям  постійно надавалась психологічна підтримка для зняття стресових ситуацій.

         При організації завершення  2021-2022 навчального року в умовах воєнного стану керувались Методичними рекомендаціями МОНУ  щодо окремих питань завершення  2021-2022 навчального року.

          Проведено  заходи щодо організованого завершення навчального року :

·          підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи результати оцінювання за І семестр, поточного і тематичного оцінювання та оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання у другому семестрі через військове вторгнення Росії  на територію України;

·         завершено навчальний рік з урахуванням виконання календарно-тематичних планів, освітніх програм , повторення навчального матеріалу, виходячи із кількості  175  робочих навчальних днів, а саме 08.06.2021 р.

         З метою запобігання небезпекам, які можуть нести загрозу життю учасників освітнього процесу, у 2021/2022 навчальному році не проводили масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, присвячені Останньому дзвонику 08.06.2021 р., організували проведення свята закінчення навчального року в  дистанційному режимі у загальношкільній вайбергупі Пізнайко.

5 дітей, чиї родини тимчасово перебували на території старостинського округу, були  закріплені  за закладом освіти  шляхом приєднання  дітей  до вайбергруп класів закладу, по закінченні навчання вони отримали супровідні листи з навчальними досягненнями за час навчання в нашому закладу освіти.

           На виконання ст.33 Кодексу цивільного захисту України та відповідно до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року №841 зі змінами, наказу Вінницької  ОВА від 14.07.2022 року №1088 «Щодо проведення евакуації працівників та відвідувачів підприємств, установ та організацій при оголошенні сигналу «Повітряна тривога» та розпорядження Тиврівської селищної ради №95-к від 14.07.2022 року, наказу відділу ОКМСТ від 15.07.2022 р. № 36, з метою мінімізації наслідків проведення бойових дій на території України для життя та здоров`я  людини у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» усі працівники та відвідувачі закладу освіти негайно евакуювалися  у найближче  укриття, розташоване у підвальному приміщенні школи (колишня котельня). Усі працівники, відвідувачі, учасники освітнього процесу суворо дотримувались  Алгоритму дій  щодо забезпечення укриття учасників освітнього процесу у фонді захисних споруд цивільного захисту закладу освіти та пам’яток щодо організації укриття в захисних спорудах дітей , педагогів та інших працівників закладу освіти. Проведено інформаційно - роз`яснювальну роботу  та інструктажі щодо дій працівників та відвідувачів закладу освіти  при оголошенні сигналу «Повітряна тривога».

       Поновлено облік військовозобов’язаних працівників закладу, кожен із них був на звірці військових документів, пройшов огляд військово-медичною комісією. Подано  списки педагогів на бронювання.

       Через військову агресію росії, російська мова вилучена із навчального плану закладу освіти. У шкільній бібліотеці вилучено всю художню, наукову, навчальну літературу на російській та білоруській мові, здано на макулатуру, кошти оприбутковано у ЦОЗУ.

         Навчальний рік закінчився  без проведення державної підсумкової атестації випускників початкової  та основної школи.

        Працівники закладу влітку перебували на вимушеному простої. Через брак бюджетних коштів зменшено доплату педагогам за престижність , доплати обслуговуючому персоналу.

       У закладі є працюючий пенсіонер, учитель історії Безуглий призначений на посаду за контрактом на 1 рік.

        Оформлено Колективну  угоду між профспілковим комітетом і адміністрацією закладу освіти на 2021-2025 роки.

        В літній період  облаштували укриття для можливості очно навчатись . Укриття підєднано до мережі інтернет. Захисні приміщення умебльовано учнівськими партами , лавами, вогнегасниками, питна вода, виносні баки для нечистот, рукомийник, підготовлено другий аварійний вихід.

        У приміщенні закладу переоформлено центральний коридор . Його перебілено свіжим кольором, поновлено Галерею досягнень.

       Протягом 2021 і 2022 календарних років педколектив пройшов курсове підвищення кваліфікації у повному складі, кожен навчався протягом 30 год з використанням технологій дистанційного навчання.

      Окрім цього, учителі , які викладатимуть у 5 класі НУШ пройшли кожен підвищення кваліфікації зі своїх освітніх галузей .

     Чергову фахову атестацію пройшов учитель фізкультури Сковира Ю.І., позачергово атестувалась за вагомі педагогічні здобутки і системну якісну роботу учитель української мови Титко Г.І. Обидва  педагоги мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

      На належному рівні проведено шкільні предметні олімпіади.  Всього взяли  участь  у  І  етапі  предметних  олімпіад  61  учнів  5-9  класів. Найбільшу  активність  проявили  учні  на  олімпіадах  з російської мови , біології, хімії, біології, української мови. Найменше охоплено участю  у предметній олімпіаді  з  трудового навчання та історії.

       Визначено  переможців  І  етапу  предметних  олімпіад, які  будуть  направлені  для  участі  у  ІІ  етапі :   

               

Предмет

Переможці шкільного  етапу

 

 

 

Математика

 

Фізика

Укр.мова

 

Полятичко М.

Луценко Є.

Башта В., Борохович А.

 

 

     До ІІ етапу предметних конкурсів з української мови допущено 5 учнів та 2 учні 3-4 класів  на конкурс ім.П.Яцика , що в порівнянні з минулим роком більше. Значні успіхи принесла закладу команда учасників конкурсу учнівської творчості ім. Т.Шевченка.

       Не зважаючи на військовий стан, постійну психологічну напруженість, якість освітнього процесу була забезпечена, робота педколективу по розвитку творчих  здібностей  пройшла на високому рівні.

        

Досягнення

2021-2022   навчального року

Предметні     олімпіади  і  конкурси 

ІІ  місце Луценко Є. у  ІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з фізики  (Титко В.І.)

ІІ місце  Борохович А.  у  ІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови  (Титко Г.І.)

ІІ місце  Полятичко М.   у  ІІ етапі  Всеукраїнської предметної  олімпіади з математики (Титко В.І.)

 

І місце Борохович А. у ІІ етапі  ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

ІІ місце  Яворська О. у ІІ етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

ІІ місце  Полятичко М. у ІІ етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

ІІ місце  Чорна О. у ІІ етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

ІІ місце  Башта В. у ІІ етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Титко Г.І.)

І  місце Полятичко М. у  районному конкурсі знавців української мови 

ім. П.Яцика (Титко Г.І.)

ІІІ  місце Чорна О. у  районному конкурсі знавців української мови

 ім. П.Яцика (Титко Г.І.)

ІІІ  місце Башта В. у  у  районному конкурсі знавців української мови

 ім. П.Яцика (Титко Г.І.)

ІІІ місце Швидюк Віка у районному конкурсі  знавців української мови ім. П.Яцика (Мороз О.М.) 

Конкурси БДЮТ 

ІІ місце  Полятичко Марія у відбірковому етапі конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2022»  у номінації «Художнє читання» (Титко Г.І.)

ІІІ місце  Башта Вікторія у відбірковому етапі конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2022»  у номінації «Художнє читання» (Титко Г.І.)

ІІІ місце  Яворська Ольга у відбірковому етапі конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2022»  у номінації «Художнє читання» (Титко Г.І.)

Гран-прі конкурсу Швидюк Вікторія у відбірковому етапі конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2022»  у номінації «Художнє читання» (Мороз О.М.)

І місце юні екскурсоводи Башта В., Полятичко М., Яворська О., Чорна О., Луценко Є., Лук’янова А., Голик К., у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів загальної середньої освіти «Край, в якому я живу» (Титко Г.І.)

Подяка відділу ОКМСТ  Тиврівської селищної ради  Титко Г.І. за підготовку учнів до територіального етапу конкурсу екскурсоводів музеїв закладів загальної середньої освіти «Край, в якому я живу»

І місце Щербина Роман у районному конкурсі  декоративно-прикладного мистецтва  «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний віночок»

 (Величко Н.М.)

І місце  Бобик Віталій  у районному конкурсі  декоративно-прикладного мистецтва  «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна композиція» (Величко Н.М.)

І місце  Щербина Р.  у творчому конкурсі  «Агроінвест» с. Красне (Дзіканова О.В.)

ІІ місце  Білоус Л.  у творчому конкурсі «Агроінвест» с. Красне (Дзіканова О.В.)

         З  перших днів військового вторгнення  колектив закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Жахнівка намагався докладати власних зусиль для допомоги  Збройним Силам України, внутрішньопереміщеним особам, жителям зруйнованих міст і сіл України.

      Готуючись до оборони рідного краю у перші дні збирали пляшки для наповнення горючою сумішшю, метал для дорожніх їжаків, усе необхідне для військовослужбовців ЗСУ, одяг для поранених у військові госпіталі, їжу і побутові речі для переселенців, плели маскувальні сітки і збирали  для них тканину, облаштували у школі евакопункт для розміщення  і тимчасового проживання внутрішніх переселенців. Допомагали зі збором коштів на обмундирування і лікування  бійцям – випускникам школи. Допомогли коштами і під час поховань загиблих жителів старостинського округу – колишніх учнів школи.

        Працівниками школи було перераховано 10 ковідних тисяч грн за вакцинацію на потреби ЗСУ.

      Разом з односельцями у березні 2022 р. виготовили  676 баночок курячої тушонки, передали частину воюючим односельцям. А більшість  через волонтера Вінницького обласного штабу М.І.Бузіна передали постраждалим жителям Харківщини.

        Долучались до збору продуктів харчування, коштів на пальне та всього іншого , що доставлялось у найбільш постраждалі регіони України ГО «Стефанією».

        Тісно співпрацюємо з ГО "Допомога Юності Україні" з часу  її заснування. Передаємо на передову хлібобулочні вироби, квашені огірки, засоби гігієни, сушені гриби, калину для лікувального чаю, овочі та фрукти, матеріальну допомогу на дизельне паливо.

     Неодноразово готували смаколики для військових у Вінницький військовий шпиталь : котлети, голубці, курятину, млинчики, випічку. Також зносимо продукти і страви  у церкву, звідки отець Богдан особисто усе від громади завозить у дві вінницькі лікарні пораненим військовим, які там лікуються.

      У нас міцний педагогічний фронт, разом ми прямуємо до Перемоги !

 

Протокол 

розширеного  засідання  ради   закладу освіти

загальноосвітньої  школи   І-ІІ ступенів    с.Жахнівка

від  08.06.2022 р. 

Присутні :         педколектив  школи – 12 осіб, із них 1 – голова ради 

     закладу освіти та депутат   Тиврівської селищної  ради,  працівників  обслуговуючого  персоналу – 4 осіб ;

батьків – 10, із них голова батьківської

ради – 1; учнів  школи – 15.                          

Порядок  денний:

1.Звіт  директора  закладу загальної  середньої освіти  І-ІІ ступенів   с.Жахнівка  Т.І.Сковири   перед  педагогічним колективом  та громадськістю  про  пророблену  роботу  за  2021-2022 н.р.

Слухали:

1. Колібабчук А.Г. – секретар. Запропонувала обрати  форму  проведення  голосування : таємну  чи  відкриту  .

2.Сковира  Т.І. – директор  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів  с.Жахнівка. Звітувала про  роботу   за  2021-2022 н.р. Зазначила , що  2021-2022 навчальний  рік  проходив в умовах не лише  коронавірусного карантину, але й воєнного стану, що стало сильним викликом і  мобілізувало колектив до більшої відповідальності, згуртованості, злагодженості у роботі. Освітній процес відбувався очно і з використанням технологій дистанційного навчання. Колектив забезпечив результативний освітній процес, психологічний супровід учасників освітнього процесу, наднормову роботу, виконав освітні програми, дотримався Календаря пам’ятних дат, значно посилив виховну діяльність і військово-патріотичне виховання. Тісною була співпраця із батьками, громадою, органами управління, громадськими організаціями. Постійно відбувалась просвітницька робота з безпеки  проти загроз військового характеру. Значна увага приділялась самоосвітній роботі учнівської молоді в умовах  вимушеного дистанційного навчання. Потужною була волонтерська робота колективу, його внесок у оборону країни, допомогу ЗСУ, вимушено переміщеним особам.  У важких умовах  завершили навчання  випускники 9-го класу , отримали  свідоцтва про базову  середню освіту загального зразка , додатки до них. У наступному 2022-2023 навчальному році зусилля колективу будуть спрямовані на впровадження  стандартів «Нової початкової школи» у 5 класі, організацію адаптаційного періоду в  їх оцінюванні.

     Виступили:

1. Учитель української мови, керівник шкільного музею Титко Г.І. Відзначила чітку організаторську управлінську діяльність директора  закладу  щодо  організації цивільного захисту учасників освітнього процесу віз запровадженням воєнного стану в Україні. Оцінює роботу директора як задовільну.

2. Педагог-організатор Мороз О.М. Зазначила самовіддану роботу керівника закладу із  залучення усіх наявних ресурсів школи для захисту установи, забезпечення її функціонування в умовах війни, організацію волонтерської діяльності у школі, згуртування громади навколо шкільного колективу у наданні допомоги в роботі шкільного евакопункту. Задовільно оцінила роботу директора  школи.

3. Учитель Титко В.І. Зазначив, що директор доклала максимум зусиль на облаштуванні укриття для забезпеченні очного формату навчання. Залучено багато ресурсів і допомоги громади для створення безпечного освітнього середовища . Задовільно оцінив роботу директора  школи.

4. Прибиральниця Колодій Н.Г. звернулась із проблемою ремонту сантехніки у внутрішніх вбиральнях. Вважає  роботу  директора  школи    задовільною.

     Ухвалили:

1.Звіт  директора  закладу загальної  середньої освіти  І-ІІ ступенів  с.Жахнівка   Т.І.Сковири  прийняти  за  основу.

2.Роботу    директора  закладу загальної середньої освіти  І-ІІ ступенів  с.Жахнівка  за  2021-2022  навчальний  рік   вважати  задовільною. Проголосували : за 31 (тридцять два) , проти 0 (нуль), утримались 0 (нуль).

                             

Голова  ради :                                        Красівська О.В.

Секретар:                                                Колібабчук А.Г.

 

  

 

Звіт  директора

 

загальноосвітньої   школи  І-ІІ ступенів  с.Жахнівка

Тиврівської селищної  ради

Сковири Тамари Іванівни про роботу

перед педагогічним колективом та громадськістю 

за  2020-2021  навчальний  рік

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 керівники дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів щорічно після завершення навчального року (червень місяць) звітують перед педагогічними колективами, батьківськими комітетами, радами та піклувальними радами освітніх закладів про виконану роботу за навчальний рік. Метою звітування є утвердження відкритої та демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в освітніх закладах.

На виконання наказу  відділу освіти, культури, молоді, спорту, туризму  від 25.05.2021 р. № 67 до щорічного звіту внесено питання:  залучення педагогічної та батьківської громадськості освітнього закладу до управління його діяльністю; роботи закладу освіти під час карантину та дистанційного  навчання учнів; співпраці з громадськими організаціями — дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності освітнього закладу; реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою та піклувальною радою освітнього закладу, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

 

Загальні відомості про навчальний заклад
 

      Загальноосвітня  школа   І-ІІ ступенів с.Жахнівка  є  закладом  загальної середньої  освіти,  який  створений  у  1967 році.  Знаходиться у   комунальній  власності Тиврівської селищної ради.

      Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу: 23350, Вінницька область, Вінницький район, с. Жахнівка, вул. Молодіжна, б. 22.

 

Дані  про кількість учнів та класів у навчальному закладі

 

Загальноосвітня школа

Усього у навчальному закладі

Початкова школа

Основна школа

Старша школа

1–4 класи

5–7 класи

8–9класи

1–9 класи

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

4

30

2

25

2

14

Усього класів школи: 9

Усього класів: 9

Усього учнів школи: 69

Усього учнів: 69

Середня наповнюваність: 8

Середня наповнюваність: 8

Дані про рух учнів протягом навчального року

Класи

1

2

3

4

Усього

5

6

7

8

 

9

Усього

Усього

Разом

Кількість класів на паралелі

1

1

1

1

4

1

1

1

1

1

4

 

8

Кількість учнів на початок нового навчального року

7

7

7

8

29

8

11

6

9

    5

39

 

68

Прибуло учнів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вибуло учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість учнів на кінець навчального року

8

7

7

8

30

8

11

6

9

5

39

 

69

 

             З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби у школі, згідно рішення засідання педагогічної ради № 1 (протокол від 27.08.2020 р.), у зв’язку із продовженням карантину до 31.10.2020 р. , з метою дотримання принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень затверджено  тимчасовий  Порядок організації освітнього процесу у школі в період карантину у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби :

 

  • вхід до закладу освіти – лише у захисній масці (одноразовій медичній або виготовленій власноруч) або респіраторі
  • при вході у школу у зазначеному місці руки необхідно обробити антисептиком
  • антисептики, засоби обробки та захисту  купуються  засновником  (Жахнівською сільською радою) з розрахунку на кількість працівників, учнів мають забезпечити засобами захисту їхні батьки
  • використані  засоби захисту викидати лише у контейнер для утилізації використаних засобів захисту . Вкінці дня мішок із використаними  ЗІЗ зав’язати та  утилізувати згідно відповідної Інструкції
  • на заняттях захисні маски/респіратори можна не використовувати; водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим
  • усі працівники школи та учні заходять до школи через один центральний вхід, де знаходиться пірометр та місце для обробки рук антисептиками, контейнер для використаних ЗІЗ
  • перед заняттями черговий учитель по школі на  центральному вході опитуватиме учнів щодо їхнього самопочуття; 
  • чітко виконувати  алгоритм дій при виявленні ознак COVID-19 в учнів  та працівників : тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, направлятимуть у кімнату для  тимчасової ізоляції у приміщенні ГПД  з обов’язковими записами у Журналі реєстрації осіб з ознаками респіраторних хвороб, черговий учитель повідомляє класному керівнику, батькам та спільно прийматимуть рішення про виклик швидкої невідкладної допомоги .Після перебування особи з ознаками респіраторних хвороб приміщення для тимчасової ізоляції  необхідно вимити із використанням деззасобів та провітрити. У разі виявлення осіб з ознаками респіраторних хвороб під час освітнього процесу, хвору особу слід направити до приміщення для тимчасової ізоляції, весь клас перевести у інше навчальне приміщення, а кабінет , у якому перебували учні із захворілим вимити із використанням деззасобів та провітрити
  • чергові прибиральниці на центральному вході проводитимуть обов’язкову термометрію працівникам  школи з обов’язковими записами у Журналі обліку температурного скринінгу і не допускатимуть до закладу з температурою 37,2 С і більше ; водночас для учнів температурний скринінг не буде обов’язковим але може  проводитись
  • затверджено графік допуску учнів до школи :

 

Час допуску

Категорія учнів

 

7.30.

Учні 1-9 класів, які підвозяться з с.Онитківці

7.40.

Учні 1-9 класів, які підвозяться з с.Онитківці

8.20.

Учні 1-4 класів с.Жахнівка

8.30.

Учні 5-9 класів с.Жахнівка

 

  • визначено  розмежування по коридорах  та  маршрути  для учнів різних категорій :

-        при відсутніх  навчальних заняттях у спортивній залі забезпечити вхід знадвору  через  спортивну залу  до кабінетів початкових класів №1 та №2  та вихід  надвір  для учнів 3-4 класів

-        учням  1-2 та 5-9 класів  користуватись центральним входом і виходом

-        учням 1-4 класів рухатись виключно центральним коридором та не заходити до частини школи, де розміщуються кабінети та коридор для 5-9 класів

-        учням 5-9 класів рухатись виключно  своїм коридором, користуватись центральним входом та не заходити на центральний коридор, окрім відвідування  їдальні та  спортивної зали

-        учням ГПД в окремому приміщенні при вході мити руки з  рідким милом та використовувати паперові рушники

 

·        обмежено проведення масових заходів (нарад, загальношкільних лінійок, зустрічей з гостями, зборів, урочистостей тощо) в закритих приміщеннях.

  • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;
  • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня;
  • під час харчування відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб;
  • працівникам школи спілкуватись із батьками переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку, у період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

 

·        дотримуватись  дистанціювання: 

-        збільшити відстань між партами до 1,5 м

-        використовувати розмітку через 1,5 м на підлозі для організованого руху коридорами 

-        використовувати великі приміщення – зокрема спортивно-актову залу, коридори, адаптовані для потреб навчання

-        за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі,

-        встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів 

-        під час уроків учителям обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.

  • не залучати дітей до прибирання класів та пришкільної території
  • заборонити використання питних  фонтанчиків для організації питного режиму у школі. Кожному учневі мати особисту пляшечку з водою
  • учням  можна використовувати  протягом дня одну одноразову маску (сумарна кількість часу в масці під час  дороги до школи, переміщення по навчальному закладу не  перевищує 3 год )
  • по закінченню уроків учням необхідно швидко залишити внутрішні приміщення школи, очікувати шкільний автобус на свіжому повітрі  , а місцевим учням необхідно  відразу прямувати додому
  • до групи продовженого дня у зв’язку із необхідністю дотримання санітарно-епідеміологічних заходів  зараховувати виключно  тих учнів 1-4 класів , які очкують шкільного автобуса  до 15.00. год
  • необхідно запобігати утворенню скупчень учнів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами , тому закріпити за класами окремі навчальні кабінети для мінімізації пересування учнів у закладі :

 

-        1 клас – кабінет початкових класів №4

-        2 клас - кабінет початкових класів №3

-        3 клас - кабінет початкових класів №2

-        4 клас - кабінет початкових класів №1

-        5 клас – кабінет художньо-естетичних предметів

-        6 клас – кабінет української мови

-        7 клас – кабінет математики

-        8 клас – кабінет географії

-        9 клас – кабінет іноземних мов

  • Визначено  графік дзвінків для різних класів (різний час початку та закінчення занять, перерв для 1-4 та 5-9  класів). Для подачі  дзвінків  у різних категоріях класів використовувати  різні звукові сигнали. На урок в 1-4 класах подається один дзвінок для всіх , на перерву подається  дзвінок вчителем 1-4 класів в  межах кожного класу окремо (залежно від тривалості уроку через 35-40 хв)

 

 

 

 

 

Розклад дзвінків  у 1 – 4 класах

 

Урок

1 клас

Урок 35 хв

 

Тривалість перерви

2-4 класи

Урок 40 хв

Тривалість перерви

1

8.20----8.55

 

15 хв

8.20---9.00

 

10 хв

2

9.10---9.45

 

25 хв

 

9.45. Їдальня

9.10---9.50

 

20 хв

 

9.50. Їдальня

3

10.10---10.45

 

25 хв

10.10---10.50

 

20 хв

4

11.10--11.45

 

15 хв

11.10--11.50

 

10 хв

5

12.00---12.35

 

10 хв

12.00---12.40

 

10 хв

6

ГПД

12.40.—15.00.

 

Розклад  дзвінків  у 5-9 класах

 

5-6 класи

Урок 45 хв

Тривалість перерви

7-8-9 класи

Урок 45 хв

Тривалість перерви

8.30--9.15

 

10 хв

8.30--9.15

 

10 хв

9.25--10.10

 

15 хв

 

10.10.Їдальня

9.25--10.10

 

15 хв

10.25.-11.10

 

15 хв

10.25.-11.10

 

15 хв

 

11.10. Їдальня

11.25--12.10

 

10 хв

11.25--12.10

 

10 хв

12.20--13.05

 

10 хв

12.20--13.05

 

10 хв

13.15--14.00

 

10 хв

13.15--14.00

 

10 хв

14.10--14.55

 

 

14.10--14.55

 

 

 

·       шкільну їдальню для одноразового гарячого харчування  учні різних категорій  відвідуватимуть  окремо :

Графік  харчування

9.40. – 10.10.

Сніданок   для  учнів

 1 класу та  дітей пільгових  категорій

9.50. – 10.10.

Сніданок   для  учнів

 2-4 класів та  дітей пільгових  категорій

10.10. -  10.25.

Сніданок  для   учнів

5-6 класів 

11.10. -  11.25.

Сніданок  для   учнів

7- 8 - 9 класів 

 

 

·       напочатку вересня учителі мають провести діагностику рівня засвоєння учнями матеріалу минулого року та провести коригуюче навчання. Кількість годин для повторення визначається по кожному окремому класі та предмету вчителем

·       запропонувати навчання на екстернаті або дистанційно батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюваннями на цукровий діабет тощо

  • проводити роз’яснння та  інструктажі для працівників школи та здобувачів освіти , батьків школи щодо того, як запобігти зараженню та поширенню конавірусної хвороби, як реагувати на симптоми  коронавірусу, необхідність суворого дотримання протиепідеміологічних заходів, використання та утилізацію ЗІЗ

·       дотримуватись алгоритму дій  на випадок НС, повязаної з випадками коронавірусу у закладі

·       дотримуватись рекомендацій щодо перевезення дітей та працівників школи в шкільному автобусі. Вхід до салону шкільного транспорту здійснюється за наявності захисної маскиреспіратора. Відповідальна супровідна особа здійснює контроль за дотриманням  протиепідеміологічних заходів у шкільному транспорті.

   Група  продовженого дня для учнів 1-4 класів  передбачала  охоплення  навчанням  в  першу  чергу дітей, які  відвозяться  від школи додому   - 22 дитини. Група  працює  неповний  робочий  день у  зв’язку  з   необхідністю відвезення  учнів  зі  школи  додому  о  15.00. год.

 

Вид  занять

Години

Прогулянка, ігри  на  свіжому  повітрі

12.00------------12.45

Підготовка  до  виконання  домашнього  завдання

12.45----------12.55

Виконання  домашнього  завдання

12.55--------13.40

Виховні  заходи (бесіди, читання, обговорення  казок, малювання)

13.45--------14.00

Виконання  домашнього  завдання

14.05--------15.00

         

      Навчальні заняття було організовано за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 27 грудня, ІІ семестр – з 13 січня до 29  травня.   Канікули   було  проведено  в такі терміни: осінні з 15 жовтня  до 30 жовтня, зимові з 25 грудня  до 12 січня, весняні з 21  березня  до  29  березня.

 

На виконання  листа Міністерства освіти і науки України від 27.04.2021 року № 1/9-218 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2020-2021 навчального року», листа відділу ОКМСТ від 05.05.2021 р. № 350, наказу по школі від 13.05.2021 р. № 23  навчальний рік закінчився  без проведення державної підсумкової атестації випускників початкової  та основної школи.

У звязку із запровадженням і продовженням в Україні карантину  педагогічні працівники переводились на дистанційну роботу , а учні на дистанційне навчання . Рішенням педагогічної ради від 13.05.2021 р. (протокол № 9) навчальний рік завершили 08.06., вручення документів відбувається 11.06. , урочистості провели у формі параду учнів, ігор, квестів, розваг на свіжому повітрі  без масового скупчення людей і традиційних лінійок.

    

1.    Матеріально-технічна база навчального закладу

 

         Школа  має необхідну кількість будівель, приміщень та обладнання для організації освітнього процесу. Школу розташовано в  типовому  приміщенні. Будівлі навчального закладу підтримуються в належному технічному   і  санітарно-гігієнічному  стані.

        Школа опалюється   власною котельнею, яка працює на   твердому  паливі . Потребує заміни димовідвідні труби і повороти до них від котлів, підключення хімочистки води у котельні, насос на закачування води, ремонт електрощитової , ремонт насоса на  цілодобове перекачування  води по опалювальній системі.

     З метою ліквідації порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки  ЦОЗУ проведено ремонт і заміну розподільчих коробок, розеток, вимикачів  в  електро-освітлювальній системі. Працівниками школи придбано ще 2 порошкових вогнегасники.

     Завдяки спонсорській допомозі СТОВ «Жахнівка» (Бейхана Тургая) утеплено у кабінеті початкових класів № 1 (Величко Н.М.), кабінеті початкових класів № 4 (Колібабчук А.Г.) , пізніше і в кабінеті початкових класів № 3 (Дзіканова О.В.)  150 м.кв.  підлоги спеціальними плитами. Замінено 2м труби в опалювальній системі кабінету початкових класів № 2 (Мороз О.М.). Обладнано кабінет художньо-естетичних предметів для 5 класу, переміщено учительську кімнату. Переоблаштовано  службову вчительську квартиру під приміщення ГПД.

       Дерев’яні  вікна  у коридорі  школи (10 вікон) не  несуть  ізолюючої  і  теплозбережувальної  функції  і  терміново потребують  заміни  на  сучасні  металопластикові  конструкції.

       Спортивна зала та спортивний майданчик  були побілені, пофарбовані, викошені і впорядковані, надійно закріплені , готові до функціонування  в осінньо-зимовий та весняно-літній період.

        Протягом  року  здійснюється   своєчасна  виплата  заробітної  плати, надбавок, доплат  педагогам. Здійснюється  нарахування  авансу, у 2020 р. педпрацівникам  виплачено  щорічну винагороду. Під час карантину та дистанційної роботи педагогічним працівникам здійснювалась оплата праці у розмірі 100 %. Проте для працівників обслуговуючого персоналу недостатнє фінансування  заробітної плати, зоразу на контролі фонд оплати праці. Затверджено нові штатні розписи, які дозволять з 01.09. ввести у штат 0,25 ставки медсестри, сторожа. Сезонні кочегари приймаються на роботу на період опалювального сезону, були  звільнені  15  квітня 2021 р.

      

     Вчасно  фінансується  енергоспоживання установи. У рамках соціальної програми у старостинському Жахнівському окрузі безкоштовно підключено освітній заклад до  Інтернет-мережі Кюнет, укладено договір про щомісячну оплату інтернетпослуг ЦОЗУ   в розмірі 100 грн. Вперше було надано  педколективу  для ведення шкільної документації офісний папір. За   бюджетні  кошти  придбано дезинфікуючі засоби   в повній мірі для обробки рук працівниками школи та обробки робочих поверхонь. Проте, прибиральний  інвентар, спецодяг  і  господарчий інвентар прибиральниць, кухаря і кочегарів, бензин і мастила для порізки дров і скошування бурянів, під час карантину маски, рукавички купуються за власний кошт. Члени Жахнівської профспілкової первинної організації  отримали від районної профспілки безкоштовні медичні респіратори кожному працівнику.

     Класні   кімнати  і  кабінети  облаштовані  відповідно   до  Положення  про  навчальні  кабінети, укомплектовані  меблями, дидактичними, методичними  стендами, добре  освітлені, мають  ТЗН. 

     Територія знаходиться у належному стані. Приміщення  естетично оформлені у єдиному стилі, зі смаком.

      Культурно  благоустроєне  шкільне  подвіря, від  кожного  класу встановлено  декоративні  композиції  і   розбито  квітники. Власними силами  вивозяться  тверді  побутові  відходи. Територія школи потребує багаторазового викошування бурянів, тому необхідним є придбання потужної бензокоси.

       На шкільному сайті ведеться інформування  про використання  батьківських коштів та надання благодійної допомоги школі від громадськості, прозорість фінансування, таблиця видатків на освіту і т.д.

        Жахнівська сільська рада  виділила кошти на організацію гарячого харчування  учнів 1-9 класів протягом  усього навчального року у розмірі 12 грн щоденно на кожного учня. З 2021 р. безкоштовно харчуються учні 1-4 класів та діти пільгових категорій з 5-9 класів. ЦОЗУ розроблено механізм організації гарячого харчування дітей за батьківські кошти. Таким чином, учні за перераховані батьками кошти можуть теж харчуватись по тому ж Перспективному меню, з тих же продуктів Постачальника на суму 12 грн щоденно.

       Необхідним  є  поповнення  школи  компютерною  технікою, ноутбуками, проектором , обладнання кабінетів початкових класів в умовах НУШ для  підвищення  ефективності  навчального  процесу. На засадах 10 % співфінансування  Жахнівська сільська рада виділила кошти для забезпечення необхідного обладнання  і засобів навчання у 1 класі в умовах НУШ у 2020-2021 н.р.

             Учні 1 класу НУШ забезпечені  індивідуальними учнівськими меблями, сучасною дошкою, дидактичними матеріалами за рахунок державного фінансування. У кабінет отримано оргтехніку : ноутбук, флешку, підсилювачі звуку, плазмовий екран з  комплектуючим обладнанням, багатофункціональний пристрій (принтер, ксерокс, сканер), ламінатор з плівкою. Як і в попередньому році, у 1 класі НУШ , де навчається 8 учнів, на допомогу прийшли батьки першокласників, які придбали все для поточного ремонту та оформлення освітніх осередків – зон. Вони зробили поточний ремонт у класній кімнаті, принесли індивідуальні бокси, настільні ігри, художні книги. Оформлено осередки навчання, відпочинку, творчості, дослідження.

     Цьогоріч значно  збільшено перелік засобів навчання для 1 класу.

 

 

 

      

2.    Кадрове забезпечення навчального закладу

Дані  про кількісний склад працівників

 

Усього педагогічних працівників

16

З них:

 

·        учителів

14

·        практичних психологів

 

·        педагогів-організаторів

0,5

·        керівників гуртків

1

·        вихователь ГПД

0,5

Перебувають у відпустці по догляду за дитиною

2

Усього обслуговувального персоналу

4

Сезонних кочегарів

4

Усього працівників

24

З них працює за сумісництвом

1

 

Примітка : у складі педколективу  працює 16 педагогів, у тому числі  2 учителі (Ковальова Н.С., Шпак У.В.) перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку 3-х років.

Дані  про якісний склад педагогічного коллективу

 

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання

молодший спеціаліст

бакалавр

спеціаліст

магістр

спеціаліст

спеціаліст другої категорії

спеціаліст першої категорії

спеціаліст вищої категорії

старший учитель

учитель-методист

вихователь-методист

практичний психолог — методист

педагог-організатор — методист

Кількість педагогічних працівників

 

 

16

 

3

2

8

3

 

 

 

 

 

Дані  про вік членів педагогічного коллективу

 

 

Вік педагогічних працівників

до 30 років

31–40 років

41–50 років

51–55 років

Більше 55 років

Кількість педагогічних працівників

1

6

5

2

2

Дані про педагогічний стаж працівників

 

 

Педагогічний стаж працівників

до 3 років

понад 3 роки

понад 10 років

понад 20 років

понад 30 років

понад 40 років

понад 50 років

Кількість педагогічних працівників

 

5

3

4

4

 

 

 

      У  2020-2021 навчального року  є  вакансія  0,5 ставки заступника директора з навчально-виховної роботи.

      З метою забезпечення потреб педагогічних працівників  у курсовому підвищенні кваліфікації, враховуючи замовлення  на  підвищення кваліфікації  педагогічних кадрів у  2020 і 2021  році шляхом курсів, погоджено план – графік підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації у 2020 і 2021 році  лише дистанційне. Педагогічні працівники  опрацьовують листи КВНЗ «ВАНО», в академії  запроваджений гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників й внесено зміни до організації освітнього процесу із використанням дистанційних технологій навчання згідно затвердженого плану-графіку . Інформації щодо організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників (запланована в графіку очна форма навчання) за уніфікованою індивідуальною програмою навчання із використанням дистанційних технологій та очно-дистанційною формою навчання розміщені на сайті КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Забезпечено направлення на підвищення кваліфікації педагогічних працівників без оплати , їх своєчасну електронну реєстрацію, навчання у реальному часі.  

        Керівник навчального закладу,  директор  школи  – Сковира Тамара Іванівна, освіта вища (ВДПУ ім .М.М.Коцюбинського 1999 р.), стаж педагогічної роботи – 30 років, стаж роботи на посаді директора –  майже 21 рік. Підвищення  кваліфікації директора школи пройшла у 2020 р., проатестована  як директор школи у 2019 р. з результатом «відповідає займаній посаді», уклала договір про роботу до 2026 року.

3.    Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі

         У звязку із скороченням  посади шкільної медичної сестри  медичний супровід  здобувачів освіти здійснюють їх сімейні лікарі. Під час загрози поширення  коронавірусної хвороби, інфекційних захворювань  проводилась  їх профілактика : огляд учнів у школі, перевірка на педикульоз, вимірювалась температура, вилучались  діти із хворобливими респіраторними симптомами.

      Щоденно працівниками обслуговуючого персоналу  використовувались дезинфікуючі засоби, проводилось вологе прибирання,дотримувався графік провітрювання. Директором школи, класними керівниками, учителями  основ здоровя відповідно до сезону та  актуальності проблем проводилась просвітницька робота щодо попередження  поширення інфекційних захворювань, у тому числі викликаних коронавірусом . На видних загальнодоступних місцях розміщені наочні матеріали і плакати, як правильно мити руки, як запобігти захворюванню, як уберегтись від сказу, які необхідні щеплення, чим загрожує кір і дифтерія, як попередити туберкульоз і т.д.

        Практичні навчання,  демонстрація медичних, народних, природних, санітарно-гігієнічних засобів  доповнювали  тематичні  заходи : тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень знань з основ БЖД, тиждень ОП,  тиждень  боротьби  з  туберкульозом, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Всесвітній день здоров’я, тощо.

      На  уроках фізкультури систематично здійснювався медико-педагогічний   контроль з боку учителя фізкультури та відвідувачів уроку. На різних етапах  уроків фізкультури  учителем фізкультури у 1-9 класах проводились вимірювання  ЧСС, контролювався  рівень  навантаженості учнів.

      Систематично велась робота  по контролю харчоблоку згідно вимог ХАССР, робота  членів бракиражної комісії, кухаря щодо контролю за дотриманням  санітарно-гігієнічних вимог у їдальні під час прийому  продуктів харчування  від  постачальника, закладки і  приготування, зберігання  продуктів, дотримання  норм харчування  учнів 1-4 та 5-9 класів.

     Регулярно знаходилось на контролі  дирекції школи  питання   дотримання  санітарно-гігієнічних вимог  у  внутрішкільних вбиральнях для хлопчиків і дівчаток, використання  чистячих, миючих та дезинфікуючих засобів, виконання  графіка прибирань. вологого прибирання.

      Протягом березня 2020 р.  учні пройшли у присутності батьків  поглиблений медичний огляд, оформлено довідки, їх висновками керувались протягом 2020-2021 н.р.

      Класні  керівники, вчитель фізичної культури Сковира Ю.І.  та  педколектив  враховує медичні  висновки  при  організації  освітнього   процесу та залученні  дітей  до  різних  видів  діяльності  та  в  позаурочній роботі. Призначено  відповідальним  за  організацію  роботи  під  час  занять  фізичною  культурою  з  дітьми, що  належать  за  станом  здоров’я  до  спеціальної  та  підготовчої  медичної  групи,  вчителя фізичної  культури   Сковиру   Ю.І. , заняття  з  фізичної  культури  з ними проводились спільно  з  іншими  групами, такі учні присутні на уроці у спортивній формі , є помічниками учителя.       

     Організовано чергування учителів у їдальні, які контролюють  дотримання правил учнями під час споживання їжі , контролюють миття рук  учнями перед  входом у їдальню. Класні керівники у рамках співпраці  з батьківським комітетом забезпечили  учнів кожного класу рідким милом та паперовими рушниками.

         Під час  прийому їжі учнями школи кухар Сидорук О.В. знаходиться у столовій залі, вивчаючи смаки і відгуки дітей. Учні задоволені запропонованими стравами та їх елементами, готову продукцію споживають повністю.

         З метою організації безпечного харчуванню дітей  під час прийняття продуктів перевіряється стан привезених продуктів, наявність супроводжуючих документів (сертифікатів) , маркування на продуктах, санітарний стан транспортного засобу. Обмежено доступ до приміщення їдальні вивіскою «Стороннім вхід заборонено». Ведеться журнал бракиражу сирої продукції, де записується якість прийнятих продуктів.

       Під час приготування страв кухар керується  схемами приготування перших, других та третіх страв, які вивішені  на кухні на видному  місці.

       Щоденно проводиться огляд кухаря (фіксується у відповідних журналах) на наявність гнійничкових захворювань шкіри та ГРВ. Контролюється санітарний стан харчоблоку, який фіксується у відповідному журналі.

        Для   утилізації харчових відходів  є окрема каструля 6 л , у якій збираються харчові відходи, перекип’ячуються та викидаються  до сміттєзбірника.

      Відповідно до Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” та з метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, на виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2012 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 429 від 17.10.2015, з метою розробки та впровадження  у школі  процедур для підтримання гігієни у всьому харчовому ланцюгу, які необхідні для виробництва та постачання безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також правила поводження з харчовими продуктами  організовано й призначено постійно діючу групу по розробці та впровадженню системи НАССР  у школі.

 

    Розпочато забезпечення  надійного  й достовірного  функціонування системи НАССР ,ведеться  робота щодо введення відповідних форм документації, які підтверджують функціонування системи НАССР.

     Інспекцією Держпродспоживслужби проведено перевірку  стану шкільної їдальні, її матеріально-технічного забезпечення. Рекомендовано поповнити і поновити кухонний інвентар, посуд та придбати сучасне кухонне обладнання.

       Під час карантину  проведено дератизаційні заходи у шкільній їдальні згідно укладеної угоди із   Держпродспоживслужбою.   

4.    Навчально-виховна робота у навчальному закладі

        Аналіз підсумків навчального року показав, що педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності виконав свої завдання та вимоги Державних стандартів початкової освіти і базової освіти.   

     Педагогічні ради школи  аналізують і удосконалюють професійну майстерність педагогів . У жовтні на педраді № 2 обговорено питання «Підвищення якості знань, розвиток стійкого  інтересу до пізнання, бажання і вміння самостійно вчитися. Створення оптимальних умов для реалізації потенційних можливостей  учнів в умовах дистанційного навчання» . У січні на педраді № 7  слухалось «Дотримання  умов безпечного освітнього середовища в умовах пандемії коронавірусу». На засіданнях педрад педколективом щоразу приймалось рішення про формат освітнього процесу, зважаючи епідеміологічну ситуацію в громаді.

     У визначені терміни пройшла процедура  атестації. У 2021 р. проатестовані на відповідність раніше присвоєним кваліфікаційним категоріям учителі Аркушенко Ю.І., Дзіканова О.В., Колібабчук А.Г., Безуглий В.В.

       Діяльність методичної ради та інших методичних підрозділів  фіксується щорічними наказами.

   В структурі методичної роботи діють методичні об’єднання :

·       вчителів початкових класів (кер.Величко Н.М.);

·       вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін (кер. Титко Г.І.);

·       вчителів природничо-математичних дисциплін (кер. Сковира Ю.І.);

·       з  питань  туристсько-краєзнавчої   роботи  (кер.Безуглий В.В.);

·       класних керівників (кер.Красівська О.В.)

Робота  методичних  обєднань  чітко спланована, ведеться відповідно до Положення про шкільне методичне об’єднання вчителів-предметників та зберігається в методичному куточку  школи.

На засіданнях   ШМО розглядаються важливі питання освітнього процесу:  створення безпечного освітнього середовища, адаптація учнів 1 і 5 класів до навчання, форми і технології дистанційного навчання, опрацювання нормативних документів , робота з обдарованими дітьми, підсумки  участі  учнів  у  районних  творчих конкурсах і предметних  олімпіадах .

  В 1-3 класах  НУШ  облаштовані освітні осередки, ігрові куточки, в яких діти мають змогу ефективно навчатися та змістовно проводити своє дозвілля на  перервах. Активно працює ГПД . Учителями початкових класів забезпечується відповідний рівень навчальних досягнень згідно з вимогами  освітніх програм. Робота бібліотеки школи проводиться згідно з планом і направлена на задоволення читацьких потреб, виховання культури читання учнів, на вдосконалення бібліотечно-інформаційного, культурно-просвітницького забезпечення  освітнього процесу.  Бібліотекар школи  Бобик М.М.  проводить роботу щодо залучення учнів до читання художньої літератури, періодичних видань. Регулярно оформлялися книжкові полиці до ювілеїв письменників, народних свят, знаменних дат. Забезпеченість підручниками становить 80 %. Бракує підручників  у   6 -7  класі . Зроблено замовлення підручників для 4 і 8 класів.

       У школі проводиться робота щодо поповнення бібліотеки підручниками, художньою та методичною літературою.  Розподіл та використання підручників проводиться пропорційно до кількості учнів у класах. Всі підручники, які використовуються, мають гриф МОН, застарілі підручники використовуються за потребою. Навчальні книги, які вийшли з використання та застарілі за змістом, списуються. На початку червня проведено аналіз наявного бібліотечного фонду підручників  відповідно до фактичної кількості учнів на 2021-2022 н.р.

       Учні   1-2-3  класу  НУШ мають  формувальне оцінювання  .

       Щотижня  директор  школи  Т.І.Сковира  особисто у загальношкільній вайбергрупі «Пізнайко» проводить дистанційну онлайн робочу  загальношкільну лінійку, інформує учнів, аналізує стан освітнього  процесу, позакласної роботи,  підводить підсумки  діяльності школи  за  кожен  тиждень, знайомить  з  планами  на  наступний  тиждень.

      Щотижня  в понеділок у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи»  відбувається онлайн дистанційна  виробнича  нарада  , де  вирішуються організаційні, термінові, актуальні  питання  і  формуються  плани  на  тиждень. Нарада з обслуговуючим персоналом відбувається дистанційно у вайбергрупі «Техпрацівники школи».

           По  наслідках  наради  директорів ЗЗСО  району  у  школі  відразу  відбувається  дистанційна шкільна виробнича  нарада, де  колектив  інформується  про  питання  , які  обговорювались  у відділу  ОКМСТ.

          Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 08 серпня 2020 року № 160 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року», додатку 1 до неї та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 707-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області» 25 жовтня 2020 року на території Жахнівської  сільської  та Тиврівської селищної рад відбулися вибори, в результаті яких Жахнівська сільська рада увійшла до складу  Тиврівської територіальної громади.

         У 2021 році відповідно до  рішень 4 сесії 8 скликання Тиврівської селищної ради від 16 січня 2021 року № 57 «Про реорганізацію закладів освіти», № 58 «Про створення Філій Опорного закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Тиврів Тиврівської селищної ради» загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів с. Жахнівка Тиврівський район Вінницької області припинила свою діяльність як самостійна юридична особа публічного права.

 

5.    Робота  навчального закладу  під час  карантину .

Дистанційне  навчання .

На виконання  нормативно-правових документів  МОНУ, Департаменту з гуманітарних питань, відділу ОКМСТ Тиврівської  селищної ради з початку карантину по школі систематично видавались  накази про роботу в умовах карантину, особливості роботу в умовах червоної зони, про дистанційну роботу , на педрадах розглядались питання : вибір форм дистанційного навчання і його технологій, засобів дистанційного навчання, перелік предметів , формат комунікацій між працівниками, учнями, батьками, ведення документації, облік навчальних досягнень, психологічний супровід здобувачів освіти, просвітницьку роботу щодо попередження поширення  інфекційних захворювань , контроль за дотриманням прав дітей в умовах карантину.

        На вхіднику школи розміщено оголошення про запровадження карантину у школі. Доводиться до відома відвідувачів, що на час карантину  діє заборона на відвідування закладу освіти здобувачами освіти, на  проведення масових заходів, тощо. Попереджається, що працівникам школи можна заходити і працювати в установі лише в масках, рукавичках, дотримуватися дистанції 1-2 метри. Працівники обслуговуючого персоналу працюють над санітарним прибиранням приміщень, благоустроєм пришкільної території, несуть чергування у школі за відсутності інших працівників. Для оперативного керівництва техпрацівниками створено   вайбергрупу «Технічні працівники».

        З числа  69 учнів 1-9 класів  школи  усі учні були  охоплені дистанційною формою навчання. Учителі школи  працюють за  індивідуальними планами дистанційної роботи, затвердженими директором школи і розміщеними на шкільному сайті. Індивідуальні плани учителів складаються відповідно календарно-тематичному плануванню з предметів.  Для цього  учителі 1-4 класів сформували вайбергрупи кожного класу, куди розміщують щоденні завдання згідно розкладу. У 5-9 класах класні керівники сформували вайбергрупи кожного класу, куди предметники скидають завдання згідно розкладу .

        Учителі навчальних предметів щоденно звітують  усно в телефонному режимі та письмово у створеній шкільній  вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи» про організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання та дитячого дозвілля. Під час таких бесід здійснювався аналіз проведених уроків, вибору форм передачі завдань, кількісного охоплення  інтернет і телефонним звязком, зворотнього звязку, можливості перевірити учнівські роботи, обліку навчальних досягнень, використання освітніх платформ, наявності в учнів і батьків можливих засобів і технологій, стану  фізичного і психологічного здоровя дітей , їх місцеперебування за відсутності дорослих, дотримання протиепідеміологічних заходів сімєю.

     Вихователь ГПД , бібліотекар Бобик М.М. , педагог-організатор Мороз О.М. у вайбер-групі  "Пізнайко  Школярик", до якої приєднались вчителі, батьки та  учні 1-9 класів, виставляють  повчально-виховні, пізнавальні, прикладні, спортивні, художні, творчі, літературні, валеологічні, музичні завдання, ігри, розваги, руханки, відеоролики для активного відпочинку і дозвілля дітей.

      Під час дистанційного навчання  учні мають можливість переглядати відеоуроки, презентації, виконувати онлайн тести. Учителі щоденно здійснюють консультації з учнями і батьками з питань дистанційного навчання в телефонному режимі, надсилають домашні завдання в групи за розкладом, здійснюють пошук цікавих, актуальних онлайн матеріалів для учнів. Виконані роботи, надіслані учнями у групи чи особисті повідомлення, голосові чи відеоповідомлення щоденно перевіряються, даються коментарі до кожної роботи, надсилають їх в особисті повідомлення, виставляють оцінки в особистий  «Журнал успішності учнів під час карантину». У вайбергрупах класів обговорюють важливі питання  здоров’я учнів і  необхідність організації навчання, забезпечення учнів технічними засобами, обовязковий зворотній зв'язок. Батьки мають  можливість ознайомитися з різними просвітницькими матеріалами про коронавірус, надсилаються усі можливі матеріали про епідеміологічну ситуацію в Україні, актуальні поради психолога. Діти активно виконують домашні завдання, фото виконаних робіт надсилають учителям на перевірку. Педагоги ведуть облік  надісланих завдань, якщо учень не надсилає роботи, телефонують до батьків чи учня, з’ясовують причину. Не залишається поза увагою виховна робота. У групі  вітають  з Днем  народження, зі святами, нагадуючи звичаї та традиції рідного краю, дотримуються Календара памятних і знаменних дат, обговорюють сучасні події в світі та Україні, залучаються до флешмобів та челленджів. Учителі надсилають повідомлення для ознайомлення  батьків та учнів з онлайн уроками для здійснення дистанційного навчання. Проводять індивідуальні розмови з батьками щодо допомоги дітям у навчанні, проведення вільного часу, улюблені заняття дітей,   вибір зручних форм дистанційного навчання .

     Учителі опрацювали інструкції  та рекомендації  МОНУ, УОМС, дирекції школи щодо здійснення дистанційного навчання. Використовують платформи дистанційного навчання: «Всеосвіта», «На урок», «Освіторія», Меет, Ютюб канал. Щоденно здійснюють консультації з учнями і батьками з питань дистанційного навчання в телефонному режимі, надсилаю домашні завдання в групи за розкладом, здійснюю пошук цікавих, актуальних онлайн матеріалів для учнів. Проводяться телефонні конференції з учнями, індивідуальні  телефонні розмови для пояснення навчальних тем.  Батьки активно долучаються до здійснення дистанційного навчання. 

      Кожним педагогом створено особисту папку  «Карантин», де зберігаються  індивідуальний план, відеоматеріали, фото учнівських робіт. Педколектив  у власних домашніх «Класних журналах» веде  облік  навчальних досягнень учнів щоденно, накопичує поточні та тематичні оцінки, доводить до відома учня індивідуально у особистих сторінках.

     Не залишилась поза увагою фізкультурно-спортивна діяльність з учнями школи. Враховуючи  сільські умови проживання учнів  і  можливість займатись руховою активністю на приватному подвір’ї, підбираються рухливі ігри. У початкових класах  акцентується увага на загальнорозвиваючих вправах, даються  посильні завдання , які можна виконувати без допомоги батьків при наявному домашньому інвентарі та ігровому обладнанні. Дітям рекомендовано займатись стройовими вправами, бігом, рухливими іграми, які згуртовують сімю. Даються творчі завдання – займатися домашнім чирлідінгом, оздоровчими вправами, вести здоровий спосіб життя. Якщо  вдома є багато членів сімї, то пропонуються командні заняття, можна влаштовувати міні спортивні змагання, естафети. Учнів учитель фізкультури зобов’язує виконувати комплекс вправ ранкової гімнастики, ходьбу. Разом з тим для учнів підбираються і диференційовано розсилаються у вайбергрупи класів інтеренетпропозиції: спортивні ігри, розваги, зарядка, музичні руханки, гра в шашки, фітнесролики, відеотренування. Багато спортивного матеріалу використовуєтьсяз Ютубканалу, «ДжуніорЗ», «Діджитал фізкультура».

Педагог організатор  Мороз О.М. активно долучилася до вайбергрупи «Педагоги-організатори» району для створення найоптимальніших умов дозвілля учнів і організації учнівського врядування  під час карантину. Має свій індивідуальний план роботи під час карантину і співпрацює з класними керівниками та учнівською радою школи. Активно висвітлює дистанційну роботу учнівського колективу на сторінках Фейсбуку.

       Усі дописи, виступи і повідомлення  доступні і прозорі для усіх членів групи. Класні керівники у такому режимі практикують години спілкування з класом, при чому  на них присутні і батьки (онлайн батьківські збори), інструктажі з БЖД, профілактичні бесіди та просвітницька робота з попередження поширення інфекційних захворювань, дитячого травматизму.        

     Усі учні повідомлені про роботу Всеукраїнської школи онлайн.   

     Щопонеділка у педколективі у вайбергрупі  проводиться  організаційна виробнича нарада, спрямовується діяльність колективу школи, ставляться конкретні завдання, ведеться пошук шляхів удосконалення дистанційного навчання. Звіти учителів узагальнюються і напрвляються до відділу ОКМСТ. Описи та  фотоматеріали  усіх дистанційних виховних заходів надсилаються щопонеділка методисту Панченко О.О. Куратор школи Коваль Л.Ф. систематично надає методичну допомогу, веде розяснювальну роботу щодо використання технологій дистанційного навчання, аналізує діяльність педколективу.

     Вхідні нормативно-правові документи своєчасно доводяться педагогам до відома у групі або індивідуально учителям з їх предметів.

          Щоденно  у групі класів  класні керівники і педагоги-предметники  дбають про доброзичливий психологічний мікроклімат, запобігають перевантаженню учителів та учнів, надсилають приємні ранкові привітання та підбадьоруючі листівки.

     У педколективі опрацьовано методичний посібник МОНУ з дистанційного навчання та обговорено нові професійні стандарти учителя.

     Взято до уваги тематику, графік роботи КВНЗ «ВАНО» з дистанційного підвищення кваліфікації. Учителі  відвідують онлайн вебінари, семінари, реєструються на навчання  і підвищення кваліфікації у реальному часі, постійно займаються самоосвітою.

        Класні керівники провели  дистанційні батьківські збори – телефонні конференції , розглядали з батьками такі питання:

1. Необхідність здійснення дистанційного навчання. Навчання у Всеукраїнській школі онлайн.

 2. Вдячність батькам та учням за активну участь у здійсненні дистанційного навчання.

3. Продовження карантину. Дотримання карантинних заходів.

4. Забезпечення  дітей інтернет – ресурсами, здійснення зворотнього зв’язку.

5. Підсумки навчальної діяльності учнів, форми оцінювання їх успішності.

6. Участь в позаурочних заходах.

7. Завершення навчального року і підсумкове оцінювання за ІІ семестр і н.рік..

      

     Напередодні тривалих  вихідних та святкових днів  систематично проводились з учнями та батьками інструктажі з БЖД,  попередження дитячого травматизму, правила поведінки на водоймах, правила пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, дотримання карантинних заходів, передавались інформаційні матеріали про COVID – 19.

         Проведена робота по впорядкуванню шкільного сайту, сайт наповнюється своєчасно новинами про шкільні заходи. Назви розділів згідно ст.30 Закону «Про освіту» відповідають переліку обласної презентації про сайти.

        Обрано новий формат проведення онлайнсвята Останнього дзвоника 08.06, участь кожного класного колективу у святі (парад – привітання класних колективів, пісні і сценки   про школу на свіжому повітрі, вшанування учнів і учителів – призерів районних конкурсів, висвітлення здобутків і перемог  навчального року, онлайн нагородження  переможців і призерів , занесення на шкільну Дошку пошани, тощо.)

           Після виставлення оцінок та педради 07.06. заповнювали свідоцтва навчальних досягнень у 1-3 класах, табелі у 3-8 класах, додатки до свідоцтв про базову середню освіту випускникам 9-го класу. Проаналізовано рівні навчальних досягнень  учнів для звітування.  Вручено  Похвальні листи за високий рівень навчальних досягнень 4 відмінникам, якісний показник становить 60 %.

       У травні створено вайбергрупу  «Майбутні першокласники 21», до складу якої ввійшли батьки першокласників, учитель початкових класів Величко Н.М.. – вчитель 1 класу , директор школи. Із  5-и прогнозованих першокласників усі ітимуть до 1 класу . Рішенням педради від 07.06.2021 р. (протокол № 10), за письмовою заявою-згодою Круглікової Д.Ю. учня 1 класу Круглікова М. залишено на повторний курс навчання у 1 класі. Отже, першокласників у 2020-2021 навчальному році  буде 6. Батьки зібрались на батьківські збори 21.05.2021 р., надали усі необхідні документи, наказом від 21.05.21 р. №25 зараховано до 1 класу.

       Педагогічні працівники здійснили семестрове і річне оцінювання навчальних досягнень учнів 1-9 класів станом на 07.06.2021 р. Кожен особисто  прозвітував  письмово у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської ЗОШ» з педради (протокол №10 від 07.06.2021 р.) з  питань : виконання програм, проведення підсумкового оцінювання, нагородження Похвальним листом відмінників,  кількість учнів по рівнях успішності, заповнення шкільної документації, оформлення свідоцтв навчальних досягнень і табелів успішності, проведення заходів з бжд на літні канікули.

     Звіт про рівень успішності і якісний показник надіслано 08.06.2021 р. на електронну пошту відділу ОКМСТ Коваль Л.Ф. Усі учні, окрім Круглікова М., переведені до наступних класів (наказ по школі від  07.06.2021 р. № 27, від  07.06.2021 р. № 28. Наказом по школі від 07.06.201 р. № 30 випущено випускників зі школи у звязку із завершенням навчання та видано свідоцтво про базову середню освіту загального зразка. Учням 4-8 класів видано оформлені оригінали табелів успішності .                 Під час карантину  та дистанційного навчання   виховна робота класних керівників та педагогічного колективу вцілому не переривалась, щотижня надсилався звіт до відділу ОКМСТ. Педагог-організатор Мороз О.М. та шкільний  бібліотекар  Бобик М.М.  планували та проводили  масові виховні заходи  у школі та  організували  шкільний колектив навколо районних  заходів. У своїй роботі керувались Календарем памятних дат і подій 2020 і 2021 р.

       На завершення навчального року дистанційно висвітлено свято до Дня захисту дітей,  подяки першокласників  Букварику  та випуск учнів 4 класу з початкової школи у  загальношкільній  вайбергрупі  «Пізнайко Школярик», Школа має талант, Шкільний олімп, Останній дзвінок. Відмінникам було вручено учнівські стипендії від мецената школярів Мачая Л.С., староста старостинського округу Мачай О.Л. подарувала випускникам державний прапор.

       Тримали на контролі профілактикою булінгу серед учнівської молоді, протидію домашньому насильству, педагогічний супровід сімей з ознаками  складних сімейних обставин. Проводились бесіди і години спілкування у 1-9 класах , батьківські  збори , тренінги зі старшокласниками ,дистанційні батьківські консультації , перегляд онлайн відео роликів і презентацій,  пам'яток мільтфільмів, публікацій, листівок з метою виховання дружби, згуртованості, поваги  та  попередження насильства, агресивної поведінки і цькування.

       У школі  діє  гурток  «Початкове технічне моделювання», який охоплює 15 учнів початкових класів. Протягом карантину учні були охоплені дистанційно заняттями у формі : відео майстеркласи, презентації, відеоролики, голосові інструкції і т.д.

       Питання виховної роботи директор школи тримає на особистому контролі,         учнями школи   під керівництвом педагогів взято активну участь  в   районних творчих і предметних  конкурсах, дистанційних акціях , виставках та   змаганнях, челенджах, фотоестафетах, творчих дистанційних марафонах  та  отримано районні відзнаки.

 

 

6.    Управлінська діяльність у закладі  освіти

 

        Узагальнено стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із навчальних  предметів вкінці кожного семестру у школі  підсумковими  наказами  по  школі та подано їх до відділу ОКМСТ.

      З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, у  школі протягом  жовтня – грудня 2020 р.  проведено   І  етап  предметних  олімпіад  із      навчальних предметів    та предметні  конкурси : з української мови та літератури, англійської мови,  правознавства, історії, математики, біології, географії, фізики, хімії,   інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання (технології),  російської мови та літератури .

         Дотримуючись протиепідемічних заходів  в умовах карантину шкільні предметні олімпіади проводились як очно так і дистанційно.

         При  проведенні шкільних олімпіад педколектив дотримувався  традиційних вимог: проведення олімпіад з різних предметів не одночасне,  завдання I етапу  для учасників олімпіад і конкурсів з навчальних предметів готували  учителі навчальних  предметів у погодженні з ШМО  та  керівником  закладу освіти, звіти про проведення олімпіад з навчальних предметів та заявки на участь команди у наступному ІІ етапі надсилались щотижня до районного оргкомітету  та  висвітлювались на сайті «МайОлімп».

  Роботи перевірялися та оцінювалися оргкомітетом та журі I  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у складі:

 

    Голова журі – директор школи Сковира Т.І.

Заступник голови  - Титко  Г.І.

Члени журі – керівники ШМО Величко Н.М., Сковира Ю.І., Титко Г.І.

         Графік  проведення   шкільних  предметних  олімпіад   в основному дотримано. У звязку із перенесенням осінніх канікул, дистанційним навчанням кожен учитель вишукав можливість очного чи дистанційного проведення.

      Учителями  оформлено  протоколи та звіти  про проведення шкільних предметних олімпіад  із  зазначенням  кількості  учасників, датою  проведення, формою проведення, переліком   завдань, переможцями, заявки на участь у ІІ етапі, завдання шкільних олімпіад та роботи учнів.

         Так, 12.10.2020 р. у  очному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з географії  (учитель Красівська О.В.) взяли участь 2 учнів  7-8 класу , ІІІ -Башта В. Звіт подано до УОМС , заявка на участь у ІІ  етапі  не подавалась через відсутність переможця.

        13.10.2020 р. у  очному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з біології  (учитель Красівська О.В.) взяли участь 3 учнів  8 класу, ІІ -Башта В. Звіт подано до УОМС та заявку на участь у ІІ  етапі .

        20.10.2020 р. у очному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з української мови  (учитель Титко Г.І.) взяли участь 4 учні із 7-8 класів. І- Башта В. і Швидюк К.,  ІІ – Штейник К., ІІІ – Білозуб А. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Башта В., Швидюк К).

       21.10.2020 р. у  очному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з хімії  (учитель Красівська О.В.) взяли участь 3 учнів  7-8 класу, І  - Швидюк К., ІІ – Штейник К., ІІІ -Башта В. Звіт подано до УОМС та заявку на участь у ІІ  етапі .

       22.10.2020 р. у  дистанційному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з російської мови  (учитель Аркушенко Ю.І.) взяли участь 3 учні із 7-9  класів.       ІІ місце – Штейник К., ІІІ - Башта В., Голюк О. Звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.     

      29.10.2020 р. у  дистанційному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з історії  (учитель Безуглий  В.В.) взяли участь  3 учнів із  8  класу . І місця немає, ІІ – Башта В., ІІІ – Нагога Є. та Сидорук В. Звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає. 

       03.11.2020 р. у очному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з фізики  (учитель Титко В.І.) взяли участь 4 учні із 7-8 класів. ІІ – Нагога Є., ІІІ – Швидюк К. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Нагога Є.).

      04.11.2020 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з трудового навчання  (учитель Бобик М.М.) взяли участь  4 учнів  8-9 класів. Є два ІІ місця , два ІІІ призові місця, звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

     11.11.2020 р. у очному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з математики  (учитель Титко В.І.) взяли участь 2 учні 5 класу, 2 учні 6 класу, 2 учні із 7 класу, 2 учні із 8 класу ). І – Титко М., ІІ – Полятичко М., ІІІ – Швидюк К. і Нагога Є. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Титко М.).

      13.11.2020 р. у дистанційному І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з англійської мови  (учитель Кудлай Ю.І.) взяли участь 3 учнів із 8-9 класів. ІІ – Башта В., Нагога Є., ІІІ – Бецик А., звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

      Всього взяли  участь  у  І  етапі  предметних  олімпіад  35  учнів  5-9  класів. Найбільшу  активність  проявили  учні  на  олімпіадах  з  математики, української мови , фізики, трудового навчання. Найменше охоплено участю  у предметній олімпіаді  з  географії.

       Визначено  переможців  І  етапу  предметних  олімпіад, які  будуть  направлені  для  участі  у  ІІ  етапі :   

                

Предмет

Переможці шкільного  етапу

 

Математика

Фізика

Укр.мова

Біологія

 Хімія

Титко М.

Нагога Є.

Башта В., Швидюк К.

Башта В.

Швидюк К., Штейник К.

 

       Проте , наказом Департаменту освіти і науки ВОДА ІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад був відтермінований у звязку з карантинними обмеженнями та протиепідемічними вимогами.

        У І етапі  Міжнародного мовно-літературного  конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка взяли участь 2 учні  5 класу , 2 учні 6 класу, 1 учень 7 класу, 1 учень 8 класу. Переможцями  І етапу  стали : Полятичко М., Титко М., Швидюк К., Башта В. Звіт подано до УОМС та заявку на участь у ІІ  етапі .  

       Згідно наказу УОМС № 189 від 13.11.2020 р. у дистанційному ІІ етапі ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка 09.11.2020 р.  І місце виборола Титко М., ІІІ місце Швидюк К., Полятичко М. набрала 13 балів із 16 (ІІІ місце).

      09.11.2020 р у  І етапі Міжнародного  конкурсу з української мови  ім. П. Яцика  взяли участь 4 учнів  5 класу , 5 учнів 6 класу, 1 учнень 7 класу, 2 учні 8 класу. Переможцями  І етапу  стали : Полятичко М., Титко М., Швидюк К., Башта В. Звіт подано до УОМС та заявку на участь у ІІ  етапі .  

         Згідно наказу УОМС № 209 від 17.12.2020 р. у дистанційному ІІ етапі ХХІ Міжнародного  конкурсу з української мови  ім. П. Яцика  ІІ місце виборола

Полятичко М., ІІІ місце Швидюк К.

        Із 23.11. по 30.12. проведено дистанційний ІІ етап ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості  в номінаціях «Література», «Історія України і державотворення». Титко М. подала «Казки для особливих дівчат», Борохович А. подала роботу «Духовний світ митрополита Андрея Шептицького». У номінації «Література» І місце виборола Титко М., ІІ місце Борохович А.

        Укомплектовано папку із  матеріалами  І   етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, з кожного предмету учитель  оформив  завдання  олімпіади, протокол, звіт  та  заявку на участь у ІІ етапі. До УОМС  направлено звіти  та заявки за  наявності переможців  І етапу, зареєстровано переможців на сайті «Май Оліпм»  .  

Досягнення

2020-2021 навчального року

 

Предметні     олімпіади  і  конкурси

 

І місце Титко Марію  у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості  «Обєднаймося , брати мої !» у номінації «Література» (Титко Г.І.)

 

ІІ місце Борохович Анастасія  у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості  «Обєднаймося , брати мої !» у номінації «Література» (Титко Г.І.)

 

Подяка вчителю української мови та літератури Титко Г.І. за підготовку переможців та призерів районного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

 

ІІ місце  Полятичко Марія у  ІІ етапі ХХІ Міжнародного  конкурсу

з української  мови  ім. Петра  Яцика  (Титко Г.І.)

 

ІІІ місце  Швидюк Катерина  у  ІІ етапі ХХІ Міжнародного  конкурсу

з української  мови  ім. Петра  Яцика  (Титко Г.І.)

 

Подяка  Титко Г.І., яка підготували призерів ІІ етапу ХХІ Міжнародного  конкурсу з української  мови  ім. Петра  Яцика

 

І місце Титко Марія  у  ІІ етапі  ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка (Титко Г.І.)

 

ІІІ місце  Швидюк Катерина  у  ІІ етапі  ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка (Титко Г.І.)

 

Грамота  відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації Титко Г.І., яка підготували переможців ІІ етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка

Конкурси БДЮТ

 

І місце Швидюк В. у районній онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» у розділі  «Витинання» (Мороз О.М.)

 

І місце Швидюк Вікторію  у районній онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» у  розділі  «Інші техніки виконання» - Декупаж  (Мороз О.М.)

 

 ІІ місце колектив учнів 4 класу у районній онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» у  розділі  «Інші техніки виконання» - Декупаж ( Величко Н.М.)

 

І місце  Вальчук О.  у районній онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»  у розділі  «Бісероплетіння»      ( Величко Н.М.)

 

І місце  Яворська О. у районній онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» у розділі: «Вироби з природнього матеріалу» ( Величко Н.М.)

 

І місце Бобик В. у районній онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» у розділі: «М¢яка іграшка» (Бобик М.М.)

 

ІІІ місце Титко М. у районному конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея» (Титко Г.І.)

 

     Подяка відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму за активну участь у конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея» колективу учнів 8 класу (Красівська О.В.)

ІІІ місце у районному фестивалі вчительської та учнівської творчості «Проліски надії - 2021»  у номінації «Оригінальний жанр» аматорський колектив  3 класу «Дударики»  (Мороз О.М.)

 

ІІІ місце у районному фестивалі вчительської та учнівської творчості «Проліски надії - 2021»  у номінації «Хореографічне мистецтво»

танцювальний колектив 6 класу  (Титко Г.І.).

 

ІІ місце у районному фестивалі вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2021» серед ЗЗСО І-ІІ ступенів

 

Подяка відділу ОКМСТ Тиврівської селищної ради за активну участь у ІІ етапі Тижня здорового способу життя «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

Завальнюк Владислав, Присяжнюк Микола, Швидюк Вікторія, Войтишенко Вероніка, Швидюк Катерина (Мороз О.М.)

 

Грамота відділу ОКМСТ у ІІ етапі Тижня здорового способу життя «Молодь обирає здоровий спосіб життя» у виставці-конкурсі лепбуків на тему «Аспекти здоров’я» за зайняте І місце Мороз О.М.

 

І місце у районному конкурсі  дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» Білоус Єлизавету, Щербина Роман , Башта Вікторію (Дзіканова О.В.)

 

ІІ місце у районному конкурсі  дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» Білозуб Анна (Красівська О.В.)

 

 ІІІ місце у районному конкурсі  дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» Башта Вікторія  (Красівська О.В.)

 

Почесна грамота відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Тиврівської селищної ради Мороз О.М., Титко Г.І., які підготували переможців ІІ етапу конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія - 2021»

 

Диплом ІІІ ступеня  обласного конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020» у номінації «Художнє читання»  Швидюк В.

 

Диплом ІІ ступеня  обласного конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020» у номінації «Художнє читання»  Штейник К.

 

Диплом І ступеня обласного конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020» у номінації «Художнє читання»  Полятичко М.

 

Подяка відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Тиврівської селищної ради за активну участь у ІІ етапі конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2021» у номінації «Вокал» Яворській О.

 

ІІІ місце Щербина Роман у районному  фотоконкурсі «Я впіймав зиму»

 

Подяки ТБДЮТ за активну участь у фотовиставці «Україна – це ми» Мороз О.М., Красівській О.В., Швидюк Катерині

 

І місце Полятичко Марія у районній  фотовиставці до Дня Соборності України «Україна – це ми!» 
 

ІІ місце Башту Вікторія у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» у номінації «Стилізована ялинка» (Бобик М.М.)

 

ІІІ місце Грищук Альбіну та Бернаду Діану, вихованок Тиврівського БДЮТ у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» у номінації «Стилізована ялинка» (Величко Н.М.)

 

ІІІ місце  учні 7 класу  у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»  у номінації «Новорічний букет»  (Бобик М.М.)

 

 

І місце учні 9 класу  у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»у номінації «Новорічний вінок»  (Бобик М.М.)

 

ІІ місце Башта Вікторія  у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» у номінації «Новорічний вінок»  (Бобик М.М.)

 

ІІІ місце Яворська Ольга, вихованку гуртка ПТМ , Станіславчук Єлізавета, вихованка гуртка «ДУМ» БДЮТ  у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»  у номінації «Новорічний вінок»  (Величко Н.М.)

 

 ІІІ місце Бобик Віталій  у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» у номінації «Сюжетна композиція»  (Величко Н.М.)

 

ІІ місце Яворська Ольга у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» у номінації «Новорічний подарунок»  (Величко Н.М.)

 

ІІІ місце  учні 6 класу  у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»  у номінації «Новорічний подарунок»  (Бобик М.М.)

 

Подяка Бобик М.М., Величко Н.М. у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» за підготовку переможців і призерів

 

         На виконання  річного плану  роботи школи , з метою  контролю за якістю  і результативністю  освітнього  процесу, в тому числі результатів дистанційного навчання в умовах карантину ,  на  кінець  2020-2021 навчального року  дирекція школи під час педагогічної ради (протокол № 10 від 07.06.2021 р.) провела аналіз навчальних досягнень учнів 1-9 класів  та  визначила якісний показник у кожному класі та по школі вцілому. У школі на кінець  навчального року   навчається  69 учнів, проатестовано  47 учнів  4-9 класів, неатестовані 22 учнів 1-3 класів НУШ. Високий  рівень  навчальних досягнень мають 4 учні (8 %) . Достатнього рівня досягли 24 учнів (48 %). Середнього рівня  досягли  19 учнів (44 %). Початкового рівня  немає.Якісний показник у початковій ланці 63 %.

        Початковою ланкою освіти охоплено 30 учнів. Перший, другий, третій   клас не атестовані, оцінювання  у них формувальне. Учні 1-2 класів та їх батьки отримали свідоцтво досягнень та характеристику  особистих досягнень. Учні 3 класу НУШ оцінені формувальним оцінюванням відповідно наскрізних умінь по змістовних лініях попредметно. Високого рівня   у навчанні  досягла 1 учениця  4 класу  Яворська О.

          В основній школі навчається 39 учнів. Високого рівня досягли 3 учні, відмінниками навчання є  Швидюк К.(7) , Титко М.(6), Полятичко М. (5) .

          Найвищого рівня якісний показник  досягнув  у  6 класі (73 %), найнижчим є якісний показник у 8 класі (44 %). Загальний якісний показник проатестованих у 5-9 класах складає 58 %. По  школі загальний якісний показник складає 60 %

         За   підсумками 2020-2021  навчального  року  занесено  на  шкільну  Дошку  Пошани педагогічних   працівників   за  сумлінну  творчу  працю  зі  здібними  і  обдарованими  дітьми і  підготовку  призерів  районних  та обласних предметних і творчих конкурсів , змагань  та  нагороджено  грамотою «Найуспішніший  вчитель  року»  (з  подальшим врученням після закінчення карантину на святі Першого дзвоника:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Вчитель  української мови та літератури – Титко  Ганна  Іванівна

Педагог – організатор, вчитель  початкових класів – Мороз Оксана Миколаївна

Вчитель трудового навчання – Бобик Марина Миколаївна

Вчитель  географії - Красівська Олена Володимирівна

Вчитель  початкових класів, керівник гуртка – Величко Наталія  Миколаївна

Вчитель  початкових класів – Дзіканова Оксана Вікторівна

 

     Занесено  на   шкільну  Дошку  Пошани   учнів – відмінників   навчання  за  високі  досягнення  у  навчальній  діяльності ,  нагороджено  Похвальними  листами   і учнівською премією від мецената Мачая Л.С. :

1.Титко М.

2. Швидюк К.

3.Полятичко М.

4. Яворська О.

 

        Занесено на   шкільну  Дошку  Пошани   учнів   школи – призерів   предметних і  творчих  конкурсів  :

 

1.    Швидюк Катерина

2.    Титко Марія

3.    Полятичко Марія

4.    Борохович Настя

5.    Швидюк Вікторія 

6.    Грищук Альбіна

7.    Завальнюк Владислав

8.    Білозуб Анна

9.    Башта Вікторія

10. Бобик Віталій

11. Яворська Ольга

12. Бернада Діана

13. Штейник Каріна                                                      

14.  Бобик Віталій

15. Войтишенко Вероніка

16. Присяжнюк Микола

17. Білоус Ліза

18. Щербина Роман

19. Вальчук Олександр

 

Колективи  3,4, 6,7, 9 класів  відзначені відзнаками районного рівня  .   

 

 

7.    Робота з батьками та громадськістю

 

        Дирекція школи, класні керівники  систематично  вивчають  сім’ї учнів,  їх життя, домашні умови, формується банк даних про сім’ю на основі відомостей органів місцевого врядування, обліку сімей СЖО із Центра соціальних служб, ведуть спостереження за саном здоровя і зовнішнім виглядом школярів. На дистанційних класних батьківських зборах, під час індивідуальних зустрічей  порушуються питання правової освіти, попередження дитячих правопорушень, попередження сімейного насильства і  протидії булінгу.

     Систематично у загальнгошкільній вайбергрупі «Пізнайко» забезпечується участь батьків у життєдіяльності школи та класних колективів, залучаються батьки до онлайн перегляду шкільних свят, змагань, екскурсій і подорожей, виставок творчих робіт, акцій і флешмобів.

         Особлива увага була прикута до питань адаптації учнів 1 та 5 класів, забезпечення  відвідування  школи учнями , запобігання  конфліктним ситуаціям між батьками і учнями, недопущення булінгу у дитячому середовищі, створення  безпечного  освітнього середовища.

         Звернень громадян до дирекції школи протягом навчального року не зареєстровано.

       

  

Директор школи  :                                                                  Т.І.Сковира                            

 

                                        Звіт  директора

загальноосвітньої   школи  І-ІІ ступенів  с.Жахнівка

Тиврівський  район  Вінницької   області

Сковири Тамари Іванівни про роботу

перед педагогічним колективом та громадськістю  за  2019-2020  навчальний  рік

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 керівники дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів щорічно після завершення навчального року (червень місяць) звітують перед педагогічними колективами, батьківськими комітетами, радами та піклувальними радами освітніх закладів про виконану роботу за навчальний рік. Метою звітування є утвердження відкритої та демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в освітніх закладах.

На виконання наказу управління освіти, молоді та спорту від 26.05.2020 р. № 114

      До щорічного звіту внесено питання:  залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями — дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу; реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою навчального закладу, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування та робота закладу освіти під час карантину та дистанційного  навчання учнів.
Загальні відомості про навчальний заклад
 

      Загальноосвітня  школа   І-ІІ ступенів с.Жахнівка  є  закладом  загальної середньої  освіти,  який  створений  у  1967 році.  Знаходиться у   комунальній  власності територіальної  громади  с.Жахнівка, переданий   до  сфери  управління  освіти , молоді та спорту Тиврівської  районної  державної  адміністрації  Вінницької  області.

    Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу:

23350, Вінницька область, Тиврівський район, с. Жахнівка, вул. Молодіжна,

б. 22.

       Головною метою навчального закладу є забезпечення
реалізації  права  громадян   незалежно  від статі, стану  здоров’я  та  місця  народження , раси, національності, соціального і майнового стану, роду  та  характеру  занять, світоглядних переконань, належності  до  партій, ставлення  до  релігії, віросповідання  та  інших обставин  на  повну  загальну середню безкоштовну освіту.      

     Головними завданнями навчального закладу є:

     забезпечення реалізації  права  громадян  на  повну  загальну
середню освіту;

     виховання громадянина України;

     виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних
традицій  і  звичаїв,  державної  та  рідної  мови,   національних
цінностей українського народу та інших народів і націй;

     формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з
усвідомленою   громадянською   позицією,   почуттям   національної
самосвідомості,   особистості,   підготовленої   до   професійного
самовизначення;

     виховання  в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття   власної  гідності,  відповідальності  перед законом за свої дії,  свідомого ставлення до обов'язків  людини  і громадянина;

     розвиток особистості  учня,  його  здібностей  і  обдарувань,
наукового  світогляду;

     реалізація права  учнів  на  вільне  формування  політичних   і   світоглядних   переконань;

     виховання свідомого ставлення до свого здоров'я  та  здоров'я
інших  громадян як найвищої соціальної цінності,  формування засад
здорового способу  життя,  збереження  і  зміцнення  фізичного  та
психічного здоров'я учнів ;

     створення умов для оволодіння  системою  наукових  знань  про
природу,  людину і суспільство;

інші завдання, що не суперечать чинному законодавству .
        У навчальному закладі визначена  українська мова навчання і виховання.
         Навчальний заклад має 4 кабінети початкових класів, кабінет математики і фізики, української мови та літератури, кабінет природничих дисциплін, кабінет іноземних мов, бібліотеку, шкільний музей відомих земляків, комбіновану майстерню, медичний куточок, спортивну залу, їдальню, котельню, внутрішні і зовнішні вбиральні, господарську будівлю, криницю. За проектом  школа мала бути зведена двоповерховою, проте  будівля не відповідає наявному технічному паспорту. Школа   має ліцензований обсяг на 80 учнівських місць  для здобуття початкової освіти  та 100  учнівських місць  для здобуття базової середньої освіти. Може розмістити  4 початкових класи та 5 класів основної школи.

 

 

Дані  про кількість учнів та класів
у навчальному закладі на кінець
н.р.

 

Загальноосвітня школа

Усього у навчальному закладі

Початкова школа

Основна школа

Старша школа

1–4 класи

5–7 класи

8–9класи

1–8 класи

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

4

30

2

26

1

5

Усього класів школи: 8

Усього класів: 8

Усього учнів школи: 61

Усього учнів: 61

Середня наповнюваність: 8

Середня наповнюваність: 8

 

Дані про рух учнів протягом навчального року

 

Класи

1

2

3

4

Усього

5

6

7

8

Усього

Усього

Разом

Кількість класів на паралелі

1

1

1

1

4

1

1

1

1

4

 

8

Кількість учнів на початок нового навчального року

7

7

7

8

29

11

5

9

5

30

 

59

Прибуло учнів

 

 

1

 

 

 

1

 

 

 

 

 

Вибуло учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість учнів на кінець навчального року

7

7

8

8

30

11

6

9

5

31

 

61

 

          Встановлено  5-денний  режим  роботи  школи.

Початок занять – 8.30., ранкова зарядка -  8.15.

          Заходи з позакласної роботи проводились  в такі терміни:

·        1 – 9 класи до 15.00.

·        Гуртки  до 15.00.

         Запроваджено організаційні заходи та різні засідання у такі терміни:

·        Рада школи – 4 рази на рік;

·        Педагогічна рада – 3 рази на семестр, до 17.00. год.;

·        Методична рада – 2 рази на семестр, до 16.00 год.;

·        Методичні об’єднання  – 2 рази на семестр, до 16.00 год.;

·        Виробнича нарада – 4 рази на місяць;

·        Нарада при директорові – 1 раз на місяць, до 17.00. год;

·        Батьківські збори – 2 рази на семестр, до 16 год.;

·        Загальні збори  колективу  школи – 1 раз на рік.

·        Загальношкільні  конференції – 1 раз  на  рік.

Розклад    дзвінків  по  школі

Урок

Час проведення

Перерва

1

8.30------------9.15

10 хв

2

9.25----------10.10

15 хв

3

10.25--------11.10

15 хв

4

11.25--------12.10

10 хв

5

12.20--------13.05

10 хв

6

13.15--------14.00

10 хв

7

14.10--------14.55

 

 

   Група  продовженого дня для учнів 1-4 класів  передбачала  охоплення  навчанням  в  першу  чергу дітей, які  відвозяться  від школи додому   - 22 дитини. Група  працює  неповний  робочий  день у  зв’язку  з   необхідністю відвезення  учнів  зі  школи  додому  о  15.00. год.

 

 

Вид  занять

Години

Прогулянка, ігри  на  свіжому  повітрі

12.00------------12.45

Підготовка  до  виконання  домашнього  завдання

12.45----------12.55

Виконання  домашнього  завдання

12.55--------13.40

Виховні  заходи (бесіди, читання, обговорення  казок, малювання)

13.45--------14.00

Виконання  домашнього  завдання

14.05--------15.00

         

      Навчальні заняття було організовано за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 27 грудня, ІІ семестр – з 13 січня до 29  травня.   Канікули   було  проведено  в такі терміни: осінні з 26 жовтня  до 03 листопада, зимові з 28 грудня  до 12 січня, весняні з 21  березня  до  29  березня.

         Рішенням  засідання  педагогічної ради від 29 серпня 2019 р.(протокол  №1)   визначено  недоцільність  проведення  навчальної практики та навчальних екскурсій     у  зв’язку  з  тим  , що  відсутнє  фінансування  на  підвезення  учнів  до  школи  в  період   літньої  практики  і екскурсій.

 

На виконання  листа Міністерства освіти і науки України від 16.04.2020 року № 1/9-213 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року», листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 17.04.2020 року № 1759, листа УОМС від 17.04.2020 р. № 01-27/506, наказу по школі від 17.04.2020 р. № 25  навчальний рік закінчився  без проведення державної підсумкової атестації випускників початкової    школи.

У звязку із запровадженням в Україні карантину з 12.03.2020 р. по 22.06.2020 р. педагогічні працівники переведені на дистанційну роботу , а учні на дистанційне навчання :

-         наказ по школі  від 11.03.2020 р. № 18 «Про запровадження карантину у школі»

-         від 16.03.2020 р. № 21 «Про організацію дистанційної роботи  у школі під час карантину»

-         від 25.03.2020 р. № 22 «Про  продовження карантинних заходів у школі»

-         від 24.04.2020 р. № 26 «Про  продовження карантинних заходів у школі до 11.05.2020 р.»

-         від 07.05.2020 р. № 28 «Про  продовження карантинних заходів у школі до 22.05.2020 р.»

-         від 22.05.2020 р. № 30 «Про  продовження карантинних заходів у школі до 22.06.2020 р.»

    

1.     Матеріально-технічна база навчального закладу

 

         Школа  має необхідну кількість будівель, приміщень та обладнання для організації освітнього процесу. Школу розташовано в  типовому  приміщенні. Будівлі навчального закладу підтримуються в належному технічному   і  санітарно-гігієнічному  стані.

        Школа опалюється   власною котельнею, яка працює на   твердому  паливі . Одна із двох димовідвідних труб перегоріла. Тому використання робочого котла стало неможливим. Був запущений другий запасний котел.  Потребує заміни димовідвідна труба, підключення хімочистки води у котельні, насос на закачування води, ремонт електрощитової , ремонт насоса на  цілодобове перекачування  води по опалювальній системі. 28.11.2019 р. працівники ДУ ХОП ЦМОЗУ Мельник В.В., Дітковська Т.В., Криницька О.В. провели атестацію робочих місць кухаря шкільної їдальні і кочегарів шкільної котельні.

     Необхідним є ремонт розподільчих коробок  в  електро-освітлювальній системі.

     Завдяки спонсорській допомозі Бейхана Тургая замінено 3 вікна у  столовій залі шкільної їдальні, утеплено у кабінеті початкових класів № 2 (Мороз О.М.)  48 м.кв. підлоги спеціальними плитами, надано фарбу для підлоги шкільних коридорів.

       Дерев’яні  вікна  у коридорі  школи (10 вікон) не  несуть  ізолюючої  і  теплозбережувальної  функції  і  терміново потребують  заміни  на  сучасні  металопластикові  конструкції. У ході відзначення 50-річного ювілею школи батьками придбано нові гардини  у шкільний коридор, у вестибюль депутат районної ради Робакідзе З.К. подарував пару нових гардин.

       Спортивна зала та спортивний майданчик  були побілені, пофарбовані, викошені і впорядковані, надійно закріплені , готові до функціонування  в осінньо-зимовий та весняно-літній період.

        Протягом  року  здійснюється   своєчасна  виплата  заробітної  плати, надбавок, доплат  педагогам .Здійснюється  нарахування  авансу, у грудні 2019 р. педпрацівникам  виплачено  щорічну винагороду. Під час призупинення освітнього процесу у лютому 2020 р. учителям Дзікановій О.В.,Аркушенко Ю.І. з 07.02.2020 р. по 14.02.2020 р. здійснювалась оплата праці у розмірі 23 заробітньої плати  тривалістю 6 днів. Під час призупинення освітнього процесу у лютому 2020 р. учителям Красівській О.В., Титку В.І. з 10.02.2020 р. по 14.02.2020 р. здійснювалась оплата праці у розмірі 23 заробітньої плати  тривалістю 5 днів.

       Під час карантину та дистанційної роботи педагогічним працівникам здійснювалась оплата праці у розмірі 100 %.

       Для працівників обслуговуючого персоналу недостатнє фінансування  заробітної плати. У серпні 2019 р. скорочено посаду шкільної медичної сестри, річного кочегара, сторожа. Сезонні кочегари у звязку із закінченням опалювального сезону  звільнені  31 березня 2020 р.

       У лютому з 07 лютого по 16 лютого 2020 р. працівники обслуговуючого персоналу  100 %  перебували у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю  10 днів.

      У звязку із введенням карантину у школі працівникам обслуговуючого персоналу  здійснювалась оплата праці у розмірі 23 заробітної плати  у загальній кількості протягом 30  робочих днів :

-         з 16.03.2020 р. по 27.03.2020 р. (10 робочих днів)

-         з 23.04.2020 р. по 11.05.2020 р. (11 робочих днів)

-         з 12.05.2020 р. по 22.05.2020 р. (9 робочих днів)

     Вчасно  фінансується    енергоспоживання установи. За Інтернет-ресурси  сплачують  працівники школи та батьки учнів .

     За   позабюджетні  кошти  здійснюється  ремонт  оргтехніки, меблів, естетичне  і  методичне  наповнення  внутрішнього  шкільного  приміщення. Силами  працівників   закуповуються  миючі  засоби, прибиральний  інвентар, спецодяг  і  господарчий інвентар кочегарів, бензин і мастила для порізки дров, під час карантину маски, рукавички та антисептики. Члени Жахнівської профспілкової первинної організації  отримали від районної профспілки безкоштовні медичні маски кожному працівнику.

     Класні   кімнати  і  кабінети  облаштовані  відповідно   до  Положення  про  навчальні  кабінети, укомплектовані  меблями, дидактичними, методичними  стендами, добре  освітлені, мають  ТЗН. 

     Територія знаходиться у належному стані. Приміщення  естетично оформлені у єдиному стилі, зі смаком.

      Культурно  благоустроєне  шкільне  подвіря, від  кожного  класу встановлено  декоративні  композиції  і   розбито  квітники. Власними силами  вивозяться  тверді  побутові  відходи. Територія школи потребує багаторазового викошування бурянів, тому необхідним є придбання потужної бензокоси.

          Багатофункціональні   можливості  вестибюльної  зали  дають  можливість  на  високому  рівні  проводити  шкільні    культурно-масові   заходи    і свята.

        Батьки  є  учасниками  позакласних  заходів, ремонтних  і  будівельних  робіт, доброчинних  акцій, які  проводяться  у  школі «Солдатам на передову», «Пять  картоплин», «Червоний хрест», «50-річчя рідної школи». Батьки оновлюють  меблі, осучаснюють інтер’єр  класних  кімнат, забезпечують  здешевлення  дитячого  харчування  шляхом  надавання  спонсорської  допомоги  овочами  у  шкільну  їдальню.

       На шкільному сайті ведеться інформування  про використання  батьківських коштів та надання благодійної допомоги школі від громадськості, прозорість фінансування, таблиця видатків на освіту і т.д.

        Жахнівська сільська рада  виділила кошти на організацію гарячого харчування  учнів 1-8 класів протягом  усього навчального року у розмірі 12 грн на кожного учня.

       Необхідним  є  поповнення  школи  компютерною  технікою, ноутбуками, проектором , обладнання кабінетів початкових класів в умовах НУШ для  підвищення  ефективності  навчального  процесу. На засадах 10 % співфінансування  Жахнівська сільська рада виділила кошти для забезпечення необхідного обладнання  і засобів навчання у 1 класі в умовах НУШ у 2019-2020 н.р. та однією з перших перерахувала кошти на 2019-2020 н.р.

             Учні 1 класу НУШ забезпечені  індивідуальними учнівськими меблями, сучасною дошкою, дидактичними матеріалами за рахунок державного фінансування. У кабінет отримано оргтехніку : ноутбук, флешку, підсилювачі звуку, плазмовий екран з  комплектуючим обладнанням, багатофункціональний пристрій (принтер, ксерокс, сканер). Як і в попередньому році, у 1 класі НУШ , де навчається 7 учнів, на допомогу прийшли батьки першокласників, які на 3000 грн придбали все для поточного ремонту та оформлення освітніх осередків – зон. Вони зробили поточний ремонт у класній кімнаті, принесли багато мяких іграшок, настільних ігор, художніх книг. Придбали бокси для зберігання індивідуального учнівського  приладдя. Встановили фліп-чарт для викладання  вивчених  літер , цифр, складання слів, написання їх маркером. Оформлено осередки навчання, відпочинку, творчості, дослідження. Подбали батьки про індивідуальну папку  (портфоліо)  кожному учневі для накопичення робіт дітей по тематичних тижнях.

      Для  забезпечення  протипожежного  захисту завдяки спонсорській допомозі   Мачая Л.С.  придбано  укомплектований ПЩ.

       Навчально-методичне  забезпечення  кабінетів складається
з навчальних  програм,  підручників,  навчальних   та   методичних
посібників   з предмета, типовими переліками  навчально-наочних  посібників  та  обладнання загального   призначення,  зразків  навчально-наочних  посібників та навчального обладнання та інших засобів навчання. Більшість  навчальних  кабінетів має паспорт та необхідну документацію (перспективний план роботи, інвентарна книга, інструкція з техніки безпеки), є в наявності навчально-методична та довідкова література, науково-популярна та художня література, тематичні папки , зошити з друкованою основою, наочні посібники, індивідуальні завдання для самостійної роботи учнів, таблиці, карти, стендові експозиції тощо.

 Розподіл  та  збереження  засобів навчання і навчального
обладнання здійснюються  згідно  з  вимогами  освітніх   програм
за розділами, темами і класами.
           Завідувачі кабінетів: складають перспективний план оснащення кабінету, забезпечують умови для проведення уроків, сприяють   оновленню   та удосконаленню матеріальної  бази кабінетів, забезпечують  дотримання  в  кабінеті  правил  електричної та пожежної безпеки, чистоти, порядку, систематично  ведуть  інвентарну книгу із занесенням до неї відповідних   змін  про  нові  надходження,  витрати  та  списання матеріальних цінностей.

       Місця    зберігання    засобів    навчання   пронумеровані і  занесені до інвентарної книги. Усі матеріальні   цінності   кабінетів   обліковані
в інвентарній  книзі  встановленого  зразка,  яка  прошнурована, пронумерована та скріплена печаткою. Додатково кабінети оснащені: підручниками та навчальними посібниками, фаховими журналами, бібліотечкою суспільно-політичної, науково-популярної, довідково-інформаційної і методичної літератури, матеріалами  педагогічного досвіду,  розробками відкритих уроків та виховних заходів, інструкціями  для  виконання лабораторних і практичних робіт, дослідів, спостережень, фізичного практикуму. В кабінетах є стенди державної символіки, інструкції з  техніки  безпеки  та  пожежної  безпеки,  правила роботи в кабінеті, таблиці сталих величин та основних формул, системи вимірювання фізичних одиниць,  матеріали до  теми наступних  уроків,  орієнтовні   завдання тематичного оцінювання, державної атестації, графік проведення консультацій із предметів. Наявна перевірка контурів заземлення електроспоживачів, оформлено відповідні акти.

      Жахнівська  школа частково забезпечена сучасною комп’ютерною технікою. 1-2 класи НУШ забезпечені необхідною оргтехнікою. Кожен учитель користується в освітньому процесі власним ноутбуком . У  кабінеті  математики  створено куточок інформатики для учнів 5-8 класів, у якому облаштовано 1 робоче  місце  для учнів і  вчителя. Проте техніка потребує оновлення  та постійного ремонту. У школі на даний момент не вистачає  ксерокопіювальної техніки.

         Школа  у всіх приміщеннях  має доступ до глобальної мережі Internet, що значно підвищило  ефективність проведення навчально-виховних заходів, якість освітнього процесу, забезпечення нормативно-правовими документами, належний документооббіг. Учні теж у школі  вільно користуються  мережею  Internet.

         Проте, існує  проблема  забезпечення  сучасною  комп’ютерною  технікою. Учні  не  мають  змоги  вивчати  інформатику  в  повному  обсязі, так як не усі забезпечені сучасними смартфонами.

         У школі, з метою попередження дитячого та виробничого травматизму створена відповідна нормативно-правова база. На  початку  навчального  року, напередодні  канікул, святкових  днів, екскурсій, поїздок, відряджень  на  конкурси, предметні  олімпіади  і  змагання, районні  культурно-масові  заходи   проводяться  цільові інструктажі з  БЖД. Відпрацьована  програма  вступного  інструктажу з ОП, БЖД, цивільного захисту, протипожежної та техногенної безпеки . Є  перелік  інструкцій  на весь  навчальний рік  в рамках   ОП  та  в  позаурочний час. Чітко  розроблені  управлінням освіти, молоді та спорту заходи на навчальний рік з БЖД . Крім  цього, в  8 класі  введено   курс  «Основи захисту Вітчизни». В  листопаді  і квітні  місяцях   у  школі  масово   проводяться  тижні знань безпеки  життєдіяльності   з  фіксацією  у класних  журналах, день ЦЗ, тиждень ОП, тижні БДР.

      У  школі   затверджено  План  заходів  щодо поліпшення  пожежної  безпеки  у  школі, запобіганню  техногенної  катастрофи, надзвичайних ситуацій. Постійно відповідно до сезону чи актуальності питань змінюються матеріали «Інформаційно-довідникового куточка з ЦЗ», «Це потрібно знати кожному, «Це врятує твоє життя».

      Обумовлено  проведення  інструктажів  з  кожного  виду  програми  з фізичної культури та  під  час  спортивно-масових   заходів.  Під час викладання  предметів з підвищеним  рівнем  небезпеки (фізкультура, фізика, біологія, географія, хімія, трудове навчання) проводяться відповідні інструктажі з фіксацією у спеціальних журналах обліку. Працівники школи  своєчасно отримують  відповідні посвідчення про навчання.

         На  виконання  ст.36  Закону  України  «Про  охорону  праці», Колективного  договору   призначено  комісію  із  розслідування  нещасних  випадків. Організовано  роботу   із  протипожежної  безпеки  та  запобігання   нещасним  випадкам . Розроблено  заходи  щодо  запобігання  дитячого  дорожньо-транспортного травматизму.

       Систематизовано   в  окремій  папці   матеріали з цивільного захисту .

       Є в наявності окремий  журнал  інструктажів з пожежної безпеки і техногенної  безпеки.

       На  загальношкільних  стендах  висвітлена  інформація   про  служби  і  телефони  порятунку, поведінку в  надзвичайних ситуаціях, при пожежі, першу допомогу та плани  евакуації.

      В  навчальних  кабінетах  розміщені  стенди  з  ОП,ТБ  і  БЖД  учнів  школи  під  час  навчально-виховного  процесу  з  різних  розділів  програми. У  класних  журналах  ведеться  запис  про  проведення вступного  інструктажу  на  початку навчального року, первинного на кожному першому уроці, цільового на екскурсіях, повторного при різних видах небезпечної діяльності, позапланового при окремих випадках.

        Призначено особу, відповідальну за ОП  шкільної котельні. Щорічно  видаються  накази  про  початок  опалювального  сезону  і  його  закінчення. Проблемним є завершення  монтажних робіт і  здача в експлуатацію з усіма дозвільними документами новозмонтованої котельні .      Клопотання  про завершення  робіт у новій котельні порушено перед начальником відділу освіти, інженером з господарських питань відділу освіти, оформлено відповідні акти із зазначенням необхідних робіт по завершенню опалювального сезону.

Перед  початком  2019-2020  навчального  року  та по його закінченні (з метою планування  ремонтних робіт) проводився   огляд кабінетів  з  метою  визначення  стану готовності їх до проведення занять. В кабінетах наявні акти-дозволи на проведення занять, організовано робочі місця педпрацівників, які відповідають нормам охорони праці та  правилам техніки безпеки і виробничої санітарії, а також віковим особливостям учнів. Навчальні кабінети оснащені засобами    навчання    та   шкільним   обладнанням за єдиними   вимогами   до    упорядкування відповідно до умов їх функціонування.

Завідувачами навчальними  кабінетами вже придбано будівельні матеріали для поточного ремонту  по підготовці до 2020-2021 навчального року. Після закінчення карантинних заходів та щорічної основної відпустки працівники приступлять до ремонтної кампанії.

               Проведено зустріч із працівниками «Бюро безоплатної правової   допомоги» в рамках проекту «Я маю право». Організовано зустріч із працівниками районного сектору ДСНС та навчання з інструктажами з пожежної безпеки, перегляд відео-матеріалів. ДОП Черната В.Л. провів ряд профілактичних   бесід  протидії шкільному булінгу, про ПДР.

 

2.     Кадрове забезпечення навчального закладу

Дані  про кількісний склад працівників

 

Усього педагогічних працівників

14

З них:

 

·         учителів

12

·         практичних психологів

 

·         педагогів-організаторів

0,5

·         керівників гуртків

2

·         вихователь ГПД

0,5

Перебувають у відпустці по догляду за дитиною

2

Усього обслуговувального персоналу

3

Сезонних кочегарів

4

Усього працівників

21

З них працює за сумісництвом

0

 

Примітка : у складі педколективу  працює 14 педагогів, у тому числі  2 учителі (Ковальова Н.С., Шпак У.В.) перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку 3-х років.

 

Дані  про якісний склад педагогічного коллективу

 

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання

молодший спеціаліст

бакалавр

спеціаліст

магістр

спеціаліст

спеціаліст другої категорії

спеціаліст першої категорії

спеціаліст вищої категорії

старший учитель

учитель-методист

вихователь-методист

практичний психолог — методист

педагог-організатор — методист

Кількість педагогічних працівників

 

 

14

 

2

2

7

3

 

 

 

 

 

 

Дані  про вік членів педагогічного коллективу

 

 

Вік педагогічних працівників

до 30 років

31–40 років

41–50 років

51–55 років

Більше 55 років

Кількість педагогічних працівників

2

4

5

2

1

 

Дані про педагогічний стаж працівників

 

 

Педагогічний стаж працівників

до 3 років

понад 3 роки

понад 10 років

понад 20 років

понад 30 років

понад 40 років

понад 50 років

Кількість педагогічних працівників

2

2

2

6

2

 

 

 

      До початку 2020-2021 навчального року  вакансії : 0,5 ставки заступника директора з навчально-виховної роботи, 18 год англійської мови.

      З метою забезпечення потреб педагогічних працівників  у курсовому підвищенні кваліфікації, враховуючи замовлення  на  підвищення кваліфікації  педагогічних кадрів у  2020  році шляхом курсів, погоджено план – графік підвищення кваліфікації на 2019-2020 рік. Підвищення кваліфікації у 2019 році  очно пройшла Дзіканова О.В. (1 клас НУШ), Аркушенко Ю.І. з російської мови та зарубіжної літератури .

У 2020 році  30 год підвищення кваліфікації  очно пройшов лише Титко В.І.  У звязку із введенням карантину у 2020 р. очного підвищення кваліфікації не буде. Педагогічні працівники  опрацьовують листи КВНЗ «ВАНО», в академії  запроваджений гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників й внесено зміни до організації освітнього процесу із використанням дистанційних технологій навчання згідно затвердженого плану-графіку . Інформації щодо організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників (запланована в графіку очна форма навчання) за уніфікованою індивідуальною програмою навчання із використанням дистанційних технологій та очно-дистанційною формою навчання розміщені на сайті КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Забезпечено направлення на підвищення кваліфікації педагогічних працівників без оплати , їх своєчасну електронну реєстрацію, навчання у реальному часі.  

Дирекцією  школи систематично вивчалась результативність підвищення кваліфікації. Звіти про курси та роботу у післякурсовий період заслуховувались на засіданнях методичної ради, нараді при директорові та методичних об’єднаннях.

        Керівник навчального закладу,  директор  школи  – Сковира Тамара Іванівна, освіта вища (ВДПУ ім .М.М.Коцюбинського 1999 р.), стаж педагогічної роботи – 29 років, стаж роботи на посаді директора – 20 років. Підвищення  кваліфікації директора школи пройшла з 02.04.2018 р. по 06.04.2018 р., проатестована  як директор школи у 2019 р. з результатом «відповідає займаній посаді».

3.     Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі

 

         У звязку із скороченням  посади шкільної медичної сестри  медичний супровід  здобувачів освіти здійснювала медичний працівник Жахнівського ФАПу   Гавришків Н.І. Під час загрози поширення  інфекційних захворювань  проводилась  їх профілактика : огляд учнів у школі, перевірка на педикульоз, вимірювалась температура, вилучались  діти із хворобливими симптомами.

      Щоденно працівниками обслуговуючого персоналу  використовувались дезинфікуючі засоби, проводилось вологе прибирання, кварцування. Директором школи, класними керівниками, учителями  основ здоровя відповідно до сезону та  актуальності проблем проводилась просвітницька робота щодо попередження  поширення інфекційних захворювань, у тому числі викликаних коронавірусом . На видних загальнодоступних місцях розміщені наочні матеріали і плакати, як правильно мити руки, як запобігти захворюванню, як уберегтись від сказу, які необхідні щеплення, чим загрожує кір і дифтерія, як попередити туберкульоз і т.д.

        Практичні навчання,  демонстрація медичних, народних, природних, санітарно-гігієнічних засобів  доповнювали  тематичні  заходи : тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень знань з основ БЖД, тиждень ОП,  тиждень  боротьби  з  туберкульозом, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Всесвітній день здоров’я, тощо.

      На  уроках фізкультури систематично здійснювався медико-педагогічний   контроль з боку учителя фізкультури та відвідувачів уроку. На різних етапах  уроків фізкультури  учителем фізкультури у 1-8 класах проводились вимірювання  ЧСС, контролювався  рівень  навантаженості учнів.

      Систематично велась робота  по контролю харчоблоку згідно вимог ХАССР, робота  членів бракиражної комісії, кухаря щодо контролю за дотриманням  санітарно-гігієнічних вимог у їдальні під час прийому  продуктів харчування  від  постачальника, закладки і  приготування, зберігання  продуктів, дотримання  норм харчування  учнів 1-4 та 5-8 класів.

     Регулярно знаходилось на контролі  дирекції школи  питання   дотримання  санітарно-гігієнічних вимог  у  внутрішкільних вбиральнях для хлопчиків і дівчаток, використання  чистячих, миючих та дезинфікуючих засобів, виконання  графіка прибирань. Дається взнаки брак спецдеззасобів. Щоденно контролюється стан освітленості, провітрюваності  навчальних приміщень, дотримання  в  них  температурного  режиму, проведення вологого прибирання.

      Протягом березня 2019 р.  учні пройшли у присутності батьків та  медичної сестри поглиблений медичний огляд, оформлено довідки, їх висновками керувались протягом 2019-2020 н.р.

     Згідно  довідок  ТиврівАЗПСМ  учнів  про  результати  обов’язкового  медичного  профілактичного  огляду  2019 р. , відповідно  Інструкції  про  розподіл  учнів на групи  для  занять  на  уроках  фізичної  культури, затвердженої  наказом  МОЗУ  та  МОНУ  20.07.2009 № 518674, з метою  виконання  Закону  України  «Про  повну загальну  середню  освіту», забезпечення  гармонійного  розвитку  учнів, реабілітації  хворих  дітей за  підсумками  поглибленого  періодичного медичного огляду учнів  школи  затверджено  список  учнів, віднесених  до  основної,  підготовчої  та  спеціальної   груп   на    2019-2020 н.р.  та  на   01.09.2019 року , внесено зміни у Листок здоров’я  учнів 1-9 класів  у класних журналах. Класні керівники  проаналізували результати  медичного  огляду  учнів  та  довели  їх  до  відома  учителів-предметників, вчителя фізичної культури , батьків, вихователя ГПД, педагога-організатора позакласних заходів.

           Класні  керівники, вчитель фізичної культури Сковира Ю.І.  та  педколектив  враховує медичні  висновки  при  організації  освітнього   процесу та залученні  дітей  до  різних  видів  діяльності  та  в  позаурочній роботі. Призначено  відповідальним  за  організацію  роботи  під  час  занять  фізичною  культурою  з  дітьми, що  належать  за  станом  здоров’я  до  спеціальної  та  підготовчої  медичної  групи,  вчителя фізичної  культури   Сковиру   Ю.І. , заняття  з  фізичної  культури  з ними проводились спільно  з  іншими  групами, такі учні присутні на уроці у спортивній формі , є помічниками учителя.       

4.     Організація харчування учнів у навчальному закладі

 

          З метою забезпечення якісним харчуванням учнів школи у 2019-2020 н.р. продукти харчування замовляли постачальникам, які були визначені шляхом проведення тендеру через систему «Прозоро»:

цукор, рафіновані олії, яйця, оброблені овочі (томатна  паста, Квасоля, горошок  зелений, ікра  кабачкова , помідори  квашені, огірки  квашені ), борошно пшеничне, рис оброблений, продукція із зерна зернових культур (манка, ячмінка, гречка, вівсянка, пшеничка, перлова, пшоно), готові страви (пельмені), картопля, овочі (горох, квасоля, цибуля, морква, буряк, капуста), кава, чай та супутня продукція, какао, заправки та приправи (сіль, лавровий  лист, кріп  суш., оцет), дріжджі, фрукти і горіхи ( банани, апельсини, мандарини, яблука), м’ясо свійської птиці свіже (окіст курячий охолоджений, філе куряче охолоджене), хлібобулочні та кондитерські вироби (печиво, вафлі), шоколад та цукрові кондитерські вироби (цукерки), риба, рибне філе та інше м’ясо риби морожені, м'ясо свинини, ковбасні вироби - ФОП Ковтун Лілія Петрівна,

кисіль  сухий  - ТОВ "Фірма "Ремаса", 

макарон  - ТОВ "ВДК ЛІДЕР",

хлібопродукти (хліб пшеничний , хліб житній, булочки здобні) - ФОП Велика Олена Василівна,

оброблені фрукти (сухофрукти, повидло), соки, молочні продукти різні, молоко та вершки, масло, рибні консерви та інші рибні страви і пресерви (сардини), твердий сир, свіжий сир - ТОВ Вінпродтрейд.

       Харчування  учнів  здешевлено за рахунок батьківської спонсорської допомоги овочами на початку кожного семестру. 

        Вартість харчування  становила  12 грн.

        Гаряче харчування  для учнів 1-8 класів повністю безкоштовне, харчуванням у школі охоплено 100 % учнів. Охоплено гарячим безкоштовним харчуванням   учні із малозабезпечених сімей за наявності  відповідних довідок.

        Забезпечено додержання вимог санітарного законодавства при організації питного режиму та харчування учнів. Посилено протиепідемічну роботу щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекцій та кишкових отруєнь. Розглядається питання стану організації харчування на  нараді  при  директорові, раді ЗНЗ, батьківській раді. Кожного місяця надсилається звіт про організацію харчування і охоплення харчуванням учнів до управління освіти, молоді та спорту.

        В ході  організації  гарячого  харчування    директор керується  рекомендаціями управління освіти, молоді та спорту щодо  організації  харчування  учнів  загальноосвітніх  навчальних  закладів.

      Технологічне і холодильне обладнання  шкільного харчоблоку  наявне, проте потребує  поповнення  посудом  , заявки на поповнення матеріально-технічної  бази харчоблоку подані до  управління освіти, молоді та спорту.

      Гаряче харчування  учнів 1-8 класів одноразове. Згідно графіка прийому їжі на першій великій перерві о 10.10 год  протягом 15 хв  харчуються учні 1-4 класів, на  другій  великій перерві о 11.10 год  протягом 15 хв  харчуються учні 5-8 класів.

       На виконання рішення обласної Ради від 26.06.2019 р. №831 «Про обласну програму «Дітям Вінниччини – безпечне харчування» на 2019-2021 роки видано наказ по школі від 26.12.2019 р. № 82 «Про створення робочої групи по розробці та впровадженню принципів НАССР у школі».

       Охоплення гарячим харчуванням учнів 1-8 класів  у І семестрі  здійснювалося  відповідно до наказу по школі від 30.08.2019 р. № 42,  рішення № 261 від 20 грудня 2018 р.  24 сесії  7 скликання Жахнівської сільської ради  «Про надання субвенції на харчування учнів Жахнівської ЗОШ І-ІІ ступенів» та наданих довідок Управління праці та соціального захисту населення.

      Охоплення гарячим харчуванням учнів 1-8 класів  у ІІ семестрі  здійснюється  відповідно до наказу по школі від 13.01.2020 р. № 7,  рішення № 362 від 24 грудня 2019 р.  30 сесії  7 скликання Жахнівської сільської ради  «Про надання субвенції на харчування учнів Жахнівської ЗОШ І-ІІ ступенів» та наданих довідок Управління праці та соціального захисту населення.

      Проведено  інформування учнів школи  під час зустрічі директора і кухаря з членами учнівської ради. Педагогічний колектив під час наради при директорові , голова батьківської ради Швидюк Л.Д.  опрацювали  «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» за редакцією Клопотенка Є.В. для поширення інформації між батьками і громадськістю.

      Директор школи звернулась із клопотанням до сесії Жахнівської сільської ради про виділення коштів на харчування учнів  за рецептурою Клопотенка Є.В. з розрахунку 20 грн на 1 учня в день. Сесією затверджено кошти 64000 грн на харчування  учнів до 29 травня 2020 р. із  розрахунку 12 грн  на 1 учня в день.

     Класні керівники  провели просвітницьку роботу із батьками про необхідність і можливість оновлення дитячого харчування у школі, рекомендували впроваджувати страви  Клопотенка Є.В. вдома з метою вивчення смаків дітей.

     У шкільній їдальні  поступово вводяться страви із меню страв за «Збірником рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» за редакцією Клопотенка Є.В. :

 

№ 1 – закриті бутерброди з повидлом

№ 5 – салат з буряком та сухариками

№ 7  - салат з капусти з ароматною олією

№27 – салат з морквою та сиром

№37 – суп з крупою та томатом

№47 – мак енд чіз (макарони запечені з сиром)

№59 – чахохбілі з куркою (тушкована курка з томатом)

№ 63 – картопля смажена скибочками (з вареної картоплі)

№ 77 – рис паелья

 

     Організовано чергування учителів у їдальні, які контролюють  дотримання правил учнями під час споживання їжі , контролюють миття рук  учнями перед  входом у їдальню. Класні керівники у рамках співпраці  з батьківським комітетом забезпечили  учнів кожного класу рідким милом та паперовими рушниками.

         Під час  прийому їжі учнями школи кухар Сидорук О.В. знаходиться у столовій залі, вивчаючи смаки і відгуки дітей. Учні задоволені запропонованими стравами та їх елементами, готову продукцію споживають повністю.

         З метою організації безпечного харчуванню дітей  під час прийняття продуктів перевіряється стан привезених продуктів, наявність супроводжуючих документів (сертифікатів) , маркування на продуктах, санітарний стан транспортного засобу. Обмежено доступ до приміщення їдальні вивіскою «Стороннім вхід заборонено». Ведеться журнал бракиражу сирої продукції, де записується якість прийнятих продуктів.

       Під час приготування страв кухар керується  схемами приготування перших, других та третіх страв, які вивішені  на кухні на видному  місці.

       Щоденно проводиться огляд кухаря (фіксується у відповідних журналах) на наявність гнійничкових захворювань шкіри та ГРВ. Контролюється санітарний стан харчоблоку, який фіксується у відповідному журналі.

        Для   утилізації харчових відходів  є окрема каструля 6 л , у якій збираються харчові відходи, перекип’ячуються та викидаються  до сміттєзбірника.

      Відповідно до Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” та з метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, на виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2012 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 429 від 17.10.2015, з метою розробки та впровадження  у школі  процедур для підтримання гігієни у всьому харчовому ланцюгу, які необхідні для виробництва та постачання безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також правила поводження з харчовими продуктами  організовано й призначено постійно діючу групу по розробці та впровадженню системи НАССР  у школі:

 

Координатор – директор школи  Сковира Т.І.;

Технічний секретар – Красівська О.В.

Члени робочої групи НАССР у  школі:

 –– кухар школи  Сидорук О.В.

 

    Розпочато забезпечення  надійного  й достовірного  функціонування системи НАССР ,ведеться  робота щодо введення відповідних форм документації, які підтверджують функціонування системи НАССР.

     29.01.2020 р. фельдшер Тиврівського відділу районного управління БХП та ВМ ГУ ДПСС Дідур С.Ю. комісійно провела  паспортизацію харчоблоку школи. Інспекцією Держпродспоживслужби проведено перевірку  стану шкільної їдальні, її матеріально-технічного забезпечення. Рекомендовано поповнити і поновити кухонний інвентар, посуд та придбати сучасне кухонне обладнання.

       Під час карантину  проведено дератизаційні заходи у шкільній їдальні згідно укладеної угоди із   Держпродспоживслужбою.   

 

 

5.     Навчально-виховна робота у навчальному закладі

 

        Аналіз підсумків навчального року показав, що педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності виконав свої завдання та вимоги Державних стандартів початкової освіти і базової освіти.   

       Шкільний методичний куточок поповнювався розробками  уроків, позакласних та предметних заходів. В цілому рівень педагогічної майстерності вчителів високий.

         Робота над темою школи активізувала, урізноманітнила форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну самоосвітню підготовку.   

     Педагогічні ради школи стали платформою для обміну досвідом педагогів . Так, 18.10.2019 р. обговорено питання «Формування у школярів потреби і навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж життя на основі впровадження інноваційних технологій навчання» (протокол № 2 від 18.10.2019 р.).

      Аналіз стану методичної, навчально-виховної роботи, результативності освітнього процесу за минулий період дають підставу вважати, що загальношкільна науково-методична тема педагогічним колективом реалізована  на  належному  рівні.

      Проте дуже мало відвідано уроків вчителями-наставниками  та  молодими спеціалістами. Недостатньо уваги приділялося глибокому обговоренню на методичних об'єднаннях питань виховання учнів. Не всі вчителі провели заплановані відкриті заходи. Мало уваги на засіданнях методичних об’єднань приділялось знайомству з методикою вивчення складних тем, освітніх програм, механізму ущільнення навчального матеріалу, дистанційного навчання. Не всі вчителі брали участь в обговоренні доповідей. Не завжди практичні заняття були ефективними.

    Методичний кабінет мало поповнювався методичними  розробками. Недостатньо уваги приділялось наступності у навчанні та вихованні учнів початкової та основної ланки. На засіданнях методичних об’єднань мало уваги приділялось стану викладання, рівню знань та умінь учнів з навчальних предметів, розвитку творчих здібностей.

        Необхідно  включати в план роботи методичних об'єднань більш конкретні питання з проблем виховання, більш глибоко вивчати та обговорювати їх і впроваджувати в практичну діяльність, систематично приділяти належну увагу стану викладання навчальних предметів, роботі з обдарованими учнями, впровадженню в практику роботи нових технологій навчання.

      Запланований практичний семінар учителів зарубіжної літератури  на  базі  школи на 02.04.2020 р. (Аркушенко Ю.І.) не відбувся через введення карантину.

       Графіком внутрішкільного контролю та керівництва передбачено вивчення стану викладання предметів вчителями, що атестуються, формування  на їхніх уроках різних компетентностей. Складено графік відкритих уроків, виховних та предметних заходів вчителів, що атестуються. Вчителі, що атестуються, готують  матеріали з власним досвідом роботи. Документація щодо процедури атестації ведеться відповідно до нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників. У 2020 р. дистанційно проатестована на присвоєння кваліфікаційної категорії  «спеціаліст І категорії»  учитель географії Красівська О.В.

          З метою належної організації методичної роботи створено методичний куточок, науково-методичне забезпечення якого є інформаційно-методичною базою для вчителів, для удосконалення їхньої професійної кваліфікації та самоосвіти.

         Діяльність методичної ради та інших методичних підрозділів  фіксується щорічними наказами.

   В структурі методичної роботи діють методичні об’єднання :

·        вчителів початкових класів (кер.Величко Н.М.);

·        вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін (кер. Титко Г.І.);

·        вчителів природничо-математичних дисциплін (кер. Сковира Ю.І.);

·        з  питань  туристсько-краєзнавчої   роботи  (кер.Безуглий В.В.);

·        класних керівників (кер.Красівська О.В.)

Робота  методичних  обєднань  чітко спланована, ведеться відповідно до Положення про шкільне методичне об’єднання вчителів-предметників та зберігається в методичному куточку  школи.

На засіданнях   ШМО розглядаються важливі питання освітнього процесу: впровадження інноваційних освітніх технологій навчання, створення безпечного освітнього середовища, адаптація учнів 1 і 5 класів до навчання, форми і технології дистанційного навчання, опрацювання нормативних документів , робота з обдарованими дітьми, підсумки  участі  учнів  у  районних  творчих конкурсах і предметних  олімпіадах .

  В 1-2 класах  НУШ  облаштовані освітні осередки, ігрові куточки, в яких діти мають змогу ефективно навчатися та змістовно проводити своє дозвілля на  перервах. Активно працює ГПД . Раціональна організація самопідготовки, поєднання різних видів діяльності, проведення тематичних виховних заходів сприяють збереженню та зміцненню здоров’я учнів, належному вихованню і всебічному розвитку молодших школярів.

   Календарно-тематичне планування з предметів навчального плану складається відповідно до  діючих  програм, індивідуальних можливостей та запитів учнів. Учителями початкових класів забезпечується відповідний рівень навчальних досягнень згідно з вимогами  освітніх програм.

 У   кабінетах  створені  тематичні картотеки   дидактичних   та   навчально-методичних  матеріалів, навчально-наочних посібників, навчального обладнання, розподілені за темами та розділами  навчальних  програм. 

        Робота бібліотеки школи проводиться згідно з планом і направлена на задоволення читацьких потреб, виховання культури читання учнів, на вдосконалення бібліотечно-інформаційного, культурно-просвітницького забезпечення  освітнього процесу.  Бібліотекар школи  Бобик М.М.  проводить роботу щодо залучення учнів до читання художньої літератури, періодичних видань. Відповідно до плану виховної роботи школи в бібліотеці постійно організовуються  виставки літератури, присвячені  річницям, відомим  особистостям, знаменним  подіям. подіям. Регулярно оформлялися книжкові полиці до ювілеїв письменників, народних свят, знаменних дат. Виготовляються стіннівки до визначних подій. Бібліотека школи тісно  співпрацює  із  сільською бібліотекою,  де є в наявності  велика кількість  різноманітної літератури. Здійснюється просвітницька робота за  різними  напрямками. Забезпеченість підручниками становить 80 %. Бракує підручників  у   5-6  класі . Зроблено замовлення підручників для 3 і 7 класів.

       У школі проводиться робота щодо поповнення бібліотеки підручниками, художньою та методичною літературою.  Розподіл та використання підручників проводиться пропорційно до кількості учнів у класах. Всі підручники, які використовуються, мають гриф МОН, застарілі підручники використовуються за потребою. Навчальні книги, які вийшли з використання та застарілі за змістом, списуються. Протягом травня – червня проведено аналіз наявного бібліотечного фонду підручників  відповідно до фактичної кількості учнів на 2020-2021 н.р.

       Учні   1-2  класу  НУШ мають  формувальне оцінювання  рішенням   засідання   педради  від 29.08.2019 р. (протокол № 1).

       Щотижня  директор  школи  Т.І.Сковира  особисто  проводить  робочу  загальношкільну лінійку, інформує учнів, аналізує стан освітнього  процесу, позакласної роботи,  підводить підсумки  діяльності школи  за  кожен  тиждень, знайомить  з  планами  на  наступний  тиждень.

      Щотижня  в понеділок  відбувається  виробнича  нарада  , де  вирішуються організаційні, термінові, актуальні  питання  і  формуються  плани  на  тиждень.

           По  наслідках  наради  директорів ЗЗСО  району  у  школі  відразу  відбувається  шкільна виробнича  нарада, де  колектив  інформується  про  питання  , які  обговорювались  в  управлінні  освіти, молоді та спорту.

         Жахнівська сільська рада передала до УОМС рішення сесії від 06.04.2020р. про надання  згоди - дозволу на створення філії загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка до опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Тиврів.

 

6.     Робота  навчального закладу  під час  карантину .

Дистанційне  навчання .

 

На виконання  нормативно-правових документів  МОНУ, Департаменту освіти і науки ВОДА, управління освіти, молоді та спорту Тиврівської РДА  з початку карантину по школі видано накази :

-         Від 11.03.2020 р. № 18 «Про запровадження карантину у школі»

-         Від 16.03.2020 р. № 21 «Про  організацію дистанційної роботи  у школі під час карантину»

12.03.2020 р. проведено засідання педагогічної ради (протокол №5 від      12.03.2020 р.) «Про дистанційну роботу в умовах карантину» (вибір форм дистанційного навчання і його технологій, засобів дистанційного навчання, перелік предметів , формат комунікацій між працівниками, учнями, батьками, ведення документації, облік навчальних досягнень, психологічний супровід здобувачів освіти, просвітницьку роботу щодо попередження поширення  інфекційних захворювань , контроль за дотриманням прав дітей в умовах карантину).

     На вхіднику школи розміщено оголошення про запровадження карантину у школі. Доводиться до відома відвідувачів, що на час карантину  діє заборона на відвідування закладу освіти здобувачами освіти, на  проведення масових заходів, тощо. Попереджається, що працівникам школи можна заходити і працювати в установі лише в масках, рукавичках, дотримуватися дистанції 1-2 метри. Працівники обслуговуючого персоналу працюють над санітарним прибиранням приміщень, благоустроєм пришкільної території, несуть чергування у школі за відсутності інших працівників. Для оперативного керівництва техпрацівниками створено   вайбергрупу «Технічні працівники».

        З числа  61 учнів 1-8 класів  школи  усі учні  охоплені дистанційною формою навчання. Учителі школи  працюють за  індивідуальними планами дистанційної роботи, затвердженими директором школи і розміщеними на шкільному сайті. Індивідуальні плани учителів складаються відповідно календарно-тематичному плануванню з предметів.  Для цього  учителі 1-4 класів сформували вайбергрупи кожного класу, куди розміщують щоденні завдання згідно розкладу. У 5-8 класах класні керівники сформували вайбергрупи кожного класу, куди предметники скидають завдання згідно розкладу .

 

Клас

Кількість учнів у класі

Джерела отримання інформації про дистанційне навчання

Шкільний сайт

Член Viberгрупи класу

Телефонний зв'язок , доставка завдань додому

1

7

7

6

1

2

7

7

7

0

3

8

8

7

1

4

8

8

6

2

5

11

11

10

1

6

6

6

6

0

7

9

9

8

1

8

5

5

5

0

 

        Учителі навчальних предметів щоденно звітують  усно в телефонному режимі та письмово у створеній шкільній  вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи» про організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання та дитячого дозвілля. Під час таких бесід здійснювався аналіз проведених уроків, вибору форм передачі завдань, кількісного охоплення  інтернет і телефонним звязком, зворотнього звязку, можливості перевірити учнівські роботи, обліку навчальних досягнень, використання освітніх платформ, наявності в учнів і батьків можливих засобів і технологій, стану  фізичного і психологічного здоровя дітей , їх місцеперебування за відсутності дорослих, дотримання протиепідеміологічних заходів сімєю.

     Вихователь ГПД , бібліотекар Бобик М.М.  створила вайбер-групу "Пізнайко  Школярик", до якої приєднались вчителі, батьки та  учні 1-8 класів. Тут виставляються  повчально-виховні, пізнавальні, прикладні, спортивні, художні, творчі, літературні, валеологічні, музичні завдання, ігри, розваги, руханки, відеоролики для активного відпочинку і дозвілля дітей.

      Під час дистанційного навчання  учні мають можливість переглядати відеоуроки, презентації, виконувати онлайн тести. Учителі щоденно здійснюють консультації з учнями і батьками з питань дистанційного навчання в телефонному режимі, надсилають домашні завдання в групи за розкладом, здійснюють пошук цікавих, актуальних онлайн матеріалів для учнів. Виконані роботи, надіслані учнями у групи чи особисті повідомлення, голосові чи відеоповідомлення щоденно перевіряються, даються коментарі до кожної роботи, надсилають їх в особисті повідомлення, виставляють оцінки в особистий  «Журнал успішності учнів під час карантину». Педагоги створили освітню платформу Classroom, де можна активно, по – сучасному здійснювати освітній процес. У вайбергрупах класів обговорюють важливі питання  здоров’я учнів і  необхідність організації навчання, забезпечення учнів технічними засобами, обовязковий зворотній зв'язок. Батьки мають  можливість ознайомитися з різними просвітницькими матеріалами про коронавірус, надсилаються усі можливі матеріали про епідеміологічну ситуацію в Україні, актуальні поради психолога, які надсилає Мосієнко С.А. Діти активно виконують домашні завдання, фото виконаних робіт надсилають учителям на перевірку. Педагоги ведуть облік  надісланих завдань, якщо учень не надсилає роботи, телефонують до батьків чи учня, з’ясовують причину. Не залишається поза увагою виховна робота. У групі  вітають  з Днем  народження, зі святами, нагадуючи звичаї та традиції рідного краю, дотримуються Календара памятних і знаменних дат, обговорюють сучасні події в світі та Україні, залучаються до флешмобів та челленджів. Учителі надсилають повідомлення для ознайомлення  батьків та учнів з онлайн уроками для здійснення дистанційного навчання. Проводять індивідуальні розмови з батьками щодо допомоги дітям у навчанні, проведення вільного часу, улюблені заняття дітей,   вибір зручних форм дистанційного навчання .

     Учителі опрацювали інструкції  та рекомендації  МОНУ, УОМС, дирекції школи щодо здійснення дистанційного навчання. Використовують платформи дистанційного навчання: «Всеосвіта», «На урок», «Освіторія», матеріали з Ютюбу. Щоденно здійснюють консультації з учнями і батьками з питань дистанційного навчання в телефонному режимі, надсилаю домашні завдання в групи за розкладом, здійснюю пошук цікавих, актуальних онлайн матеріалів для учнів. Проводяться телефонні конференції з учнями, індивідуальні  телефонні розмови для пояснення навчальних тем.  Батьки активно долучаються до здійснення дистанційного навчання. 

      Кожним педагогом створено особисту папку  «Карантин», де зберігаються  індивідуальний план, відеоматеріали, фото учнівських робіт. Педколектив  у власних домашніх «Класних журналах» веде  облік  навчальних досягнень учнів щоденно, накопичує поточні та тематичні оцінки, доводить до відома учня індивідуально у особистих сторінках.

     Не залишилась поза увагою фізкультурно-спортивна діяльність з учнями школи. Враховуючи  сільські умови проживання учнів  і  можливість займатись руховою активністю на приватному подвір’ї, підбираються рухливі ігри. У початкових класах  акцентується увага на загальнорозвиваючих вправах, даються  посильні завдання , які можна виконувати без допомоги батьків при наявному домашньому інвентарі та ігровому обладнанні. Дітям рекомендовано займатись стройовими вправами, бігом, рухливими іграми, які згуртовують сімю. Даються творчі завдання – займатися домашнім чирлідінгом, оздоровчими вправами, вести здоровий спосіб життя. Якщо  вдома є багато членів сімї, то пропонуються командні заняття, можна влаштовувати міні спортивні змагання, естафети. Учнів учитель фізкультури зобов’язує виконувати комплекс вправ ранкової гімнастики, ходьбу. Разом з тим для учнів підбираються і диференційовано розсилаються у вайбергрупи класів інтеренетпропозиції: спортивні ігри, розваги, зарядка, музичні руханки, гра в шашки, фітнесролики, відеотренування. Багато спортивного матеріалу використовуєтьсяз Ютубканалу, «ДжуніорЗ», «Діджитал фізкультура».

Педагог організатор  Мороз О.М. активно долучилася до вайбергрупи «Педагоги-організатори» району для створення найоптимальніших умов дозвілля учнів і організації учнівського врядування  під час карантину. Має свій індивідуальний план роботи під час карантину і співпрацює з класними керівниками та учнівською радою школи. Зареєстрована в групі " Батьківський портал", що дає змогу знайти багато цікавого для дітей і батьків. Поділилася з батьками психологічними порадами психолога Мусієнко С.А. Активно висвітлює дистанційну роботу учнівського колективу на сторінках Фейсбуку. З головою шкільного учнівського самоврядування Нагогою Євгенієм ведеться активне інтернетспілкування і планування всіх заходів. Про це він повідомляє учнівському активу - членам учнівської ради.

       Проводиться  традиційна щопонеділкова онлайннарада при директорові (голосове повідомлення). Відбулось онлайнзасідання педагогічної ради по вибору підручників для 7 класу. Проведено підсумкове  онлайнзасідання шкільної атестаційної комісії. Усі дописи, виступи і повідомлення  доступні і прозорі для усіх членів групи. Класні керівники у такому режимі практикують години спілкування з класом, при чому  на них присутні і батьки (онлайн батьківські збори), інструктажі з БЖД, профілактичні бесіди та просвітницька робота з попередження поширення інфекційних захворювань, дитячого травматизму.

         Проте виникає ряд труднощів в організації дистанційної роботи. Навчання, спілкування, опитування розтягнене у часі, триває від ранку до пізнього вечора, поки відбудеться зворотній зв'язок і обмін коментарями, завданнями, консультаціями, оцінюванням. Покриття інтернету  у різних точках населеного пункту  та у  селах Онитківці, Івонівці, Жахнівка різне. Технічні засоби учнів і батьків різної потужності, не у кожного учня є особистий смартфон. Тому, якщо батьки у відїзді на роботу, дитина вимушена чекати можливості опрацювати навчальний матеріал. Батьки присутні при виконанні роботи учнем, тому не завжди досягається належний рівень самостійності. Більшість сімей багатодітні, це ускладнює дистанційне навчання  дітей при наявності одного батьківського смартфона. Вцілому дистанційна робота удосконалюється , поповнюється досвід учителів, батьків, учнів. Вирішуються питання придбання  батьками сучасних інноваційних засобів навчання для дітей. Проблемні питання своєчасно  коригуються і вирішуються в індивідуальному порядку.

     Усі учні повідомлені про роботу Всеукраїнської школи онлайн (розклад, час, телеканали, теми доведені до відома учнів і їх батьків), переглядають разом з батьками, обговорюють з учителями. Учням подобаються  інноваційні, оригінальні з використанням ІТ технологій уроки, руханки, музичні заставки між уроками, присутність відомих особистостей, шоузірок, тощо. Проте темп уроків швидкий, уроки короткі, не вистачає телевізорів у багатодітній сім’ї. Учні 1-2 класів відвідують відеоуроки НУШ. Претензій та скарг з боку батьків та учителів немає.

    На сайті школи (відповідальний учитель інформатики Титко В.І.) у навігації в категорії «Карантин» висвітлені дистанційні завдання з усіх предметів усіх педагогів, дистанційна робота колективу школи. Новини щодо запровадження карантину, організації дистанційної роботи, із проведених виховних розважальних пізнавальних заходів  систематично висвітлюються у розділі «Новини ІІ семестру».

         Учителі продовжують працювати, обмінюватись доробками у районних предметних групах «Керівники ЗЗСО», «Педагоги-організатори», «Фізкультурники Тиврівщини», «Голови ПК», районній групі учителів початкових класів.

       Дистанційно проведено 21.04. огляд стану спортивних споруд у телефонному режимі у присутності учителя фізкультури та технічних працівників (які займались їх впорядкуванням),  членів комісії (у телефонній конференції), оформлено відповідні акти, які будуть підписані по закінченні карантину.

      Щопонеділка у педколективі у вайбергрупі  проводиться  організаційна виробнича нарада, спрямовується діяльність колективу школи, ставляться конкретні завдання, ведеться пошук шляхів удосконалення дистанційного навчання. За підсумками районної телефонної конференції керівників УОМС головне надсилається голосовим повідомленням у шкільний колектив. Щопятниці у телефонній конференції підводяться підсумки роботи колективу за тиждень або учителями подаються у групу письмові звіти про роботу за тиждень. Звіти учителів узагальнюються у загальношкільну папку  «Карантин». Зведений звіт розміщується на сайті школи. Описи та  фотоматеріали  усіх дистанційних виховних заходів надсилаються щопонеділка методисту Панченко О.О. Тісною є співпраця з куратором школи Козак Л.О., яка  є членом шкільної педагогічної вайбергрупи, бере участь у виробничих телефонних конференціях, надає методичну допомогу, веде розяснювальну роботу щодо використання технологій дистанційного навчання, аналізує діяльність педколективу.

      Розпочато перегляд  з 28.04. уроків учнями 1-4 класів на спецканалах ТБ у вівторок та четвер з 9.00. до 10.00. з чотирьох предметів. Як доповнення до уроків учителі надсилають голосові повідомлення із розясненням складних тем, дають індивідуальні консультації по телефону учням та батькам. Наприкінці навчального року календарно-тематичним плануванням передбачені різні види контролю. Тому учителі виробили гнучкий графік проведення перевірних робіт: в одному класі не більше 2-х робіт на тиждень та не в один день.

     Вхідні нормативно-правові документи своєчасно доводяться педагогам до відома у групі або індивідуально учителям з їх предметів.

     Двоє учнів зареєструвались у кінцевому онлайн  «Колоску» .

     Щоденно  у групі класів  класні керівники і педагоги-предметники  дбають про доброзичливий психологічний мікроклімат, запобігають перевантаженню учителів та учнів, надсилають приємні ранкові привітання та підбадьоруючі листівки.

    Щопонеділка директором школи учням надсилається 15-хвилинна учнівська лінійка: відповідальне ставлення до дистанційного навчання, безпека вдома, дотримання карантинних заходів, організоване завершення навчального року, шляхи оцінювання, проведення перевірних робіт, підсумок участі  у позаурочних заходах.

     У педколективі опрацьовано методичний посібник МОНУ з дистанційного навчання та обговорено нові професійні стандарти учителя.

     Взято до уваги тематику, графік роботи КВНЗ «ВАНО» з дистанційного підвищення кваліфікації. Учителів попереджено, що очних курсів у 2020 р. не передбачається. Учителі  відвідують онлайн вебінари, семінари, реєструються на навчання  і підвищення кваліфікації у реальному часі, постійно займаються самоосвітою.

        Класні керівники провели  дистанційні батьківські збори – телефонні конференції на тему «Переваги та недоліки дистанційного навчання», «Форми  підвищення ефективності навчання  у ході завершення наачального року». Розглядали з батьками такі питання:

1. Необхідність здійснення дистанційного навчання. Навчання у Всеукраїнській школі онлайн.

 2. Вдячність батькам та учням за активну участь у здійсненні дистанційного навчання.

3. Продовження карантину. Дотримання карантинних заходів.

4. Забезпечення  дітей інтернет – ресурсами, здійснення зворотнього зв’язку.

5. Підсумки навчальної діяльності учнів, форми оцінювання їх успішності.

6. Участь в позаурочних заходах.

7. Завершення навчального року і підсумкове оцінювання за ІІ семестр і н.рік..

      

     Напередодні тривалих  вихідних та святкових днів  систематично проводились з учнями та батьками інструктажі з БЖД,  попередження дитячого травматизму, правила поведінки на водоймах, правила пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, дотримання карантинних заходів, передавались інформаційні матеріали та памятки від медсестер  ЗССО про COVID – 19.

         Проведена робота по впорядкуванню шкільного сайту, сайт наповнюється своєчасно новинами про шкільні заходи. У папку на сайті «Карантин» розміщуються накази  по школі в період карантину, дистанційні завдання, звіти про роботу. Назви розділів згідно ст.30 Закону «Про освіту» відповідають переліку обласної презентації про сайти.

        Ближче до завершення навчального року оговорили і затвердили графік приїзду учителів до школи з метою заповнення шкільної документації, формат проведення онлайнсвята Останнього дзвоника 29.05., участь кожного класного колективу у святі (святкове відео звернення директора школи, голосові і відео привітання класних керівників, пісні   про школу і канікули з домашніх записів учнів, мультипрезентації про дистанційне навчання, виготовлення святкових роликів і фотоколажів, онлайн віршоване привітання, вшанування учнів і учителів – призерів районних конкурсів, висвітлення здобутків і перемог  навчального року, онлайн нагородження  переможців і призерів , занесення на шкільну Дошку пошани, тощо.)

      Заповнювати класні журнали розпочали із 1-2 класів НУШ, 3-4 класів та запису предметів у 5-8 класах, де не виставляються оцінки (музики, трудового навчання, фізкультури у 5-8 класах, де оцінювання виставляється на основі І семестру і досягнень учнів до 12.03). Вже з 25.05.  заповнювали сторінки предметів у 3-8 класах, які оцінюються. Заповнення класних журналів відбувалося виключно у школі, перебування в кабінеті не більше 1 особи в масці та рукавичках, з власним антисептиком. З собою учителі мали навчальну програму, календарно- тематичні плани, індивідуальні плани, методичні рекомендації щодо заповнення  журналів і підсумкового оцінювання, домашній журнал обліку досягнень.  Перед заповненням шкільної документації повторно усі опрацювали методичні рекомендації, дотримуватись  основних вимог : заповнення згідно календарно- тематичних планів, Індивідуальних планів та розкладу, контрольні без дати, у Змісті під темами вказувати форми проведення уроку (відеоурок, телеурок , онлайн, телефонний звязок, голосове повідомлення, тестування). Правило - все на користь учня ! Проте заповнення документації може відбуватися і після закінчення Карантину. Кожен індивідуально згідно шкільного графіку працюватиме у школі, скупчення працівників у школі неприпустиме.  

     Після виставлення оцінок та педради з 28.05. заповнювали свідоцтва навчальних досягнень у 1-2 класах, табелі у 3-8 класах, фотографували (сканували) їх і в електронному вигляді надсилали особисто батькам. Виводили дані про рівні навчальних досягнень  учнів для звітування.  Оригінали документів  та Похвальні грамоти за високий рівень навчальних досягнень віддаємо на початку наступного  навчального року.

          18.05.2020 р. директором школи створено вайбергрупу  «Майбутні першокласники», до складу якої ввійшли батьки першокласників, учитель початкових класів Колібабчук А.Г. – вчитель 1 класу , завідувач Жахнівським ЗДО Швидюк Л.Д., директор школи. Із  8-и прогнозованих першокласників  ітимуть до 1 класу 7 учнів, батьки Вальчука Р. відмовились пускати дитину до школи через стан здоровя. Отже, першокласників у 2020-2021 навчальному році – 7 учнів. До відома батьків доведено умови зарахування до 1 класу (розміщені методистом Жилінською Т.О. у групі «Керівники ЗЗСО»), правила прийому, перелік необхідних документів, зразок заяви про зарахування до 1 класу, заяви - згоди на обробку персональних даних. Рекомендовано відвідати шкільний сайт, провести віртуальну екскурсію школою за допомогою навігації сайту, побачити класи НУШ, ознайомитись з педагогічним колективом, нормативно-правовими документами щодо здобуття освіти. Тут розмістили фото класної кімнати, де будуть навчатись першокласники з розпочатим поточним ремонтом. Домовлено про подання  документації в електронному варіанті.

       Учитель основ здоров'я Безуглий В.В. підготував  дистанційні  інструктажі щодо безпеки під час канікул  у формі презентацій, плакатів, відеороликів та  розмістив їх у вайбергрупі педколективу для використання класними керівниками у роботі , а також направив їх у загальношкільну групу «Пізнайко Школярик» для опрацювання  учнями і їх батьками.  Окрім класних журналів кожен класний керівник має заповнити журнал реєстрації дистанційних інструктажів з БЖД, журнал класного керівника. Керівники  ШМО записуватимуть протоколи дистанційних засідань. Керівники гуртків записуватимуть дистанційні заняття ( форми проведення : відеотренування, презентації, майстер-класи, телефонні завдання, тощо). Вихователь ГПД записує, які дистанційні виховні заходи проводились з учнями 1-4 класів.

        Педагогічні працівники здійснили семестрове і річне оцінювання навчальних досягнень учнів 1-8 класів станом на 28.05.2020 р. Кожен особисто  прозвітував  письмово у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської ЗОШ» на дистанційній педраді (протокол №7 від 28.05.2020 р.) з  питань : виконання програм, проведення підсумкового оцінювання, нагородження Похвальним листом відмінників,  кількість учнів по рівнях успішності, заповнення шкільної документації, оформлення свідоцтв навчальних досягнень і табелів успішності, їх фотографування і готовність до електронної розсилки, форми пересилки електронних нагород, проведення заходів з бжд на літні канікули, стан готовності до дистанційного свята Останнього  дзвоника.

     Оцінки за рік виставлені (наказ по школі від 29.05.2020 р. № 33), звіт про рівень успішності і якісний показник надіслано 30.05.2020 р. на електронну пошту УОМС Коваль Л.Ф. Усі учні переведені до наступних класів (наказ по школі від  29.05.2020 р. № 33, наказ по школі від  29.05.2020 р. № 34 ).

      Оформлені оригінали табелів успішності учнів 3-8 класів та свідоцтв навчальних досягнень учнів 1-2 класів, сфотографовані і в електронному вигляді розіслані особисто учням та їх батькам (з подальшою видачею оригіналів після закінчення карантину на початку наступного навчального року) 29.05.2020 р. по закінченні  дистанційного свята Останнього дзвоника.

     Під час карантину  та дистанційного навчання   у період з 12.03. по 01.06. виховна робота класних керівників та педагогічного колективу вцілому не переривалась, а лише  урізноманітнилась завдяки використанню  компютерних технологій, інтернетресурсів, освітніх платформ, інтернетканалів, активному використанню соціальних мереж. Класні керівники сформували вайбергрупу  кожного класу, учителі-предметники стали членами   вайбергруп  кожного класу. Для позаурочної діяльності бібліотекар школи Бобик М.М.  організувала  загальношкільну групу «Пізнайко Школярик». Учителі стали активно обмінюватись досвідом  дистанційного навчання і дистанційної виховної роботи у районних предметних групах. Педагог-організатор Мороз О.М. та шкільний  бібліотекар  Бобик М.М.  планували та проводили  масові виховні заходи  у школі та  організували  шкільний колектив навколо районних  заходів.

         Надзвичайно тісною стала співпраця  і партнерство  учителів із батьками, бо вони були членами усіх шкільних груп, де були  задіяні учні.

        Так , протягом дистанційного навчання виховна  діяльність продовжилась. Класний керівник щоранку  у вайбергрупі класу організовував дітей до освітнього процесу, готував до Всеукраїнської школи онлайн, а після уроків  залучав до позарочних розважальних заходів і змістовного дозвілля.

З 06.04.по 10.04. робочий тиждень на відзначення Дня здоров’я пройшов під гаслом здорового способу життя  та об’єднав учителів і учнів у фізкультурно-оздоровчих, санітарно-гігієнічних та просвітницько-профілактичних заходах, ініційованих педагогом-організатором Мороз О.М., вихователем ГПД Бобик М.М. та учителем фізкультури Сковирою Ю.І. Учні у вайбергрупах класів під керівництвом класних керівників та учасники загальношкільної  розважальної групи  «Пізнайко Школярик» активно долучились до цікавих справ: фотомарафон здоров'я "Стоп вірус!", «Щоб нічим не захворіти, зарядку слід тобі робити !», онлайн екскурсія " Моя чиста кімната" , « Чистота- запорука здоров'я !», акція "Чисте довкілля"- фотовиставка впорядкованого власного подвір'я, флешмоб на підтримку медичних працівників "Я підтримую карантин", "Дякуємо за здоров'я", "Не один на карантині"(фото, відео про перебування вдома, фото дітей з домашніми тваринами, малюнки для лікарів з написом" Все буде добре" .

         Шкільний бібліотекар Бобик М.М. разом з діткам втілювали в життя  проекти  "Зелений патруль поспішає на допомогу", челендж-проект "Реліквії мого роду". Також  ознайомились зі звичаями та традиціями українців вшановувати  християнські свята  Благовіщення, Вербну неділю, Великдень. Із наближенням Великодніх свят у школі дистанційно пройшла виставка учнівських робіт, малюків, фотографій великодніх приготувань, сімейних традицій, вітальних листівок, кулінарних страв. Кожен проявив себе творчо, активно і яскраво.

      Учнями школи  дистанційно протягом  21.04. – 24.04. взято участь у художній естафеті «Збережемо планету від вогню !» . У своїх малюнках діти прагнуть донести до суспільства заклик не спалювати сміття, не розводити відкритого вогню у природі, не знищувати тваринний і рослинний світ.

      22.04. до Міжнародного дня Землі  та Дня охорони праці, який відзначається  28.04. , було присвячено виставку малюнків, плакатів, листівок, трудові десанти школярів вдома. Наприкінці квітня учні школи згуртувались навколо фотовиставки «Весна буяє пишним цвітом».

     26.04.2020 р. в Україні вшановували пам'ять жертв Чорнобильської трагедії – 34 річниця світової катастрофи. Учитель біології звернулась у загальношкільну групу «Пізнайко Школярик» із дописом  про цю  трагічну подію  та організувала усіх до естафети вдячності ліквідаторам : словесні подяки, малюнки, плакати.  

            З 04.05.2020 р. по 11.05.2020 р. у школі  дистанційно проведені заходи із вшанування Дня  пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі. Педагог-організатор Мороз О.М., учитель історії Безуглий В.В., шкільний бібліотекар Бобик М.М., класні керівники 1-8 класів організували у загальношкільній групі «Пізнайко Школярик» та класних вайбергрупах показ  презентацій «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», виставку книг та історичних документів: ”Герої не вмирають”, ”Подвиг не має забуття”.

     Педколектив  організував  виготовлення  учнями вдома червоних маків, як офіційного символу пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на Сході України у боротьбі проти російської агресії, символу відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги.

          Провели онлайн - привітання  сімей ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників  АТО  ”Учасник АТО мого двору (села), ”Солдатські сім’ї”.

         Організували  написання листів, малюнків, вітальних листівок для учасників АТО , фотоестафету вдячності.

           Провели загальношкільну акцію у  режимі онлайн 08.05.2020р. о 13.00. хвилину мовчання «1939-1945. Пам’ятаємо, хоч залишаємось вдома!» із вшанування пам’яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників ООС .

       Педагог-організатор Мороз О.М. і шкільний бібліотекар Бобик М.М., класні керівники 1-8 класів організували у загальношкільній групі «Пізнайко Школярик» та класних вайбергрупах відзначення Міжнародного дня сім'ї. Цей тиждень пройшов під гаслом "Без родини - нема щастя для дитини". Протягом тижня учні провели дослідження власних родоводів, багато спілкувалися з членами родини, переглядали з батьками сімейні фотоальбоми та виготовляли проекти  "Дерево мого роду", малювали  плакати "Тримайся свого коріння". Дітям сподобалось вести пошукову роботу  та дізнались багато цікаво про імена, професії своїх предків, їхні родинні історії та сімейні реліквії.

    Весною у другу неділю травня відзначається День Матері. До 10.05.2020 р. учні залюбки взяли участь у фотоестафеті «Я вдома не один» поруч із наймилішою і найнадійнішою Мамою.

      Класні керівники 1-8 класів запросили у загальношкільній групі «Пізнайко Школярик» та класних вайбергрупах, у кожній сім’ї  відзначити Міжнародний день сім'ї та взяти участь у акціях та фотосесіях  "Без родини - нема щастя для дитини",  "Моя родина - щасливі моменти". Учні долучились до виставки дитячих малюнків "Я - частинка сім'ї",  "Тато. Мама. Я".

          Школярі з 18.05. по 22.05. залюбки  взяли участь у Параді вишиванок і   нагадали світу про красу української культури!   Учні не лише одягли вишиванки, щоб долучитись до Всеукраїнського флешмобу, але й створювали власні візерунки на папері та полотні під час шкільної акції «Створюю диво власними руками». Класні керівники закликали усіх бажаючих взяти участь у фотовернісажі  «Моя сімя у вишитому диві». 21 травня 2020 р. педагоги загальноосвітньої школи долучились особистою участю до відзначення Дня Української  Вишиванки. З теперішніх  фото та світлин минулих років видно, як любить і шанує наше учительство  перлину української культури, берегиню  духу України – вишиванку !

       Долучились учні через перегляд презентацій, відеофільмів, листівок до вшанування памяті жертв депортації кримських татар  18.05. Переглянули в інтернетресурсах та по телебаченню  фільм «Хайтарма».

        На завершення навчального року 28.05. дистанційно проведено свято подяки першокласників  Букварику  та випуск учнів 4 класу з початкової школи у  загальношкільній  вайбергрупі  «Пізнайко Школярик» з вітальними листівками, презентаціями, фотоколажами і  відеороликами, відеозверненнями і відеопривітаннями учителів, батьків, учнів.

      Згідно   річного  плану  роботи  школи,  в зв’язку  з  закінченням  2019-2020  н.року та продовженням карантину  у школі, забороною  відвідування здобувачами освіти закладу освіти  і  проведення масових  урочистих заходів у школі  поведено  свято  Останнього  дзвоника   29.05.2020 р.  дистанційно у загальношкільній  вайбергрупі  «Пізнайко Школярик»  у присутності учителів, учнів і їх батьків. Педагог-організатор  Мороз О.М.  підготувала  презентацію  «Школо, до побачення !» з фотоколажем  рідної школи, навчальних приміщень, пришкільної території. Учитель інформатики Титко В.І. та педагог-організатор  Мороз О.М. підготували презентацію «Зірковий парад досягнень», у якому висвітлити досягнення шкільного колективу, фото і прізвища  призерів  районних предметних олімпіад, конкурсів, акцій, змагань, виставок декоративно-прикладного   мистецтва, творчих конкурсів, в тому числі  проведених  під час карантину. Запросили до відеопривітань, відеозвернень, голосових привітань  сільського голову Таранюка В.М., керівників  органів управління освітою, меценатів, учителів, класних керівників, батьків та учнів. Час та формат  дистанційних привітань бв необмежений. Включили до дистанційного свята номери художньої самодіяльної творчості учнів школи, записані вдома. Класні  керівники 1-8 класів підготували  святкові  фотоколажі, відеоролики, презентації  про класні колективи   і  їх справи під час карантину і дистанційного навчання, участі у виховних заходах  вдома. Учителі   дистанційно  підготували з учнями та їх  батьками  літературно-музичні  вітальні композиції для розміщення у  святковій програмі загальношкільної вайбергрупи. Відзначили  успіхи учнів і  високий рівень професійної діяльності  педагогів , які  забезпечили  якісні результати і здобутки учнів, отримання ними призових місць у районних заходах  протягом  2019-2020  навчального  року (кожному особисто надіслали відзнаку у електронному вигляді  із  подальшим  врученням оригіналів нагород  після закінчення карантину на святі Першого дзвоника). Після відеопривітань директора і учителів, гостей свята, нагородження  відмінників навчання, переможців і призерів  районних заходів , занесення на шкільну Дошку пошани   свої композиції  презентував кожен  клас  школи на чолі з класним керівником. Святкування  у інтернет групі дало можливість усім бажаючим передати вітання, переглядати  літературно-музичні композиції у зручний час, творчо і художньо,  естетично  і оригінально підійти до створення святкових композицій, проявити себе майстрами комп’ютерних технологій і цифрової грамотності.

              По закінченні дистанційного навчання  з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей 01.06. учні були охоплені цікавими розвагами, дозвіллям, тематичними масовими художньо-естетичними заходами. Поділились своїми щасливими подіями, високими досягненнями, сімейними історіями, шкільними  пригодами у фотоестафеті «Щасливі миті мого дитинства». Напередодні Міжнародного захисту дітей у загальношкільній групі «Пізнайко Школярик» учні переглянули відеоролики, презентації про недопустимість, шкоду і форми прояви булінгу у школі, агресії між людьми, насильства у родині. З метою протидії домашньому насильству та поширенню булінгу серед дітей  бібліотекар школи спільно з класними керівниками  провели онлайн виставку дитячих малюнків «Бажаю всім добра і миру!», «Я - проти насильства в сім’ї!», фотоестафету дружби   «Ми – дружні хлопці та дівчата!». До Міжнародного дня  захисту  дітей школярі перенесли у малюнки  свої очікування веселих канікул та спогади про школу. Діти, їх знання і таланти, сміх і  активність – окраса кожної школи, вони – наше майбутнє ! Саме це показали учасники фоточеленджу  «Діти – майбутнє України!» та  фотовиставки  «Щасливі миті дитинства».

         Не переставали  учителі на карантині під час дистанційного спілкування з учнями і їх батьками займатись профілактикою булінгу. Булінг- тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Це поширена проблема в сучасному українському суспільстві і найгостріше вона " проростає" в освітньому середовищі. Створення безпечного освітнього простору – головне  у впровадженні Нової української школи. В другому семестрі 2019-2020н.р. в навчальному закладі було проведено наступні заходи з протидії булінгу, що разом сприяло художньо-естетичному вихованню учнівської молоді :

1. Правовий пікнік" Стоп! Булінг!"( січень)

2. Перегляд та обговорення мультфільму української анімації "Чорний кіт"

( січень)

3. Читання та обговорення оповідання В. Сухомлинського "Руденький" у  початкових класах ( січень)

4. Бесіда з старшокласниками "Вікові та фізіологічні особливості підлітків – не привід для жартів" (січень)

5. Засідання учнівської ради школи на тему " Ми - проти булінгу"( січень)

6. На засіданні ШМО класних керівників були розглянуті рекомендації класним керівникам щодо  профілактики булінгу у школі «Створення безпечного освітнього середовища у школі» ( лютий).

7. Бесіди і години спілкування у 1-8 класах з елементами тренінгу "Як протистояти булінгу" ( лютий)

8. Під час проведення батьківських зборів батькам надавалась індивідуальна  консультація, як дбати про правову поведінку здобувачів освіти у  безпечному освітньому середовищі, надання допомоги дитині при перших проявах цькування ( лютий).

9. Проведено тренінг зі старшокласниками "Булінг. Відповідальність за вчинки" ( березень).

10. Протягом навчального року відбувалися зустрічі з представниками бюро безоплатної правової допомоги, представниками відділу ювенальної превенції, дільничим офіцером поліції  Чернатою В.Л. з питань протидії дитячому насильству та цькуванню.

11. Дистанційні батьківські консультації "Конфлікти та їх розв'язання" (березень).

12. Перегляд онлайн відео роликів духовно- морального спрямування " Норми поведінки і Я" (квітень).

13. Поширення у вайбер групах класних колективів та загальношкільній групі «Пізнайко Школярик»  пам'яток " Булінг: попередження", презентацій, відеороликів, мільтфільмів, публікацій, листівок з метою виховання дружби, згуртованості, поваги  та  попередження насильства, агресивної поведінки і цькування.

       Педагоги школи активно ведуть просвітницьку роботу щодо  протидії булінгу:

- художніми засобами формують в учнів терпиме, коректне  ставлення до моделей поведінки інших дітей;

- заохочують всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобігання булінгу;

- намагаються створювати комфортне  сприятливе безпечне освітнє середовище;

- моніторять безпечне користування мережею Інтернет в школі;

- вчать учнів здатності попереджувати та розв'язувати конфліктні ситуації  без насильства і  застосування сили .

          Наприкінці кожного тижня формується папка «Жахнівка.ЗОШ» із папками про проведені виховні онлайн заходи , що містять фото і опис заходів. Вказані папки надсилаються щотижня про 1-2 виховні заходи до УОМС методисту Панченко О.О. Дані матеріали про виховну діяльність у колективі учитель інформатики Титко В.І. розміщує на  шкільному сайті  у розділі «Новини» для широкого інформування. Педагог-організатор Мороз О.М. відповідає за  висвітлення  шкільних заходів  у соцмережі  фейсбук, систематично доносить до відома громадськості  шкільні  справи і їх результативність. 

          На  розвиток  творчого  потенціалу  учнів  впливає  робота  з  обдарованою  молоддю, позаурочна  робота в  класних колективах та гуртках.

        У школі  діє  гурток  «Початкове технічне моделювання», який охоплює 15 учнів початкових класів. Протягом карантину учні були охоплені дистанційно заняттями у формі : відео майстеркласи, презентації, відеоролики, голосові інструкції і т.д.

       Питання виховної роботи директор школи тримає на особистому контролі,         учнями школи   під керівництвом педагогів взято активну участь  в   районних творчих і предметних  конкурсах, дистанційних акціях , виставках та   змаганнях, челенджах, фотоестафетах, творчих дистанційних марафонах  та  показано якісні результати.

7.     Управлінська діяльність у навчальному закладі

 

Відповідно перспективного плану роботи управління  освіти, молоді та спорту, плану роботи районного методичного кабінету, перспективного та  річного  плану роботи школи, з метою вивчення рівня навчальних досягнень учнів із   навчальних  предметів  у  2019-2020  навчальному році  вивчено  та  узагальнено  на  рівні  школи , проведено моніторинг стану  викладання  та  рівня  навчальних  досягнень  учнів  з  предметів :

                                                              І семестр

-  англ.мова в  1-4  класах (листопад - грудень)

- фізкультура  в 5-8  класах (жовтень-листопад)

- основи здоровя  в 5-8  класах (жовтень-листопад)

                                                           ІІ семестр 

-         муз. мистецтво в 1-4 класах (лютий - березень)

-         географія в  5-8 класах   (січень-лютий) 

-         хімія в 5-8 класах  (березень-квітень)  

 

      Проте через запровадження карантину  у ІІ семестрі моніторинг стану викладання  музичного мистецтва у 1-4 класах та хімії у 5-8 класах не завершено.

      Згідно перспективного плану виховної роботи школи та річного плану роботи школи  проведено моніторинг виховної роботи : у І семестрі вивчено стан виховної роботи із родинно-сімейного виховання, у ІІ семестрі проведено моніторинг із здійснення художньо-естетичного виховання.        

       Створювались  щоразу  робочі  групи   для  вивчення  стану  викладання  навчальних  предметів  у  школі , до складу яких  входили  вчителі зі значним досвідом роботи, що мають належні кваліфікаційні категррії та керівники ШМО :

             Сковира  Т.І..-голова комісії, голова методичної  ради  школи 

  Титко Г.І. – учитель української мови та літератури, керівник ШМО вчителів предметів гуманітарно-суспільного циклу.

   Величко Н.М. – керівник ШМО вчителів початкових класів

   Сковира Ю.І. – керівник ШМО вчителів предметів природничо-математичного циклу.

    Красівська О.В. – учитель географії, керівник ШМО класних керівників.

 

        Узагальнено стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із вказаних  предметів за матеріалами членів   робочої  комісії у школі  підсумковими  наказами  по  школі та подано їх до УОМС.

      Навчальний  заклад у рамках співпраці і партнерства, надання методичної допомоги і проведення профілактичної просвітницької роботи  відвідали працівники ряду служб і установ :

1.     06.09.2019 р. директор  РЦСССДМ Франко О.П. провела рейд «Урок».

2.     16.09.2019 р. ст.ДОПСП Тиврівського ВП Черната В.Л. провів бесіду «Безпека дорожнього руху, правила перетину проїзжої частини», «Булінг»

3.     16.09.2019 р. завідувач  РАЗПСМ Зозуля Є.П. комісійно (Франко О.П., Черната В.Л., Берегуляк А.Л.) провела акт проведення оцінки рівня безпеки дітей  Білозуб О. та Білозуб А.

4.     28.11.2019 р. працівники ДУ ХОП ЦМОЗУ Мельник В.В., Дітковська Т.В., Криницька О.В. провели атестацію робочих місць кухаря шкільної їдальні і кочегарів шкільної котельні.

5.     05.12.2019 р. головний спеціаліст Тиврівського районного бюро правової допомоги Білоус Н.Ю.  провела бесіду «Попередження булінгу у шкільному середовищі»

6.     16.12.2010 р. заступник директора з НВР Краснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Ковальова Т.В.  провела моніторинг з виховної роботи.

7.     27.01.2020 р.  ст.ДОПСП Тиврівського ВП Черната В.Л. провів бесіду «Відповідальність дітей та батьків за  вчитене адміністративне правопорушення  в частині «Булінг»

8.     29.01.2020 р. фельдшер Тиврівського відділу районного управління БХП та ВМ ГУ ДПСС Дідур С.Ю. комісійно провела  паспортизацію харчоблоку школи.

      З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, у  школі     проведено   з  21.10 по  01.11.  І  етап  предметних  олімпіад  із   10 – и   навчальних предметів  для  учнів  школи  та предметні  конкурси.

       З  09.09.2019 р. розпочато роботу учителів-предметників  із учнями по підготовці до предметних олімпіад, додаткові заняття з обдарованою учнівською  молоддю. Кожен учитель-предметник  оформив інформаційний куточок  кабінету, де розмістив графік проведення консультацій із навчального предмета, дату, час  проведення І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, склад журі, список додаткової літератури.

       На засіданнях ШМО  обговорено і погоджено завдання  І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, склад журі. Ознайомлено із переліком документації  учителя-предметника, перевірено стан  забезпечення умов  проведення  предметних олімпіад і конкурсів  для учнів.

        Видано наказ по школі  від  18.10.2019 р. № 66  «Про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2019-2020 навчальному році» з таких предметів :

- української мови та літератури,

-  англійської мови,

- правознавства,

-  історії,

- математики,

-  біології,

-  географії,

- фізики,

- хімії,

- інформатики,

- трудового навчання,

- російської мови та літератури

    Затверджено графік  проведення  шкільних предметних олімпіад :

Назва  предмету

Відповідальний

Дата  проведення

 Класи 

 

Біологія

 

Трудове навчання

 

Географія

 

Історія

 

Російська мова  та література

Математика

 

Українська мова

 

Інформатика

 

Укр. мова та література

 

Фізика

 

Англ. мова

 

 Хімія

Красівська О.В.

 

Красівська О.В.

 

Красівська О.В.

 

Безуглий В.В.

 

Аркушенко Ю.І.

 

Титко  В.І.

 

Колібабчук А.Г.

 

Бородаєвська В.І

 

Титко  Г.І.

 

Титко  В.І.

 

Шпак У.В.

 

Красівська О.В.

21.10.

 

22.10.

 

23.10.

 

24.10.

 

24.10.

 

25.10.

 

25.10.

 

28.10.

 

29.10.

 

30.10.

 

31.10.

 

01.11.

 5-8

 

5-8

 

5-8

 

5-8

 

5-8

 

5-8

 

4

 

5-8

 

5-8

 

7-8

 

5-8

 

7-8

 

      Учителями  оформлено  протоколи та звіти  про проведення шкільних предметних олімпіад  із  зазначенням  кількості  учасників, датою  проведення, переліком   завдань, переможцями, заявки на участь у ІІ етапі, завдання шкільних олімпіад та роботи учнів.

     На шкільних предметних олімпіадах працював шкільний оргкомітет та журі у складі :

 

Голова журі – директор школи Сковира Т.І.

Заступник голови  - Титко  Г.І.

Члени журі – керівники ШМО Величко Н.М., Сковира Ю.І., Титко Г.І.

      Згідно  протоколів та звітів  учителів  узагальнено  інформацію та підведено підсумки про кількість проведених шкільних  олімпіад, кількість їх учасників, переможців  та  претендентів на участь у ІІ етапі  учнівських олімпіад.

      Так, 21.10.2019 р. у  І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з біології  (учитель Красівська О.В.) взяли участь 9 учнів  7-8 класів (5 учнів із 7 класу та 4 учні із 8 класу). І -Башта В., ІІ – Шинкарук Н., ІІІ – Білозуб А. Звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

      22.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з трудового навчання  (учитель Красівська О.В.) взяли участь  5 учнів  8 класу. Є ІІ, ІІІ призові місця, звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

       23.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з  географії  (учитель Красівська О.В.) взяли участь  4 учнів із 7 класу , 4 учні із 8 класу.  ІІІ  місце – Голюк О., звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

       24.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з історії  (учитель Безуглий  В.В.) взяли участь  4 учнів із  8  класу . І місця немає, ІІ – Кошлай Е., ІІІ – Голюк О. Звіт подано до УОМС та заявки на участь у ІІ  етапі немає. 

      24.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з російської мови  (учитель Аркушенко Ю.І.) взяли участь  2 учні із 7 класу , 1 учень із 8 класу. ІІ місце – Башта В., ІІІ місце – Білозуб А., Голюк О. Звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.     

       25.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з математики  (учитель Титко В.І.) взяли участь 2 учні 5 класу, 2 учні 6 класу, 2 учні із 7 класу, 1 учень із 8 класу ). І – Титкоо М., ІІ – Швидюк К., Нагога Є., ІІІ – Крисюк І., Башта В. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Нагога Є.).

       28.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з інформатики  (учитель Бородаєвська В.В.) взяли участь  5 учнів  8 класу , призових місць немає, звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

       29.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з української мови  (учитель Титко Г.І.) взяли участь 5 учнів із 7 класу, 5 учнів із 8 класу ). І- Башта В., ІІ – Шинкарук Н., ІІІ – Грищук Т., Бецик А., Голюк О. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Башта В.).

        30.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з фізики  (учитель Титко В.І.) взяли участь  2 учні із 7 класу , 2 учні із 8 класу. І – Нагога Є., ІІІ – Башта В. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Нагога Є.).

        31.10.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з англійської мови  (учитель Шпак У.В.) взяли участь  5 учнів із 8 класу. Призових  місць  немає, звіт подано до УОМС, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

       01.11.2019 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з хімії  (учитель Красівська О.В.) взяли участь  9 учнів із 7 класу . І – Нагога Є., Башта В., ІІ – Білозуб А. ,  ІІІ  - Грищук Т. Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Башта В., Нагога Є.).

     Всього взяли  участь  у  І  етапі  предметних  олімпіад  68  учнів  5-8  класів. Найбільшу  активність  проявили  учні  на  олімпіадах  з  української мови (10) у Титко Г.І., з біології (9), хімії (9) , географії (8) у Красівської О.В.,  з математики (7) у Титка В.І. Найменше охоплено участю  у предметній олімпіаді  з  історії (4) у Безуглого В.В., з російської мови (3) у Аркушенко Ю.І.

       Визначено  переможців  І  етапу  предметних  олімпіад, які  будуть  направлені  для  участі  у  ІІ  етапі :   

               

Предмет

Переможці шкільного  етапу

 

Математика

Фізика

Укр.мова

Хімія

 

Нагога Є.

Нагога Є.

Башта В.

Башта В., Нагога Є.

 

             

          30.09.2019 р. було  проведено  І  етап  Міжнародного  мовно-літературного  конкурсу  ім. Т.Г. під керівництвом учителя української мови та літератури Титко Г.І. В  кабінеті  української мови і літератури  учні   змагались  на  кращого  знавця  творчої  спадщини  Т.Г.Шевченка, виконували  самостійні  письмові  роботи. У конкурсі взяли участь  7 учнів 5 класу, 4 учні 6 класу, 5 учнів 7 класу. Переможцями І етапу  стали : І – Титко М., Швидюк К., Борохович Н., Башта В.,  ІІ – Джерелюк К., Крицька О., Нагога Є., ІІІ – Лукянова А., Крисюк І., Білозуб А. Учасниками ІІ етапу стали  Башта В. (7),  Швидюк К. (6) , Борохович Н. (6),   Титко М. (5).   

         25.10.2019 р у  І етапі   конкурсу з української мови  ім. П.Яцика  взяли участь 9 учнів  5 класу , 4 учні 6 класу, 3 учні 7 класу. Переможцями  І етапу  стали : І – Титко М., Швидюк К., ІІ – Голик К., Штейник К., Крицька О., Нагога Є., ІІІ – Лукянова А., Луценко Є., Чорна О., Крисюк І., Башта В. Учасниками ІІ етапу стали  Швидюк К.(6) , Титко М.(5).  Звіт подано до УОМС та заявка на участь у ІІ  етапі (Швидюк К.(6) , Титко М.(5).

        У 4 класі  25.10.2019 р. учителем початкових класів Колібабчук А.Г.  було проведено  шкільний етап конкурсу  з української мови ім. П.Яцика , у якому взяли участь 4 учні, переможцем стала Полятичко М., яка взяла участь у ІІ етапі конкурсу. Звіт подано до УОМС та заявку на участь у ІІ  етапі (Полятичко М.).

        Укомплектовано папку із  матеріалами  І   етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, з кожного предмету учитель  оформив  завдання  олімпіади, протокол, звіт  та  заявку на участь у ІІ етапі. До УОМС  направлено звіти  та заявки за  наявності переможців  І етапу, зареєстровано переможців на сайті «Май Оліпм»  .               

       Протягом листопада-грудня 2019 року учнями школи було взято участь у  ІІ етапі районних олімпіад з 4 базових дисциплін та   у 2-х предметних конкурсах з української  мови, які відбулися на базі Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки та ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів  .

Згідно поданих заявок у ІІ етапі предметних олімпіад заявлено 5 учасників у 4 предметних олімпіадах, змагались 2 учні 7 класу - Нагога Є., Башта В. До ІІ етапу предметних конкурсів з української мови допущено 3 учні на конкурс з української мови ім. П. Яцика та 4 учні на конкурс учнівської творчості ім. Т.Швченка , що в порівнянні з минулим роком більше . Результат та призові місця на районних предметних олімпіадах становить:

 

І місце Швидюк К. у  мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка  (Титко Г.І.)

 Борохович Н. 16 із 18, Башта В. 13 із 19, Титко М. 10,5 із 11

 

ІІ місце Швидюк К. у конкурсі з української мови ім П.Яцика (Титко Г.І.)    Титко М. 19,5 із 21,5

 

Полятичко М. (4) 15 із 17 у конкурсі з української мови ім П.Яцика (Колібабчук А.Г.)   

 

ІІ місце Титко Максим у районній предметній олімпіаді з української мови (Титко Г.І.)   Башта В. 27 із 30,25

 

ІІ місце Титко Максим у районній предметній олімпіаді з математики  (Титко В.І.)

 

ІІІ місце Нагога Є. у районній предметній олімпіаді з математики  (Титко В.І.)

 

І місце Титко Максим у районній предметній олімпіаді з фізики  (Титко В.І.)

 

ІІІ місце Нагога Є. у районній предметній олімпіаді з фізики  (Титко В.І.)

 

І місце Титко Максим у районній предметній олімпіаді з хімії  (Красівська О.В.)  Башта В. 8 із 17, Нагога Є.  14 із 17.

 

      На виконання  річного плану  роботи школи , з метою  контролю за якістю  і  результативністю  освітнього  процесу, в тому числі результатів дистанційного навчання на період карантину з 12.03. до 29.05.,  на  кінець  2019-2020 навчального року  дирекція школи під час дистанційної педагогічної ради у вайбергрупі «Педагоги Жахнівської школи» (протокол № 7 від 28.05.2020 р.) провела аналіз навчальних досягнень учнів 1-8 класів  та  визначила якісний показник у кожному класі та по школі вцілому. У школі на кінець  навчального року   навчається  61 учень, проатестовано  47 учнів  3-8 класів, неатестовані 14 учнів 1-2 класів НУШ. Високий  рівень  навчальних досягнень мають 5 учнів (10 %) . Достатнього рівня досягли 27 учнів (54 %). Середнього рівня  досягли  15 учнів (36 %). Початкового рівня  немає.

        Початковою ланкою освіти охоплено 30 учнів. Перший  та другий  клас не атестовані, оцінювання  у них формувальне. Учні 1-2 класів та їх батьки отримали свідоцтво навчальних досягнень та характеристику умінь і навичок. Високого рівня   у навчанні  досягли 3 учні  3-4 класів,  відмінниками  є  Яворська О. (3), Бачин М. (4), Полятичко М. (4).

          В основній школі навчається 31 учень. Високого рівня досягли 2 учні, відмінниками навчання є  Швидюк К.(6) , Титко М.(5) .

          Найвищого рівня якісний показник  досягнув  у  6 класі (100 %), у 3-4 класах (87 %). Найнижчим є якісний показник у 8 класі (20 %). Загальний якісний показник  по  школі складає 68 %.

         У 2019 р. з нагоди професійного свята – Дня працівників освіти  колектив  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка знову занесений на районну Дошку Пошани  та Книгу Пошани  працівників освіти.

       09.10.2019 р. проведено урочистості з нагоди 50-річчя з дня відкриття  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка. Запрошено на свято керівництво  Жахнівської сільської ради, Тивівської районної державної адміністрації, Тиврівської районної ради, управління освіти, молоді та спорту, голову профспілки  працівників освіти.у святкуванні взяли участь   меценати, спонсори, благодійники, які надавали допомогу освітньому закладу. Прибули на ювілей керівники установ, які співпрацюють із закладом освіти: Жахнівський ЗДО, Жахнівський СБК, ФАП, Тиврівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Тиврівський ліцей-інтернат. Вшанували на ювілейному святі ветеранів педагогічної праці, учителів  та  обслуговуючий персонал школи, які в різні часи працювали у освітньому закладі. У  програмі святкового дня запланували реєстрацію гостей, огляд школи, презентацію шкільного музею відомих земляків, збір на шкільній площі по класах і випусках,  урочиста зустріч гостей, парад випускників, працівників та друзів школи і урочисте  свято «З ювілеєм, рідна школо !».

      Продуктивно  взято участь у  конкурсах  БДЮТ:

-         І місце Полятичко М. у районному конкурсі учнівської молоді  з декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня» у конкурсі «Бліц-турнір» мяка іграшка (Бородаєвська В.І.)

-         ІІ місце Білозуб А. у районному конкурсі учнівської молоді  з декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня» у конкурсі «Бліц-турнір» вироби з бісеру, учасниця обласного конкурсу (Бородаєвська В.І.)

-         Подяка Башті В. за активну участь у районному конкурсі учнівської молоді  з декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня»  (Бородаєвська В.І.)

-         ІІ місце Сидорук В.  у історико-краєзнавчому конкурсі «Моє Поділля» у номінації  «Обєктивом фотографа» (Безуглий В.В.)

-         ІІ місце Нагога Є.  у історико-краєзнавчому конкурсі «Моє Поділля» у номінації  «Пером публіциста» (Безуглий В.В.)

-         І місце  Полятичко М., Гавриш Ю., Бобик М. у номінації «Новорічний подарунок» у районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (Величко Н.М.)

-         ІІ місце  Нагога А., Козак А. у номінації «Стилізована ялинка» у районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»  (Величко Н.М.)

-         ІІ місце  Яворська О., Станіславчук Є. у номінації «Новорічний вінок» у районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»  (Величко Н.М.)

-         ІІІ місце  Луценко Є. номінації «Новорічний колаж (картина)» у районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»  (Красівська О.В.)

-         Подяка Грищук А., Радомській Д., Бернаді Д. за активну участь у  районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (Величко Н.М.)

-         Подяка учнівському колективу 5 класу за активну участь у  районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»  (Красівська О.В.)

-         Подяка учнівському колективу 6 класу за активну участь у  районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»  (Красівська О.В.)

-         Подяка учнівському колективу 7 класу за активну участь у  районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»  (Красівська О.В.)

-         І місце   Титко М.  у молодшій групі районного конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020»  у номінації «Художнє читання»  (Титко Г.І.) 

-         ІІ місце   Швидюк К. у середній групі  районного конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020»  у номінації «Художнє читання» (Титко Г.І.)

-         Диплом за активну участь в районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020» Білозуб Г., Штейник К. (Титко Г.І.)

-         Диплом за активну участь в районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія – 2020» Швидюк В., Завальнюк  В. (Мороз О.М.)

-         ІІ місце Полятичко М. у районних змаганнях з початкового технічного моделювання (Величко Н.М.)

-         Подяка  2 класу  за активну участь в районному конкурсі «Гуманне ставлення до тварин»  (Мороз О.М.)

-         Грамота за перемогу у районній онлайн  виставці – конкурсі «Великоднє диво»  Бобик М., Бобик В., Борохович Н., Войтишенко В., Голик С., Присяжнюк М., Щербина Р., Швидюк К., Швидюк В., Титко М., Башта В., Яворська О., Лукянов А., Завальнюк В., Радомська Л., Радомська Д., Голюк А., Білоус Л.

-         Диплом  за активну участь у «Пролісках надії - 2020»  інструментальному ансамблю «Чомучки» у складі Завальнюк В., Бецик М., Лукянов А., Голик С., Присяжнюк М., Швидюк В., Козак А., Полятичко М., Гавриш Ю. (Мороз О.М.)

-         Диплом  за активну участь у «Пролісках надії - 2020»  Яворській О., Грищук А., Сулейманов М.  (Сковира Т.І.)

-         Подяка  за активну участь у «Пролісках надії - 2020»   колективу у складі  Сковира Т.І., Мороз О.М., Дзіканова О.В.,Величко Н.М., Колібабчук А.Г., Красівська О.В.,Титко Г.І. , Чорна О., Голик К., Лукянова А., Джерелюк К., Бецик С., Войтишенко В., Титко М.  (Мороз О.М.)

-         Диплом  за І місце Титко М. у районному дитячому  літературному конкурсі  «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди»  на   протипожежну і техногенну тематику  у номінації «Поетичний твір» (Титко Г.І.)

-         Диплом Титко М. за перемогу в обласному етапі дитячого  літературного конкурсу  «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди»  на   протипожежну і техногенну тематику  (Титко Г.І.)

-         Грамота 2 клас  у дитячому  літературному конкурсі  «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди»  на   протипожежну і техногенну тематику  (Мороз О.М.)

       За   підсумками 2019-2020  навчального  року  занесено  на  шкільну  Дошку  Пошани педагогічних   працівників   за  сумлінну  творчу  працю  зі  здібними  і  обдарованими  дітьми і  підготовку  призерів  районних  та обласних предметних і творчих конкурсів , змагань  та  нагороджено  грамотою «Найуспішніший  вчитель  року»  (з  подальшим врученням після закінчення карантину на святі Першого дзвоника):

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Вчитель  української мови та літератури – Титко  Ганна  Іванівна  

Вчитель математики – Титко  Володимир  Іванович

Вчитель  географії - Красівська Олена Володимирівна

Вчитель  початкових класів – Величко Наталія  Миколаївна

Вчитель  початкових класів – Дзіканова Оксана Вікторівна

Педагог – організатор, вчитель  початкових класів – Мороз Оксана Миколаївна

Вчитель історії - Безуглий Віктор Васильович

 

     Занесено  на   шкільну  Дошку  Пошани   учнів – відмінників   навчання  за  високі  досягнення  у  навчальній  діяльності ,  нагороджено  Похвальними  листами   (з  подальшим врученням оригіналів  нагород і коштів після закінчення карантину на святі Першого дзвоника) :

1.Титко М.

2. Швидюк К.

3.Полятичко М.

4. Бачин М.

5. Яворська О.

 

        Занесено на   шкільну  Дошку  Пошани   учнів   школи – призерів   предметних і  творчих  конкурсів  :

 

1.     Швидюк Катерина

2.     Нагога Євгеній                                                    

3.     Титко Марія

4.     Полятичко Марія

5.     Швидюк Вікторія 

6.     Завальнюк Владислав

7.     Білозуб Анна

8.     Башта Вікторія

9.     Сидорук Владислав 

10. Гавриш Юлія

11. Бобик Максим

12. Нагога Артем

13. Козак Артем

14. Яворська Ольга

15. Грищук Альбіна

16. Станіславчук Ліза

17. Радомська Даря

18. Бернада Діана

19. Луценко Євгеній

20. Штейник Каріна                                                      

21.  Бобик Віталій

22. Борохович Настя

23. Войтишенко Вероніка

24. Голик Снасіслав

25. Присяжнюк Микола

26. Лукянов Артем

27. Голюк Олена

28. Білоус Ліза

29. Щербина Роман

30.  Чорна Олександра

31. Голик Каріна

32. Лукянова Аліна

33. Джерелюк Каміла

34. Бецик Софія

          

Колективи  2, 5,6,7 класів       

 

      Нагороджено  перехідним  титулом  «Найуспішніший  учень  школи»  серед  дівчат  і  хлопців  за  підсумками  участі  у  шкільних та районних предметних,  творчих конкурсах, акціях, виставках, змаганнях: Нагогу Євгена (7 клас) та Швидюк Катерину (6 клас) (з подальшим врученням оригіналів  і коштів після закінчення карантину на святі Першого дзвоника).

          Педагогічний колектив постійно  спрямовує свою виховну діяльність на  формування національної ідентичності і громадянської позиції, національно- патріотичного виховання. В школі виховується  повага до державної  мови, як національної цінності. Згідно Календаря памятних і знаменних  дат проведено ряд змістовних  заходів: свято Соборності і свободи, День української писемності та культури, літературна світлиця  «Подільська Пектораль», вшанування Героїв Небесної сотні  «Історичні паралелі»,  творча літературна вітальня ( читання власних дитячих віршів)  «Україна в серці», участь учнів та вчительського колективу у фотоконкурсі «Україна- це ми», вшанування Героїв Майдану  «Не маємо права на забуття..», День книги.  Дбали про формування в учнів традиційних сімейних цінності:  родинне свято " Мамина колискова", флеш- моб "Українська хустка". Класними керівниками проводяться тематичні екскурсії до шкільного музею відомих земляків, вивчається історія життя кожної вулиці, родини. Створюються Дерева роду, вшановуються подвиги наших земляків. Не минаємо увагою і наших воїнів-інтернаціоналістів. На дистанційному навчанні ми продовжили формувати в учнів національно- патріотичну  свідомість : свято Матері, день сімї, Великодня  виставка .

Дистанційно провели екскурсію «Місто, якого нема» (м.Чорнобиль), вшанували памя'ть полеглих земляків у Другій Світовій війні  «Не загоєні рани», виставку малюнків та естафету вдячності до Дня Пам'яті та Примирення.

Змонтували відеоролики до дня Вишиванки, провели конкурс на кращий відео- вірш, фото, малюнок  про вишиванку. Батьківська  рада долучилася до привітань з нагоди свята " Дня захисту дітей" викладеними у соцмережі  фейсбук вітальними роликами за участю дітей і цілих родин.

 

9.     Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі

        Дирекція школи, класні керівники  систематично  вивчають  сім’ї учнів, стиль їх життя, домашні умови, формується банк даних про сім’ю на основі відомостей органів місцевого врядування, обліку сімей СЖО із Центра соціальних служб для молоді. На загальношкільних чи класних батьківських зборах, під час індивідуальних зустрічей  порушуються питання правової освіти, попередження правопорушень, дотримання правил для учнів, виконання Статуту школи, профілактика сімейного насильства і  протидії булінгу.

     Систематично  забезпечується участь батьків у життєдіяльності класного колективу, залучаються батьки до шкільних свят, концертів, змагань, екскурсій і подорожей, виставок творчих робіт, допомога у ремонтних роботах  та  естетичному оформленні  навчальних приміщень  і  території.

         Із запровадженням карантину співпраця і партнерство з батьками у ході дистанційного навчання стало набагато тіснішим. Батьки оцінили роль учителя у навчанні, та значення живого спілкування дитини з учителями, однокласниками.

       Особлива увага була прикута до питань адаптації учнів 1 та 5 класів, забезпечення  відвідування  школи учнями , запобігання  конфліктним ситуаціям між батьками і учнями, недопущення булінгу у дитячому середовищі, створення  безпечного  освітнього середовища.

        Директор школи  :                                                                  Т.І.Сковира

 

 

 

                                  

 

 

 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55, на виконання  наказу управління  освіти, молоді та спорту  від 28.05.2019 р. № 148, проводиться звіт директора школи перед  педагогічним  колективом та громадськістю.  Метою звітування є утвердження відкритої та демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у  закладі  загальної середньої освіти.

      До щорічного звіту внесено питання:  залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями — дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу; реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою навчального закладу, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.
        Звіт перед педагогічним колективом, батьківською радою та громадськістю про виконану роботу за навчальний рік проводиться за графіком, затвердженим  управлінням  освіти, молоді та спорту  - 11.06.2019 р.

1.     Загальні відомості про навчальний заклад

      Загальноосвітня  школа   І-ІІ ступенів с.Жахнівка  є  закладом  загальної середньої  освіти,  який  створений  у  1967 році.  Знаходиться у   комунальній  власності територіальної  громади  с.Жахнівка, переданий   до  сфери  управління  освіти , молоді та спорту Тиврівської  районної  державної  адміністрації  Вінницької  області.

    Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу:

23350, Вінницька область, Тиврівський район, с. Жахнівка, вул. Молодіжна, б. 22.

        

 

 

 

      Головною метою навчального закладу є забезпечення
реалізації  права  громадян   незалежно  від статі, стану  здоров’я  та  місця  народження , раси, національності, соціального і майнового стану, роду  та  характеру  занять, світоглядних переконань, належності  до  партій, ставлення  до  релігії, віросповідання  та  інших обставин  на  повну  загальну середню безкоштовну освіту.      

     Головними завданнями навчального закладу є:

     забезпечення реалізації  права  громадян  на  повну  загальну
середню освіту;

     виховання громадянина України;

     виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних
традицій  і  звичаїв,  державної  та  рідної  мови,   національних
цінностей українського народу та інших народів і націй;

     формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з
усвідомленою   громадянською   позицією,   почуттям   національної
самосвідомості,   особистості,   підготовленої   до   професійного
самовизначення;

     виховання  в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття   власної  гідності,  відповідальності  перед законом за свої дії,  свідомого ставлення до обов'язків  людини  і громадянина;

     розвиток особистості  учня,  його  здібностей  і  обдарувань,
наукового  світогляду;

     реалізація права  учнів  на  вільне  формування  політичних   і   світоглядних   переконань;

     виховання свідомого ставлення до свого здоров'я  та  здоров'я
інших  громадян як найвищої соціальної цінності,  формування засад
здорового способу  життя,  збереження  і  зміцнення  фізичного  та
психічного здоров'я учнів ;

     створення умов для оволодіння  системою  наукових  знань  про
природу,  людину і суспільство;

інші завдання, що не суперечать чинному законодавству .
        У навчальному закладі визначена  українська мова навчання і виховання.
         Навчальний заклад має 4 кабінети початкових класів, кабінет математики і фізики, української мови та літератури, кабінет природничих дисциплін, кабінет іноземних мов, бібліотеку, шкільний музей відомих земляків, комбіновану майстерню, медичний кабінет, спортивну залу, їдальню, котельню, внутрішні і зовнішні вбиральні, господарську будівлю, криницю. За проектом  школа мала бути зведена двоповерховою, проте  будівля не відповідає наявному технічному паспорту. Школа   має ліцензований обсяг на 80 учнівських місць  для здобуття початкової освіти  та 100  учнівських місць  для здобуття базової середньої освіти. Може розмістити  4 початкових класи та 5 класів основної школи.

 

 

2.     Дані  про кількість учнів та класів
у навчальному закладі

 

Загальноосвітня школа

Усього у навчальному закладі

Початкова школа

Основна школа

Старша школа

1–4 класи

5–7 класи

8–9класи

1–9 класи

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

К-сть класів

К-сть учнів

4

35

2

24

1

8

Усього класів школи: 8

Усього класів: 8

Усього учнів школи: 67

Усього учнів: 67

Середня наповнюваність: 8

Середня наповнюваність: 8

 

Дані про рух учнів протягом навчального року

 

Класи

1

2

3

4

Усього

5

6

7

9

Усього

Усього

Разом

Кількість класів на паралелі

1

1

1

1

4

1

1

1

1

4

 

8

Кількість учнів на початок нового навчального року

8

8

8

11

35

6

11

7

8

32

 

67

Прибуло учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вибуло учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість учнів на кінець навчального року

8

8

8

11

35

6

11

7

8

32

 

67

 

          Встановлено  5-денний  режим  роботи  школи.

Початок занять – 8.30., ранкова зарядка -  8.15.

          Заходи з позакласної роботи проводились  в такі терміни:

·        1 – 9 класи до 15.00.

·        Гуртки  до 15.00.

         Запроваджено організаційні заходи та різні засідання у такі терміни:

·        Рада школи – 4 рази на рік;

·        Педагогічна рада – 3 рази на семестр, до 17.00. год.;

·        Методична рада – 2 рази на семестр, до 16.00 год.;

·        Методичні об’єднання  – 2 рази на семестр, до 16.00 год.;

·        Виробнича нарада – 4 рази на місяць;

·        Нарада при директорові – 1 раз на місяць, до 17.00. год;

·        Батьківські збори – 2 рази на семестр, до 16 год.;

·        Загальні збори  колективу  школи – 1 раз на рік.

·        Загальношкільні  конференції – 1 раз  на  рік.

Розклад    дзвінків  по  школі

Урок

Час проведення

Перерва

1

8.30------------9.15

10 хв

2

9.25----------10.10

15 хв

3

10.25--------11.10

15 хв

4

11.25--------12.10

10 хв

5

12.20--------13.05

10 хв

6

13.15--------14.00

10 хв

7

14.10--------14.55

 

 

   Група  продовженого дня для учнів 1-4 класів  передбачала  охоплення  навчанням  в  першу  чергу дітей, які  відвозяться  від школи додому   - 24 дитини. Група  працює  неповний  робочий  день у  зв’язку  з   необхідністю відвезення  учнів  зі  школи  додому  о  15.00. год.

 

 

Вид  занять

Години

Прогулянка, ігри  на  свіжому  повітрі

12.00------------12.45

Підготовка  до  виконання  домашнього  завдання

12.45----------12.55

Виконання  домашнього  завдання

12.55--------13.40

Виховні  заходи (бесіди, читання, обговорення  казок, малювання)

13.45--------14.00

Виконання  домашнього  завдання

14.05--------15.00

          Відповідно до статті 16 Закону України "Про загальну  середню освіту" структуру навчального року встановлювала школа за погодженням з місцевим органом управління освітою.

      Навчальні заняття було організовано за семестровою системою: І семестр - з 3 вересня до 28 грудня, ІІ семестр – з 14 січня до 31  травня.   Канікули   було  проведено  в такі терміни: осінні з 29 жовтня  до 04 листопада, зимові з 31 грудня  до 13 січня, весняні з 25  березня  до  31  березня.

       Як передбачено статтею 34 Закону України "Про загальну середню освіту", навчальний рік закінчився проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової , основної   школи.

     Рішенням  засідання  педагогічної ради від 31 серпня 2018 р.(протокол  №5)   визначено  недоцільність  проведення  навчальної практики та навчальних екскурсій     у  зв’язку  з  тим  , що  відсутнє  фінансування  на  підвезення  учнів  до  школи  в  період   літньої  практики  і екскурсій.

3.     Матеріально-технічна база навчального закладу

 

         Школа  має необхідну кількість будівель, приміщень та обладнання для організації освітнього процесу.Школу розташовано в  типовому  приміщенні. Будівлі навчального закладу підтримуються в належному технічному   і  санітарно-гігієнічному  стані. Школа опалюється   власною новозмонтованою мобільною  котельнею, яка працює на   твердому  паливі .

     Замінено 3 вікна у  кабінеті іноземних мов та утеплено у ньому 48 м.кв. підлоги спеціальними плитами.

       Дерев’яні  вікна  у коридорі  школи (10 вікон) не  несуть  ізолюючої  і  теплозбережувальної  функції  і  терміново потребують  заміни  на  сучасні  металопластикові  конструкції.

        Протягом  року  здійснюється   своєчасна  виплата  заробітної  плати, надбавок, доплат  педагогам .Здійснюється  нарахування  авансу, винагороди.

    Для працівників обслуговуючого персоналу вишукано кошти завдяки клопотанню перед Жахнівською сільською радою за грудень 2018 р. , завдяки фінансуванню  Жахнівської сільською ради  проведено  у вересні-грудні  2018 р. оплату праці кухара шкільної їдальні. У травні-червні 2019 р. працівники обслуговуючого персоналу  100 %  перебували у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю  14 днів.

     Вчасно  фінансується    енергоспоживання установи. За Інтернет-ресурси  сплачують  працівники школи та батьки учнів .

     За   позабюджетні  кошти  здійснюється  ремонт  оргтехніки, меблів, естетичне  і  методичне  наповнення  внутрішнього  шкільного  приміщення. Силами  працівників   закуповуються  миючі  засоби, прибиральний  інвентар, спецодяг  і  господарчий інвентар кочегарів, бензин і мастила для порізки дров, електролампочки у внутрішні приміщення.

     Класні   кімнати  і  кабінети  облаштовані  відповідно   до  Положення  про  навчальні  кабінети, укомплектовані  меблями, дидактичними, методичними  стендами, добре  освітлені, мають  ТЗН. 

     Територія знаходиться у належному стані. Приміщення  естетично оформлені у єдиному стилі, зі смаком.

      Культурно  благоустроєне  шкільне  подвіря, від  кожного  класу встановлено  декоративні  композиції  і   розбито  квітники. Викошено буряни, вичищено  чагарники, власними силами  вивозяться  тверді  побутові  відходи. Територія школи потребує багаторазового викошування бурянів, тому необхідним є придбання потужної бензокоси.

          Багатофункціональні   можливості  вестибюльної  зали  дають  можливість  на  високому  рівні  проводити  шкільні    культурно-масові   заходи    і свята, зустріч гостей  на  семінарах, огляд  вчительської  і  учнівської  творчості  «Проліски  надії».

        Батьки  є  учасниками  позакласних  заходів, ремонтних  і  будівельних  робіт, доброчинних  акцій, які  проводяться  у  школі «Подільський кошик для солдата», «Пять  картоплин», «Серце  до  серця», «Червоний хрест», «Ярмарок миру». Цього року встановлено енергозберігаючі лед-лампи по всій школі завдяки коштам, зібраним на «Щедрій ярмарці». Батьки оновлюють  меблі, осучаснюють інтер’єр  класних  кімнат, забезпечують  здешевлення  дитячого  харчування  шляхом  надавання  спонсорської  допомоги  овочами  у  шкільну  їдальню.

       На шкільному сайті ведеться інформування  про використання  батьківських коштів та надання благодійної допомоги школі від громадськості, прозорість фінансування, таблиця видатків на освіту і т.д.

        Жахнівська сільська рада  виділила кошти на організацію гарячого харчування  учнів 1-9 класів протягом  усього навчального року  .

       Необхідним  є  поповнення  школи  компютерною  технікою, ноутбуками, проектором , обладнання кабінетів початкових класів в умовах НУШ для  підвищення  ефективності  навчального  процесу. На засадах 10 % співфінансування  Жахнівська сільська рада виділила кошти для забезпечення необхідного обладнання  і засобів навчання у 1 класі в умовах НУШ у 2018-2019 н.р. та однією з перших перерахувала кошти на 2019-2020 н.р.

             У 1 класі НУШ , де навчається 8 учнів, на допомогу прийшли батьки першокласників. Вони зробили поточний ремонт у класній кімнаті. Принесли з дому 2  мякі крісла у зону відпочинку та мякі іграшки. Придбали   бокси для зберігання індивідуальних наборів Лєго-систем. Встановили фліп-чарт для викладання  вивчених  літер , цифр, складання слів, написання їх маркером. На простінку між вікнами   розташовано «Абетковий садочок»  для  вивчених літер. Подбали батьки про індивідуальну папку  (портфоліо)  кожному учневі для накопичення робіт дітей по тематичних тижнях. Цікавим придбанням від батьків став сучасний мякий гумовий конструктор на присосках, мозаїка-пазли (для складання фігур, обєктів, площин).  Придбано комплектуючі частини для встановлення  плазмового екрану (кронштейн, переноска, подовжувач, кабель, вилка, ізоляційний короб, тримачі кабелів). Завдяки  партнерству з батьками учитель 1 класу  залучила батьківських коштів  на суму 2800 грн. Завдяки співдружності  учителя  1 класу зі  спонсорами (ПП, фермерів, ФОП) у класі замінили лед-електролампи, вчепили 6 закритих плафонів, є вішак для одягу. Придбано  магніти, кольорове тісто для ліплення, двосторонній кольоровий папір, якісний папір для ксерокопіювання роздаткового матеріалу, м’ячі для ранкових зустрічей. Загалом спонсорська допомога  становить 2600 грн. Учитель на власні 1000 грн. видрукувала навчально-методичне забезпечення, виготовила  роздатковий матеріал, придбала  засоби для організації ігрової діяльності учнів.

      Для  забезпечення  протипожежного  захисту  необхідним  є  укомплектування ПЩ, закупівля  засобів  індивідуального захисту працівників та учнів.

       Навчально-методичне  забезпечення  кабінетів складається
з навчальних  програм,  підручників,  навчальних   та   методичних
посібників   з предмета, типовими переліками  навчально-наочних  посібників  та  обладнання загального   призначення,  зразків  навчально-наочних  посібників та навчального обладнання та інших засобів навчання. Більшість  навчальних  кабінетів має паспорт та необхідну документацію (перспективний план роботи, інвентарна книга, інструкція з техніки безпеки), є в наявності навчально-методична та довідкова література, науково-популярна та художня література, тематичні папки , зошити з друкованою основою, наочні посібники, індивідуальні завдання для самостійної роботи учнів, таблиці, карти, стендові експозиції тощо.

 Розподіл  та  збереження  засобів навчання і навчального
обладнання здійснюються  згідно  з  вимогами  освітніх   програм
за розділами, темами і класами.
           Завідувачі кабінетів: складають перспективний план оснащення кабінету, забезпечують умови для проведення уроків, сприяють   оновленню   та удосконаленню матеріальної  бази кабінетів, забезпечують  дотримання  в  кабінеті  правил  електричної та пожежної безпеки, чистоти, порядку, систематично  ведуть  інвентарну книгу із занесенням до неї відповідних   змін  про  нові  надходження,  витрати  та  списання матеріальних цінностей.

       Місця    зберігання    засобів    навчання   пронумеровані і  занесені до інвентарної книги. Усі матеріальні   цінності   кабінетів   обліковані
в інвентарній  книзі  встановленого  зразка,  яка  прошнурована, пронумерована та скріплена печаткою. Додатково кабінети оснащені: підручниками та навчальними посібниками, фаховими журналами, бібліотечкою суспільно-політичної, науково-популярної, довідково-інформаційної і методичної літератури, матеріалами  педагогічного досвіду,  розробками відкритих уроків та виховних заходів, інструкціями  для  виконання лабораторних і практичних робіт, дослідів, спостережень, фізичного практикуму. В кабінетах є стенди державної символіки, інструкції з  техніки  безпеки  та  пожежної  безпеки,  правила роботи в кабінеті, таблиці сталих величин та основних формул, системи вимірювання фізичних одиниць,  матеріали до  теми наступних  уроків,  орієнтовні   завдання тематичного оцінювання, державної атестації, графік проведення консультацій із предметів. Наявна перевірка контурів заземлення електроспоживачів, оформлено відповідні акти.

      Жахнівська  школа частково забезпечена сучасною комп’ютерною технікою. У  кабінеті  математики  створено куточок інформатики, у якому облаштовано 1 робоче  місце  для учнів і  вчителя. У  кабінеті  початкових  класів  № 2  створено  куточок  для  викладання  «Інформатики»  в  початкових  класах. Проте техніка потребує оновлення  та постійного ремонту. У школі на даний момент немає  ксерокопіювальної техніки.

         Школа  у всіх приміщеннях  має доступ до глобальної мережі Internet, що значно підвищило  ефективність проведення навчально-виховних заходів, якість освітнього процесу, забезпечення нормативно-правовими документами, належний документооббіг. Учні теж у школі  вільно користуються  мережею  Internet.

         Проте, існує  проблема  забезпечення  сучасною  комп’ютерною  технікою. Учні  не  мають  змоги  вивчати  інформатику  в  повному  обсязі. Через  застарілі  комп’ютери  немає  можливостей  запроваджувати  сучасні  освітні  технології  в  освітньому   процесі.

         У школі, з метою попередження дитячого та виробничого травматизму створена відповідна нормативно-правова база. На  початку  навчального  року, напередодні  канікул, святкових  днів, екскурсій, поїздок, відряджень  на  конкурси, предметні  олімпіади  і  змагання, районні  культурно-масові  заходи   проводяться  цільові інструктажі з  БЖД. Відпрацьована  програма  вступного  інструктажу з ОП, БЖД, цивільного захисту, протипожежної та техногенної безпеки . Є  перелік  інструкцій  на весь  навчальний рік  в рамках   ОП  та  в  позаурочний час. Чітко  розроблені  управлінням освіти, молоді та спорту заходи на навчальний рік з БЖД . Крім  цього, в  8-9  класах  введено   курс  «Основи захисту Вітчизни». В  листопаді  і квітні  місяцях   у  школі  масово   проводяться  тижні знань безпеки  життєдіяльності   з  фіксацією  у класних  журналах, день ЦЗ, тиждень ОП, тижні БДР.

      У  школі   затверджено  План  заходів  щодо поліпшення  пожежної  безпеки  у  школі, запобіганню  техногенної  катастрофи, надзвичайних ситуацій. Постійно відповідно до сезону чи актуальності питань змінюються матеріали «Інформаційно-довідникового куточка з ЦЗ», «Це потрібно знати кожному, «Це врятує твоє життя».

      Обумовлено  проведення  інструктажів  з  кожного  виду  програми  з фізичної культури та  під  час  спортивно-масових   заходів.  Під час викладання  предметів з підвищеним  рівнем  небезпеки (фізкультура, фізика, біологія, географія, хімія, трудове навчання) проводяться відповідні інструктажі з фіксацією у спеціальних журналах обліку. Працівники школи  своєчасно отримують  відповідні посвідчення про навчання.

         На  виконання  ст.36  Закону  України  «Про  охорону  праці», Колективного  договору   призначено  комісію  із  розслідування  нещасних  випадків. Організовано  роботу   із  протипожежної  безпеки  та  запобігання   нещасним  випадкам . Розроблено  заходи  щодо  запобігання  дитячого  дорожньо-транспортного травматизму.

       Систематизовано   в  окремій  папці   матеріали з цивільного захисту .

       Є в наявності окремий  журнал  інструктажів з пожежної безпеки і техногенної  безпеки.

       На  загальношкільних  стендах  висвітлена  інформація   про  служби  і  телефони  порятунку, поведінку в  надзвичайних ситуаціях, при пожежі, першу допомогу та плани  евакуації.

      В  навчальних  кабінетах  розміщені  стенди  з  ОП,ТБ  і  БЖД  учнів  школи  під  час  навчально-виховного  процесу  з  різних  розділів  програми. У  класних  журналах  ведеться  запис  про  проведення вступного  інструктажу  на  початку навчального року, первинного на кожному першому уроці, цільового на екскурсіях, повторного при різних видах небезпечної діяльності, позапланового при окремих випадках.

        Призначено особу, відповідальну за ОП  шкільної  новозмонтованої котельні. Щорічно  видаються  накази  про  початок  опалювального  сезону  і  його  закінчення. Проблемним є завершення  монтажних робіт і  здача в експлуатацію з усіма дозвільними документами новозмонтованої котельні .      Клопотання  про завершення  робіт у новій котельні порушено перед начальником відділу освіти, інженером з господарських питань відділу освіти, оформлено відповідні акти із зазначенням необхідних робіт по завершенню опалювального сезону. Термометри та манометри котельні своєчасно подані на повірку.

Перед  початком  2018-2019 навчального  року  та по його закінченні (з метою планування  ремонтних робіт) проводився   огляд кабінетів  з  метою  визначення  стану готовності їх до проведення занять. В кабінетах наявні акти-дозволи на проведення занять, організовано робочі місця педпрацівників, які відповідають нормам охорони праці та  правилам техніки безпеки і виробничої санітарії, а також віковим особливостям учнів. Навчальні кабінети оснащені засобами    навчання    та   шкільним   обладнанням за єдиними   вимогами   до    упорядкування відповідно до умов їх функціонування.

               Проведено зустріч із працівниками «Бюро безоплатної правової   допомоги» в рамках проекту «Я маю право». Організовано зустріч із працівниками районного сектору ДСНС та навчання з пожежної безпеки, перегляд відео-матеріалів. ДОП Черната В.Л. провів ряд профілактичних   бесід  пртидії шкільному булінгу, про ПДР, безпеку на водоймах.  

4.     Кадрове забезпечення навчального закладу

Дані
про кількісний склад працівників

 

Усього педагогічних працівників

16

З них:

 

·         учителів

16

·         практичних психологів

 

·         педагогів-організаторів

0,5

·         керівників гуртків

4

·         вихователь ГПД

0,5

Усього обслуговувального персоналу

10

Усього працівників

26

З них працює за сумісництвом

1

 

Примітка : у складі педколективу  працює 16 педагогів, у тому числі  1 учитель початкових класів перебуває у відпустці по вагітності і пологах.

Дані  про якісний склад педагогічного коллективу

 

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання

молодший спеціаліст

бакалавр

спеціаліст

магістр

спеціаліст

спеціаліст другої категорії

спеціаліст першої категорії

спеціаліст вищої категорії

старший учитель

учитель-методист

вихователь-методист

практичний психолог — методист

педагог-організатор — методист

Кількість педагогічних працівників

 

 

16

 

4

3

6

3

 

 

 

 

 

 

Дані  про вік членів педагогічного коллективу

 

 

Вік педагогічних працівників

до 30 років

31–40 років

41–50 років

51–55 років

Більше 55 років

Кількість педагогічних працівників

3

4

7

1

1

 

Дані про педагогічний стаж працівників

 

 

Педагогічний стаж працівників

до 3 років

понад 3 роки

понад 10 років

понад 20 років

понад 30 років

понад 40 років

понад 50 років

Кількість педагогічних працівників

2

4

4

5

2

 

 

 

   До початку 2019-2020 навчального року  вакансій не передбачається .

      З метою забезпечення потреб педагогічних працівників  у курсовому підвищенні кваліфікації, враховуючи замовлення  на  підвищення кваліфікації  педагогічних кадрів у  2019  році шляхом курсів, погоджено план – графік підвищення кваліфікації на 2018 - 2019 рік. Курсове  підвищення кваліфікації у 2018-2019 р.  пройшли Мороз О.М. для роботи в умовах НУШ, Ковальова Н.С., Аркушенко Ю.І. та учителі, які навчатимуть 1 клас НУШ  у резервній групі Дзіканова О.В. та Панченко О.О. Графік курсового підвищення кваліфікації  на 2019 р. буде виконано повністю. Усі учителі  початкових класів  пройшли  навчання за курсом «ЕДера».

Забезпечено направлення на курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх своєчасне прибуття на заняття до КВНЗ  «ВАНО» із  наказом про відрядження  та з матеріалами для написання випускної творчої роботи на одну із актуальних тем, пов’язаних з виконанням функціональних обов’язків.

Для забезпечення наступності в розвитку професіоналізму педагогів  організовано систематичну методичну роботу з педагогічними працівниками різних категорій у міжкурсовий період, зокрема, проведення групових та індивідуальних консультацій з питань підготовки до проходження курсів, організації самостійної роботи у дистанційний та заочний етапи курсів, виконання тестових завдань та підготовки випускних творчих робіт, проектів. Заздалегідь передбачено  відповідну  заміну педагогічним працівникам, які направлені на курси впродовж року  і забезпечено обов’язкове виконання на місцях навчальних планів і програм.

Дирекцією  школи систематично вивчалась результативність курсового підвищення кваліфікації. Звіти про курси та роботу у післякурсовий період заслуховувались на засіданнях методичної ради, нараді при директорові та методичних об’єднаннях. Проведено повністю  оплату відряджень на курси  згідно виділених коштів та існуючих норм.

        Керівник навчального закладу,  директор  школи  – Сковира Тамара Іванівна, освіта вища (ВДПУ ім .М.М.Коцюбинського 1999 р.), стаж педагогічної роботи – 28 років, стаж роботи на посаді директора – 18 років. Підвищення  кваліфікації директора школи пройшла з 02.04.2018 р. по 06.04.2018 р., проатестована  як директор школи у 2019 р. з результатом «відповідає займаній посаді».

5.     Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі

 

       З 17 жовтня  2018 н.р. призначена на роботу  шкільною медичною сестрою Живелюк Н.В. , яка здійснювала проведення роз’яснювальної роботи у  період поширення інфекційних хвороб, грипу, кору і т.д.  Щоранку до уроків здійснювався огляд учнів і   консультація  дітей та їх батьків, направлення  дітей до  місцевого ФАПу  та до  Тиврівської ЦРЛ. Під час загрози поширення  інфекційних захворювань  проводилась  їх профілактика : видавались одноразові пов’язки, вимірювалась температура, вилучення  дітей із хворобливими симптомами,  використовувались дезинфікуючі засоби, вологе прибирання, кварцування, інгаляції, С-вітамінізація. Відповідно до сезону та  актуальності проблем проводилась просвітницька робота.

     Практичні навчання,  демонстрація медичних, народних, природних, санітарно-гігієнічних засобів  доповнювали  тематичні  заходи : тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень знань з основ БЖД, тиждень ОП,  тиждень  боротьби  з  туберкульозом, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Всесвітній день здоров’я, тощо.

      На  уроках фізкультури систематично здійснювався медико-педагогічний   контроль. На різних етапах  уроків фізкультури  учителем фізкультури у 1-9 класах проводились вимірювання  ЧСС, контролювався  рівень  навантаженості учнів.

     Систематично велась робота  по контролю харчоблоку , робота  членів бракиражної комісії, кухаря щодо контролю за дотриманням  санітарно-гігієнічних вимог у їдальні під час прийому  продуктів харчування  від  постачальника, закладки і  приготування, зберігання  продуктів, дотримання  норм харчування  учнів 1-4 та 5-9 класів.

     Регулярно знаходилось на контролі  дирекції школи  питання   дотримання  санітарно-гігієнічних вимог  у  внутрішкільних вбиральнях для хлопчиків і дівчаток, використання  чистячих, миючих та дезинфікуючих засобів, виконання  графіка прибирань. Дається взнаки брак спецдеззасобів. Щоденно контролюється стан освітленості, провітрюваності  навчальних приміщень, дотримання  в  них  температурного  режиму.

      Протягом березня 2019 р.  учні пройшли у присутності батьків та  медичної сестри поглиблений медичний огляд, оформлено довідки, досягнуто 100 % щеплення учнів від кору.

     Згідно  довідок  ТиврівАЗПСМ  учнів  про  результати  обов’язкового  медичного  профілактичного  огляду  2019 р. , відповідно  Інструкції  про  розподіл  учнів на групи  для  занять  на  уроках  фізичної  культури, затвердженої  наказом  МОЗУ  та  МОНУ  20.07.2009 № 518674, з метою  виконання  Закону  України  «Про  повну загальну  середню  освіту», забезпечення  гармонійного  розвитку  учнів, реабілітації  хворих  дітей за  підсумками  поглибленого  періодичного медичного огляду учнів  школи  затверджено  список  учнів, віднесених  до  основної,  підготовчої  та  спеціальної   груп   на    2018-2019  та  на   01.09.2019 року , внесено зміни у Листок здоров’я  учнів 1-9 класів  у класних журналах. Класні керівники  проаналізували результати  медичного  огляду  учнів  та  довели  їх  до  відома  учителів-предметників, вчителя фізичної культури , батьків, вихователя ГПД, педагога-організатора позакласних заходів.

           Класні  керівники, вчитель фізичної культури Сковира Ю.І.  та  педколектив  враховує медичні  висновки  при  організації  освітнього   процесу,  залученні  дітей  до  різних  видів  діяльності  та  в  позаурочній роботі. Призначено  відповідальним  за  організацію  роботи  під  час  занять  фізичною  культурою  з  дітьми, що  належать  за  станом  здоров’я  до  спеціальної  та  підготовчої  медичної  групи,  вчителя фізичної  культури   Сковиру   Ю.І. , заняття  з  фізичної  культури  з ними проводились спільно  з  іншими  групами, такі учні присутні на уроці, є помічниками учителя.       

6.     Організація харчування учнів у навчальному закладі

 

          Згідно рішення № 143 від 22 грудня 2017 р. 17 сесії 7  скликання, рішення № 261  від 20 грудня 2018 р. 24 сесії 7 скликання, наказу  управління  освіти, молоді та спорту  від 11.01.2019 р. № 10  та з  метою забезпечення якісним харчуванням учнів школи у 2018-2019 н.р. продукти харчування замовляли постачальникам, які були визначені шляхом проведення тендеру через систему «Прозоро»:

цукор, рафіновані олії, яйця, оброблені овочі (томатна  паста, Квасоля, горошок  зелений, ікра  кабачкова , помідори  квашені, огірки  квашені ), борошно пшеничне, рис оброблений, продукція із зерна зернових культур (манка, ячмінка, гречка, вівсянка, пшеничка, перлова, пшоно), готові страви (пельмені), картопля, овочі (горох, квасоля, цибуля, морква, буряк, капуста), кава, чай та супутня продукція, какао, заправки та приправи (сіль, лавровий  лист, кріп  суш., оцет), дріжджі, фрукти і горіхи ( банани, апельсини, мандарини, яблука), м’ясо свійської птиці свіже (окіст курячий охолоджений, філе куряче охолоджене), хлібобулочні та кондитерські вироби (печиво, вафлі), шоколад та цукрові кондитерські вироби (цукерки), риба, рибне філе та інше м’ясо риби морожені, м'ясо свинини, ковбасні вироби - ФОП Ковтун Лілія Петрівна,

кисіль  сухий  - ТОВ "Фірма "Ремаса", 

макарон  - ТОВ "ВДК ЛІДЕР",

хлібопродукти (хліб пшеничний , хліб житній, булочки здобні) - ФОП Велика Олена Василівна,

оброблені фрукти (сухофрукти, повидло), соки, молочні продукти різні, молоко та вершки, масло, рибні консерви та інші рибні страви і пресерви (сардини), твердий сир, свіжий сир - ТОВ Вінпродтрейд.

       Харчування  учнів  здешевлено за рахунок батьківської спонсорської допомоги овочами на початку кожного семестру. 

        Вартість харчування  становила  10 грн.

        Гаряче харчування  для учнів 1-9 класів повністю безкоштовне, харчуванням у школі охоплено 100 % учнів. Охоплено гарячим безкоштовним харчуванням   учні із малозабезпечених сімей за наявності  відповідних довідок.

        Забезпечено додержання вимог санітарного законодавства при організації питного режиму та харчування учнів. Посилено протиепідемічну роботу щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекцій та кишкових отруєнь. Розглядається питання стану організації харчування на  нараді  при  директорові, раді ЗНЗ, батьківській раді. Кожного місяця надсилається звіт про організацію харчування до управління освіти, молоді та спорту.

        В ході  організації  гарячого  харчування    директор керується  рекомендаціями управління освіти, молоді та спорту щодо  організації  харчування  учнів  загальноосвітніх  навчальних  закладів.

      Технологічне і холодильне обладнання  шкільного харчоблоку  наявне, проте потребує  поповнення  посудом  , заявки на поповнення матеріально-технічної  бази харчоблоку подані до  управління освіти, молоді та спорту. Жахнівська сільська рада придбала холодильник для  Жахнівського ДЗО, що дозволило розмежувати мясні та молочні продукти  у різні місця для зберігання.

      Гаряче харчування  учнів 1-9 класів одноразове. Згідно графіка прийому їжі на першій великій перерві о 10.10 год  протягом 15 хв  харчуються учні 1-4 класів, на  другій  великій перерві о 11.10 год  протягом 15 хв  харчуються учні 5-9 класів.

      У 2019 р. під час моніторингу готовності школи до відкриття пришкільного відпочинкового табору  проведено перевірку  харчоблоку  інспекцією Держпродслужби,  припис в умовах можливого фінансування частково виконаний, решту зауважень потребують централізованих закупок і фінансування. Вода пройшла лабораторне обстеження за кошти Жахнівської сільської ради. Порушень не виявлено, зауважень та штрафних санкцій  за підсумками перевірки немає.

 

7.     Навчально-виховна робота у навчальному закладі

 

        Аналіз підсумків навчального року показав, що педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету, яка була поставлена на початку навчального року, у справі навчання та виховання дітей.   На засіданнях методичних об’єднань, робочих груп, семінарах вчителі обмінювалися досвідом роботи, шукали шляхи вирішення проблем. Методичний кабінет протягом навчального року поповнювався розробками уроків, виховних заходів, описами системи роботи вчителів.

    Високих якісних результатів в навчальній діяльності домоглись вчителі  Титко В.І., Безуглий В.В., Сковира Ю.І., Титко Г.І., , Бородаєвська В.І.,   Мороз О.М., Панченко О.О., Красівська О.В.

          На базі школи  21.12.2018 р.  проведено семінар, який  увійшов до переліку кращих районних семінарів за підсумками  І семестру  2018-2019 н.р. , відзначений у наказі відділу освіти та отримав  відповідний сертифікат про високий методичний рівень . Це районний семінар-практикум учителів трудового навчання на тему «Особливості викладання трудового навчання та інтеграція проектної діяльності на уроках трудового навчання» (Панченко О.О.)

      Забезпечено участь педагогів у конкурсі «Учитель року»  у 2018-2019 н.р. Красівська О.В. брала  участь  у  районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»  у номінації «Географія»  та  виборола ІІ місце .     

       Шкільний методичний куточок поповнився розробками  уроків, позакласних та предметних заходів. В цілому рівень педагогічної майстерності вчителів помітно виріс.

         Робота над темою школи активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості й цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів.

    Засідання методичних об’єднань, школи молодого вчителя, теоретичних семінарів, засідання методичної ради проводилися згідно графіків роботи відповідних підрозділів. На засіданнях проводилися такі види робіт: доповідь, реферат, аналіз відкритих уроків, виховних заходів, практичні заняття. Таким чином, якісний склад педагогічного колективу змінився в позитивну сторону, що безумовно, буде впливати на якість освітнього процесу.

     Педагогічні ради школи сприяли росту якості роботи  педколективу. Змістовним стало обговорення питань «Робота ШМО щодо формування активних, творчих, компетентних особистостей, здатних до творчості, успіху  в умовах сучасного освітнього простору» (протокол № 6 від 19.11.2018 р.).Аналізували педагоги «Формування національно-патріотичних  почуттів учнів » (протокол № 7 від 31.01.2019 р.). Узагальнювали  систему роботи та схвалювали досвід роботи учителя математики Титка В.І. з теми  «Формування предметних компетентностей учнів на уроках математики та фізики» (протокол № 10 від 25.03.2019 р.). В результаті учителю математики Титку В.І присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

     Учителі акцентували увагу на питанні  «Результативність освітнього процесу як показник рівня кваліфікації учителя». Рішенням педради  зроблено «Вибір підручників  для 2 і 6 класів» (протокол № 8  від 05.03.2019 р. та (протокол № 9  від 22.03.2019 р. та ). Опрацювали питання  «Реалізація наскрізних  змістовних ліній в освітньому процесі»  та нові типи уроків (протокол № 10 від 25.03.2018 р.).

      Аналіз стану методичної, навчально-виховної роботи за минулий період дають підставу вважати, що загальношкільна науково-методична тема педагогічним колективом реалізована  на  належному  рівні.

      Разом з тим слід зазначити, що не все, заплановане з методичної роботи, виконано. Так дуже мало відвідано уроків вчителями-наставниками  та  молодими спеціалістами. Недостатньо уваги приділялося глибокому обговоренню на методичних об'єднаннях питань виховання учнів. Не всі вчителі провели заплановані відкриті заходи. Не на належному рівні велася позакласна робота з предметів . Недостатньо використано в практичній роботі педагогів досягнення психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду. Недостатніми були індивідуальні форми методичної роботи. Мало уваги на засіданнях методичних об’єднань приділялось знайомству з методикою вивчення складних тем, освітніх програм, механізму ущільнення навчального матеріалу. Не всі вчителі брали участь в обговоренні доповідей. Не завжди практичні заняття були ефективними.

    Методичний кабінет мало поповнювався педагогічною та методичною літературою. Недостатньо уваги приділялось наступності у навчанні та вихованні учнів початкової та основної ланки. На засіданнях методичних об’єднань мало уваги приділялось стану викладання, рівню знань та умінь учнів з навчальних предметів, розвитку творчих здібностей.

        Необхідно  включати в план роботи методичних об'єднань більш конкретні питання з проблем виховання, більш глибоко вивчати та обговорювати їх і впроваджувати в практичну діяльність; систематично приділяти належну увагу стану викладання навчальних предметів, роботі з обдарованими учнями, впровадженню в практику роботи нових технологій навчання.

      Очікується  ініціатива  вчителів  щодо  вибору  семінарів  на  базі своєї школи  і  обміну  досвідом з колегами району. Корисно буде систематично працювати над поповненням навчально-методичних комплексів кабінетів методичною літературою, навчальними посібниками.

       Графіком внутрішкільного контролю та керівництва передбачено вивчення стану викладання предметів вчителями, що атестуються, реалізація на їхніх уроках навчальної, розвивальної та виховної мети. Складено графік відкритих уроків, виховних та предметних заходів вчителів, що атестуються. Вчителі, що атестуються, готують  матеріали з власним досвідом роботи. Документація щодо процедури атестації ведеться відповідно до нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

                   З метою належної організації методичної роботи створено методичний куточок, науково-методичне забезпечення якого є інформаційно-методичною базою для вчителів, для удосконалення їхньої професійної кваліфікації та самоосвіти.

         Діяльність методичної ради та інших методичних підрозділів  фіксується щорічними наказами.

   В структурі методичної роботи діють методичні об’єднання :

·        вчителів початкових класів (кер.Величко Н.М.);

·        вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін (кер. Титко Г.І.);

·        вчителів природничо-математичних дисциплін (кер. Сковира Ю.І.);

·        з  питань  туристсько-краєзнавчої   роботи  (кер.Безуглий В.В.);

·        класних керівників (кер.Красівська О.В.)

Робота  методичних  обєднань  чітко спланована, ведеться відповідно до Положення про шкільне методичне об’єднання вчителів-предметників та зберігається в методичному куточку  школи.

На засіданнях   ШМО розглядаються важливі питання освітнього процесу: впровадження інноваційних освітніх технологій навчання, опрацювання нормативних документів , огляд методичної літератури, робота з обдарованими дітьми, заслуховування звітів про проходження курсової підготовки, творчі звіти вчителів, які атестуються, підсумки  участі  учнів  у  районних  конкурсах, олімпіадах, акціях.

У школі проводяться моніторингові дослідження роботи вчителів, якості освіти учнів. 

 Класні керівники в роботі з учнями використовують активні форми : бесіди, дискусії, години спілкування ,диспути та інше.

 Вчителі початкових класів моделюють уроки, розробляють і обговорюють диференційовані  домашні завдання з навчальних предметів, впроваджують проектні технології, ігрові розвивальні технології. Застосовують індивідуальну роботу з учнями, що потребують додаткової уваги. Займаються інтеграцією освітнього процесу.

Значну увагу методична рада приділяє роботі з молодими педагогами, яка полягає у парному співробітництві молодих вчителів з досвідченими наставниками, стажуванні і звіті на ШМО , індивідуальних консультаціях. Відзначається  наставництво, яке проводять педагоги над  Шпак У.В., Панченко О.О., Бородаєвською В.І., Бобик М.М.

Щорічно в школі проходять огляди шкільних навчальних кабінетів. Завідувачі кабінетів працюють над  методичним наповненням та систематизацією матеріалів  кабінетів, враховуючи естетику  в оформленні  

(кабінет початкових класів – Панченко О.О., кабінет початкових класів НУШ – Мороз О.М.,    кабінет української мови і шкільний музей  відомих  земляків – Титко  Г.І.).

  В 1-4 класах облаштовані ігрові куточки, в яких діти мають змогу ефективно навчатися та змістовно проводити своє дозвілля на  перервах  та  в  ГПД  в другу половину дня. Раціональна організація самопідготовки, поєднання різних видів діяльності сприяють збереженню та зміцненню здоров’я учнів, досягненню високого рівня функціонального стану їх організму протягом дня.

Значна  увага приділялась створенню освітнього середовища 1 класу в умовах НУШ, неодноразово відбувався моніторинг  управлінням освіти , молоді та спорту. В результаті перевірки було встановлено наступне:

У освітньому закладі наявні нормативні документи:

-    Закон України про освіту

-    Типова освітня програм ( автор Р.Шиян)

-    Новий Державний стандарт початкової школи

-    Листи на накази МОН України щодо роботи початкової ланки освіти у 2018-2019 н.р.

 Питання особливості роботи початкової ланки освіти в умовах Нової української школи розглядалось

1.   на засіданні педагогічної ради:

-    «Реалізація принципів розвиваючого навчання на уроках та позаурочній діяльності»( протокол №6 від 31.08.2017)

-    «Здійснення пошуково-дослідницької роботи в навчальному закладі» (протокол №1 від 23.01.2018)

-    «Упровадження педагогіки успіху у освітньому процесі»( протокол №2 від 12.04.2018)

-    «Схвалення освітньої програми для 1- класів» ( протокол №5 від 31.08.2018 р)

-    «Оцінювання учнів 1, 2 класів» ( протокол №5 від 31.08.20918)

-    «Впровадження нового Державного стандарту початкової освіти» (протокол №6 від 19.11.2018)

-    «Про вибір та замовлення підручників для 2 класу на 2019-2020 н.р.»(протокол №5 від 05.03.2019)

-    «Реалізація наскрізних змістових ліній в освітньому процесі, нові типи уроків»( протокол №10 від 25.03.2019р)

2)  на нарах при директору :

-    «Впровадження заходів щодо Нової української школи»(29.08.2017)

-    «Опрацювання прийнятого «Закону про освіту». «Підготовка школи до викладання в 1 класі»( 21.09.2017)

-    «Запровадження нового пілотного проекту НУШ в Сутисківській ЗОШ». «Труднощі і переваги. Підготовка матеріальнл-технічної бази, ТЗН, класів, фахівця-вчителя, батьків і учнів до роботи в умовах НУШ»(26.10.2017)

-    «Хід навчання вчителів початкової школи, англійської мови, директора школи за курсом Edera», шляхом он-лайн освіти(22.02.2018)

-    «Хід підготовки 1 класу до роботи в умовах НУШ». «Опрацювання Порядку обліку дітей шкільного віку.Порядку зарахування, відрахування, переведення в 2018-209н.р. Зарахування до 1 класу» (15.05.2018)

-    «Підготовка школи до нового 2018-2019 н.р.»( нарада присвячена роботі НУШ 07.06.2018)

-    30.08.2018 питання щодо роботи школи в умовах НУШ

-    «Укомплектування 1 класу засобами навчання»(27.08.2018)

-    «Робота педагогічного колективу в умовах НУШ»(розгорнуте питання 22.10.2018)

-    «Оформлення особових справ»(25.10.2018)

-    «Підсумки моніторингу НУШ . Врахування методичних рекомендацій у роботі педагогічного колективу та ведення шкільної документації»(22.11.2018)

-    «Підсумки моніторингу НУШ. Стан викладання математики»(20.12.2018)

-    «Впровадження засад НУШ. Створення нового освітнього середовища, викладання змісту. Співпраця з ДНЗ по формуванню комунікативної компетентності, поведінкових навичок, адаптації 1 класу»(31.01.2019)

-    «Стан використання наочності, приладдя,засобів навчання на уроках та в позаурочній діяльності зі школярами в умовах НУШ»(28.02.2019)

-    «Проведення конкурсного відбору підручників»(21.03.2019)

3)  на методичному об’єднанні учителів початкових класів:

-    «Особливості організації навчання в 1 класі»( серпень 2018)

-    «Розвиток соціальної компетентності школярів на уроках в сучасній школі в умовах НУШ», «Педагогічний досвід «Інтегроване навчання в системі нових освітніх технологій»(листопад 2018р)

-    «Розвиток соціальної компетентності молодших школярів на уроках методом ігрової діяльності в умовах НУШ», анкетування «Ставлення членів МО до інтеграції», «Специфіка роботи з учнями 1 класу засобами легоконструкцій» , «Обговорення посібника «Гра по-новому, навчання по-новому»( протокол №3 січень 2019)

-    «Сучасний урок: вимоги, проблеми, шляхи вирішення», «Інтерактивні ігрові технології як засіб розвитку і самореалізації особистості» ( протокол №4)

У школі наявні накази:

-    Від 04.09.2017р «Затвердження Плану заходів щодо впровадження «Нова українська школа»;

-    23.02.2018 р «Про затвердження заходів щодо підготовки здобувачів освіти до навчання в 1 класі 2018-2019 навчал ьнтго року відповідно до концепції Нової української школи»;

-    Від 29.12.2018 р №105 «Про результативність курсової перепідготовки керівних і педагогічних кадрів у 2018 році »

-    Від 02.01.2018 №1/к «Про організацію курсового підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів у 2018 році»

-    Від 28.12.2017р «№3/к «Про організацію проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи»

-    Від 12.03.2018 №6вд «Про відрядження педагогічних працівників на науково-методичні заходи в між курсовий період на березень 2018 року»

-    Від 07.05.208 р №27 вд «Про відрядження на науково-методичні заходи в між курсовий період червень 2018 року вчителя музичного мистецтва Сквири Т.І.»

-    Від 05.06.18 №26 вд Про відрядження на науково-методичні заходи в між курсовий період червень 2018 року вчителя фізичної культури  Сквири Ю.І.»

-    Від 31.08.2018 №18/к « Про організацію і проведення підвищення кваліфікації вчителя початкових класів Ковальової Н.С. для роботи в умовах Нової української школи»

-    Від 01.06.2018р №42, від 18.06.2018 р №47, від 31.08.2018 р №118 «Про зарахування учнів  до 1 класу»

- від 13.02.2019 р №9 "Про підсумки адаптації учнів першого класу в умовах Нової українськоїшколи"

 Учителі освітнього закладу пройшли  курсову перепідготовку:  

№ з/п

ПІП учителя

Категорія слухачів

Дата 

сертифікат

1

Мороз О.М.

Учитель, що викладатиме у 1 класі

22.03.2018-22.07.2018

 ВА 02139682/

НУШ 001993

2

Сковира Ю.І.

Учитель фізичної культури

 

№477 від 13.06.2018

3

Шпак У.В.

Учитель англійської мови

28.03.2018- 15.08.2018

0213 9682/НУШ 002417

4

Сковира Т.І.

Директор школи

01.02.2018- 20.07.2018

02139682/НУШ 001428

 

Крім того, усі учителі початкової ланки освіти     пройшли курси учителів початкових класів на сайті студії онлайн -  освіти EdEra та успішно завершила «Онлайн- курс для вчителів початкової школи» 60 годин та отримали сертифікат.  Поряд з цим  учителька 1 класу Мороз О.М. прослухала вебінар 2 години   та отримала сертифікат  «Використання інтерактивних прийомів «фішбоу» та «кубик Блума» на уроках в початковій школі. Учитель англійської мови Шпак У.В.  прослухала курс 20 годин  і отримала сертифікат «English for Primary School Teachers»

     1 клас працює за  програмою НУШ – 2 (автор - Р.Шиян), відповідно до Концепції Нової української школи учні опановують знання відповідно інтегрованого тематичного навчання.  У освітньому закладі рішенням педагогічної ради від 31.08.2018 р №5 прийнята Освітня програма загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с.Жахнівка на 2018-2019 н.р І ступеня. Календарне планування  обговорено на методичному об’єднанні учителів початкових класів 31.08.2018 р.

   У першому класі навчається 8учнів: 1 дівчинка. Класний керівник - Мороз Оксана Миколаївна. Для того, щоб адаптаційний період у першокласників минув успішно, дирекцією школи були передбачені наступні етапи його організації: створення дирекцією школи, класним керівником організаційних умов, що забезпечують адаптаційний період (складання розкладу занять , створення осередків навчання, куточок настрою, естетичне оформлення класної кімнати, наявність щоденних рутин, тематичного куточка, інформація щодо прав дитини та обов’язків учня); прийняття класним керівником ідеї адаптаційного періоду, усвідомлення його змісту та необхідності підготовки; залучення батьків для допомоги учням до умов навчання у  школі.

Мороз О.М. старанно підготувалася до роботи з учнями у нових реаліях: якісно створено освітнє середовище з відповідними осередками, з набору лего створено леголабораторію;  витримана методика проведення уроків ( початок з ранкового кола, гра, робота у парах). Спільно з батьками уклали портфоліо учнів.

Діти згуртовані, позитивно налаштовані, вільно спілкуються між собою та з учителем.

   Класний керівник 1 класу Мороз О.М. оформила особові справи учнів 1 класу. На момент перевірки наявні документи: особова справа учня, копії свідоцтв про народження, ксерокопії паспортів батьків, згоди батьків на обробку персональних даних, медичні довідки,заяви батьків, свідоцтва досягнень.

Класний керівник  та учителі, що викладають у 1 класі, на належному рівні  ведуть записи у класному журналі. Про те є виправлення коректором учителем англійської мови с.60, про що зроблено запис дирекцією школи.  Здійснено розбивку сторінок журналу відповідно до навчального плану. Записи інтегрованого курсу «Я досліджую світ»  ведуться на окремих сторінках журналу  по освітнім галузям.

Журнал перевірено, наявні  4 записи директора школи. Учнівські зошити перевіряються регулярно, учитель веде записи червоною пастою. Щоденник вражень  учні  не ведуть.

   Календарно-тематичне планування з предметів навчального плану складається відповідно до  діючих  програм, індивідуальних можливостей та запитів учнів. Учителями початкових класів забезпечується відповідний рівень навчальних досягнень згідно з вимогами навчальних програм.

Розподіл  та  збереження  засобів навчання і навчального
обладнання здійснюються  згідно  з  вимогами  навчальних   програм
за розділами, темами і класами відповідно до класифікаційних  груп.
           У   кабінетах  створені  тематичні картотеки   дидактичних   та   навчально-методичних  матеріалів, навчально-наочних посібників, навчального обладнання, розподілені за темами та розділами  навчальних  програм.  Картки  розміщені в алфавітному порядку.

     Робота бібліотеки школи проводиться згідно з планом і направлена на задоволення читацьких потреб, виховання культури читання учнів, на вдосконалення бібліотечно-інформаційного, культурно-просвітницького забезпечення навчально-виховного процесу.

     Бібліотекар школи  Бобик М.М.  проводить роботу щодо залучення учнів до читання художньої літератури, періодичних видань. Відповідно до плану виховної роботи школи в бібліотеці постійно організовуються  виставки літератури, присвячені  річницям, відомим  особистостям, знаменним  подіям. подіям. Регулярно оформлялися книжкові полиці до ювілеїв письменників, народних свят, знаменних дат. Виготовляються стіннівки до визначних подій

           Бібліотека школи співпрацює з усім педагогічним колективом. Класні керівники отримують допомогу в підборі тематичних матеріалів для підготовки виховних заходів, вчителі – до проведення предметних заходів.Бібліотека школи тісно  співпрацює  із  сільською бібліотекою,  де є в наявності  велика кількість  різноманітної та  різнопланової  літератури. Здійснюється просвітницька робота за  різними  напрямками.

        Забезпеченість підручниками становить 80%. Бракує підручників  у   5-6  класі . Зроблено замовлення підручників для 2 і 6 класів.

       У школі проводиться робота щодо поповнення бібліотеки підручниками, художньою та методичною літературою.  Розподіл та використання підручників проводиться пропорційно до кількості учнів у класах. Всі підручники, які використовуються, мають гриф МОН, застарілі підручники використовуються за потребою. Навчальні книги, які вийшли з використання та застарілі за змістом, списуються.

     Недоліками в організації методичної роботи є недостатня кількість у методичному куточку  школи комп’ютерної техніки. Недостатня кількість методичної літератури з кожного предмета, в тому  числі й щодо підготовки учнів до участі в олімпіадах, конкурсах. Невелика кількість вчителів займається впровадженням інновацій, науково – дослідницькою роботою.

       Учні   1-2  класу  мають  формувальне оцінювання  рішенням   засідання   педради  від 31.08.2018 р. (протокол № 5).

        Вчителі  Титко Г.І., Красівська О.В.  забезпечують  участь у   міжнародних  позапрограмових  конкурсах  «Соняшник», «Геліантус», «Патріот».

  З  метою  відзначення  особливих  творчих  успіхів  у  школі  вручається  учнівська стипендія відділу освіти, шкільна   «Шевченківська премія» від Мачая Л.С., учнівська стипендія відмінникам навчання від Мачая Л.С., винагорода «Найуспішнішому учневі року»  та «Найуспішнішій учениці року» від сільського голови Таранюка В.М.

       Щотижня  директор  школи  Т.І.Сковира  особисто  проводить  робочу  загальношкільну лінійку, інформує учнів, аналізує стан освітнього  процесу, позакласної роботи,  підводить підсумки  діяльності школи  за  кожен  тиждень, знайомить  з  планами  на  наступний  тиждень.

           Щотижня  в понеділок  відбувається  виробнича  нарада  , де  вирішуються організаційні, термінові, актуальні  проблеми  і  складаються  плани  на  тиждень.

           По  наслідках  наради  директорів ЗЗСО  району  у  школі  відразу  відбувається  шкільна виробнича  нарада, де  колектив  інформується  про  питання  , які  обговорювались  в  управлінні  освіти, молоді та спорту.

          

8.     Управлінська діяльність у навчальному закладі

 

Відповідно перспективного плану роботи управління  освіти, молоді та спорту, плану роботи районного методичного кабінету, перспективного та  річного  плану роботи школи, з метою вивчення навчальних досягнень учнів із   навчальних  предметів  у  2018-2019  навчальному році  вивчено  та  узагальнено  на  рівні  школи  стан  викладання  та  рівень  навчальних  досягнень  учнів  з  наступних  дисциплін , а саме

  І семестр :

-  математика в  1-4  класах

- образ.мистецтво в 5-7  класах

ІІ семестр  :

-         Я у світі та природознавство в 1-4 класах

-         іноземна мова  в 5-9 класах

-         історія в 5-9 класах          

       Створювались  щоразу  робочі  групи   для  вивчення  стану  викладання  навчальних  предметів  у  школі   у складі :

             Сковира  Т.І..-голова комісії, голова методичної  ради  школи 

  Титко Г.І. – учитель української мови та літератури, керівник ШМО вчителів предметів гуманітарно-суспільного циклу.

   Величко Н.М. – керівник ШМО вчителів початкових класів

   Аркушенко Ю.І. – учитель російської мови

   Сковира Ю.І. – керівник ШМО вчителів предметів природничо-математичного циклу.

        Узагальнено стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із вказаних  предметів за матеріалами членів   робочої  комісії у школі  підсумковими  наказами  по  школі. Окрім цього, перевірку у школі  здійснювали  члени експертної групи  управління освіти, молоді та спорту :

-         10.01.2019 р. Коваль Л.Ф. та Жилінська Т.О. здійснювали моніторинг діяльності освітнього закладу під час зимових канікул.

-          05.02.2019 р. заступник директора з ВР ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Ворошилівка Тихоненко Т.І. провела моніторинг щодо організації виховної роботи в І семестрі 2018-2019 н.р.

-         19.02.2019 р. Грицишина Н.С. та Жилінська Т.О. провели моніторинг роботи педагогів, які атестуються у 2019 р.

-         18.03.2019 р. учитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Сутиски Чехместрук В.О. здійснював контроль за станом викладання у 2019 р. історії.

-         12.04.2019 р. заступник директора з НВР ЗОШ І-ІІ ступенів  с.Шершні  Шакаєва Н.В.  провела моніторинг стану реалізації нового Державного стандарту початкової освіти у 1 класі НУШ.

       У школі проведено  шкільні  предметні олімпіади   із  усіх  навчальних предметів  серед  учнів 4 та 5-9 класів. У них взяли участь учні 4-9 класів. З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу одарованої молоді   у  школі     проведено   з  18.10 по  02.11. 2018 р. І  етап  предметних  олімпіад  із   12 – и   навчальних предметів  для  учнів  школи  та предметні  конкурси.

       З  10.09.2018 р. розпочато роботу учителів-предметників  із учнями по підготовці до предметних олімпіад, додаткові заняття з обдарованою учнівською  молоддю. Кожен учитель-предметник  оформив інформаційний куточок  кабінету, де розмістив графік проведення консультацій із навчального предмета, дату, час  проведення І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, склад журі, список додаткової літератури.

       На засіданнях ШМО  обговорено і погоджено завдання  І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, склад журі. Ознайомлено із переліком документації  учителя-предметника, перевірено стан  забезпечення умов  проведення  предметних олімпіад і конкурсів  для учнів.

        Видано наказ по школі  від  18.10.2018 р. № 77  «Про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2018-2019 навчальному році» з таких предметів :

- української мови та літератури,

-  англійської мови,

- правознавства,

-  історії,

- математики,

-  біології,

-  географії,

- фізики,

- хімії,

- інформатики,

- трудового навчання,

- російської мови та літератури

    

      Затверджено графік  проведення  шкільних предметних олімпіад . Учителями  оформлено  протоколи та звіти  про проведення шкільних предметних олімпіад  із  зазначенням  кількості  учасників, датою  проведення, переліком   завдань, переможцями, заявки на участь у ІІ етапі.

     На шкільних предметних олімпіадах працював шкільний оргкомітет та журі у складі :

Голова журі – директор школи Сковира Т.І.

Заступник голови  - Титко  В.І.

Члени журі – голова  ПК  Мороз О.М., керівники ШМО Величко Н.М., Сковира Ю.І., Титко Г.І.

      Згідно  протоколів та звітів  учителів  узагальнено  інформацію та підведено підсумки про кількість проведених шкільних  олімпіад, кількість їх учасників, призерів  та  претендентів на участь у ІІ етапі  учнівських олімпіад.

      Так, 18.10.2018 р. у  І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з біології  (учитель Красівська О.В.) взяли участь 10 учнів  7-9 класів (6 учнів із 7 класу та 4 учні із 9 класу), призових місць немає, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

      19.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з інформатики  (учитель Бородаєвська В.В.) взяли участь  4 учнів  9 класу , призових місць немає, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

     19.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з інформаційних технологій  (учитель Бородаєвська В.В.) взяли участь  4 учні  9  класу ), два призових місця, звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі (Семенюк Д.).

      22.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з історії  (учитель Безуглий  В.В.) взяли участь  5 учнів із  9  класу ), є І,ІІ,ІІІ  призові місця, звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі (Семенюк Д., Присяжнюк І.).

     23.10.2018 р.  у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з правознавства  (учитель Безуглий  В.В.) взяли участь  6 учнів із  9  класу ), є І, ІІ, ІІІ  призові місця, звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі (Семенюк Д., Присяжнюк І.).

     24.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з трудового навчання  (учитель Панченко О.О.) взяли участь  5 учнів  9 класу. Є ІІ, ІІІ призові місця, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

    25.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з російської мови  (учитель Аркушенко Ю.І.) взяли участь  3 учні із 7 класу , 3 учні із 9 класу. Є ІІ, ІІІ призові місця, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

    26.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з фізики  (учитель Титко В.І.) взяли участь  2 учні із 7 класу , 2 учні із 9 класу. Є  ІІІ призове місце, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

    29.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з  географії  (учитель Красівська О.В.) взяли участь  7 учнів із 7 класу , 4 учні із 9 класу. Є  ІІІ призове місце, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

     30.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з хімії  (учитель Красівська О.В.) взяли участь  5 учнів із 7 класу , 3 учні із 9 класу. Є два  ІІІ призових  місця, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

   31.10.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з англійської мови  (учитель Шпак у.В.) взяли участь  2 учні із 9 класу. Призових  місць  немає, звіт подано до відділу освіти, заявки на участь у ІІ  етапі немає.

        01.11.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з української мови  (учитель Титко Г.І.) взяли участь 3 учні із 7 класу, 3 учні із 9 класу ). Є ІІ, ІІІ призові місця, звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі (Семенюк Д.).

         02.11.2018 р. у І етапі всеукраїнських предметних олімпіад з математики  (учитель Титко В.І.) взяли участь 2 учні 5 класу, 2 учні 6 класу, 2 учні із 7 класу, 2 учні із 9 класу ). Є І і два ІІІ призові місця, звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі (Титко М.).

      Всього взяли  участь  у  І  етапі  предметних  олімпіад  73  учні  5-9  класів. Найбільшу  активність  проявили  учні  на  олімпіадах  з  географії, біології, хімії (учитель Красівська О.В.). Найменше охоплено участю  у предметній олімпіаді  з   фізики (4 учасники  із 7-9 класів) (учитель Титко В.І.) та англійської мови (2 учасники  із  9 класу) (учитель Шпак У.В.).

       Визначено  переможців  І  етапу  предметних  олімпіад, які  брали участь  у  ІІ  етапі :   

               

Предмет

Переможці шкільного  етапу

 

Математика

Укр.мова

Історія

Інформаційні технології

Правознавство

Титко М.

Семенюк Д.

Семенюк Д., Присяжнюк І.

Семенюк Д.

Присяжнюк І., Семенюк Д.

             

          24.09.2018 р. було  проведено  І  етап  Міжнародного  мовно-літературного  конкурсу  ім. Т.Г.Шевченка   та 24.10.2018 р.  шкільний етап конкурсу ім.. П.Яцика  під керівництвом учителя української мови та літератури Титко Г.І. В  кабінеті  української мови і літератури  учні   змагались  на  кращого  знавця  творчої  спадщини  Т.Г.Шевченка, виконували  самостійні  письмові  роботи. У конкурсі взяли участь  12 учнів із 5-9 класів. Переможцями І етапу та учасниками ІІ етапу стали  Швидюк К. (5)  і  Титко М. (6).    У  І етапі   конкурсу з української мови  ім. П.Яцика  взяли участь 17 учнів із 5-9 класів, переможцями  І етапу та учасниками ІІ етапу стали  Швидюк К.(5) , Титко М.(6), Борохович Н., Семенюк Д.  Звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі (Швидюк К.(5) , Титко М.(6), Борохович Н.(5), Семенюк Д.(9)  .

               У 4 класі  18.10.2018 р. учителем початкових класів Ковальовою Н.С.  було проведено  шкільний етап конкурсу  з української мови ім. П.Яцика , у якому взяли участь 3 учні, переможцем стала Титко М., яка взяла участь у ІІ етапі конкурсу. Звіт подано до відділу освіти та заявка на участь у ІІ  етапі            (Титко М.). У олімпіаді  з математики  19.10.2018 р. серед учнів 4 класу взяли участь 2 учні, переможців і учасників ІІ етапу  немає. Звіт подано до відділу освіти.

         Укомплектовано папку із  матеріалами  І   етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та предметних конкурсів, з кожного предмету учитель  оформив  завдання  олімпіади, протокол, звіт  та  заявку на участь у ІІ етапі. До відділу   освіти  направлено звіти  та заявки за  наявності переможців  І етапу.

        Найуспішнішим  став  учитель математики Титко В.І.– Титко М. зайняв ІІ місце у районній предметній олімпіаді з математики .    

       У школі на кінець  навчального року   навчається  67 учнів, проатестовано  51 учень  3-9 класів, неатестовані учні 1-2 класів, у них формувальне оцінювання. Високий  рівень  навчальних досягнень мають 4 учнів (8 %) . Достатнього рівня досягли 25 учнів (47 %). Середнього рівня  досягли  17 учнів (33 %). Початковий рівень  має 1 учень  (2 %).

        Початковою ланкою освіти охоплено 35 учнів. Перший  та другий  клас не атестовані, оцінювання  у них формувальне. Учні 1 класу та їх батьки отримали свідоцтво навчальних досягнень. Учні 2 класу  отримали  характеристику умінь і навичок. Високого рівня   у навчанні  досягли 2 учні  3-4 класів,  відмінниками  є  Полятичко М. (3), Титко М. (4).

          В основній школі навчається 32 учні. Високого рівня досягли 2 учні, відмінниками навчання є  Швидюк К.(5) , Титко М.(6) .

          Найвищого рівня якісний показник  досягнув  у  5 класі (100 %), у 3 класі (63 %). Найнижчим є якісний показник у 6 класі (45 %).Загальний якісний показник  по  школі складає 57 %.

        За підсумками 2018-2019  навчального року  навчальний заклад  здобув успіхів на  районних предметних, творчих  конкурсах, фестивалях  і  спортивних змаганнях .

      У 2018 р. з нагоди професійного свята – Дня працівників освіти  колектив  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Жахнівка занесений на районну Дошку Пошани  та Книгу Пошани  працівників освіти.

       На святі Останнього дзвоника 31.05.2019 р. проведено «Парад шкільних зірок», відзначено   активну і якісну професійну діяльність  педагогів , які  забезпечили  високі  досягнення   школи  , здобутки учнів, самі стали призерами  і  підготували  призерів у районних заходах  протягом  2018-2019  навчального  року :

Предметні     олімпіади  і  конкурси

 

ІІ місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»  у номінації «Географія» учитель географії Красівська О.В.

 

Подяка за  підготовку призера ІІ місця у районній предметній олімпіаді з математики  учитель Титко В.І.

 

Диплом за  ІІ місце у районній предметній олімпіаді з математики Титко М. (6)  (учитель Титко В.І.)

 

Сертифікат  за проведення на високому методичному рівні районного семінару –практикуму учителів трудового навчання (учитель Панченко О.О.)

 

Виїзний семінар учителів фізики  ЗЗСО Тиврівського району  на тему  «Досвід практичногно застосування фізичних знань шляхом впровадження компетентісного підходу» (учитель Титко В.І.)

 

 

Спортивні змагання

 

ІІ місце у районних  змаганнях з легкоатлетичного кросу Присяжнюк І. (9) (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІІ місце у районних  змаганнях з легкоатлетичного кросу Башта В. (6) (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІ командне місце у районних  змаганнях з легкоатлетичного кросу  (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІ місце в  районних змаганнях  з  шашок  серед хлопців Шинкарук Н. (6) (учитель Сковира Ю.І.)

 

І місце в районних змаганнях з волейболу (юнаки) Войтко В., Щербина С., Присяжнюк І., Семенюк Д., Лавренчук Я, Войтишенко О., Титко М.  (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІІ місце у районних змаганнях з футболу Войтко В., Присяжнюк І., Семенюк Д., Лавренчук Я, Лукянов В., Титко М., Сидорук В., Шинкарук Н., Нагога Є., Крочак Д.  (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІ м у  легкій атлетиці  дистанція  400м  Шевченко С. (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІІ м у  легкій атлетиці  дистанція  60м  Присяжнюк І. (учитель Сковира Ю.І.)

 

ІІІ м у  легкій атлетиці  дистанція  60м  Лавренчук Я. (учитель Сковира Ю.І.)

 

Самодіяльна творчість

 

Грамота Департаменту освіти і науки ВОДА Титко Г.І. за підготовку переможця  обласного конкурсу  солістів-вокалістів та читців  «Зіркова мрія- 2019»

 

Грамота Департаменту освіти і науки ВОДА  за І місце  Швидюк К. (6)  у  обласному  конкурсі  читців «Зіркова мрія» (учитель Титко Г.І.)

 

І місце  Швидюк К. (6)  у районному   конкурсі  читців «Зіркова мрія» (учитель Титко Г.І.)

 

ІІІ місце  Швидюк В.(1)  у районному конкурсі солістів-вокалістів «Зіркова мрія» (учитель Бородаєвська В.І.)

 

Грамота управління освіти, молоді та спорту учителям  Мороз О.М., Сковирі Т.І.,Титку В.І., Безуглому В.В., Сковирі Ю.І., Титко Г.І. за  активну участь  у районному фестивалі  «Проліски надії - 2019»

 

Грамота управління освіти, молоді та спорту учням 1 класу Завальнюк В., Бецик М., Лукянов А., Голик С., Присяжнюк М., Козак А., Швидюк В. Сидорук Д., за  активну участь  у районному фестивалі  «Проліски надії - 2019» (учитель Мороз О.М.)

 

Конкурси БДЮТ

 

Диплом за І місце  Титко М. у  районному конкурсі –оглядів  шкільних музеїв та  конкурсі  екскурсоводів  музеїв «Край, в якому я живу»  (учитель Титко Г.І.)

 

Подяка за І місце  Титко Г.І. у  обласному конкурсі –оглядів  шкільних музеїв та  конкурсі  екскурсоводів музеїв 

 

І місце  Штейник К. у районному конкурсі-фестивалі «Таланти багатодітної родини» у номінації «Художнє читання» (учитель Титко Г.І.)

 

ІІІ місце  Крочак Д. у районному конкурсі-фестивалі «Таланти багатодітної родини» у номінації «Вокал» (учитель  Бородаєвська В.І.)

 

ІІ місце  Білозуб А. у районному конкурсі-фестивалі «Таланти багатодітної родини» у номінації «Вокал» (учитель  Бородаєвська В.І.)

 

ІІІ місце  Грищук Т. у районному конкурсі-фестивалі «Таланти багатодітної родини» у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (учитель  Панченко О.О.)

 

ІІ місце  Грехов В. у конкурсі –фестивалі  «Повір у себе»  у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (учитель  Панченко О.О.)

 

Диплом за ІІІ місце гурток  з трудового навчання  «Декор» Панченко О.О. у  районному конкурсі  дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну тематику

 

Диплом за ІІ місце 3 клас у  районному конкурсі  дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну тематику  (учитель  Панченко О.О.)

 

Диплом за ІІІ місце  Швидюк В. у  районному конкурсі  дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну тематику  (учитель  Панченко О.О.)

 

     За  підсумками 2018-2019  навчального  року  занесено  на  шкільну  Дошку  Пошани педагогічних   працівників   за  сумлінну  творчу  працю  зі  здібними  і  обдарованими  дітьми, які стали призерами та за підготовку  призерів  районних  та обласних предметних і творчих конкурсів , змагань  та  нагороджені  грамотою «Найуспішніший  вчитель  року» :

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Вчитель  української мови та літератури – Титко  Ганна  Іванівна  

Вчитель математики – Титко  Володимир  Іванович

Вчитель  географії - Красівська Олена Володимирівна

Вчитель  фізкультури – Сковира  Юрій  Іванович

Вчитель трудового навчання -  Панченко Оксана Олексіївна

Педагог – організатор  -  Бородаєвська Вероніка Ігорівна

Вчитель початкових класів – Мороз Оксана Миколаївна

Вчитель історії - Безуглий Віктор Васильович

 

    Занесено  на   шкільну  Дошку  Пошани   учнів – відмінників   навчання

за  високі  досягнення  у  навчальній  діяльності ,  нагороджено  Похвальними  листами   та  вручено грошову  винагороду від  директора  СФГ  «Беркут» Л.С. Мачай  :

1.Титко М.

2. Швидюк К.

3.Титко М.

4. Полятичко М.

 

   Занесено  на   шкільну  Дошку  Пошани   учнів   школи – призерів   предметних і  творчих  конкурсів  :

1.     Швидюк Катерина                                                    

2.     Титко Максим 

3.     Швидюк Вікторія   

4.     Штейник Каріна                                                       

5.     Грищук  Тетяна                                          

6.     Крочак Денис                                                        

7.     Білозуб Анна

8.     Грехов Вячеслав

Колектив 3 класу 

Колектив 1 класу                                                               

 

   Занесено  на   шкільну  Дошку  Пошани   «Спортивна  слава  школи»   учнів   школи – призерів   районних   спортивно-масових  заходів  і  змагань  :

 

1.     Шинкарук  Назар                                          12.Лукянов Віталій

2.     Войтишенко  Олександр                              13.Сидорук Владислав

3.     Щербина  Сергій                                           14. Нагога Євгеній

4.     Присяжнюк  Ігор                                           15.Крочак Денис

5.     Шевченко Сергій

6.     Войтко  Віталій

7.     Лавренчук  Ярослав

8.     Семенюк  Денис

9.     Титко Максим

10.                       Грищук Тетяна

11.                       Башта Вікторія

 

Нагороджено  перехідним  титулом  «Найуспішніший  учень  школи»  та грошовою винагородою від сільського голови В.М.Таранюка серед  дівчат  і  хлопців  за  підсумками  отриманих  балів   протягом  навчального  року  під  час  участі  у  шкільних та районних предметних,  творчих конкурсах, акціях, виставках, змаганнях: Титка Максима (6 клас) та Швидюк Катерина (5 клас).

З метою активізації динаміки професійної компетентності педагогічних працівників, стимулювання систематичного цілеспрямованого підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників  та  результативності  їх  педагогічної  діяльності  у   2018-2019  н. р. проведено атестацію таких педагогічних працівників:

- Сковири Т.І. – директора школи (чергова атестація) з результатом «відповідає посаді»

- Титко В.І. - учителя математики (чергова атестація), відповідає посаді , присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії».

       Робота  дирекції школи, атестаційної  комісії була спрямована  на  виявлення  досягнень  та  недоліків  у  педагогічній  діяльності  педпрацівників, підвищення  авторитету  учителя  у  педагогічному  колективі, серед учнів і їх батьків. Діяльність адміністрації школи намагалась чітко дотримуватись  строків  та  порядку проведення  атестації.   

       Вивчено  досвід  роботи  Титка В.І.  з  теми  «Формування предметних компетентностей  учнів на уроках математики та фізики». Надано до управління освіти, молоді та спорту  атестаційні  матеріали та методичний  посібник  вчителя  математики Титка В.І. «Кейс-метод як спосіб формування життєвих компетентностей на уроках математики». Приведено  у  відповідність чинним  вимогам  ведення  шкільної  документації, впорядкування  навчальних  приміщень  і  робочих  місць  учителів, оформлення  стендів, поновлення  навчально-методичного забезпечення, зміцнення  матеріально-технічної бази  з  вищеназваних предметів.

       Підбито підсумки участі  педагогів  у  методичній  роботі, у позакласній  роботі, у  районних предметних  конкурсах, акціях, змаганнях. Узагальнено роботу учителів  у  вихованні  учнівської  молоді, творчих звітах, співпраці  з батьками  і  громадськістю. Проаналізовано  педагогічні  досягнення, ефективність та  результати  здійснюваного   учителями  навчально-виховного процесу. Проведена  робота свідчить про важливість фахової атестації, як  стимулу  підвищення  педагогічної майстерності та  ефективності праці .

        Щодо гурткової роботи , то значних успіхів досягла керівник гуртка «Літературне краєзнавство »  Титко Г.І. , керівник волейбольної секції Сковира Ю.І., керівник гуртка з трудового навчання «Декор-майстер» Панченко О.О. Їх члени гуртків були активними учасниками шкільних та районних заходів та ставали неодноразово призерами районних конкурсів та змагань, виставок.

         Директор школи  у 2018-2019 навчальному році   нагороджена  :   

 - Грамотою  управління освіти, молоді та спорту  за високий рівень виконавської майстерності та активну  участь у шкільному, районному  і  регіонального  фестивалю «Проліски надії - 2019» та сприяння  розвитку творчої діяльності ;

- Дипломом школи «Найуспішніший учитель року»  за участь у конкурсі  «Проліски надії - 2019»

- Подякою творчого обєднання «Соняшник» за  співпрацю та сприяння у проведенні гри  «Геліантус - 2018»

 

9.     Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі

 

        Сьогодні батьки - учасники освітнього процесу. Дирекція школи  вивчає  сім’ї учнів, стиль їх життя, домашніх умов, формує банк даних про сім’ю на основі відомостей органів місцевого врядування, обліку сімей СЖО із Центра соціальних служб для молоді.

       У школі колектив займається батьківським всеобучем. У тематику загальношкільних чи класних зборів, круглих столів-зустрічей  включаються питання педагогіки, психології, правової освіти, особистої гігієни, розглядаються ситуації шкільної агресії і насильства, булінгу. Переглядаються документальні фільми, огляд педагогічної літератури для  батьків, обмін досвідом виховання  у  сім’ї. Щорічно навесні проводиться день відкритих дверей з насиченою програмою.

    До  питань  виховання і  розвитку   учнівської молоді , функціонування  закладу загальної середньої освіти залучався ряд фахівців із державних служб  та громадськості:

1.     11.09.2018 р. ІСРПП Тиврівського  ВП  Антонюк В.С. уклав договір про співпрацю та провів профілактичні заходи по дотриманню ПДР.

2.     12.09.2018 р. методист відділу освіти Сорока І.Г. та  спеціалісти ССД ЦССМ  Олексюк О.В., Гнеєздікова К.М. провели рейд «Урок».

3.     07.11.2018 р.  ст.ДОП СП Тиврівського ВП капітан поліції Черната В.Л. провів профорієнтаційну  бесіду із заохоченням здобувати професію поліцейського. Займався профілактикою шкільного булінгу та злочинності серед молоді.

4.     10.12.2018 р. відбувся «Круглий стіл» -зустріч із фахівцями з питання відповідальності батьків щодо навчання дитини . практичний психолог Жук С.П. проконсультувала присутніх з питань протидії булінгу у школі. Юрист Бородаєвський І.Ю.  вказав на відповідальність батьків за невиконання обовязкв по навчанню і вихованню дітей. Ст. ДОП СП Тиврівського ВП Черната В.Л. торкнувся питання  правової відповідальності неповнолітніх  згідно КУАП та КК України.

5.     12.12.2018 р. головний спеціаліст  Тиврівського бюро правової допомоги Білоус Н.Ю. та провідний інспектор Тиврівського РВ філії ДУ «Центр  пробації» у Вінницькій області виступили з теми «Кримінальна відповідальність неповнолітніх».

6.     12.04.2019 р. Ст. ДОП СП Тиврівського ВП Черната В.Л. зустрівся із учнями з питання безпеки дорожнього руху  «Безпека на проїжджій частині дороги».

7.     10.05.2019 р. Ст. ДОП СП Тиврівського ВП Черната В.Л. провів  бесіду  із учнями з питання  «Безпека  дорожнього руху.Ти - пішохід»

8.     13.05.2019 р.  начальник ГОЗНС та ЗУЗ  ДПРЧ -31 смт.Тиврів Заворотний Д.О. провів  планову перевірку пожежної та техногенної безпеки у школі та позаплановий інструктаж-навчання працівників школи з пожежної безпеки, здійснив  державний нагляд-контроль.

9.     27.05.2019 р.  Ст. ДОП СП Тиврівського ВП Черната В.Л. провів  бесіду  із учнями з питання  «Безпека поводження на воді».

      Згідно записів у  «Контрольно-візитаційній книзі»  школу  відвідували різні інспекції, що свідчить про систематичний контроль та  активну співпрацю закладу освіти із різними службами.

         Систематично  забезпечується участь батьків у життєдіяльності класного колективу, залучаються батьки до шкільних свят, концертів, змагань, екскурсій і подорожей, виставок творчих робіт, допомога у ремонтних роботах  та  естетичному оформленні  навчальних приміщень  і  території.

         Проте діяльність батьківських комітетів  і  батьківської ради  потребує  педагогічного керівництва. Тому  лише  тісна  співпраця  дирекції  і  батьківської ради може  давати  хороші  результати. Голова батьківської ради Швидюк Л.Д. -  за  освітою  педагог, депутат сільської ради, керівник дошкільного освітнього закладу, тому  чітко розуміє свої завдання, оперативно реагує на звернення  директора школи, прозоро організовує свою громадську діяльність, вдало організовує навколо себе голів батьківських комітетів  1-9 класів. Залучення  батьківської  благодійної допомоги  та  коштів  систематично  і  своєчасно  висвітлюється  у куточку шкільного врядування : на гаряче харчування учнів, освітлення, санітарію внутрішніх вбиралень, ремонт класів, обклеювання  вікон і  т.д.

       Невід’ємною частиною роботи з батьками є індивідуальна робота і спілкування під час відвідування  сімей, телефонний зв’язок, консультації, індивідуальні доручення.

      Найбільшу  зацікавленість  батьків  викликає питання про хід  і результати  навчання, виховання  і розвитку дитини, збереження  її  здоров’я. Відбувається це на тематичних чи підсумкових батьківських зборах, індивідуальних консультаціях, при перевірці щоденників.

       Педагогічний трикутник  «Учні-вчителі-батьки»  необхідно вибудовувати  на принципах взаємоповаги, довіри, відповідальності та рівноправному партнерстві. Тому важливо не допускати конфліктних ситуацій, ліквідувати напруженість у стосунках батьків і вчителів, виховувати культури поведінки і спілкування  насамперед у батьків. Формування  культури сімї – це процес виховання  і  перевиховання  дорослих, переконання їх  у  правильності  запропонованих методів. Педколектив протягом року застосовував як колективні, так і індивідуальні і групові форми роботи з батьками.

        Особлива увага була прикута до питань адаптації учнів 1 та 5 класів, забезпечення  відвідування  школи учнями , запобігання  конфліктним ситуаціям між батьками і учнями, недопущення булінгу у дитячому середовищі, соціалізація дитини-інваліда з 9 класу, створення  доброзичливого мікроклімату навколо дітей учасника ООС.

        Класні керівники учнів 1-9 класів  особливо  тримають на контролі відвідування  дитиною школи, відвідування  батьками  класних і загальношкільних батьківських зборів. Директор школи ставить завдання  перед класним керівником – згуртувати колектив батьків, сформулювати загальну думку щодо актуальних проблем, показати колективну відповідальність батьків за весь клас, формувати культуру спілкування  батьків.

      Варто відзначити  згуртованість батьків учнів 1,2,6 класів та роботу  їх батьківських комітетів.

       Дієвим, цікавим  і змістовним  з року в рік стає день відкритих дверей у школі на початку весни . В його програму входить тематична екскурсія до шкільного музею відомих земляків, огляд   творчих виставок  декоративно-прикладного мистецтва, перегляд фото-галереї  «Шкільні свята і будні», зустріч із фахівцями , правова просвіта, всеобуч із актуальних питань, година спілкування  із дирекцією школи з питань організації  освітнього процесу, творчий звіт школярів та педколективу.